podatek

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

wt sty 03, 2012 12:02 am

ad.1 rok podatkowy kończy sie 5 kwietnia każdego roku
ad.2 nie jestem pewny na 100% czy potrzebny jest IN do rozliczenia (na pewno przyspiesza to sprawę)
ad.3 co masz na myśli pisząc, że rozliczyć sie tu czy w PL, chodzi ci o rozliczenie przez firmę która się tym zajmuje, czy o urząd skarbowy tu czy w PL ???
ad.4 papiery czyli P45 w twoim przypadku musisz mieć, co do samego rozliczenia to jest chwilka wypełniania formularza, nastepnie czekanie do kilku tygodni na pieniądze.
Pozdrawiam
Stachu Doniczka
Gość
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:09 pm

wt sty 03, 2012 6:23 pm

O urząd skarbowy w PL, co mi jest potrzebne, i czy jest taka możliwość rozliczenia się w kraju?


A w przypadku rozliczenia w UK, Urząd Skarbowy przesyła pieniądze na konto, czy jak wspomniałeś czek na dany adres?
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

czw sty 05, 2012 10:20 am

ad.1 od 2007 roku nie ma podwójnego opodatkowania więc jesli pracowaleś w roku podatkowym tylko w UK to płacisz oraz dostajesz ewentualny zwrot w UK polski urząd skarbowy nie ma nic do tego, jest kilka tysięcy firm które w tym pomagaja lecz niestety nie za darmo i czasami wyjdzie że zapłacisz firmie większą częśc zwrotu przy małych kwotach to się nie opłaca.

ad.2 z tego co pamietam to zawsze dostawałem czek
Pozdrawiam
Stachu Doniczka
Gość
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:09 pm

czw sty 05, 2012 9:36 pm

dzięki wielkie za pomoc, przydało mi się to w dużym stopniu. Teraz muszę wyrobić sobie Insurance Number, bo chyba bez tego się nie obędzie, ciekawe jak to wszystko mi pójdzie, bo około 15 lutego chce wrócić do Polski, a przed wyjazdem się rozliczyć, tylko jeden problem bedzie bo chyba długo się czeka na NIN?
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pt sty 06, 2012 10:15 am

Stachu NIN oraz konto w banku otwiera się natychmiast po przyjeździe do UK, a później spokojnie sobie pracujesz, a pozatym zobacz kiedy napisaleś pierwszego posta 27.12 czyli od ponad tygodnia piszesz, pytasz, itd zamiast ruszyć pupe i załatwić to co powinieneś zrobić już dawno! Nie wiem ile się czeka bo to zalezy od ciebie im szybciej się umówisz tym szybciej to załatwisz. :D powodzenia
Pozdrawiam
Stachu Doniczka
Gość
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 22, 2011 10:09 pm

pt sty 06, 2012 7:45 pm

właśnie ruszyłem do działania, umówiłem się na spotkanie w sprawię wyrobienia NIN w następnym tygodniu, tak więc jestem dobrej myśli :) dzięki za pomoc, pozdrawiam
Panienka z okienka
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 20, 2012 12:13 pm

śr cze 20, 2012 12:26 pm

Stachu Doniczka pisze:O urząd skarbowy w PL, co mi jest potrzebne, i czy jest taka możliwość rozliczenia się w kraju?


A w przypadku rozliczenia w UK, Urząd Skarbowy przesyła pieniądze na konto, czy jak wspomniałeś czek na dany adres?

Ja szczerze mówiąc z doświadczenia preferuje rozliczać się za pośrednictwem firmy, owszem biorą jakąś kwotę prowizje, ale nie użerasz się sam :) Z resztą firm jest tak wiele, że można sobie porównywać i wybrać tą z najkorzystniejszymi warunkami, tylko uprzedzam by dobrze zapoznawać z umowami :) Aaa jeżeli chodzi o zwrot podatku to dostałam czek, pozdrawiam!
rafal21hzal
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 27, 2012 3:55 pm

czw gru 27, 2012 4:03 pm

Witam ,prosze o pomoc w sprawie takiej ze :caly rok pracowalem podatkowy pracowalem przez agencje pracy ,dostalem wszystkie papiery do rozliczenia podatkowego ,nastepnie 4 miesiace temu dostalem kontrakt w tej samiej firmie .Pare dni temu dostalem pay slipa gdzie caly podatek gdzie odprowadzalem z tej firmy ZWROCILI MI >mam problem firma jest zamknieta na czas swiateczny i nie wiem co robic caly czas mnie to meczy >pomożcuie z GORY dziekuje
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob gru 29, 2012 4:05 pm

Dlaczego masz problem. Zwrocili Ci podatek, to dobra nowina. Po co panikujesz ?
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
rafal21hzal
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 27, 2012 3:55 pm

sob gru 29, 2012 4:13 pm

ale raczej nie powinno tak byc ze w polowie roku podatkowego odaja pieniazki
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob gru 29, 2012 7:19 pm

Nie zajmujesz sie payrollem wiec nie wiesz co powinno nastapic a co nie. Nie Tobie o tym decydowac. Jesli dales swojemu nowemu pracodawcy P45, bedzie on mogl poprawnie naliczyc podatek do konca roku 2012/13.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ODPOWIEDZ