Biuletyn EU Welcome - wrzesień 2011

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

czw wrz 08, 2011 10:06 pm

.

Witajcie!


I to by było na tyle lata. Wrzesień jest zawsze miesiącem nowych sposobności oraz wyzwań. EU Welcome jest wciąż z Wami i jak zwykle służy pomocą. W tym miesiącu startujemy nową usługę gdzie będziecie mogli sprawdzić Wasze CV i otrzymać poradę jak szukać lepszej pracy.

Dzięki naszemu nowemu wolontariuszowi jesteśmy w stanie znów oferować naszą pomoc i wsparcie również w języku rosyjskim. Oprócz tego współpracujemy też z policją z Hampshire i mamy nadzieję znaleźć pośród młodzieży wolontariuszy posługujących się językami krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Jeśli chcielibyście się przyłączyć dajcie nam znać!

Nasza przyszłość jest zabezpieczona, przynajmniej do przyszłego lata, gdyż tyle funduszy udało nam się zebrać. Jednak co będzie dalej, tego nie możemy przewidzieć. Cały czas aktywnie poszukujemy nowych środków, ale jak sami wiecie, żyjemy teraz w trudnych czasach. Często zdarza się, że nasi sponsorzy chcieliby poczytać co nieco komentarzy od osób, które mieliśmy przyjemność wesprzeć. Jeśli uważacie, że EU Welcome pomogło Wam w jakiś sposób, prześlijcie nam swoje komentarze, być może właśnie dzięki Wam będziemy w stanie kontynuować naszą pracę i asystować kolejnym potrzebującym pomocy.

Nasz biuletyn ukazuje się co miesiąc, ale gdy tylko pojawiają się nowe informacje, włączając oferty pracy, natychmiast umieszczam je na moim profilu na Facebook'u.

Kontakt z nami:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886;
- Anna ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088;
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.
W skrócie:
 • Kalendarium:

  Pięć Sesji Porad
  Kurs pierwszej pomocy
  Polskie audycje w radiu
  Przedszkole

  Informacje:

  Wolantariusze do walki z ogniem!
  Klinika CV
  Bezpłatny kurs pierwszej pomocy
  Pomoc psychologiczna
  Oceń BBC
  Zrzeszenie rodziców dzieci niepełnosprawnych

  Ćwicz swój angielski:

  Lekcje w Warren Centre
  Szkoła Języków ABC
  Study English 24


  Ogłoszenia:

  Polska opiekunka Bajka
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe (2 oferty)
  Usługi fotograficzne
  Polski instruktor nauki jazdy
  Polskie kuchnie na wymiar
  Usługi prawne i księgowe (5 ofert)


Kalendarium1 września i 6 października (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Spotkanie to odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.


14 września i 12 października (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH) w godzinach 19:00-21:00.


23 września i 21 października (piątek)
Piątkowy wieczór porad w St Edmund's Lodge (The Avenue, SO17 1XJ) w godzinach 18:00-20:00. St Edmund's Lodge znajduje się zaraz obok kościoła, gdzie co sobotę wieczór odbywają się polskie msze.


27 września i 25 października (wtorek)
Sesja porad z GMB w GMB Learning Centre (St Mark's School, Stafford Road, Shirley, SO15 5TE) w godzinach 14:30-16:00.


1 października (sobota)
Bezpłatny kurs pierwszej pomocy organizowany przez Brytyjski Czerwony Krzyż. Więcej informacji w dalszej części biuletynu.


polskie audycje w radiu Unity 101
The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.


każdy poniedziałek
W każdy poniedziałek oferujemy pomoc i porady w godzinach 12:30-14:30 w biurze Clear (11 Queensway, Southampton, SO14 3BL, wejście od strony Bernard Street).


każdy wtorek
Nasze przedszkole w kościele St Boniface Church (Shirley High Street). Spotykamy się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zapraszamy na godzinę 10:00.InformacjePotrzebni wolontariusze! Hampshire Fire and Rescue Service poszukuje osób pochodzących z innych krajów Unii Europejskiej do przekazywania informacji na temat zagrożenia pożarowego. Zapewniony jest trening i pokrycie niezbędnych wydatków. Prosimy o kontakt z Lee Joss mailowo volunteers@hantsfire.gov.uk lub telefonicznie 02380 644 000 wewnętrzny 4003.


Czy poszukujesz nowej pracy? Czy chcesz znaleźć zajęcie, które lepiej odpowiada Twoim kwalifikacjom i zainteresowaniom? EU Welcome może Ci w tym pomóc. Wyślij nam swoje CV w języku polskim oraz angielskim, a nasza wolontariuszka Bogusia sprawdzi je dla Ciebie i zasugeruje w jaki sposób można je jeszcze ulepszyć. Bogusia posiada doświadczenie w rekrutacji i jest obeznana w temacie zatrudnienia w Wielkiej Brytanii. Staramy się odpowiadać w ciągu 2-3 tygodni, prosimy więc o cierpliwość. Nasz email to euwelcome@yahoo.co.uk.


Brytyjski Czerwony Krzyż poprzez The Participation Project oferuje bezpłatne szkolenia pierwszej pomocy dla dzieci oraz dorosłych pochodzących z krajów Europy Wschodniej. Kursy te trwają od 2 do 7 godzin a po ich ukończeniu otrzymuje się certyfikat ważny przez 3 lata. Następne szkolenie odbędzie się 1 października w Southampton w godzinach 9:00-17:00. Chętnych do wzięcia udziału prosimy o kontakt z Zuzaną Bacovą pod adresem zbacova@redcross.org.uk lub wysłanie smsa z imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania i adresem email po numer 07710 732 846. Spieszcie się, ilość miejsc jest ograniczona!


iTalk oferuje pomoc psychologiczną w Hampshire dla osób cierpiących na zaburzenia nastroju (depresje) oraz zaburzenia nerwicowe. Mogą z niej skorzystać wszyscy mieszkający w Eastleigh, New Forest, Test Valley, Gosport i Havant. W iTalk istnieje możliwość porozumienia się po polsku, gdyż jednym z pracowników zajmujących się pracą terapeutyczną opartą na terapii poznawczo-behawioralnej jest Polka, z wykształcenia psycholog. Po szczegóły zapraszamy na stronę iTalk.


Anna Maria Tuckett jest Polką i zajmuje stanowisko Audience Council Member w BBC. Jeśli chcielibyście podzielić się komentarzami, pozytywnymi bądź negatywnymi, na temat BBC i sposobu w jaki obrazują oni naszą społeczność możecie do niej napisać na adres anna.tuckett@gmail.com. "Nie jesteśmy tutaj aby mówić BBC co mają robić, jesteśmy tu by przekazywać im [Wasze] reakcje i opinie, a także zapewniać łączność z różnymi społecznościami na południu Anglii" pisze Anna.


Próbujemy zrzeszyć grupę rodzin dotkniętych niepełnosprawnością dzieci w okręgu Hampshire i Dorset w celu wymiany informacji, doświadczeń i współpracy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Edytą pod numerem telefonu 07861725058 lub mailowo h.edyta10@wp.pl.


Zapraszamy do odwiedzenia strony Russian Speaking Community naszych sąsiadów ze wschodu.


A oto linki do witryn Polskiej Parafii Katolickiej i Polskiego Klubu.


Nie zapomnijcie zajrzeć na naszą stronę, a kompletnym nowicjuszom w Southampton polecamy Southampton Newcomers.


Strona internetowa SOS Polonia to www.sospolonia.net.Ćwicz swój angielskia) Lekcje angielskiego w Warren Centre, Southampton. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i wtorki w godzinach 9:30-11:30. Początek semestru 12/13 września. Koszt £10 za semestr. Po więcej informacji prosimy pisać na adres linzdove@talktalk.net.


b) Szkoła Języków ABC – mała szkoła z przyjazną atmosferą. U nas nauczysz się angielskiego 4 razy szybciej metodą Callana. Małe grupy, niedrogo, elastyczne metody płatności, rezultat gwarantowany.

Zadzwoń - mówimy po polsku 07860 459015. Alternatywnie napisz do nas ABCSouthampton@gmail.com lub spotkaj się z nami na Gadu-Gadu GG 28301310.c) Lekcje języka angielskiego dla dzieci i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania.

- Nacisk na wszelkie aspekty nauki języka: słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie oraz gramatyka.
- Szczegółowa ocena wstępna i dostosowanie programu oraz metody nauczania do indywidualnych potrzeb klienta.
- Profesjonalna pomoc w przygotowaniu do egzaminów typu ESOL czy FCE.
- Wykwalifikowany nauczyciel z doświadczeniem.
- Atrakcyjne ceny.
- Materiały do nauki wliczone w koszt lekcji.
- Zajęcia odbywają się w dogodnym czasie oraz miejscu.

W celu uzyskania dalszych informacji, proszę o kontakt mailowy na adres studyenglish24@yahoo.com lub telefoniczny pod numerem 07964 311061.OgłoszeniaPolska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Bestword - Tłumaczenia przysięgłe, dyplomy, akty, niekaralność (CRB) i inne dokumenty. Krótkie terminy. Jola, tel. 07856852681, 0208 350 5382, e-mail joanmarmag@yahoo.com.


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.

Polski instruktor nauki jazdy w Southampton i okolicach. Robert Rosa, telefon 07783297305, email Roberto.Instruktor@googlemail.com. Konkurencyjne ceny, dojazd do klienta, elastyczne godziny zajęć, wypożyczanie samochodu na egzaminy.


Cookhouse Furniture & Design - Jedyne w swoim rodzaju polskie kuchnie na wymiar. Oferujemy:
- bezpłatny projekt i wycenę w domu klienta
- meble robione na wymiar
- szybką dostawę i profesjonalny montaż
- konkurencyjne ceny
- bogatą ofertę materiałów i akcesoriów kuchennych

Jesteśmy otwarci na wyzwania. Po więcej informacji lub aby umówić się na spotkanie zadzwoń - Agnieszka 07912415699 albo 02380360653, odwiedź naszą stronę w sieci lub napisz na adres info@cookhousefurniture.co.uk.Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie - pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych. Anna.Douglass@brutton.co.uk, tel. 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.


Daniel Sanders jest adwokatem w Paris Smith, specjalizującym się w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, separacja, przemoc w rodzinie oraz spory o dzieci). Daniel ma polskie korzenie przez jego pochodzenie i zna polski dość dobrze. Oferuje on bezpłatne wstępne konsultacje w milej i przyjaznej atmosferze przy kawie czy herbacie. Prosimy o kontakt z Danielem Sanders z Paris Smith (1 London Road, Southampton, SO15 2AE) pod numerem telefonu 02380 482279 albo droga mailowa daniel.sanders@parissmith.co.uk. Zapraszamy też na stronę internetową Daniela.


Easy Solution Accounting Ltd – Polskie Biuro Ksiegowe zaprasza:
Usługi finansowe
Księgowość
Rozliczenia podatkowe: Self-Employment /Partnership
Rejestracja działalności gospodarczej.
Limited Company Accounts
CIS Contractor’s Monthly Return/Rozliczenia kontraktorskie
PAYE - Lista Plac
Zwroty podatku:
P60/P45 –30 funtow! Półgodzinna porada oraz 0% prowizji!
Usługi Imigracyjne
Rezydentura
Formularze i certyfikaty zjazdowe
Zasiłki,benefity
Working Tax Credit, Child Tax Credit, Child Benefit i inne
Council Tax Benefit i Housing Benefit
Pomoc socjalna dla osób oczekujących lub wychowujących dzieci
Pomoc socjalna dla opiekunów dzieci lub osób niepełnosprawnych

Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting na Facebook by dostawać cotygodniowe wiadomości.
Gorąco polecamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthampton

Tel: 07515121266
Email: info@easysolution.pl
http:///easysolution.pl
Polskie Biuro Ksiegowe Easy Solution Accounting udziela porad na facebook.
Dowiecie sie o ulgach podatkowych, rozliczeniach i wielu innych przydatnych tematach.
Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting by dostawać cotygodniowe wiadomości. Zapraszamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthamptonKancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych. Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com. Możesz też odwiedzić naszą stronę w Internecie.Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych czy to w pracy, na drodze czy też w wyniku napaści i pobicia.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891.

Z kancelaria możecie kontaktować się Państwo za pośrednictwem polskiej konsultantki Ewy McGonagle pod numerem telefonu 02380 218 008 w poniedziałki i środy w godzinach 9:00 do 14:30 lub przesyłając e-mail pod adres: ewa.mcgonagle@ericrobinson.co.uk.

Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886
www.euwelcome.org


EU Welcome jest projektem Diecezji Rzymskokatolickiej w Portsmouth. Numer rejestracyjny organizacji charytatywnej - 246871.

Możecie skontaktować się z EU Welcome pisząc na adres:
St. Edmund's Lodge
The Avenue
Southampton
SO17 1XJ
tel. 02380 333589

Najlepszą metodą kontaktu z nami są telefony naszych pracowników podane wewnątrz biuletynu.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.
Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ