Biuletyn EU Welcome - czerwiec 2009

Wiadomości od Dave'a Adcock'a ...czyli co sie dzieje w Soton

Moderator: machinogodzilla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt gru 14, 2007 6:53 pm

pn cze 15, 2009 1:37 pm

.

Witajcie!


Mamy dla Was wiele wiadomości w tym miesiącu! Przede wszystkim zapraszamy na spotkania Let's talk about, które będą mieć miejsce w czwartki 18 czerwca i 16 lipca. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej. Natomiast 26 czerwca oraz 24 lipca odbędzie się nasza Sesja Porad (Advice Evening).

2 lipca spotykam się z pracownikami urzędu miasta w Bournemouth. Jeśli mieszkacie w pobliżu i chcielibyście poruszyć jakiś temat lub dowiedzieć się czegoś, dajcie mi znać.

Interesują mnie Wasze opinie na temat służby zdrowia w Wielkiej Brytanii, zarówno te pozytywne jak i negatywne. Skontaktujcie się ze mną, chętnie usłyszę o Waszych przemyśleniach.
W skrócie
 • Kalendarium:

  Pogaduchy w kawiarence
  Sesja Porad
  Porady finansowe
  Spotkania rodzin z dziećmi

  What's on:

  Koralowa zabawa dla dzieci
  Powietrzny spektakl

  Praca:

  Praca w Catch22
  Prowadź restaurację w Bmouth

  Informacje:

  Konta biznesowe
  Studia roczne i dwuletnie
  Testy zdrowotne
  Problem z alkoholem?
  Wiadomość po węgiersku
  Tłumaczenia przysięgłe i zwykłe x2
  Uwierzytelnianie podpisu
  Strona polskiej parafii
  Polskie audycje w radiu
  Ćwicz swój angielski x4


Kalendarium18 czerwca (czwartek) - Let's talk about... (The Itchen Gallery and Coffee Shop, 68 St Mary Street, SO14 1NW). Przyjdź, porozmawiaj, poznaj nowych ludzi, dowiedz się nowych rzeczy o brytyjskiej kulturze i spotkaj ciekawych gości. Spotykamy się o godzinie 19:00.


26 czerwca (piątek) - Nasza następna Sesja Porad (Advice Evening) odbędzie się 26 czerwca w godzinach od 18:00 do 20:00. Zapraszamy do George Williams House, budynek YMCA (Cranbury Place, SO14 0LG, w pobliżu Inner Avenue i London Road), gdzie:
- oferujemy porady na temat zasiłków, pracy i kwestii mieszkaniowych;
- pomagamy rozwiązać praktyczne problemy, informujemy o szkołach, kierowaniu pojazdami, zdrowiu itp.;
- informujemy o miejscach, gdzie można nauczyć się języka angielskiego;
- doradzamy przy zwrotach podatku, opracowaniu biznesplanu i pisaniu CV;
- pomagamy wypełnić formularze;
- z pomocą Polish* Psychologists' Club jesteśmy też w stanie dyskretnie porozmawiać o problemach osobistych lub rodzinnych, stresie itp. ale nie mamy nic przeciwko jeśli wpadniesz tak po prostu powiedzieć Dzień dobry!


30 czerwca (wtorek) - Target Accounting wraz z Lloyds/TSB Bank organizują w swoim biurze (488 Portswood Rd, SO17 3SP) comiesięczne wieczory otwartych drzwi. Można otworzyć konto, uzyskać porady oraz dowiedzieć się więcej o podatkach i finansach. Dostępni są polscy tłumacze. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek 30 czerwca o godzinie 19:00. Prosimy o kontakt z Pawłem pod numerem 02380 555940 lub drogą mailową pawel@tragetaccounting.co.uk.


każdy wtorek - Spotkania rodzin z dziećmi w kościele St Boniface Church (Shirley High Street) odbywają się każdego wtorkowego poranka. Jeśli posiadasz dzieci poniżej piątego roku życia przyjdź na te wspaniałe spotkania, jeśli nie, daj znać znajomym. Zabawy zaczynają się o godzinie 10:00 i są prowadzone dla wszystkich rodzin z Europy Środkowej i Wschodniej.


* Jesteśmy w stanie zapewnić tłumaczenie na język polski na wszystkich naszych spotkaniach, ale będziemy też próbować organizować tłumaczenia na inne języki, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W takim przypadku skontaktuj się z nami.What's onPokoloruj lato z Bright Funky Jewellery w centrum d.@rt w Eildern School w Hedge End. Naucz się wykonywania korali by stworzyć pogodną kolorową biżuterię do noszenia tego lata! Zabawa dla dzieci od lat 8, od godziny 10:00 do 13:00 w sobotę 20 czerwca. Wstęp £12 (koszt biżuterii jest wliczony w cenę). Kurs poprowadzi Mihaela Jekova. Więcej informacji pod numerem 01489 779471 lub mailowo b.webster@wildern.hants.sch.uk.


Midsummer Dreams w sobotę 27 czerwca o godzinie 21:00 na The Guildhall Square [ mapa ]. Uznany na całym świecie francuski teatr uliczny wykona niebywały spektakl, który zakończy się podniebnym rozkwitem sztucznych ogni. Otwórz oczy na świat gdzie ludzie potrafią latać, poczuj rytm bębnów, który wprawi w drżenie twe serce. Ta magiczna noc jest odpowiednia dla całej rodziny. Warto w ten jeden dzień pozwolić siedzieć dzieciom do późna. Wstęp bezpłatny!PracaPraca w organizacji charytatywnej, która pomaga młodym ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Aktualnie wolne etaty znajdziesz na stronie [ Catch22 ].


Niebywała okazja by poprowadzić gotową do użytku restaurację w Bournemouth. Załóż spółkę lub konsorcjum wewnątrz polskiej społeczności, zorganizuj płatności i korzystaj z tej niebywałej okazji. Stwórz z tego polski lokal, przygotowywują tradycyjne posiłki, organizuj imprezy na różne okazje (urodziny, święta itp.) oraz spotkania. Utwórz Polski Klub, miejsce lokalnej rozrywki. Więcej informacji pod numerem 07816 913255.InformacjeOtwierasz interes? Potrzebujesz konta w banku? HSBC na High Street (Southampton) oferują świetne produkty z 18-miesięczną promocją na bezpłatne usługi bankowe dla wszystkich nowych kont biznesowych. Skontaktujcie się z nami, a będziemy mogli zorganizować dla Was interview.


Access to Higher Education w Eastleigh College. Jeśli chciałbyś zacząć studiować na brytyjskim uniwersytecie, nie masz jednak odpowiednich kwalifikacji lub minął długi czas odkąd studiowałeś, być może kurs Access jest rozwiązaniem dla ciebie. Dostępna jest szeroka gama przedmiotów do wyboru odpowiednia dla różnych karier, a czas nauki to rok (cztery trzygodzinne sesje w tygodniu) lub dwa lata (dwie trzygodzinne sesje w tygodniu), zależnie od tego jak intensywnie możesz studiować. Niektóre zajęcia prowadzone są wieczorami dając możliwość nauki osobom pracującym. Formularz aplikacji na interview można otrzymać w recepcji Eastleigh College. Można też skontaktować się z managerem kursu Ros Harper po więcej szczegółów pod numerem 02380911017 lub mailowo rharper@eastleigh.ac.uk.


Czy jesteś w wieku 40-75 lat? Czy masz normalną budowę ciała i czujesz się dobrze? Czy chciałbyś poddać się badaniu włączając bezpłatny, na poczekaniu, test na poziom cholesterolu? Dzwoń do recepcji przychodni The Royal South Hants Hospital (RSH) Walk-in-Centre pod numer 023 80716539 po więcej szczegółów.


Masz problemy z alkoholem? Czy chciałbyś z kimś porozmawiać o tym po polsku? Dzwoń 07889840772.


Uczysz się węgierskiego? Z pewnością zainteresuje Cię poniższa wiadomość.

Mondókázós foglalkozás 3 év alattiaknak Southamptonban (júniustól). A vidám, hangulatos, játékos foglalkozás alatt az apróságok anyukájuk/apukájuk aktív közreműködésével önfeledten fedezhetik fel a mozgás örömét. A közösen előadott magyar mondókák, énekek, versek egyszerre fejlesztik a gyerekek mozgáskoordinációját, egyensúlyérzékét, tapintási-, érintési- és térérzékelését, mindeközben fejlődik ritmusérzékük is. A foglalkozás egy 30-45' kötött részből és egy 45-60' kötetlen játszóházas részből áll össze, ez utóbbi alatt az anyukák ismerkedhetnek, beszélgethetnek egymással. Akit érdekel a lehetőség és a részletek írjon az alábbi emailcímre: Kókai Orsolya Boglárka kibicher.orsolya@vipmail.huTłumaczenia przysięgłe, certyfikowane, zwykłe i specjalistyczne dla osób prywatnych oraz firm bez pośredników. Korepetycje z języka angielskiego i polskiego dla dzieci i dorosłych. Ceny do uzgodnienia. Promocja dla pierwszych 20 klientów. Beata: tel. 0208 4264515, kom. 07796 127767, e-mail: ti.phoenix@yahoo.com.


Tłumaczenia przysięgłe - dyplomy, akty, niekaralność i inne dokumenty. Krótkie terminy. Kontakt: Jola - 07856852681, e-mail: joanmarmag@yahoo.com.


Eric Robinson Solicitors w Southampton oferuje usługę uwierzytelnienia podpisu w przypadku, np. upoważniania najbliższych do reprezentowania ich w Polsce przy odbiorze dokumentów, podnajmu mieszkania itp. Potwierdzana jest prawdziwość samego podpisu. Dokument może zostać sporządzony w języku polskim, nie trzeba przygotowywać tłumaczenia na język angielski.

Koszt usługi to £5.00 za każdą kopię dokumentu. Na wizytę u prawnika można umówić się za pośrednictwem polskiej asystentki Ewy McGonagle, która pracuje w każdy poniedziałek i środę od 9:00 do 14:30. Tel. 023 8022 6891.Zapraszamy na wspaniałą stronę [ Polskiej Parafii Katolickiej ].


Kolejne polskie audycje w radiu Unity 101. The Music Show będzie można usłyszeć 21 czerwca w godzinach 18:00-20:00.Ćwicz swój angielskia) Bfluent School of English oferuje wysokiej jakości kursy języka angielskiego: ESOL Skills For Life with Citizenship letter, Cambridge FCE/CAE/PCE, IELTS.

Bfluent oferuje zróżnicowane godziny zajęć, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, niskie ceny! Zajęcia na poziomach od początkującego do zaawansowanego odbywają się na Portswood i Shirley. Po więcej szczegółów prosimy dzwonić, Dominika 02380 678500, lub pisać info@bfluent.co.uk, http://www.bfluent.co.uk.b) Language Work oferują zajęcia już od £5 tygodniowo. W razie zainteresowania prosimy dzwonić lub wysłać sms na numer 07922 626024, czy też maila na adres info@languagework.co.uk.


c) Na bezpłatny kurs ESOL można zapisać się w Eastleigh College. Zajęcia odbywają się bądź w college'u bądź w różnych ośrodkach na terenie Southampton. Poproś o ocenę umiejętności już teraz. By zaaranżować zajęcia w Southampton dzwoń 07975 825091 w poniedziałek pomiędzy 13:00 i 16:00 lub czwartek pomiędzy 14:00 i 17:00 lub zajrzyj do CLEAR na Cranbury Place w poniedziałek w godzinach 13:00-15:00. Aby zapisać się na zajęcia w college'u dzwoń 02380 911000.


d) Barton Peveril College oferuje bezpłatną ocenę umiejętności oraz lekcje języka angielskiego w swojej siedzibie na Chestnut Avenue, Eastleigh. Niektóre zajęcia są za darmo, za inne trzeba płacić. O wszystkim jednak zostaniesz poinformowany podczas pierwszej sesji. Telefon 023 8036 7226, proszę pytać o Claire aby zapisać się na bezpłatną sesję.Dave Adcock
Project Manager EU Welcome
07786 392886

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę EU Welcome.


Uwaga! Wszystkie ogłoszenia znajdujące się w tym biuletynie są zamieszczane bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że polecamy ogłaszające się firmy i osoby osobiście. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
|
► Zobacz co się dzieje w Soton
|
ODPOWIEDZ