tesco distribution nursling southampton- opinie

Posty związane z pracą! Szukasz pracy? Nie wiesz gdzie i jak szukać? ... Zapytaj...
ODPOWIEDZ
Sylwus90
Gość
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 23, 2013 1:39 am

sob lut 23, 2013 2:00 am

Witam.
Dwa tygodnie temu przyjechałam do Anglii, w trzecim dniu zaczęłam pracę przez agencje, lecz mam zapewnione puki co 3 dni w tygodniu, co za bardzo mnie nie urządza bo jednak to sam początek i dużo energii, motywacji oraz chęci zarobienia kaski.
Ostatnio natrafiłam na informacje że w tesco distribution potrzebuje ludzi, ale spotkałam się z dość negatywnymi opiniami na temat pracy, atmosfery, i traktowania w tamtym miejscu, i ciężkiej pracy..
Prosiłabym o informacje i opinie na temat tej firmy:)
Za pomoc z góry dziękuje!!!!!
:)
Awatar użytkownika
komar
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: śr lut 10, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Basset

sob lut 23, 2013 4:35 pm

Moj znajomy tam pracowal i odradza ale sprobowac mozesz nie masz nic do stracenia.
Krasnal90
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 1:16 pm

ndz lut 24, 2013 2:32 pm

Hej, miesiac pracowalem tam i oprocz calej mojej opini na temat tej firmy to nie jest to zupelnie praca dla kobiety no chyba ze lubisz podnosic 20kilogramowe paczki z bananami na wysokosc swojego czola przy pospieszaniu batem jakim jest skaner i norma ktorej moim zdaniem nie da sie wyrobic na zmianie jakiej pracowalem.
Myslalem ze duzo widzialem w uk i ze prawo obowiazuje wszedzie, ale:
-Jedna przerwa polgodzinna(ktora odlaczaja od twojej pensji) za 8 lub nieraz 9 godzin pracy bez postoju i pospieszany przez zwieszchnikow oraz procent w skanerze ktory jest narzucony wewnetrznie (czyt. nie masz do niego wgladu i czesto spada bez przyczyny), w temperaturze okolo zera stopni.
-Zwieszchnicy niejednokrotnie wyrazaja swoje opinie krzyczac na hali, lub szantarzujac zwolnieniem i tym ze nie wyplaca calej pensji, a tylko procentowo tyle ile wyrobisz.
- Namowa niejednokrotna na wiecej niz 7 dni w tygodniu bo po co odpoczywac.
-Dzwne sytuacje z wyplatami( znikajace platne dni, lub mnie godzin na payslipie)
- Kiedy po miesiacu pracy naklaniano mnie na rezygnacje z wolnego dnia, brakowalo mi godzin na payslipie oraz spotkalem sie z rozmowa, ktorej meritum brzmial mniej wiecej dlaczego odszedlem od pracy i korzystalem za dlugo z toalety, opuscilem ten meksyk!
Matador
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 25, 2013 1:29 pm

wt lut 26, 2013 3:01 pm

Stawka rozumiem 6.19 ? :mrgreen:

nie wiecie czy gdzies oprocz tesco sa jakies przyecia do pracy ?Bo poki co rynek pracy w southampton to wielka czarna rozpacz :shock: p
Mercucio
Gość
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:02 pm

wt lut 26, 2013 3:31 pm

Słyszałem co tam się dzieje!! hehehehe
Za 5 dni pracy ok 160 funtów, jest stawka myślę rewelacyjna za taki rodzaj pracy, atmosferę..itp
..ale zawsze można robić po 30 dni non-stop(a nawet trzeba bo: STRACISZ PRACE!!!), a kiedyś coś mi się obiło o uszy że w tym kraju to chyba na 7 dni przysługuje jeden dzień wolny lub na 14 dni musisz brać 2....
Sorry za ironiczne podejście do tematu tesco ale słyszałem już o nim takie rzeczy które w głowie się nie trzymają:)
Natomiast ja jestem zdania, że w każdym miejscu pracy pozwalają sobie na tyle na ile ludzie im pozwolą..
Ps. rozmawiałem z kumplem odnośnie stawki:
-Stawka pon-pt: 6.19funtów
-Weekend:6.19funtów
-Nadgodziny:6.19
Praca od jakiejś godziny do czasu nie określonego tzn. możesz skończyć po 2 h:)
Matador
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 25, 2013 1:29 pm

wt lut 26, 2013 4:05 pm

ale powaznie w tym tesco tak fajnie jest :o
w sumie skoro przyJmuJe w czasie kiedy wiekszosc innych firm stoi to cos w tym musi byc :mrgreen:
misheq
Gość
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 3:58 pm

śr lut 27, 2013 3:38 pm

Po przyjezdzie do UK pracowalem tam 3 tygodnie. Dziwie sie, ze kobiety tam pracuja. Nie ma rozgranczenia na plcie. Komputer przydziela co gdzie ma trafic. Niejednokrotnie widzialem kobiety majace do rozladowania kilkanascie pelnych palet bananow, marchewek itp w pudlach po 25 kg. Z przerwami jest tak jak pisali powyzej. Zeby opuscic hale do np toalety trzeba odebrac karte i wylogowac sie z terminalu. Odejmuja za to 15minut z pensji. Jak spedzisz w toalecie 15 plus jedna sekunda odejmuja juz 30min z pensji i czeka cie reprymenda od supervisora. Do pracy musisz przyjechac 20min przed czasem zeby zdazyc sie przebrac i zabrac paleciaka. Spoznienie nawet sekunde -15minut. Wszystko wylicza komputer. Dodatkowo posrany program wyliczajacy wydajnosc pracy. Zeby wyrobic norme musisz zapierdzielac szybkim krokiem bez najmniejszej przerwy i miec fuksa zeby trafic drobne pudelka kilka razy do rozladowania. Z duzymi kartonami zapomnij o zrobieniu normy, nie da sie.. Prawie codziennie pytaja czy zostaniesz po godzinach odmowa oznacza pogawedke o tym jak duzo maja chetnych na twoje miejsce i jesli nie bedziesz pracowac jak chca to mozesz sobie szukac innej pracy. Dni wolne to tez niezla historia. Zazyczylem sobie miec jeden dzien wolny w tygodniu, o dwoch nawet nie ma mowy. Dzien przed wolnym dzwonia ze masz sie stawic bo ludzi brakuje. Odmowisz lub nie przyjedziesz - zastraszanie. Po 7dniach pracy po 10-12 h dostalem payslipa okrojonego z godzin. Kazdego dnia jakies ulamki poodejmowane, za toalete za spoznienie, za zbyt wczesne wylogowanie itp. Liczylem po takiej pracy na ponad 350F Jakiez bylo moje zdziwienie na widok 280 ;)
Ucieklem z tamtad najszybciej jak sie dalo.. Nie polecam. Unikac jak ognia..

Ps slyszalem ze pozbyli sie tam tej agencji. Moze teraz jest ciut lepiej, ale nie liczylbym zbytnio na to :P

Pozdrawiam.
Ludzie często myślą jak zabić czas.. a to czas ich zabija..
dziunia
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 13, 2013 2:50 pm

sob kwie 13, 2013 3:21 pm

Matador pisze:ale powaznie w tym tesco tak fajnie jest :o
w sumie skoro przyJmuJe w czasie kiedy wiekszosc innych firm stoi to cos w tym musi byc :mrgreen:
Tak przyjmuje bo pewnie tak jest tam komfortowo i przyjemni Pewnie przyjmuja bo nikt nie jest w stanie popracowac dluzej Zaczynasz, popracujesz troche i jestes tak wyrabany ze rzucasz to w cholere
poy3baniec
Gość
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 2:45 pm

wt kwie 30, 2013 3:00 pm

A co odnośnie z godzinami? Ile dziennie?
ODPOWIEDZ