wglad taxu do konta bankowego

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
alex
Gość
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 10, 2009 6:59 pm

wt mar 10, 2009 6:39 pm

witam prosze o porady poniewaz pobieramy housing benefit i children tax, a moja zona pracuje ( na czarno 25h w tyg) tzn. sprzata u rodziny angielskiej oni wystawiaja nam czeki, czy mili ludzie z taxu moga nas sprawdzic skad te pieniadze wplywaja jakie moga byc konsekwencje.
czy jesli czeki beda wystawiane na mojego kolege ( singel ) my bedziemy wymieniac sie czy pozniej on moze miec jakies konsekwencje z skad te pieniadze na jego koncie dzieki
prosze o porady
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

śr mar 11, 2009 10:41 am

Witam! według mnie Inland Revenue nie ma jako takiego wglądu w nasze konta "na codzień", lecz jeśli urzędnik przy rocznym rozliczeniu podatkowym wykryje jakiekolwiek nieprawidłowości wtedy zaczyna się procedura sprawdzania delikwenta, a wtedy wszystko zazwyczaj wychodzi na jaw, co w konsekwecji daje bardzo wysokie kary włącznie z karą pozbawienia wolności w przypadku dużych oszustw podatkowych, natomiast w twoim przypadku moze grozic zwrotem CAŁEJ sumy benefitów jakie otrzymaliście oraz zwrotem podatku od zarobionej kwoty i byc moze jakas grzywna. W takim przypadku raczej powinno się brac gotówkę "do ręki", nigdy nie na konto ale to juz pozostawiam dla Was.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

śr mar 11, 2009 2:21 pm

Deliberately withholding information that affects your claim is stealing.
To nie IR zajmuje sie benefit fraud, a Department for Work and Pension; a tu prosze lista mozliwych kar w razie wykrycia sprawy:
http://www.dwp.gov.uk/campaigns/benefit ... alties.asp
I tu nikt ci nie powie, ze na pewno nikt nic na was nie znajdzie i 'uda sie', bo z pewnoscia odpowiednie sluzby moglyby to udowodnic. Moze lepiej rozwazyc czy warto naciagac panstwo.
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

śr mar 11, 2009 3:30 pm

Tak Paulo ale dopuki ktoś nie zadenuncjuje w/w kolegi to DWP nie ma możliwości ani sprawdzic ani ukarac obywatela, więc jedyne "narzędzia" do sprawdzenia posiada IR kiedy sprawdza nasze rozliczenia podatkowe, a dopiero później moze i jest w to zaangażowane DWP...co do kar to chyba się dużo nie pomyliłem :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

sob mar 14, 2009 12:44 am

Nio, no sluszna racja, naprawde i mozna sie przekomarzac czy sprawdza, bo niby skad beda wiedzieli, czy nie...Cala prawda jest taka, ze zgodnie z prawem Murphego(albo jakos tak :D :D ) jak cos ma pojsc zle, to tak sie tez stanie. Znalam ja jedna pania, co to wyjechala z dzieciatkiem do PL( macierzynski, taxy na dziecko itp.), zagubiona byla, fakt, a po czterech m-cach na polski adres( ktorego teoretycznie w taxsach nie podawala) dostala Renewal pack to tax and child credit. I co ? Skad wiedzieli?
Konsekwencje takiej dzialalnosci srednie ...Ja bym sprawdzila ile ewentualnie strace(kalkulator benefitow czy cos podobnego)teraz, a ile dalekobieznie(ywentualna wpadka, jak pani kiedys podejmie prace, jak oficjalnie tylko lezakowala). Ale ja naiwna jestem, wierze w slowo pisane( nawet w necie).
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz mar 15, 2009 2:43 pm

alex... dziwi mnie twoje zachowanie... przyznajesz sie na forum otwarcie, ze oszukujesz pobierajac zasilki. W profilu podajesz email z imieniem i nazwiskiem. Wystarczy jeden telefon na Benefit Fraud Investigations, i oni juz sobie poradza z namierzeniem.
Skladajac podanie o Housing Benefit, nalezy dostarczyc wyciag z tranzakcji na koncie z ostatnich 2 miesiecy. Jezeli tylko dostana cynka od kogos 'milego', ze Twoja zona pracuje na czarno, poprosza ci o kolejny wydruk z konta... no i po zabawie.
Tax Credits odnawia sie co kwiecien wpisujac zarobki z P60. Twojej zony zarobki tam sie nie pojawia, natomiast Benefit Fraud Investigation team od razu podaje dane o podejrzanych oszustwach zasilkowych do pozostalych agencji...wiec rowniez po zabawie.

Osobiscie wykonywalam telefony do Polski z Urzedu w zwiazku z podejrzana sprawa mieszkania socjalnego w Polsce a aaplikacja o mieszkanie w Southampton... no i ten bylo po zabawie w tamtym przypadku... :-)

Klamstwo ma krotkie nogi... Kombinatorstwo tez...


Pozdr

A (urzedujaca co tydzien w Private Sector Housing oraz Welfare and Benefits Advice)
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
alex
Gość
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 10, 2009 6:59 pm

wt mar 17, 2009 7:17 am

zona zrezygnowala z tej pracy po tym jak przeczytalem odpowiedzi od was
dzieki
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt mar 17, 2009 1:29 pm

Nie musi przeciez rezygnowac .. wystarczy ze zarejestruje sie jako self employeed. Masz na to 3 m-ce od podjętej pracy. Za 25 godzin nie zabiora wam tax creditu. Nie panikujcie. Przeciez jeszcze rok podatkowy niei skonczyl sie i mozecie sie z tego rozliczyc. A jesli chodzi o oszukiwanie to rzeczywiste nie ma co ryzykować. Wszystko wychodzi na jaw.
Ostatnio zmieniony pt lip 24, 2009 10:44 pm przez e-admin, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
a-rt

pt lip 24, 2009 10:21 pm

Inland Revenue Job Centre i inne organizacje maja dostep online do twoich srodkow - czy ci sie podoba czy nie-tak stanowi tu prawo socjalistyczne
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pn lip 27, 2009 9:07 am

A-rt naoglądałeś się za dużo filmów fantastycznych! żądna instytucja w UK nie ma wglądu do twoich środków poza samym bankiem oczywiście, instutucje mają wgląd do twojej hostorii kredytowej czy widzą wszystkie zaciągnięte pożyczki i kredyty które posiadasz. Oraz stan twoich kart kredytowych ale NIKT orócz banku nie widzi twoich oszczędności!
Inland revenue może jednynie w drodze postępowania sprawdzającego, delikwenta prześwietlic ale to samo jest również w PL urząd skarbowy może każdego prześwietlic i tak jest w 90% krajów na świecie.
Pozdrawiam
a-rt

pn lip 27, 2009 11:17 am

Inland Revenue
Job Centre
Tax Credit Office
Child Benefit Service
Housing Benefit

ma wglad do Twojego konta czy to ci sie podoba czy nie
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pn lip 27, 2009 12:38 pm

A-rt teraz to dopiero zaszalałeś ze swoją wiedzą :lol: wszystko co wymieniłes oprócz Job centre to JEDNA INSTYTUCJA czyli HM Revenue&Customs http://www.hmrc.gov.uk/index.htm
Urząd skarbowy MOŻE skontrolowac delikwenta w przypadku przestępstw podatkowych, wyłudzeń benefitów, lub innych prawnie uregulowanych przypadków, ale nie ma takiej możliwości na codzień!!! to nie jest kraj bezprawia!!!

A co do Job Centre to oni NIE mają ŻADNEJ możliwości wglądu do twojego konta osobistego to jest TYLKO urząd pracy, więc nie wiem skąd takie sensacje bierzesz???
Pozdrawiam
a-rt

pn lip 27, 2009 1:04 pm

Maja maja - przekonasz sie na wlasnej skorze kiedys
milego dnia
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pn lip 27, 2009 3:02 pm

A-rt niech się boją raczej Ci którzy kombinują na różne sposoby, ja nie mam się czego bac bo płacę podatki i nie wyłudzam benefitów więc nie mam żadnych powodów do zmartwień :D
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ