Kupujemy Dom

Jak wynająć/kupić mieszkanko
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

ndz paź 17, 2010 11:30 pm

Ewelina, maz sie pyta jaki mortgage macie, i z kim?
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz paź 17, 2010 11:31 pm

bluebell pisze:Ewelina! Poczekaj!
Wlasnie czytalam to mojemu mezowi i on mowi, ze nie stawki standardowej, ze jest wiele warunkow typu: ile drzew jest w okolicy nie wiecej niz 3 metry od domu, czy dom beda zamieszkiwac palacze, czy dom bedzie opuszczony jednorazowo nie dluzej niz 30 dni, itd itd. I od tego naliczane sa stawki, wiec sorry, ze moglam cie wprowadzic w blad! My nie palimy, na wakacje nie jezdzimy dluzsze niz 7 dni, a drzewko mamy jedno , wiec moze dlatego te £17? :)
Wiem, wiem .. zalezy ile bedroom, od wyceny, materialow itp. Siedze i odrabiam lekcje juz od 2 tygodni ;)

Dziękuję za strony. Super Market nie znałam.

Mortgage mamy z Brytannia, tracker 3.19, repayment
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
Arek
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 15, 2010 4:33 pm

pt paź 22, 2010 3:36 pm

Witam
Wynajem,prysznic nie chodzi od 2 miesiecy,plus gdzies cieknie za kazdym razem jak woda leci,sosiad z dolu
robi glowe ze stoi z garnkiem bo mu kapie na nowego kompa,mowie mu ze nie moja wina bo ten
debil,niby manager(24/7 maintenance) od ktorego wynajmuje 1 bed flat powiedzial ze zrobi prysznic do 3 dni,to bylo prawie dwa miechy temu,nie wspominajac ze okno w salonie sie nie domykalo bo klamka byla urwana(zrobilbym to sam bez problemow ale dlaczego ja mam placic za takie rzeczy, jak jestem na kontrakcie "24/7 maintenace")aha jeszcze z tym oknem to rzecz jasna jak sie nie domyka to bedzie zimno,zeby nie bylo zimno to mozna ogrzewanie wlaczyc,mialem te stare piece ktore zeby sie nagrzaly polykaly 10 pandziorow na dziendobry i trzeba bylo czekac ok12 godzin zeby sie rozgrzal...wracajac do tematu,nie moglem sie z gosciem dogadac,placilem 500 stow miesiac w miesiac dla tego prostego czlowieka,znalazlem a "kurierze" ogloszenia z country wide,i jeszcze po polsku mowia,mysle,fajnie sprobuje,czego nie:)...Bardzo mila Pania wytlumaczyla mi wszystko,odpowiedziala na kazde pytanie ktore zadalem,nie ukrywam dobry poczatek, sobie mysle:)...lecimy dalej,wszystkie papierkowe spraweczki,ktorzy sa juz po,wiedza o co chodzi,DONE:)...pewnego, slonecznego lipcowego dnia podczas krecenia w lesie(czyt. jazda na rowerze gorskim:)...)jest lelefon od milej Pani,dostal Pan mortgage ale pierwsze musi Pan domek znalezc zebysmy wiedzieli konkretna cene....mowie ok,dziekuje slicznie bede szukal domek:)...znalazlem dom po tygodniu,byl to szczerze mowiac drugi dom ktory widzialem,spodobal mi sie,wszystko poszlo ok...od zaakceptowania sprzedajacego mojej oferty minely ok 4 tygodnia,jest Telefon z agencji z ktorej byl dom,Panie Ar....arkeeii...akadus....ja mowie Arkadiusz ale mozesz mowic Arek lub Eryc jak lepiej...prosze przyjsc do agencji sa klucze...ubralem przepocona koszulke (3 dni pakowalem sie,nie mialem czasu na pranie,nawet o tym nie myslalem,myslalem o tym kluczu:)...) w drodze do agencji,nie wsiadlem do auta zeby tam dojechac,piechota,swiecilo jeszcze cieple sierpniowe sloneczko,zmeczony bylem tym calym zamieszaniem,pare siwych wlosow doszlo,smierdze,nawet skrpetek nie ubralem bo bylem tak podniecony tymi kluczami ze zapomnialem,ile musialem przejsc,nie mowie tylko o tych dwoch miesiacach dealowania z agencja,czekanie czy sie zgodza na oferte,czy nikt mnie nie wyprzedzi z oferta,ale przypomnial mi sie pierwszy dzien w southampton,mialem jeden bagaz z ubraniami,300 pandziorow i paszport...dostalem prace na pralni to bylem szczesliwy,cos jak dzieciak dostaje zabawke od rodzicow:)...cale te lata kombinacji,starania,nie przespanych nocy,liczenia zoltych pieniazkow zeby kupic chleb bo tez mialem takie dni,...no i tak w tym cieplym sloneczku puscila mi sie lza,nie moglem w to uwierzyc,co ja tu robie,gdzie ide i gdzie dzisiaj bede spal...:)...

cd..."nowe zycie"...fakt,wydalem cale moje oszczednosci,otwieram drzwi po pracy,cisza,pachnie nowoscia,nie wiem czy mam isc na gore sie przebrac czy otworzyc drzwi od ogrody zeby delikatnie chate przewietrzyc,ide w strone lodowki,buty???!! jakie buty!!!!??????? kto mi uwage zwroci ze mam buty:)?....robie drinka z duza iloscia lodu,a wiecie dlaczego z duzo iloscia lodu?? bo mam duzo zamrazarke,a pamietam sie kiedys mieszkalo w 18 osob na chacie,jedna lodowka,jeden kibel...nie mialem opcji na lod,nie mialem opcji sie odezwac jak gosc na dwa metry wdupca moj obiad ktory sobie zrobilem wczoraj zeby zjesc po pracy,zjadlem! w myslach...zyje 26 lat na tej pieknej planecie,nie ukrywam ze kupno domu,bylo najlepszym uczuciem z ktorym mialem do czynienia,nie wracam do polski,nie mysle juz o tym,zyje tutaj,pracuje i sie bawie:)...wlasnie ide na rowerek bo beben rosnie....pozdrawiam wszystkich:) :twisted:
ps...mieszkam na shirleyyyyyyyy:)
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

pt paź 22, 2010 4:25 pm

Ahh Arek..jak pieknie napisales, mnie sie tez lezka w oku zakrecila:-)
Pozdrawiam
A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

pt paź 22, 2010 7:39 pm

super arek!!! To sa wlasnie te uczucia!!! ty masz swoj lod w zamrazarce, a ja swoje obrazki na scianie :D nikt mi wreszcie gwozdzi nie liczy, bo jak jeden za duzo, to prawie 1000 depozytu przepada, no bo gwozdzi bylo 12, a jest 13...
a te lanlordy smierdzace curry, w rozdeptanych butach, paniska, co to 3 groszy za nich bym nie dala...
alez ja cie rozumie!!!
pozdrawiam serdecznie - bluebell uradowny :D
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pt paź 22, 2010 8:31 pm

Ach wy macie swoje obrazki, lod a ja bede mogla wreszcie psa legalnie w domu trzymać.... i kupie jeszcze jednego !!! :)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

pt paź 22, 2010 10:29 pm

Ewelina pisze:Ach wy macie swoje obrazki, lod a ja bede mogla wreszcie psa legalnie w domu trzymać.... i kupie jeszcze jednego !!! :)
oj Ewelina a ja oprocz obrazkow mam wreszcie zgraje kotow i prosiaczki :)
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob paź 23, 2010 12:05 pm

myslalam tez o kurach ;) Ciekawe co moj pies na to ;)

wracajac do tematu:

Barratt Homes oferuje domy w shared ownership. Wystarczy miec tylko 5000 funtow depozytu.
wiecej info - LInk nieaktualny

W Eastliegh mozna miec juz dom w nowym budownictwie za 7735 depozytu.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
iwosial
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 14, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: City Centre

pt lis 26, 2010 2:52 pm

I ja polecam kupno. Im szybciej tym lepiej.
O shared ownership już kiedys pisalam.

Nadal w sprzedaży jest sporo nowych mieszkan na nowowybudowanym osiedlu Compass, tuż koło mnie, za płotem.
Tutaj przyklad:

http://www.rightmove.co.uk/property-for ... 15629.html

Wystarczy depozyt 5%. Mozna kupić już nawet 25% mieszkania. Kogo stać na więcej - jeszcze lepiej. Naprawde fajna sprawa.
GG: 3232456
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

śr gru 08, 2010 6:22 pm

W piatek odbieram klucze :)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pn gru 13, 2010 12:20 am

Jestem ekspertem w skrobaniu tapety ;)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Undercover
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 10:49 pm
Lokalizacja: Southampton

pn gru 20, 2010 8:34 pm

Ciekawy temat :-)))
Jak bede miala chwilke to przysiade i przeczytam 'od deski do deski'.
Ja nie mam jakiegos specjalnego urazu do angielskich domow ani rozmiaru sypialni, ale zdecydowalam ostatnio na 'nie', choc sprawa za kzdym razem jest chyba bardzo indywidualna.
Co mnie przekonalo? Nie chce tu 'siedziec' az do emerytury, bo gdybym chciala to bym chyba nie patrzyla na nic i kupila dom albo raczej nowe mieszkanie jeszcze w tym roku :-)
Wczesiej nie zdawalam sobie sprawy, ze w Anglii nie ma mozliwosci wziecia raty malejacej kredytu i przez pierwsze 5 czy 10 lat splaca sie jedynie odsetki kredytu a nie kapital, czyli po tych 5 czy 10 latach nawet 1 metr kwadratowy nie jest splacony.
Oplaca sie taki dom sprzedac po tych 5 czy 10 latach jedynie jesli ceny nieruchomosci wzrosly (a czy zwrocil sie caly koszt morgagu ponad koszt wynajmu podobnego lokalu i koszty remontow, ubezpieczenia, solicitora, prowizja od sprzedazy ktora chyba tez nie jest mala itd).
Oczywiscie mozna podniesc wartosc domu poprzez wstawienie double glazing, zamontowanie centralnego ogrzewania gazowego jesli wczesniej nie bylo lub poprzez dobudowke (to chyba najlepsze rozwiazanie). Nie wszyscy sobie zdaja sprawe ze jesli kupili dom do remontu a robiac kuchnie czy lazienke za wiele tysiecy funtow wartosc domu wzrasza o 200-300 funtow.
Zawsze tez w razie powrotu do Polski mozna przerobic dom na dwa mieszkania, wtedy morgage na pewno bedzie pracowal na siebie i jeszcze zostanie cos ekstra, a jakas mila agencja sie zajmnie wynajmem za nieduze pieniadze.
Pozdrawiam
Undercover
---------------------------
"Just because you can, it doesn't mean you should"

MY NIE IMIGRUJEMY, MY KOLONIZUJEMY
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

wt gru 21, 2010 4:09 pm

Co mnie przekonalo? Nie chce tu 'siedziec' az do emerytury, bo gdybym chciala to bym chyba nie patrzyla na nic i kupila dom albo raczej nowe mieszkanie jeszcze w tym roku.
* a wiesz gdzie chcesz "siedziec" ?? to kup tam i pod wynajem ... Znam ludzi ktorzy sa tu od 7 - 10 lat a przyjechali tylko dorobic....


Wczesiej nie zdawalam sobie sprawy, ze w Anglii nie ma mozliwosci wziecia raty malejacej kredytu i przez pierwsze 5 czy 10 lat splaca sie jedynie odsetki kredytu a nie kapital, czyli po tych 5 czy 10 latach nawet 1 metr kwadratowy nie jest splacony.

* nie wiem skad Ty masz taka teorie. Masz wiecej niz 5 lat ? wypisujesz glupooootttyyy

Oplaca sie taki dom sprzedac po tych 5 czy 10 latach jedynie jesli ceny nieruchomosci wzrosly (a czy zwrocil sie caly koszt morgagu ponad koszt wynajmu podobnego lokalu i koszty remontow, ubezpieczenia, solicitora, prowizja od sprzedazy ktora chyba tez nie jest mala itd).

* czy sie oplaci czy nie to trudno powiedziec ale pamietaj ze mieszkasz na swoim, to twoj dom i koniec. Mi przynajmniej zaden ciapaty landlord nie powie ze mam sie wyprowadzic za miesiac. Moj dom i sobie o niego dbam. A jak bede chcial to sprzedam i tyle. Pieniadze to nie wszystko a dom to nie tylko biznes.


Oczywiscie mozna podniesc wartosc domu poprzez wstawienie double glazing, zamontowanie centralnego ogrzewania gazowego jesli wczesniej nie bylo lub poprzez dobudowke (to chyba najlepsze rozwiazanie). Nie wszyscy sobie zdaja sprawe ze jesli kupili dom do remontu a robiac kuchnie czy lazienke za wiele tysiecy funtow wartosc domu wzrasza o 200-300 funtow.

* tak napewno wzrosnie o 300 funtow, zwlaszcza jak angole wola kupic wyremontowane mieszkanko niz bawic sie w to samemu - glupoty piszez

Zawsze tez w razie powrotu do Polski mozna przerobic dom na dwa mieszkania, wtedy morgage na pewno bedzie pracowal na siebie i jeszcze zostanie cos ekstra, a jakas mila agencja sie zajmnie wynajmem za nieduze pieniadze.

* sprzedac albo wynajac. i wcale tu nie tzreba nic dzielic. Ja kupilem tarraced house i juz na ta chwile jakbym wynajal to miesiecznie po pokryciu mortgage i ubezpieczenia bylbym 180 funtow na plus .... Ja mialem 25% depozytu wiec dostalem dobra oferte z banku = niska rata miesieczna
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

pt sty 21, 2011 12:43 am

ja dodam, ze mozna wziac malejacy kredyt... mozesz wybrac, albo splacasz tylko odsetki, albo nie...My mielismy tez dosc wysoki depozyt (jakies 30%) i traktowani bylismy indywidualnie. Wowczas byla zasada, ze bank mogl udzielic nam kredytu po trzech latach rezydencji podatkowej w Anglii, a my bylismy dopiero 2 i pol, ale ze wzgledu na ten depozyt centrala w glasgow zgodzila sie i udzielila bardzo korzystnego kredytu.
mnie nic juz nie jest w stanie przekonac do landlordow (o butach i zapachu curry juz pisalam, wiec nie bede sie powtarzac!). Ale tylko ten, kto raz pobrobowal swego, wie o czym mowi. Coz, ze sie naczytalam o ksiezycu...To tylko teoria... nigdy tam nie bylam, wiec musze wierzyc w to, co ktos napisal...Tak jest i z zakupem wlasnego domu. Nikt mnie nie przekona, ze wynajem jest lepszy i oplacalny!!! Nigdy w zyciu!! Ja juz tego pobrobowalam i wiem o czym mowie, to juz nie jest tylko teoria!!

Ewelina, masz juz te kury??? Ja za jakies 3 miesiace znowu ogorki i koper bede siala :)
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pt sty 21, 2011 1:25 pm

Hej Bluebell,

Jeszcze nie mamy kur :) Dopiero zrobilismy ogrodzenie by nasz psiak nie uciekal. Jestesmy w trakcie remontu, ktory trwac bedzie conajmniej dwa lata ;) Myslalam ze mnie ten caly remont przerosnie, ale prawda jest taka ze ciesze sie kazdym ruchem pedzla na scianie czy na podlodze. W Ikea jestem srednio raz w tygodniu, planuje, szukam, kalkuluje.... ukladam wszytsko powolii, nawet nam sie nie chce nigdzie wychodzic.... Nie moge doczekac sie wiosny kiedy wylozymy trawa ogrod i zaczne sadzic kwiatki i takie tam :)

I tez potwierdzam, nie ma nic lepszego od wlasnego DOMU!
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ODPOWIEDZ