FOTOGRAFIA

Masz hobby? Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Podziel się swoimi pasjami!
Awatar użytkownika
m.arta_j.ankowska
Zaczyna Działać
Posty: 164
Rejestracja: sob sie 30, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Białystok

pt lis 12, 2010 6:38 pm

ja chetnie tylko ze jestem w pl :(
Awatar użytkownika
rem
Zaczyna Działać
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 10:48 am
Lokalizacja: Shirley

sob lis 13, 2010 6:42 pm

czesc Marta - mam nadzieje ze spotkamy sie w wakacje i znowu pofocimy razem..
Pozdrawiam
Rem
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

wt sty 18, 2011 1:34 pm

Przymierzam sie do zakupu lustrzanki i potrzebuje Waszej opinii gdyz jestem amatorem w tej kwestii. Ogolnie zakres swoich poszukiwan zawezilem do dwoch producentow czyli Canona i Nikona. Chcialbym zakupic aparat ktory ma juz wbudowana lampe ale nie za bardzo sie orientuje ktore modele sa w to zaopatrzone bo na fotkach i w opisach nie jest to zawarte. Sklepy maja oferty w ktorych mozna zakupic aparat z torba, karta pamieci oraz drugim obiektywem w okolicach 600F lub tez sam aparat bez niczego (nawet obiektywu) w granicach 450F. Jaka opcja jest lepsza?? Na zakup moge przeznaczyc ok.600F +/-

Jeden z przykladow zestawow http://www.jessops.com/online.store/pro ... /show.html

Czekam na Wasze rady ktore mam nadzieje beda mi pomocne
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

sob lut 05, 2011 11:35 pm

[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
ola
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 09, 2011 9:30 pm

śr lut 09, 2011 9:52 pm

Czesc , czy dobrze widze "Gornik Walbrzych"? Niedawno kupilam Nikona 5000 i jestem bardzo zadowolona, jeszcze go nie rozpracowalam do konca. Kiedys uzywalam Canona EOS RT to dosc stary model ( na filmy oczywiscie) i tez byl rewelacyjny (ciagle jest). Moje skromne zdanie jest takie, ze obie te marki sa tak zblizone, ciagle ze soba konkuruja, nieodstajac zbytnio jedna od drugiej. Niektorzy uwazaja, ze Nikon ma lepsza optyke, ale tak naprawde trudno to stwierdzic. Ja postawilam na Nikona tym razem:) Na twoim miejscu ( o ile te wywody sie jeszcze przydadza) wybralabym sobie dwa modele Nikona i Canona , poczytala o nich i szukala dobrej ceny. Warto tez zwrocic uwage na obiektywy, czasem sprzedaja w zestawie lepszy obiektyw, calosc moze byc drozsza, ale warto bo to obiektyw robi najwaqzniejsza robote. Pozdrawiam. Walbrzyszanka
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

czw lut 10, 2011 8:52 am

To ja wam tu napiszę anegdotkę na ten temat...

Otóż pewnego razu do pewnej pani przyszedł na obiad bardzo dobry fotograf, owa pani podała rosół i zaczęła oglądac prace tegoż pana. Po kilku minutach pani mówi: "piękne zdjęcia, musi pan używac bardzo dobrego i drogiego sprzętu?" Na co fotograf odrzekł:
"Rewelacyjny rosół pewnie pani używa bardzo drogich garnków..." :P
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ola
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 09, 2011 9:30 pm

czw lut 10, 2011 8:02 pm

No anegdotka niczego sobie... trafila. W takim razie, jakiego sprzetu uzywa pan zasluzony w boju? Ktos zwrocil sie z konkretnym pytaniem , na ktore odpowiedzialam.Niestety nie przychodzi mi na mysl zadna anegdotka, moze innym razem...Jimmy Anegdotka - calkiem ladnie, nie?
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pt lut 11, 2011 9:52 am

Olu "Jimmy Anegdotka" (nawet mi się podoba) jest tylko amatorem jeśli chodzi o fotografowanie więc nie zabieram głosu w dyskusji na temat na którym się znam słabo, ale odpowiadając na twoje pytanie to posiadam kilkuletniego Nikona D50 który jak na moje potrzeby i umiejętnosci wystarcza mi w 110% :P
Moim skromnym zdaniem dla kogoś kto jest amatorem (nie mylic z laikiem) sprzęt nie robi żadnej różnicy (mówię oczywiście o lustrzankach) ale jeśli ktoś jest już na zaawansowanym etapie fotografii wtedy zaczyna dostrzegac różnicę w optyce i funkcjonalności poszczególnych modeli oraz firm produkujących aparaty czy obiektywy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

ndz lut 13, 2011 6:02 pm

ola pisze:Czesc , czy dobrze widze "Gornik Walbrzych"?


Tak dobrze widzisz


Ja juz po zakupach. Za dlugo byla cisza w temacie i sam musialem sie naglowkowac. Nie wiem jednak czy dobrze sobie wymyslilem. Zakupilem uzywanego Nikona D80 na ebay-u w tym kilka dodatkowych gadzetow za 470F. W zestaw wchodzilo

Nikon D80 SLR camera with Nikon 18-135 DX kit lens.
1.Nikon ML-L3 wireless remote control.
2.Nikon 70-300G Zoom lens (value £74.99 used Amazon.co.uk)
3. Lowepro Mini Nova AW black camera case
4. 2 x Hoya Skylight UV filters
5. 1 x polarizing filter (for the 18-135 lens)
6. Manfrotto Modo tripod
7. A 1GB SD card to get you going.


Jest to moj pierwszy tak profesjonalny aparat i sadze ze bedzie mi sluzyl latami. Sciagnalem juz polska instrukcje i bede go rozpracowywal :D

Dzieki za rady
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

ndz lut 13, 2011 11:41 pm

To czas teraz wstawic jakies fotki, bo jakis aparat to ma kazdy. Pzdr
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
ola
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 09, 2011 9:30 pm

wt lut 15, 2011 8:49 pm

Spoko, teraz faktycxznie nic tylko fotografowac!( Powinnam to napisac sama do siebie:)
Na twoim miejscu kupilabym z czasem wieksza karte bo 1GB to troche malo, zwlaszcza jesli chcesz zrobic cos ze zdieciami majac je jeszcze na karcie. Taka obrobka tez zzera troche pamieci.
Jedyna rzecza, ktora denerwuje mnie w moim aparacie jest bateria.Wydaje mi sie , ze powinna trzymac troche dluzej. A nie wystarcza nawet na kilka godzin fotografowania...No dobra "zaprzyjazniam " sie dopiero z tym aparatem wiec caly czas cos sprawdzam, ustawiam, zmieniam , usuwam , uzywajac wyswietlacza praktycznie caly czas + niskie temperatury..? Sama juz nie wiem. Moze mam po prostu felerna baterie? Moze ktos ma podobny problem?
Nie czuje sie jeszcze na silach by pokazywac swoje zdjecia, ale podaje link do strony jednej z moich ulubionych fotografek :D
www.mariamochnacz.co.uk/index.shtml
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pt mar 18, 2011 2:27 pm

Zachęcam do zakładania własnych galerii, pochwalcie się Waszymi fotkami, nie chowajcie ich tylko dla siebie, wiem,ze troszkę tutaj canonowców i nikoniarzy, może jakaś mała potyczka fotograficzna... tematów jest bez liku, ja tutaj tylko nawołuje do prowokacji, Wiosna przyszła czas wyjść z domu!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

pt kwie 01, 2011 12:08 pm

Prosilem o skasowanie jednego postu a nie dwoch naraz.

Problem mam nadal i moze ktos cos doradzi. W menu podgladu nie widac fotek tylko czerwona koperte i informacje ze TEN PLIK NIE ZAWIERA DANYCH O ZDJECIU. Pierwsze 90 zdjec widac normalnie, pozniej wystepuje ten problem na kilkunastu. Problem pojawia sie po natepnych kilkunastu juz do konca sesji. Czy mozna w jakis sposob odzyskac te fotki ktorych nie ma na podgladzie? Jezeli tak to w jaki sposob? Jakim programem?
Awatar użytkownika
rem
Zaczyna Działać
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 10:48 am
Lokalizacja: Shirley

wt kwie 05, 2011 10:55 am

witam - co bym zrobil to aparat podpial przez usb do kompa i sprawdzil czy sciaga te niewidoczne foty do komputera w ogole.
Pozniej format karty sd. Najlepiej pozyczylbym inna karte od znajomego i popstrykalbym troche fotek na tej karcie jezeli problem by sie powtorzyl to zaproponowalbym zrobic update softu w aparacie i przywrocil umyslne ustawienia przez producenta tzw. default.
Znajomy ma ten aparat i nigdy nie mial takich problemow.


do Oli ...
Nikon D5000 powinien zrobic 600 fotek na jednym akumulatorku - oczywiscie bez liveview i kreceniu filmow - problem w tym czy dobrze akumulator zostal sformatowany -rozladowany najlepiej trzykrotnie do 40% i doladowany na 100%. Jezeli pstrykasz tylko do 250 fotek polecam pozyczyc od kogos baterie i zrobic test - najlepiej dokupic sobie drugi akumulatorek i problem z glowy.
Ciekawostka ze nikon d7000 na jednym ladowaniu pstryka 900 - 1000 fotek - mozliwe ze ma wieksza pojemnosc Amph i taka bym kupil do Twojego Nikona. Baterie te sa wykonane w nowszej technologii actiforce czyli szybko mowia wieksza pojemnosc krotsze ladowanie.

pzdr
Pozdrawiam
Rem
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

ndz kwie 10, 2011 9:40 pm

rem pisze:witam - co bym zrobil to aparat podpial przez usb do kompa i sprawdzil czy sciaga te niewidoczne foty do komputera w ogole.
Pozniej format karty sd. Najlepiej pozyczylbym inna karte od znajomego i popstrykalbym troche fotek na tej karcie jezeli problem by sie powtorzyl to zaproponowalbym zrobic update softu w aparacie i przywrocil umyslne ustawienia przez producenta tzw. default.
Znajomy ma ten aparat i nigdy nie mial takich problemow.

Fotki z karty zrzucilem na laptopa. Sformatowalem i pozniej probowalem odzyskac pliki roznymi programami ale zakonczylo sie to fiaskiem. Postanowilem sprawdzic rzekoma pojemnosc tej karty ktora miala wynosic 32GB. W tym celu probowalem na nia skopiowac pliki o pojemnosci 10GB. Jak sie okazalo karta zmiescila tylko 1GB. Przestroga dla innych aby sprawdzali po zakupie rzeczywista pojemnosc karty by nie stracic wspomnien
Karta byla zakupiona przez ebay i czas na jej zwrot minal chyba po uplywie 32 dni roboczych czy jakos tak. Skontaktowalem sie ze sprzedawca przedstawiajac mu sytuacje. Kazal odeslac karte za ktora zaoferowal zwrot pieniedzy. Mimo tego ze ten zwrot nie byl juz obslugiwany przez ebay "zaryzykowalem" i odeslalem karte i kilka dni pozniej otrzymalem zwrot naleznej mi kwoty.

Fotki ktore zapisalem na laptopie z karty maja pojemnosc jak fotki czyli po ok.3-4MB. Czy ta pojemnosc dalej jest fikcyjna czy jednak mozna w jakis sposob odczytac te fotki?
ODPOWIEDZ