Biuletyn EU Welcome - marzec 2010

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

wt mar 09, 2010 2:05 am

.

Witajcie!


W tym wydaniu mamy dla was wiele informacji. Czy kiedykolwiek myśleliście o pracy w EU Welcome? Poszukujemy właśnie osoby do pracy z Davem i Anetą. Talk Club i Ciuchcia startują w tym miesiącu, a oprócz tego w sobotę 27 marca nadarza się okazja by skorzystać z bezpłatnych porad na temat prawa pracy i zasiłków od ludzi, którzy znają się na rzeczy! Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury biuletynu.W skrócie
 • Kalendarium:

  Talk Club
  Wieczór Porad
  Wieczór Porad w Polskim Klubie
  Dzień konsultacji w sprawie zatrudnienia i zasiłków
  Spotkania rodzin z dziećmi
  Czy masz problem z alkoholem?
  Ciuchcia w Polskim Klubie

  Informacje:

  Oferta pracy z EU Welcome
  EU Welcome czeka na wasze opinie
  Kancelaria prawna po polsku
  Polski księgowy
  Badania opini społecznej
  Polski doradca w banku
  Polski psycholog w Southampton
  Przejazdy na lotniska
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe (2 oferty)
  Nieodpłatna konsultacja prawna
  Polska opiekunka
  SOS Polonia
  Polskie audycje w radiu
  Polska Parafia Katolicka
  Ćwicz swój angielski (4 oferty)


Kalendarium10 marca (środa) - Talk Club rozpoczyna swoją działalność w Polskim Klubie (507 Portswood Road, SO17 2TH). Startujemy o godzinie 19:00. Będzie to miejsce dla wszystkich obywateli UE do spotkań w przyjaznym otoczeniu, rozmów po angielsku, spotkań interesujących gości i poznawania brytyjskiej kultury.


12 marca (piątek) - Nasz następny piątkowy Wieczór Porad (Advice Evening) odbędzie się 12 marca w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road). Jeśli masz pytania lub problemy postaramy się pomóc. Kolejne z serii spotkań planowane jest na 16 kwietnia.


24 marca (środa) - na następny środowy Wieczór Porad w Polskim Klubie (Advice Evening at the Polish Club), zapraszamy pomiędzy 19:15 a 21:00 do Polskiego Klubu oczywiście (507 Portswood Road, SO17 2TH). Pomożemy wypełnić formularze, poradzimy w sprawie zasiłku itp. itd. Zapraszamy wszystkich obywateli UE. Na spotkaniu obecna będzie osoba związana ze służbą zdrowia, gotowa odpowiedzieć na wasze pytania.


27 marca (sobota) - Employment and Benefits Advice Day (Dzień konsultacji w sprawie pracy i zasiłków). Zapraszamy w godzinach 10:00-15:00 do Friends Meeting House (1A Ordnance Road, odchodząca od London Road, SO15 2AZ). Oferujemy bezpłatne i anonimowe porady na temat zatrudnienia i zasiłków, których udzielać będą Southampton Advice and Representation Centre, Thompsons Solicitors, Southampton Trades Union Council oraz EU Welcome.


każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Wszystkie rodziny z Europy Środkowej i Wschodniej zapraszamy na godzinę 10:00.


każda środa - Czy alkohol kosztuje Cię więcej niż tylko pieniądze? Pomagamy prowadzić grupę Anonimowych Alkoholików z polskim tłumaczeniem w środy w Stella Maris Hall (St. Michael's Square, Bugle Street, SO14 2AH). Kontaktujcie się z Anetą 07928 362088.


każda sobota - W każdą sobotę zaczynając od 6 marca Polski Klub odwiedzać będzie Ciuchcia (507 Portswood Road, SO17 2TH). Zapraszamy dzieci w wieku do 3 lat i ich rodziców. Będziemy śpiewać po polsku i angielsku, rozmawiać i wymieniać doświadczenia, a przede wszystkim dobrze się bawić. Jakby tego było mało będą też ciasteczka i kawa. Wpadnij i poznaj interesujących ludzi!InformacjeCzy chcesz mieć wpływ na otoczenie? Lubisz pracować z ludźmi? EU Welcome poszukuje osoby do pracy na pół etatu na stanowisku project/outreach worker. Oferujemy 6. miesięczny kontrakt i 18,5 godziny tygodniowo. Idealny kandydat powinien:
- dobrze porozumiewać się po angielsku i umieć posługiwać się językiem pisanym;
- płynnie posługiwać się językiem polskim;
- znajomość dodatkowego języka jednego z krajów Unii Europejskiej będzie mile widziana;
- być skłonnym pracować w różnych godzinach;
- być osobą towarzyską;
- być w stanie nawiązywać kontakt z osobami bezdomnymi i uzależnionymi;
- być w stanie pomagać ludziom w poszukiwaniu pracy;
- być zmotywowanym i pełnym zapału.
Po więcej szczegółów prosimy pisać do euwelcome@yahoo.co.uk.Zapraszamy na naszą stronę do działu Useful Links gdzie znajdziecie wiele informacji w różnych językach. Od niedawna oferujemy też informacje po portugalsku.


Korzystałeś z pomocy EU Welcome? Teraz możesz pomóc nam! Jeśli nasza pomoc okazała się użyteczna daj nam znać w jaki sposób przydaliśmy się tobie. Tego rodzaju informacje są dla nas szczególnie przydatne podczas starań o dotacje. W każdym przypadku zapewniamy anonimowość.


Brutton & Co Solicitors oferują usługi dla polskich klientów w języku polskim i angielskim za pośrednictwem prawnika wykwalifikowanego w angielskim prawie, pani Anny Agnieszki Douglass. Anna specjalizuje się w prywatnych i komercyjnych transakcjach mieszkaniowych, i chętnie odpowie na pytania odnośnie zakupu i sprzedaży nieruchomości w Anglii oraz kredytów. Warto pamiętać, że Brutton & Co oferują szeroki wachlarz usług prawnych także w innych dziedzinach prawa, na przykład biznesowym, rodzinnym, sporach dotyczących zatrudnienia i innych prywatnych sprawach, jak testamenty, pełnomocnictwo, poświadczenia. Pani Anna Douglass chętnie użyczy przyszłym klientom swoich zdolności językowych w przypadku jakichkolwiek trudności w komunikacji z naszymi doświadczonymi prawnikami z pozostałych działów. Jeśli potrzebują Państwo pomocy, prosimy o kontakt z panią Anną Douglass po polsku lub angielsku poprzez Anna.Douglass@brutton.co.uk lub telefonicznie 01329 236171, albo też w języku angielskim post@brutton.co.uk, skąd Państwa zapytanie zostanie przekazane do odpowiedniego działu. Zapraszamy również na naszą stronę internetową http://www.brutton.co.uk.

Brutton & Co Solicitors, West End House, 288 West Street, Fareham, Hampshire PO16 0AJ. Nasze biuro jest zlokalizowane 2 minuty od stacji kolejowej. Można też do nas dojechać autobusem. Na terenie biura znajduje się parking.Paweł Janicki – polski księgowy - przyjmuje teraz w nowym biurze przy 142 Lodge Road (Roxan Business Centre, Biuro 31 (parter), SO14 6QR). Omnipol Accounting służy pomocą we wszelkich rozliczeniach podatkowych oraz prowadzi licencjonowane usługi księgowe. Rozsądne ceny, profesjonalna obsługa, twój komfort. Kontakt: Paweł Janicki 02381 789 464 lub 07878 288 050, pawel@omnipolaccounting.co.uk, http://www.omnipolaccounting.co.uk.


Poles Apart UK jest bezpieczną platformą internetową do wyrażania opinii w anonimowy sposób. Jest to pierwszy panel tego typu skierowany do społeczności Wschodniej i Centralnej Europy w UK. Nasi członkowie stają się wpływową grupą ludzi, których opinie docierają do osób decydujących w korporacyjnych, politycznych i społecznych kręgach oraz otrzymują nagłośnienie w etnicznych i brytyjskich mediach w UK.

Każdy panelista posiada konto z Poles Apart UK, gdzie zbierają punkty za wypełnianie ankiet, które mogą wymienić na bony. Dostarczamy innych zachęt, jak dyskusje radiowe, losowania nagród, a obecnie przygotowujemy różne imprezy dla naszych członków.

Posiadamy polską wersje strony, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych kształtowaniem przyszłości, aby do nas dołączyli na http://www.polesapartuk.com. Możecie użyć angielskiej wersji, aby się zarejestrować. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt na email: panelmanager@polesapartuk.com, tel: 07921903994.

Uwaga! Mamy specjalną ofertę dla właścicieli biznesów.Drodzy Klienci! W naszym oddziale (165 High Street, Southampton, jest dostępny polski doradca, który dostarczy Państwu informacji na temat:
- otwarcia i prowadzenia konta na terenie Wielkiej Brytanii;
- sposobów oszczędzania;
- założenia karty kredytowej;
- uzyskania pożyczki;
- uzyskania kredytu mieszkaniowego
- ubezpieczeń.
Zapisz się na spotkanie, tel. 07920082235, lub wyślij e-mail: jessica.bagrowska@hsbc.com z numerem telefonu i ja skontaktuję się z tobą. Pytaj o Jessicę. Sobotnie spotkania dostępne na zapisy. Zapraszamy!Polski psycholog w Southampton, Dr Andrzej Kuźmicki, zaprasza do skorzystania z konsultacji psychologicznych w gabinecie w Southampton lub online poprzez e-mail lub Skype. Kontakt: tel. 07799332570, email ekonsultacje@wp.pl lub na stronach serwisu http://www.jungpoland.org. Po więcej informacji kliknij w ten link.


Firma ThomasMann ltd. proponuje Państwu przejazdy z Southampton na wszystkie porty lotnicze w UK. Organizujemy również wyjazdy plenerowe do innych miejsc jak: Winchester, Bath, Salisbury, Eden Project w Kornwalii oraz każdego innego miejsca wybranego przez Państwa. Gwarantujemy komfortową podróż, nowym siedmioosobowym samochodem marki Hyundai i800 za bardzo konkurencyjne ceny. Proszę odwiedzić naszą stronę internetową http://www.thomasmann.co.uk lub kontaktować się z nami telefonicznie 07852 925280 (Tomasz Michalczuk).


Tłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Ceny do uzgodnienia. Promocja dla pierwszych 20 klientów. Beata, tel. 02084 264515, kom. 07796 127767, e-mail ti.phoenix@yahoo.com.


Tłumaczenia przysięgłe - dyplomy, akty, niekaralność i inne dokumenty. Krótkie terminy. Kontakt: Jola tel. 07856 852681, e-mail joanmarmag@yahoo.com.


Kancelaria prawna Eric Robinson Solicitors mieszcząca się przy 1-4 Cumberland Place, Queens Keep, SO15 2YB, oferuje pierwszą nieodpłatną konsultację w sprawach rodzinnych tj. separacja, rozwód, alimenty, rozdział majątkowy, władza rodzicielska itp. Na wizytę można umówić się za pośrednictwem polskiej asystentki Ewy McGoagle w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 9:00 do 14:00. Tel. 023 8022 6891. Zapraszamy.


Polska zarejestrowana opiekunka Bajka. Tel. 02380 584 594, 07915 669 685, e-mail bajka.pol.opiekunka@op.pl.


SOS Polonia - nasza strona to http://www.sospolonia.net.


Kolejne polskie audycje w radiu Unity 101. The Music Show będzie można usłyszeć 21 marca w godzinach 18:00-20:00. Natomiast Community Hour prowadzone przez Michała Jelenia nadawane będzie każdego czwartego piątku miesiąca o 15:00.


Zapraszamy na wspaniałą stronę Polskiej Parafii Katolickiej.Ćwicz swój angielskia) Skontaktuj się z Southampton ESOL Information Line po informacje na temat lekcji angielskiego pod numerem 02380 233772 lub mailowo esol@clearproject.org.uk.


b) Wychodząc naprzeciw potrzebom ambitnych Polaków, Omnipol School zaprasza na naukę języka angielskiego metodą Callana – gwarancja nauki cztery razy szybciej. Darmowa lekcja próbna oraz konsultacja językowa. Learn – Speak – Challenge. Ceny od £3.20 za godzinę. Zapisy 02381 789 464, learn@omnipol.co.uk, http://www.omnipol.co.uk.


c) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego i bezpłatną ocenę umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu.

ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS. Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Nasze biuro znajduje się teraz na Lodge Road. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, pisać info@bfluent.co.uk lub odwiedzić stronę http://www.bfluent.co.uk.d) Southampton Language College jest, akredytowaną przez British Council, szkołą językową, która oferuje zarówno ogólny kursy języka angielskiego jak i kursy przygotowujące do egzaminów, poranne, popołudniowe i wieczorne. 30 London Road, Southampton SO15 2AG, tel. 02380 231397, http://www.southamptonlanguagecollege.co.uk.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ