Biuletyn EU Welcome - grudzień 2010

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

sob gru 11, 2010 7:23 pm

.

Witajcie!


Nadchodzą święta Bożego Narodzenia, ale już najwyższy czas myśleć o tym co będzie w 2011! W tym wydaniu biuletynu EU Welcome znajdziecie informacje o zatrudnieniu i wolontariacie. Możecie też przeczytać o Foyes Corner Fastival, który odbywać się będzie na Shirley w maju. Wspólnie z innymi organizacjami jesteśmy zaangażowani w to wydarzenie i poszukujemy utalentowanych osób spośród tych, którzy przyjechali tu mieszkać i pracować z innych krajów.

Pamiętajcie, że zawsze możecie się z nami skontaktować:

- Dave ( euwelcome@yahoo.co.uk ) 07786 392886,
- Anna ( ania_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07928 362088,
- Adriana ( adriana_euwelcome@yahoo.co.uk ) 07917 879259.
- Ana T ( ana_euwelcome@yahoo.co.uk ) (Ana rozmawia po rosyjsku i litewsku. Prosimy o cierpliwość, Ana nie jest w stanie odbierać telefonu i odpowiadać na emaile każdego dnia) 07902 381378
- Iga ( iga_euwelcome@yahoo.co.uk ) (Iga organizuje sesje w cztery oczy dla osób zestresowanych lub potrzebujących emocjonalnego wsparcia) 07577 620786.
W skrócie:
 • Kalendarium:

  Cztery sesje porad
  Polska msza bożonarodzeniowa
  Przedszkole
  Polskie audycje w radiu
  Międzynarodowy Festiwal Foyes Corner

  Informacje:

  Poszukiwani wolontariusze do pracy z osobami niewidomymi
  Poszukiwani wolontariusze do pracy w Community Café
  Stowarzyszenie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych
  Miedzynarodowy Festiwal Foyes Corner
  Badanie socjologiczne dotyczące polskich emigrantów
  Cenzus ludności
  Przydatne linki

  Ćwicz swój angielski:

  Say OK
  Szkoła Języków ABC
  Southampton ESOL Information Line
  Bfluent School of English
  Southampton Language College

  Ogłoszenia:

  Ogłoszenia prywatne
  Ręcznie robione kartki okolicznościowe i wiele więcej
  Polska opiekunka
  Tłumaczenia (2 oferty)
  Przedłużanie rzęs
  Naprawy komputerów (2 oferty)
  Usługi prawne i księgowe (6 ofert)


Kalendarium2 grudnia (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre (Randolph Street, Southampton, SO15 3HF) w godzinach 18:00-20:00. Spotkanie to odbywa się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.


8 grudnia (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH) w godzinach 19:00-21:00.


17 grudnia
Piątkowy wieczór porad w George Williams House (YMCA Building, Cranbury Place, SO14 0LG, niedaleko London Road and Inner Avenue) w godzinach 18:00-20:00.


14 grudnia
Sesja porad z GMB w GMB Learning Centre (St Mark's School, Stafford Road, Shirley, SO15 5TE) w godzinach 14:30-16:00.


24 grudnia (piątek)
O godzinie 21:00 odbędzie się bożonarodzeniowa msza w języku polskim w kościele St Edmunds. O godzinie 23:30 będzie podobna msza w języku angielskim.


6 stycznia (czwartek)
Sesja porad we Freemantle Community Centre.


12 stycznia (środa)
Sesja porad w Polskim Klubie.


25 stycznia (wtorek)
Sesja porad z GMB.


21 stycznia (piątek)
Piątkowy wieczór porad.


maj 2011
Międzynarodowy Festiwal Foyes Corner.


każdy wtorek
Nasze przedszkole w kościele St Boniface Church (Shirley High Street). Spotykamy się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zapraszamy na godzinę 10:00.


polskie audycje w radiu Unity 101
The Music Show można usłyszeć każdej trzeciej niedzieli miesiąca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane są każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.


Informacje


Poszukujesz wyzwań na 2011 rok? Czy jesteś w stanie poświęcić dwie godziny w miesiącu? Poszukujemy wolontariuszy do organizowania i prowadzenia grup czytelniczych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Z pomocą wykwalifikowanego bibliotekarza i stowarzyszenia Southampton Sight otrzymasz pełen trening ze wszystkich aspektów prowadzenia grupy czytelniczej włączając wyszukiwanie odpowiednich materiałów, zachęcanie do dyskusji i pomaganie wszystkim w wyniesieniu jak najwięcej z tego doświadczenia. Grupy zostaną utworzone na początku nowego roku, łącznie z ustanowieniem dat, godzin i miejsc. Jesteśmy w stanie opłacić koszty transportu. Także jeśli kochasz książki i czytanie, i poświęcenie dwóch godzin nie stanowi dla Ciebie problemu, prosimy skontaktuj się z nami.

Więcej informacji możesz uzyskać od Allison Kirby (Southampton Libraries) tel: 023 8083 3304, email allison.kirby@southampton.gov.uk oraz Leanne Hubbard (Southampton Sight) tel: 023 8076 9882, email manager@southamptonsight.co.uk.Central Hall Community Cafe szukają wolontariuszy. Community Café odbywa się każdej niedzieli w Central Hall od lutego 2007 w godzinach 17:00-18:00. Głównymi bywalcami są osoby bezdomne lub w ciężkiej sytuacji, aczkolwiek drzwi pozostają otwarte dla każdego. Café jest organizowane i prowadzone w całości przez wolontariuszy, a finansowane wspólnie przez kościoły New Community i City Life.

Etosem i celem Café było od zawsze nie tylko 'dostarczanie głodnym, bezbronnym i bezdomnym zdrowego, ciepłego posiłku każdego tygodnia'. Naszym pragnieniem jest kreowanie bezpiecznego i przyjacielskiego środowiska, do którego każdy może dołączyć, gdzie każdy jest serdecznie witany i szanowany bez względu na wiek, wiarę, pochodzenie czy sytuację w jakiej się znajduje.

Wolontariusze mogą wybrać w jaki sposób chcą pomagać. Café odwiedza co tydzień ponad 20 osób z Polski, w związku z tym wolontariusze mówiące po polsku byliby bardzo mile widziani. Zainteresowanych prosimy o kontakt z communitycafe@newcommunity.org.uk lub EU Welcome po więcej szczegółów.Parent Voice jest siecią rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych w Hampshire. Udostępniamy pojedynczy punkt kontaktu z informacjami i poradami jakich potrzebujesz dla Twojego dziecka w wieku do 19 lat, a także aktualne wiadomości na temat różnych zajęć i wydarzeń. Poprzez Parent Voice możesz dzielić się swoimi doświadczeniami i skorzystać z wiedzy innych rodziców lub opiekunów. U nas masz też możliwość pozostawienia sugestii na temat jak różne usługi mogą lub powinny być ulepszone lub zmienione tak by adresowały wymagania dorastających niepełnosprawnych lub ze specjalnymi potrzebami dzieci i młodych ludzi w Hampshire.

Po więcej informacji prosimy dzwonić 02380 721206 lub odwiedzić naszą stronę w Internecie.Międzynarodowy Festiwal Foyes Corner.

Masz od 0-99 lat? Lubisz rysować, tańczyć, śpiewać? A może masz jakieś inne talenty/hobby? Jeśli tak i chciałbyś zaangażować się w coś fantastycznego i przy okazji pokazać co sprawia Tobie przyjemność, może przyłączysz się do nas?!

Szkoła St Mark's w Shirley w połączeniu z EU Welcome organizuje Międzynarodowy Festiwal Voice Corner w maju przyszłego roku i właśnie teraz potrzebna jest nam Twoja pomoc! Poszukujemy ludzi, którzy mają coś interesującego do pokazania i chcieliby wziąć udział w naszym festiwalu. Jeśli jesteś muzykiem, potrafisz malować, robisz kartki okolicznościowe, biżuterię, masz własny zespół muzyczny/taneczny lub coś innego co chciałbyś pokazać naszej międzynarodowej wspólnocie Southampton, proszę skontaktuj się z nami pod adresem art_euwelcome@yahoo.co.uk.

Czekamy na Twoje zgłoszenie!Polski Emigrancie! Polska Emigrantko!

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w badaniu socjologicznym dotyczącym nas, polskich "emigrantów", prowadzonym przez Uniwersytet Southampton. Poszukujemy chętnych mieszkających i pracujących w małych miejscowościach i na wsiach w Dorset.

Interesuje nas przede wszystkim to, jak Ci się żyje tutaj, w Wielkiej Brytanii i w Twojej miejscowości. Chcielibyśmy się z Tobą spotkać osobiście i porozmawiać na temat Twoich doświadczeń.

Rozmowa odbędzie się w języku polskim i potrwa ok. dwóch godzin. Możemy się na nią umówić w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie. Badanie będziemy prowadzić w listopadzie i grudniu 2010 roku.

W podziękowaniu za poświęcony nam czas mamy dla Ciebie prezent – bon towarowy o wartości £20 (high street gift voucher), który można wykorzystać w szeregu sklepów (m.in. Boots, hmv, Matalan, Argos, Iceland, Mothercare – i wielu innych).

Twoje poglądy i opinie są dla nas bardzo ważne! Zainteresowanych wzięciem udziału w badaniu i/lub uzyskaniem dalszych informacji serdecznie zapraszam do kontaktu na adres mailowy badanie@soton.ac.uk lub proszę o telefon lub sms na nr: 0754 54 24 066; oddzwonię żeby udzielić dalszych informacji i odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Paulina Trevena (prowadząca badanie)W marcu rząd brytyjski będzie organizował cenzus ludności mieszkającej w Wielkiej Brytanii. Powstaną więc tysiące tymczasowych ofert pracy. Więcej szczegółów można znaleźć pod tym linkiem.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.


Nie zapomnijcie zajrzeć na naszą stronę, a kompletnym nowicjuszom w Southampton polecamy Southampton Newcomers.


Strona internetowa SOS Polonia to www.sospolonia.net.Ćwicz swój angielskia) Say OK - szkoła języka angielskiego. Metoda Callana to bardzo skuteczna metoda nauczania, która główny nacisk kładzie na najważniejszy, a zarazem najtrudniejszy aspekt języka - mówienie.

Zajęcia przez cały tydzień, rano, wieczorem i w weekendy. Bezpłatne lekcje próbne, małe grupy 8-10 osób, brak zadań domowych, mówisz od pierwszych zajęć, możliwość nauki przez Skype. Od £3.20 za godzinę nauki. Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Cambridge University.

Nowość! Dostęp do sekretariatu internetowego dla naszych uczniów oraz specjalna platforma internetowa, gdzie znajdziesz dodatkowe 500 godzin nauki, specjalnie dla Ciebie – ćwiczysz słownictwo, dyktanda oraz gramatykę.

Szkoła oferuje również tłumaczenia ustne, pisemne, przysięgłe oraz certyfikowane.

Szkoła prowadzi też specjalistyczne kursy:
- egzaminacyjne First Certificate FCE
- egzaminacyjne Advanced Certificate in English CAE
- Skills for Life
- kursy przygotowane pod Twój konkretny zawód oraz dla rodziców, którzy chcą pomóc dzieciom w zadaniach domowych

142 Lodge Road, Roxan Business Centre, Southampton SO14 6QR, learn@sayok.co.uk, telefon 02381 789 464 lub 07878 288 050.b) Szkoła Języków ABC – lekcje angielskiego na Shirley i St. Mary’s. Szybko, zabawnie i niedrogo. Bez zadań domowych. 4 x szybciej. Darmowa lekcja próbna, lekcje wieczorami i w weekendy, małe grupy, rezultat gwarantowany, nowe grupy.

Shirley – wtorki i czwartki od 19.00 do 21.00, początek 21 września!

Telefon 07860459015, email ABCSouthampton@gmail.comc) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.


d) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić naszą stronę w Internecie.e) Southampton Language College jest, akredytowaną przez British Council, szkołą językową, która oferuje zarówno ogólny kursy języka angielskiego jak i kursy przygotowujące do egzaminów, poranne, popołudniowe i wieczorne. 30 London Road, Southampton SO15 2AG, tel. 02380 231397.OgłoszeniaPolka poszukuje osoby do dzielenia mieszkania w pobliżu Southampton Central Station. Miesięczny czynsz nieco ponad £250 na osobę plus dzielone rachunki. Zainteresowanych prosimy o kontakt z EU Welcome.


Potrzebna opiekunka do dwuletniego chłopca, która zaopiekuje się nim u mnie w domu popołudniami od 14:15 do 22:15 we wtorki i w co drugi weekend. Najchętniej także mama, której będę mogla odwdzięczyć się w ten sam sposób. Kontakt Anna 07707617964, kj.anna@ymail.com.


JoangArt 07716747478 jjoangart@gmail.com. Tworzę dla Was piękno...

- zaproszenia ślubne, komunijne, na chrzest, urodziny, wieczory panieńskie/kawalerskie itp.
- kartki na wszystkie okazje, okoliczności, na specjalne zamówienia, ze zdjęciem w środku, pamiątki chrztu świętego
- dekoracje i dodatki ślubne takie jak kokardki, kieliszki, podziękowania dla rodziców i gości, księgi gości, prezenciki, menu, winietki, tablice z rozmieszczeniem gości na sali i wszystko co tylko zapragniecie...
- artystyczne pakowanie prezentów na wszystkie okazje
- oryginalne bukiety
- wianuszki i wiązanki komunijne
- stroiki i dekoracje świąteczne
- breloczki ze zdjęciem

Zapraszam do mojej galerii. Wszystko specjalnie dla Was...Polska opiekunka Bajka. Telefon 02380 584 594 lub 07915 669 685, email bajka.pol.opiekunka@op.pl.


Bestword - Tłumaczenia przysięgłe, dyplomy, akty, niekaralność (CRB) i inne dokumenty. Krótkie terminy. Jola, tel. 07856852681, 0208 350 5382, e-mail joanmarmag@yahoo.com


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm w całej Wielkiej Brytanii. Bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Przystępne ceny oraz promocja dla pierwszych 10 klientów! Beata Kaźmierczak, tel. 0208 4264 515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Profesjonalne przedłużanie rzęs, bezpłatny dojazd do klientki (gratis na terenie Southampton). Najlepsza cena w mieście! Wysoki poziom wykonywanych usług. Więcej na naszej stronie. Telefon 07877 928684.


Problemy z komputerem? Każdy rodzaj napraw, diagnostyka, rozbudowa, usuwanie wirusów itp. Nauris: 079380 19204 lub email naurisn@gmail.com.


Sabot Studio - naprawy i serwis komputerowy w Basingstoke, Reading i Southampton.

Masz dość długiego uruchamiania się Systemu Windows? Irytuje Cię ciągłe wieszanie się systemu? Podejrzewasz w swoim systemie wirusa, ale nie bardzo wiesz jak się go pozbyć? Chcesz rozbudować swój komputer, złożyć nowy zestaw komputerowy? Planujesz zbudować sieć komputerową w domu? Chcesz podłączyć swój komputer do internetu i zabezpieczyć się przed intruzami? Może po prostu potrzebujesz kilku lekcji z obsługi komputera?

Nasze usługi kierujemy do wszystkich w okolicach Basingstoke, Reading, Newbury, Southampton. Zadzwoń do nas, na pewno pomożemy - 01256 807 929, 078888 44 036 lub odwiedź Sabot Studio w Internecie.Daniel Sanders jest adwokatem w Paris Smith, specjalizujacym sie w zakresie prawa rodzinnego (rozwód, separacja, przemoc w rodzinie oraz spory o dzieci). Daniel ma polskie korzenie przez jego pochodzenie i zna polski dosc dobrze. Oferuje on bezplatny wstepne konsultacje w milej i przyjaznej atmosferze przy kawie czy herbacie. Prosimy o kontakt z Danielem Sanders z Paris Smith (1 London Road, Southampton, SO15 2AE) pod numerem telefonu 02380 482279 albo droga mailowa daniel.sanders@parissmith.co.uk. Zapraszamy też na stronę internetową Daniela.


Target Accounting Ltd - Biuro księgowe i finansowe, chartered certified accountants. 488 Portswood Road, Southampton, SO17 3SP. Telefon 02380 555940.


Omnipol Accounting Ltd – Polskie Biuro Podatkowe i Rachunkowe w Southampton. Tel. 02380 638 503, 07878 288 050.

Rozliczenia podatkowe:
- zwrot podatku tylko £25 - 0% prowizji
- księgowość
- rejestracja działalności, biznes plan

Zapraszam serdecznie - Paweł Janicki (www.omnipolaccounting.co.uk, pawel@omnipolaccounting.co.uk, 142 Lodge Road, Southampton, SO14 6QR).Kancelaria prawna Eric Robinson, 4 Carlton Crescent (boczna London Road), Southampton, SO15 2EY. Telefon 02380 226 891 lub bezpośredni do polskiej konsultantki Ewy McGonagle 02380 218 008 w poniedziałki i środy w godzinach 9:00-14:30.


Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie, pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych.

Anna.Douglass@brutton.co.uk, tel. 01329 236171. Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire, PO16 0AJ.Kancelaria prawna Moore Blatch Solicitors oferuje pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach w miejscu pracy, wypadkach drogowych oraz wypadkach w miejscach publicznych.

Jesteśmy jedną z największych firm na południu Anglii świadczących usługi prawne dla miejscowej Polonii. Niezależny katalog prawny Legal 500 uznał nas za jedną z najlepszych kancelarii świadczących usługi w zakresie odszkodowań powypadkowych.

Sprawy prowadzimy nieodpłatnie, a nasi klienci otrzymują 100% przyznanego odszkodowania. Nasze koszta pokrywane są po zakończeniu sprawy przez ubezpieczycieli strony przeciwnej i w żadnym stopniu nie wpływają na wysokość twojego odszkodowania.

Adres: Moore Blatch Solicitors, London Court, 64 London Road, Southampton, SO15 2AH.

Po poradę w języku polskim skontaktuj się z naszymi prawnikami pod numerem 023 8071 8106 lub prześlij email na kontakt@mooreblatch.com. Możesz też odwiedzić naszą stronę w Internecie.Gdzie się podziało moje ogłoszenie? Chętnie umieszczamy ogłoszenia w naszym biuletynie nie pobierając żadnych opłat. Publikujemy je przez kilka miesięcy po czym usuwamy, aby zrobić miejsce dla innych. Jeśli twoje ogłoszenie zostało usunięte, przyślij je do nas jeszcze raz, najlepiej uaktualnione, a my zamieścimy je powtórnie! Jeśli chcesz, by twoje ogłoszenie pojawiało się co miesiąc, poinformuj nas o tym.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ