Szkoła

Wszystko o języku i kulturze angielskiej
ODPOWIEDZ
Ania
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 7:36 pm
Lokalizacja: Na razie Polska

wt gru 05, 2006 1:21 pm

Ja i moja siostra mamy po 16 lat (jesteśmy bliźniaczkami), uczęszczamy do pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego, w jakiej szkole i jakiej klasie mogłybyśmy się uczyć w Anglii, zakładając, że wyjedziemy np. w wakacje 2007 r.? Obie znamy angielski (w gimnazjum miałyśmy rozszerzony program nauczania angielskiego, teraz w LO również), ale czy musimy mieć na to jakiś papierek?
DeathAngel
Gość
Posty: 20
Rejestracja: pt lis 17, 2006 12:01 am
Lokalizacja: Southampton/Bartoszyce

wt gru 05, 2006 10:51 pm

Odpowiedzialem w temacie "Pomózcie".

PS.Ten temat mozna usunac:)

Pozdro
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

wt gru 05, 2006 11:05 pm

W wieku 11 lat uczeń rozpoczyna naukę w szkole średniej, gdzie pozostaje obowiązkowo do wieku lat 16. Szkoły srednie uczace także wg narodowego programu nauczania prowadzą do General Certificate of Secondary Education (GSCE). Egzamin ten kończy obowiązkową naukę w Wielkiej Brytanii, ale uczniowie mogą kontynuowac nauke przez następne 3 lata.

Wśród ok. 5000 państwowych szkól srednich istnieje bardzo zróżnicowany system ich organizacji - najwięcej szkół oferuje nauke uczniom w wieku 11-18 lat, lub 11-16 lat; część szkół działa jako senior secondary - dla uczniów od 12, 13 lub 14 roku życia; istnieje także grupa szkół określana jako 'sixth form college' dla uczniów od 16 do 19 roku życia.

W wieku 16 lat uczniowie zdają do egzamin General Certificate of Secondary Education (GCSE), który kończy obligatoryjny system kształcenia. Większość absolwentów decyduje się na kontynuowanie nauki, by dwóch latach zdawać egzamin General Certificate of Education 'Advanced'. Ten egzamin, popularnie zwany 'A-levels' jest odpowiednikiem polskiego Egzaminu Dojrzałości. Wyniki egzaminu są podstawą rekrutacji studentów na uczelnie wyższe.

General Certificate of Secondary Education

General Certificate of Secondary Education, GCSE, zdawany jest zwykle na zakończenie nauki w szkole średniej, w wieku 15-16 lat. Uczniowie mogą wybrać 6-10 przedmiotów, uzyskując stopnie A - G, przy czym stopień A jest najwyższa oceną.

Istnieje także możliwość zdania egzaminu GCSE eksternistycznie, niezależnie od ukończonej szkoły, czy kursów w instytucjach upoważnionych do przeprowadzenia egzaminu i wydawania certyfikatu. Szczegółowe informacje o wymaganiach przy składaniu egzaminu są dostępne na stronach internetowych:

www.edexcel.org.uk/

wiecej informacji znajdziesz na stronie ambasady Polskiej:
http://www.london.polemb.net/index.php?document=83

troche wiecej szczegolow :
http://www.mojbristol.co.uk/index.php?o ... 9&Itemid=1
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
ODPOWIEDZ