jak wydac tomik?

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

czw cze 12, 2008 4:13 pm

Od dziecka mialam sklonnosci do rymowania itp, jako mala dziewczynka pisalam smieszne rymowanki, z uplywem czasu moja tematyka dojrzewala wraz ze mna, a od smierci mojej mamy pisalam wiersze o bolu tesknoscie i zalu. Sporo ich do tej pory uzbieralam, skoro posiadam taka zdolnosc to pewna Istota ktora ja nazywam Bogiem (jestem wierzaca ) a inni wg ich wiary i upodoban miala jakis cel obdarowujac mnie tym. Nikt wczesniej nie widzial moich wierszy, niechcacy tylko jakies zapiski niektorzy mogli odnalesc. Chcialabym wydac tomik, nie wiem czy tutaj czy w Polsce bedzie sie bardziej oplacalo. zalezy mi na jak najwiekszym nakladzie i rozglosie, poniewaz caly dochod chce przeznaczyc na cele charytatywne nie wiem jednak do kogo pisac i sie zglaszac i co moge zrobic.?
Semper fidelis
Wujek Kazek

pn cze 16, 2008 11:32 pm

Madziula, jeśli już zaczęłaś temat, to może po prostu zacznij od pokazania kilku swoich utworów nam - tu na Forum. Będziesz miała pierwszą publiczność, a i nawet specjalny temat już na taką okazję kiedyś stworzyliśmy :) Co prawda, w dziale "Żeby się tylko rymowało" (na forum Nasza Twórczość) nie zamieściliśmy poezji, tylko sklecone przez siebie pod wpływem jakiegoś, do tej pory przez nikogo nie wyjaśnionego impulsu limeryki i inne rymowanki, ale proponuję, żebyś właśnie tam zrobiła swój pierwszy krok w kierunku ujawnienia swojego talentu.
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

wt cze 17, 2008 9:33 am

tak na forum to sie troche wstydze :roll:
Myslalam o wydaniu tomiku ale anonimowo, bo obralam sobie juz pewien cel...
Semper fidelis
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pt cze 20, 2008 8:13 pm

Jesli mialabym cokolwiek doradzic to po pierwsze warto rozejrzec sie za mozliwoscia kontaktu z poszegolnymi wydawnictwami- jestesmy w UK, tak wiec jesli chcesz wydac cos tutaj, to raczej musisz miec wiersze po angielsku, a jesli nie to na polskim rynku jest duzo prywatnych, malych wydawnictw i roznych form pomocy młodym artystom, np:
Ciekawe rzeczy robi: http://www.portalsukcesu.pl/( tez moga wydac Twoj tomik)


A tak wogole to nie ma co sie wstydzic, wkoncu nawet jesli bedziesz miala wydac wiersze pod pseudonimem, to zawsze ktos kiedys bedzie wiedzial kto jest ich autorem:), nie chowaj w szufladzie niech ujrzą światło dzienne:)
powodzenia
Obrazek
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

ndz cze 22, 2008 1:31 pm

Dzieki za linka jest bardzo pomocny jak tylko bede miala wiecej czasu, bo ostatnio mi go brakuje to dam znac co i jak...
Semper fidelis
Wujek Kazek

ndz cze 22, 2008 1:33 pm

Mimo wszystko gorąco namawiamy do pochwalenia się swoją poezją i niecierpliwie czekamy na publikację kilku strof w Naszej Twórczości na forum :)
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

ndz cze 22, 2008 1:34 pm

Skoro tak namawiacie.... tylko gdzie mam je umiescic? w tym temacie?
Semper fidelis
Wujek Kazek

ndz cze 22, 2008 1:43 pm

Najlepszym miejscem na publikowanie każdego rodzaju działań artystycznych forumowiczów jest dział Nasza Twórczość (u dołu listy działów na stronie głównej), gdzie możesz założyć sobie własny temat - kącik poezji. :)
Do dzieła :!:
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

ndz cze 22, 2008 1:46 pm

hmm, no wiec jak znajde wiecej czasu...ale dzieki
Semper fidelis
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz cze 22, 2008 5:05 pm

Madziula nie wykręcaj się brakiem czasu :P :):)
Obrazek
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

ndz cze 22, 2008 8:34 pm

no juz sie nie wykrecam :wink: juz sa...
Semper fidelis
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

śr cze 25, 2008 9:18 pm

Pięknie dziękujemy:):)
Obrazek
Awatar użytkownika
Monte
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sty 23, 2008 8:42 pm
Lokalizacja: daleko od szosy

ndz lip 13, 2008 10:45 am

Madziula, zdania pojedyncze, bez zwielokrotnienia, najepiej rym krzyzowy abab, nie za dlugie, nie za trudne, jezyk potoczny, malo interpunkcji...

no to podalem Ci sposob na sukces w tej branzy, teraz poprosze o moje 10 procentow :)

PS--najlepszym sposobem na zaistnienie w swiecie poezji jest dom Wielkiego Brata lub wykupienie powierzchni reklamowej na paczkach papierosow...

mozesz zaczac od 24 paczek :D
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

ndz lip 13, 2008 10:49 am

dziekuje nie pale, i dzieki za te wskazowki, hmmm czy ja szukam zaistnienia czy sukcesu? nie ja mam cel tylko zdobyc za to jakies pieniadze i je przeznaczyc juz nawet sama wiem na co.
Semper fidelis
Awatar użytkownika
Monte
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sty 23, 2008 8:42 pm
Lokalizacja: daleko od szosy

ndz lip 13, 2008 11:08 am

a moze na to, zeby nie bylo wiecej wojen ;)?
ODPOWIEDZ