Biuletyn EU Welcome - maj 2011

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

pt maja 06, 2011 6:02 pm

.

Witajcie!


Razem ze wspaniałą pogodą przynosimy Wam jak zwykle comiesięczną porcję informacji.

Zainteresowanych naszą piątkową wieczorną Sesją Porad chcielibyśmy poinformować o nowym miejscu spotkań, którym jest St Edmund's Lodge (The Avenue, SO17 1XJ). Następne odbędzie się 20 maja o godzinie 18:00. St Edmund's Lodge znajduje się zaraz obok kościoła, gdzie co sobotę wieczór odbywają się polskie msze.

The Worker Registration Scheme jest już historią. Na jego miejsce pojawi się test Habitual Residence, którego wynik będzie używany do decyzji w sprawach zasiłków. Wszystkich mających problemy z tym testem lub chcących dowiedzieć się więcej zapraszamy na nasze spotkania.

Niemcy i Austria otwarły swoje granice na pracowników z Europy Wschodniej. Jeśli znacie kogoś, kto planuje wyjazd z Wielkiej Brytanii do jednego z tych krajów, chętnie o tym usłyszymy!

I na koniec, jeśli wciąż macie problemy z wypełnieniem formularza spisu ludności (UK Census) możemy Wam pomóc. Zignorowanie tego obowiązku grozi grzywną, więc skontaktujcie się z nami!

Oto nasze namiary:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886;
- Anna ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088;
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259;
- Iga ( iga_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07577 620786 - Iga organizuje indywidualne spotkania dla osób zestresowanych lub potrzebujących emocjonalnego wsparcia;
- Yana ( yana_euwelcome@yahoo.co.uk) - Yana oferuje pomoc w języku łotewskim.
W skrócie:
 • Kalendarium:

  Cztery Sesje Porad
  Koncert Jeana Toussaint
  Międzynarodowy festiwal Foyes Corner
  Wyjazd dla małżeństw
  Zespół pieśni i tańca Śląsk wkrótce w Mayflower
  Polskie audycje w radiu
  Przedszkole

  Praca:

  Wolontariusz poszukiwany do pracy w policji
  Oferta dla PA
  Praca dla logopedy

  Informacje:

  Wesprzyj Igę
  Centrum informacji na temat dzieci i młodzieży
  Dobre wieści dla miłośników jazzu
  Międzynarodowy festiwal Foyes Corner
  Zrzeszenie rodziców dzieci niepełnosprawnych
  Oferta wyjazdu dla małżeństw
  Przydatne linki

  Ćwicz swój angielski:

  Study English 24
  Szkoła języków obcych ABC
  Bfluent School of English
  Southampton ESOL Information Line

  Ogłoszenia:

  Porady psychologiczne
  Polska opiekunka
  Przedłużanie rzęs
  Polski instruktor nauki jazdy
  Usługi fotograficzne
  Nowo otwarty sklep z firanami
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe (2 oferty)
  Usługi prawne i księgowe (5 ofert)


Kalendarium5 maja i 2 czerwca (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Spotkanie to odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.


11 maja i 8 czerwca (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH) w godzinach 19:00-21:00.


16 maja (poniedziałek)
16 maja wystąpi w Southampton w Soul Cellar amerykański jazzman Jean Toussaint. Szczegóły w dziale Informacje.


20 maja i 17 czerwca (piątek)
Piątkowy wieczór porad w St Edmund's Lodge (The Avenue, SO17 1XJ) w godzinach 18:00-20:00. St Edmund's Lodge znajduje się zaraz obok kościoła, gdzie co sobotę wieczór odbywają się polskie msze.


22 maja (niedziela)
Międzynarodowy festiwal Foyes Corner. Szczegóły wewnątrz biuletynu.


24 maja i 28 czerwca (wtorek)
Sesja porad z GMB w GMB Learning Centre (St Mark's School, Stafford Road, Shirley, SO15 5TE) w godzinach 14:30-16:00.


10-12 czerwca (piątek-niedziela)
Życiodajny weekendowy wyjazd dla małżeństw. Więcej szczegółów w dziale Informacje.


29-31 sierpnia (poniedziałek-środa)
W tych dniach będzie można zobaczyć w teatrze Mayflower zespół pieśni i tańca Śląsk. Więcej informacji na stronie Mayflower.


polskie audycje w radiu Unity 101
The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.


każdy wtorek
Nasze przedszkole w kościele St Boniface Church (Shirley High Street). Spotykamy się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zapraszamy na godzinę 10:00.PracaPolicja w Hampshire poszukuje wolontariusza do wykonania pewnej pracy. Wymagania to angielski na rozsądnym poziomie i dostęp do Internetu. Możliwość wykonywania pracy z domu. To świetny sposób na urozmaicenie Twojego CV. Po szczegóły prosimy o kontakt z EU Welcome.


Młoda Irlandka poszukuje osoby (Personal Assistant) do pomocy przy codziennych zajęciach zarówno w jak i poza domem w czwartki i piątki w godzinach 9:00-14:00/14:30 oraz w co drugą sobotę w podobnych godzinach. Wynagrodzenie to £8/godz. w dni powszednie i £10 w soboty. Wymagania to prawo jazdy, wiek 25 lat lub więcej (wymaganie ubezpieczyciela), osoba musi być nie paląca i nie obawiająca się psów. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Lise pod numerem 02380 551526.


EU Welcome poszukuje logopedy z Southampton. Prosimy o kontakt.InformacjeEU Welcome wspiera kampanię na rzecz pomocy małej Idze.


The Children and Young People's Information Service (Centrum informacji na temat dzieci i młodzieży) nie posiada już biura w okolicach stacji, ale w dalszym ciągu oferuje pomoc rodzicom. Dostępne są bezpłatny (0800 169 8833) i lokalny (023 8083 3014) numery telefonów. Można również kontaktować się mailowo (cypis@southampton.gov.uk) lub odwiedzić stronę organizacji w Internecie.


Czy kochasz jazz? A czy wiesz że Southampton Jazz Club jest jednym z najstarszych i działającym bez przerw klubem jazzowym na południu Anglii?

Southampton Jazz Club gościł wielu z najwspanialszych współczesnych muzyków jazzowych i teraz zaprasza Cię w swoje podwoje do jego nowego domu w lokalu Soul Cellar, usytuowanym w kulturalnym sercu Southampton (Southampton’s Cultural Quarter), w co trzeci poniedziałek każdego miesiąca.

Po niemal 40 latach prezentowania najlepszego współczesnego jazzu w różnych miejscach w Southampton zdecydowaliśmy przenieść się do Soul Cellar, który to lokal niebawem zostanie przemianowany na The Cellar (78 West Marlands Road, Southampton, SO14 7FW, zaraz obok Civic Centre). Zajrzeć można już o godzinie 19:00. Pierwsi wykonawcy grać będą od 20:30, a po krótkiej przerwie o 21:30 usłyszeć będzie można drugą część koncertu. Koniec występów o godzinie 23:00.

16 maja odbędzie się kolejny koncert, na którym zagra amerykański saksofonista Jean Toussaint i jego kwartet. Bilety można kupić przy wejściu w cenie £10 dla członków, £6 dla studentów i £13 dla pozostałych osób. Można je też kupić przez Internet na stronie klubu. Zapraszamy!

Phil Aldridge, przewodniczący Southampton Jazz Club. Kontakt 023 8077 6731 lub 07766 684471.Międzynarodowy festiwal Foyes Corner. Już wkrótce 22 maja 2011 na boisku za szkołą St Mark's (Stafford Road, Shirley, SO15 5TE). Wstęp bezpłatny! Muzyka, taniec, wystawa sztuki artystów z UE, zabawa dla całej rodziny, dmuchane zamki oraz strzelanie do rzutków! My również tam będziemy. Jeśli chciałbyś pomóc lub w inny sposób przyłączyć się do organizacji festiwalu skontaktuj się z nami lub wyślij maila na adres festival@vibert.co.uk.


Próbujemy zrzeszyć grupę rodzin dotkniętych niepełnosprawnością dzieci w okręgu Hampshire i Dorset w celu wymiany informacji, doświadczeń i współpracy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Edytą pod numerem telefonu 07861725058 lub mailowo h.edyta10@wp.pl.


Drogie małżeństwa! Worldwide Marriage Encounter pragnie zaprosić Was do uczestnictwa w weekendzie, który wzbogaci i odświeży Wasze związki. Nie jest to poradnictwo lub terapia, nie są to też rekolekcje. Jest to możliwość przeżycia pozytywnego, życiodajnego doświadczenia, z którego każdy związek może wynieść wiele korzyści. Nie jest wymagane od uczestników bycie katolikami.

Następny weekend odbywać się będzie w Wokefield Park niedaleko Reading w dniach 10-12 czerwca i wciąż dostępne są wolne miejsca. Po szczegóły prosimy o kontakt z Chris & Mary Farrall pod numerem 02380 275401 lub wizytę na stronie organizacji.Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej a także stronę Polskiego Klubu.


Nie zapomnijcie zajrzeć na naszą stronę, a kompletnym nowicjuszom w Southampton polecamy Southampton Newcomers.


Strona internetowa SOS Polonia to www.sospolonia.net.Ćwicz swój angielskia) Lekcje języka angielskiego dla dzieci i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania.

- Nacisk na wszelkie aspekty nauki języka: słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie oraz gramatyka.
- Szczegółowa ocena wstępna i dostosowanie programu oraz metody nauczania do indywidualnych potrzeb klienta.
- Profesjonalna pomoc w przygotowaniu do egzaminów typu ESOL czy FCE.
- Wykwalifikowany nauczyciel z doświadczeniem.
- Atrakcyjne ceny.
- Materiały do nauki wliczone w koszt lekcji.
- Zajęcia odbywają się w dogodnym czasie oraz miejscu.

W celu uzyskania dalszych informacji, proszę o kontakt mailowy na adres studyenglish24@yahoo.com lub telefoniczny pod numerem 07964311061.b) Szkoła Języków ABC – mała szkoła z przyjazną atmosferą. Zajęcia na Shirley i St Mary's. U nas nauczysz się angielskiego 4 x szybciej metodą Callana. Małe grupy, niedrogo, elastyczne metody płatności, rezultat gwarantowany.

Od lutego nowe grupy! Zapisz się dzisiaj na niezobowiązującą, darmową lekcję próbną!

Zadzwoń - mówimy po polsku 07860 459015. Przyślij nam email ABCSouthampton@gmail.com. GG 28301310. Znajdź nas na Naszej Klasie, Facebooku, frype.com.d) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić naszą stronę w Internecie.e) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.OgłoszeniaPsychoterapia oraz porada psychologiczna. Odwiedź ten adres.


Polska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Profesjonalne przedłużanie rzęs, dojazd do klientki (gratis na terenie Southampton). Najlepsza cena w mieście! Wysoki poziom wykonywanych usług. Więcej na naszej stronie. Telefon 07877 928684.


Polski instruktor nauki jazdy w Southampton i okolicach. Robert Rosa, telefon 07783297305, email Roberto.Instruktor@googlemail.com. Konkurencyjne ceny, dojazd do klienta, elastyczne godziny zajęć, wypożyczanie samochodu na egzaminy.Nowo otwarty polski sklep z firanami itp.
Net Curtain World, 47a Victoria Road, Southampton, SO19 9DY. Email witorozec@poczta.fm, telefon O79O2 778685.Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Bestword - Tłumaczenia przysięgłe, dyplomy, akty, niekaralność ( CRB ) i inne dokumenty. Krótkie terminy. Jola, tel. 07856852681, 0208 350 5382, e-mail joanmarmag@yahoo.com.


Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie, pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych.

Anna.Douglass@brutton.co.uk, tel. 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.Daniel Sanders jest adwokatem w Paris Smith, specjalizującym się w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, separacja, przemoc w rodzinie oraz spory o dzieci). Daniel ma polskie korzenie przez jego pochodzenie i zna polski dość dobrze. Oferuje on bezpłatne wstępne konsultacje w milej i przyjaznej atmosferze przy kawie czy herbacie. Prosimy o kontakt z Danielem Sanders z Paris Smith (1 London Road, Southampton, SO15 2AE) pod numerem telefonu 02380 482279 albo droga mailowa daniel.sanders@parissmith.co.uk. Zapraszamy też na stronę internetową Daniela.


Kancelaria prawna Eric Robinson oferuje nieodpłatną konsultacje w sprawach rodzinnych tj. rozwód, alimenty, kontakt z dzieckiem, przemoc domowa. Istnieje możliwość nieodpłatnego prowadzenia spraw rodzinnych jeżeli osoba zainteresowana będzie kwalifikowała się do Funduszu Pomocy Prawnej. Oferujemy także nieodpłatną konsultację oraz prowadzenie spraw o uzyskanie odszkodowania z tytułu poniesionych obrażeń fizycznych w wypadku w pracy lub na drodze.

Adres kancelarii: 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY, tel. 02380 226 891.

Z kancelaria możecie kontaktować się Państwo za pośrednictwem polskiej konsultantki Ewy McGonagle pod numerem telefonu 02380 218 008 w poniedziałki i środy w godzinach 9:00 do 14:30 lub przesyłając e-mail pod adres: ewa.mcgonagle@ericrobinson.co.uk.Easy Solution Accounting Ltd – Polskie Biuro Ksiegowe zaprasza:
Usługi finansowe
Księgowość
Rozliczenia podatkowe: Self-Employment /Partnership
Rejestracja działalności gospodarczej.
Limited Company Accounts
CIS Contractor’s Monthly Return/Rozliczenia kontraktorskie
PAYE - Lista Plac
Zwroty podatku:
P60/P45 –30 funtow! Półgodzinna porada oraz 0% prowizji!
Usługi Imigracyjne
Rezydentura
Formularze i certyfikaty zjazdowe
Zasiłki,benefity
Working Tax Credit, Child Tax Credit, Child Benefit i inne
Council Tax Benefit i Housing Benefit
Pomoc socjalna dla osób oczekujących lub wychowujących dzieci
Pomoc socjalna dla opiekunów dzieci lub osób niepełnosprawnych

Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting na Facebook by dostawać cotygodniowe wiadomości.
Gorąco polecamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthampton

Tel: 07515121266
Email: info@easysolution.pl
http://www.easysolution.pl
Polskie Biuro Ksiegowe Easy Solution Accounting udziela porad na facebook.
Dowiecie sie o ulgach podatkowych, rozliczeniach i wielu innych przydatnych tematach.
Chcesz być na bieżąco poinformowany o zmianach dotyczących podatków czy benefitow. Publikujemy cotygodniowe artykuły o zmianach jakie zachodzą w Wielkiej Brytanii. Również dajemy porady na temat zasiłków, prowadzenia biznesu oraz wiele innych. Wystarczy ze polubisz stronę Easy Solution Accounting by dostawać cotygodniowe wiadomości. Zapraszamy !
https://www.facebook.com/easysolutionsouthampton.Kancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych.

Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com. Możesz też odwiedzić naszą stronę w Internecie.Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886


EU Welcome jest projektem Diecezji Rzymskokatolickiej w Portsmouth. Numer rejestracyjny organizacji charytatywnej - 246871.

Możecie skontaktować się z EU Welcome pisząc na adres:
St. Edmund's Lodge
The Avenue
Southampton
SO17 1XJ

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ