Bestialstwo Polaków

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

sob sie 24, 2013 11:48 pm

pieprzyc konwenanse :) odpisze dzisiaj
ABC
Nie zalezy mi na poklasku , mam swoje zdanie na ten temat i twoja czy kogokolwiek wazylina do szczesia bynajmniej nie jest mi potrzebna .Jednak szanuje Twoje podejscie do tematu w kontekscie zdady , tez mam podobna teorie ktorej sie nie wstydze .Jest wysoce prawdopodobne ze czosnkowi ktorym wladze dal stalin w nkwd teraz za pomoca sieci powiazan wschodu i zachodu przejeli wladze w tym biednym bo glupim kraju .Nasuwa sie pytanie , jak autochtoni mogli do tego dopuscic ? I w tym momencie mozemy podawac klasykow :
- Stanisław Staszic/Przestroga dla Polski r. 1770/: "Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza naszego kraju, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swych ojców, wśród pracowitego ludu utrzymać się nie może i tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę
- J . Nordman : "Żydzi należą tak do państwa, którego są obywatelami, jak tasiemiec jest obywatelem pacjenta".
- Voltaire (francuski filozof i pisarz XVIII w.) : "Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw :albo musza pokonać każdego, albo być znienawidzonymi przez cala ludzkość" "Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich narodów i buntuje się przeciwko wszystkim prawom".
"Znajdziecie w Żydach jedynie barbarzyński naród, który przez długi czas łączył skąpstwo z najbardziej obrzydłymi zabobonami i nieprzezwyciężoną nienawiścią do ludów, które ich tolerują i na których żydzi się bogacą".
"Wszyscy oni maja wrodzony fanatyzm, tak jak Bretończycy czy Niemcy rodzą się z jasnymi włosami. Nie byłbym ani trochę zdziwiony, gdyby ten naród stal się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości"

Pytanie zasadnicze co to zmienia ?

Wg mnie niewiele , jesli nie zydzi to szpiedzy rosyjscy czy inni rozpruja poszycie powierzchownego patriotyzmu utkanego na jedwabiu .Nie istnieje silna spojne, jednolita poszycie ktore zwie sie polskoscia , istnieje buta ,kato-oglupienie ktore traci troglodytyzmem czy innym wstecznictwem .Nic sie ne zmienilo od sobieskiego nie ma zadnej strategii jest tyko parcie na szklo i jesli uwazasz ze to odpowiednie zaplecze na nowa jakosc to odsylam do ksiazek "histerycznych "z ktorych jak wiadomo zaden narod niczego sie sie nie uczy .
Wracajac do osiagniec naukowych , co to ma do rzeczy i kogo obchodzi kto co wynalazl ? Wazne jest ktora firma czerpie z tego korzysci , nieprawdaz ? Wiem ze to brutalna prawda ale taka jest nasza dzika kapitalistyczna polska rzeczywistosc zaprezentowana polskim losiom czy tam lemingom bynajmniej nie mocherom( ktorzy choc proznie krzyzami sie bronili :)).
Do czego zmierzasz kolego ? Kazda droga prowadzi do nikad i nic tego nie zmieni .Nasza calosciowa mentolnosc narodowa nie pozwala nam myslec zdroworozsadkowo a to niczego dobrego nie wrozy .Nasi rodzice wierzyli ze cos sie zmieni pozniej bylismy my teraz sa nasze dzieci .Czy trzeba Ci jeszecze przedstawiac jakies materialne dowody naszej indolencji ?Nie ma miejsca na swiecie na narod bez charyzmy to cos sie wlasnie konczy a my mozemy jedynie wlaczyc sie w obieg innego panstwa walczy o wlasne JA . Tym panstwem moze byc UK ,i jak nasi rodacy w spitfire'ach bedziemy poswiecac nasze istnienia by byc blizej prawdy .Byc moze za bardzo rozbujalem sie z wyobraznia :)
Jutro odpisze na reszte
nowy1
Gość
Posty: 19
Rejestracja: wt cze 04, 2013 7:07 pm

ndz sie 25, 2013 6:52 pm

http://www.youtube.com/watch?v=GL8VnqwWBqY

Od 20:38 jest wyjasnienie: wystepujace u wielu Polakow poczucie nizszosci, sklonnosc do unizonosci wobec obcych to kompleks prowincji oraz niepewnosc siebie. :) Tylko tyle , cale wytlumaczenie.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

ndz sie 25, 2013 8:36 pm

obejrzalem sobie z ciekawosci ostatnie 10 min .
Jeden profesor porownuje patriotyzm francuza do patriotyzmu polaka , to juz zakrawa na kpine . Sa jednak na obczyznie ludzie ktorzy sa wychowani w tradycji tzw.i wychowuja w tradycji jest to ich niestety milosc niespelniona bo ta ojczyzna dala im mocno w kosc potyliczna ,inaczej by sie tutaj nie znalezli .Teraz powiedz mi skad taki filozof czy profesor na panstwowym etacie moze wiedziec co to jest niespelniona milosc do ojczyzny :) Sa zapraszani do telewizorni bo redaktorzy programu dobrze wiedza ze po nich nie mozemy spodziewac sie niczego co by zaskoczylo lub wrecz oburzylo widza bo od razu leca z pracy . Francuz wie za co ma kochac ojczyzne , nie musi wyjezdzac za chlebem bo normalne zarobki ma u siebie w domu .Czuje sie dumny jako francuz ze ma rzad ktory chroni jego interesy w domu i za granica .Teraz porownaj to samo do platonicznej milosci polaka i powiedz mi dlaczego filozof klamie ze nie wie dlaczego polak czuje sie czyms gorszym .
Nie podawaj mi linkow do autorytetow moralnych bo ja zadnych takich nie wyznaje i zawsze szukam u nich interesu w takim czy innym stwierdzeniu , kazdy ma swoje powody :)
Piranja
Gość
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 29, 2013 8:50 am

czw sie 29, 2013 8:56 am

Oskarżanie całego narodu jest tutaj nie na miejscu.... Czy wszyscy austriacy są źli, przez Fritzla i Hitlera? Nie rozumiem skąd ta nienawiść do własnego pochodzenia.

A dzieciaka szkoda i dziwi mnie, że nikt nie zareagował, cała sprawa jest w ogóle jakaś niewyjaśniona....
świnoujście - southampton
creative

czw sie 29, 2013 4:30 pm

Piranja pisze:Oskarżanie całego narodu jest tutaj nie na miejscu.... Czy wszyscy austriacy są źli, przez Fritzla i Hitlera? Nie rozumiem skąd ta nienawiść do własnego pochodzenia.

A dzieciaka szkoda i dziwi mnie, że nikt nie zareagował, cała sprawa jest w ogóle jakaś niewyjaśniona....
Ja nie oskarżam narodu Polskiego, tylko tych rodziców są Polakami więc nazywam rzeczy po imieniu...
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

czw sie 29, 2013 9:20 pm

Naucz sie czytac creative ze zrozumieniem , to byla aluzja do mnie , niestety .Aluzja rowniez nietrafiona bo ja nie zione nienawiscia do wlasnego pochodzenia tylko sie nim poprostu nie chwale bo nie ma czym .Piranja poprostu chciala zaistniec w 2 tematach na raz niezabardzo wiedzac co pisze i po co
creative

czw sie 29, 2013 11:26 pm

Czytać to ja umiem, tylko ty idioto nie umiesz odpuścić daruj tę dyskusję. Bo nie widzę w niej sensu, jesteś pajacem i nie tylko ja tak uważam. Nie musisz być dumny z tego że jesteś Polakiem szczerze gówno mnie to interesuje, pamiętaj Polska jaka by nie była jest twoja ojczyzną i do końca życia się powinno kochać ją tylko tacy debile jak ty gubią się na Angielskiej ziemi i udają Angoli którymi nawet nie będą pewnie wywodzisz się z jakiej zapyziałej wioski dlatego tak mówisz. Skończ już się usprawiedliwiać bo i tak już zostałeś zaszufladkowany. A barana to twoja stara z rozpędu wali w mur bo takiego błazna urodziła pozdro
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

pt sie 30, 2013 10:20 pm

odpuszcze nie mam wyjscia , jak mam dyskutowac z kims co nie wie co sie do niego pisze a zagoniony do rogu szczeka, gryzie po kostkach i szuka przyjaciol co go popra w sprawie :) zalosne
creative

pt sie 30, 2013 10:36 pm

thyrfing pisze:odpuszcze nie mam wyjscia , jak mam dyskutowac z kims co nie wie co sie do niego pisze a zagoniony do rogu szczeka, gryzie po kostkach i szuka przyjaciol co go popra w sprawie :) zalosne
Wiem o co ci chodzi, ale jak nie rozumiesz czemu zacząłem post to ty masz problem nie ja. Bo post dotyczy Polaków którzy zabili dzieciaka a nie o tobie i o tym że się wstydzisz pochodzenia. Ale nie mój wóz nie mnie wiózł. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

sob sie 31, 2013 8:31 pm

co ma bestialstwo polakow do oskarzania calego narodu to tylko pirania wie :), ale nienawisc do wlasnego pochodzena to juz sobie potrafie skojarzyc z twoich przyglupawych odpowiedzi
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pn wrz 02, 2013 10:39 pm

thyrfing pisze: Polski jezyk jest jezykiem w ktorym mysle i najlepiej potrafie wyrazic swoja opinie na dany temat , na angilskich forumach czasami sie udzielam ale to nie jest to samo :)
Tutaj mozna sie zabawic, co nie ? Poprawiels mi humor thyrfing

P.s ja jestem dupa bez zdania.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ABC
Zaczyna Działać
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 13, 2013 10:37 pm

wt wrz 03, 2013 8:56 pm

Ewelino to określęnie tyczyło się tych wszystkich którzy zaglądali na temat i tylko zaglądali. Skoro dodałaś Swój punkt widzenia
Nie rozumiem Twej wypowiedzi
--creative-- rzuciłeś dobry temat . Ale stało się inaczej.
Przepraszam --creative -- ale to moja wypowiedż zburzyła ład .
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt wrz 03, 2013 9:09 pm

ABC, miałam tylko to na myśli co napisałam.
*nie mam zdania a zaglądałam do tematu
* Thyrfing mnie rozbawił

Nie oceniam, nie wystawiam osądów, nie mam zdania. Tylko miałam poprawiony humor gdyż podobał mi się ton waszych wypowiedzi.
No dobra chyba jednak male zdanie mam, takie oto ze według mnie każdy z Was miał swoja racje. Zauważyłam tez ze lubimy sobie dopisywać teksty miedzy wierszami co jest po prostu szufladkowaniem, przypisywaniem do obrazków itp. polaka w polskim sklepie mówiącego po angielsku. Nie potrafię pisać tak pięknie jak wy wiec to tyle.

Ale czyż to nie piękne ze sobie możecie takie mądre dywagacje przeprowadzać ? Szkoda tylko ze niektórzy podchodzą do tego tak emocjonalnie.

Creative kazał siebie usunąć z forum wiec już nie odpowie .

pozdrawiam
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ABC
Zaczyna Działać
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 13, 2013 10:37 pm

wt wrz 03, 2013 10:46 pm

Do thyrfing
Ponieważ jestem koziorożcem zapomnij o wazeliniarstwie z mojej strony.
Czytam Twoje posty i nijak nie mogę zrozumieć Twoich wcześniejszych wypowiedzi.
Jesteś kumaty ,masz wiadomości o których wie może jedna czwarta społeczeństwa.
Używasz dużo nie tuzinkowych słów ,czyli Jesteś światłym człowiekiem.
Więc zostaje tylko jedno , uważasz siebie za coś lepszego. To co napisałem wcześniej.
Albo jest tak jak pisze Ewelina --tu można się dobrze bawić.
Bo napewno nie jest tak jak pisałeś we wcześniejszych wypowiedziach
Po tych wszystkich informacjach przedstawionych przez Ciebie nie jest możliwe abyś
mógł nienawidzieć Ojczyzny.
To tyle

Na Twój ostatni wpis do mnie, nie odpowiadam ponieważ to nie miejsce do tego . A odpowiedż musiała
by być odpowiednio obszerna. Sam temat to rzeka Wiesz o tym.
ABC
Zaczyna Działać
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 13, 2013 10:37 pm

wt wrz 17, 2013 8:21 pm

SPRAWA WRACA
Widzicie biorą się za dupy tym wszystkim co wiedzieli i olali.
Dzisiaj podali rano w wiadomościach.

---thyrfing miałem nosa że sprawa wróci !
ODPOWIEDZ