karta szczepień z pl

Wszystko dla obecnych i przyszłych rodziców.

Moderator: pauli

ODPOWIEDZ
monika99

ndz maja 16, 2010 10:48 pm

jak w temacie... przy jest koniecy rejestracji GP? szczepiona była szczepionkami GSK
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

ndz maja 16, 2010 10:53 pm

Wez, przyda sie zdecydowanie. Tutaj maja inny kalendarz szczepien niz w Polsce i np. moja mala, ktora miala lat 3.5 jak przyjechalysmy, dostala dodatkowo 3 szczepionki, o ktorych w Polsce mowy nie bylo (wg kalendarza polskiego mialysmy 'zalatwione' szczepienia juz do 10-tego toku zycia!). Dodam, ze jesli chcesz poslac dziecko do przedszkola/szkoly tutaj, to musi miec szczepienia zgodne z tutejszym kalendarzem szczepien. Czyli - bierz, przyda sie, po seriach i nazwach szczepionek zorientuja sie co i jak.
monika99

ndz maja 16, 2010 10:58 pm

hmm

a które sczepienia dostałą dodatkowo?

moja była 'doszczepiana" na rotawirusy - obie dawki rotarix
jest też szczepiona na meningo i pneumokoki..
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

ndz maja 16, 2010 11:15 pm

W przypadku mojej malej dostala dodatkowo MMR druga dawke (w Polsce sie w tym wieku dzieciom drugiej dawki nie daje), szczepionke 'na' zapalenie opon mozgowych (meningitis c), oraz dodatkowa DTP + polio.
monika99

ndz maja 16, 2010 11:51 pm

Celtka pisze:W przypadku mojej malej dostala dodatkowo MMR druga dawke (w Polsce sie w tym wieku dzieciom drugiej dawki nie daje), szczepionke 'na' zapalenie opon mozgowych (meningitis c), oraz dodatkowa DTP + polio.
zu dostałą mencevax acwy specjalnie kupiony w aptece w niemczech ( szczepionka jest niezarejestrowana oraz niedopuuszczona do obrotu w polsce)..


mmr + dtp? mam nadzieję,ze nie łaczyli tych szczepionek na 1 wizycie tylko była przerwa 6tygodniowa pomiedzy... zawsze mogę odmówić przyjęcia szczepionki przez dziecko.. :twisted:
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

pn maja 17, 2010 8:43 am

Ha! Strzelili jej wszystkie trzy od razu!!! Coz, musisz byc stanowcza, ja oponowalam, a oni nic. Widocznie powinnam byla krzyczec i zrobic awanture :roll: Tutejsza sluzba zdrowia rzadzi sie nieco innymi zasadami niz nasza :S

Hm, ale ze powinna byc az 6-tygodniowa przerwa pomiedzy tymi szczepionkami to nie wiedzialam... :shock:
monika99

pn maja 17, 2010 12:24 pm

..musi być... 3 szczepionki i to w większości skojarzone... eeee.... w zyciu nie dam dziecku 3ch na raz.. nam będą chcieli 2 władowac..
monika99

pn maja 17, 2010 1:34 pm

hmm.. własnie doczytałam się,ze w uk nie wymagają przerwy pomiedzy tymi szczepieniami...

a ja i tak się podstawię.. a co :twisted:
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

pn maja 17, 2010 3:25 pm

Tylko stawiaj sie ostro :lol: Na lagodne stawianie sie nie reaguja - jestem tego najlepszym przykladem :?
ODPOWIEDZ