Czy wasze dzieci beda anglikami?

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
juliah1
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 25, 2012 7:59 pm

ndz paź 28, 2012 10:41 am

Czesc,

wciaz oczekujac na odpowiedzi w innym dziale, pomyslalam ze zadam Wam pytanie nad ktorym sie zastanawiam czytajac ksiazke o 'BrAsians' (czyli British Asians); bez obaw, nie ma to nic wspolnego z moja praca badawcza!

Czy Ci, ktorzy planuja tu zostac na stale, lub juz maja dzieci ktore tutaj chodza do szkoly - czy myslicie ze przyszla generacja Polakow na wyspach beda 'BrPolish'? Ze bedziecie w stanie utrzymac ta tozsamosc i Polskie tradycje? Czy z racji tego ze macie ten sam kolor skory jak Anglicy, wszystko sie rozmyje i Polska mniejszosc narodowa bedzie tylko dotyczyc pierwszej generacji?

Moze to glupie pytanie, ale mysle ze w sam raz na niedzielne przedpoludnie :)
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

śr paź 31, 2012 8:45 am

Mysle, ze pytanie jest bardzo ciekawe! Mozemy o tym pogadac, sprawdz swojego maila :)
Pozdrawiam :)
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

sob gru 22, 2012 11:31 am

Ze bedziecie w stanie utrzymac ta tozsamosc i Polskie tradycje?
Pozwol ze teraz ja Ci zadam głupie pytanie .
Po co mieli by to robic ?
Ilomik76
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 12:01 am

ndz gru 23, 2012 11:03 am

Moj syn chodzi tu do szkoly juz 3 ma 12 lat I powiedzial ze wolal by byc anglikiem niz polakiem :-(
yrokez44
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 24, 2013 9:17 pm

pt maja 24, 2013 9:21 pm

Tak, moje dzieci będą anglikami. Nie pozwolę żeby zapomniały skąd pochodzą, ale też zadbam o to, żeby pamiętały czemu musimy z Polski wyjechać na stałe. Może kiedyś, jak ten kraj będzie normalny to wrócą, ich decyzja. Ja jeśli dostanę obywatelstwo to nie wracam na pewno.
nowy1
Gość
Posty: 19
Rejestracja: wt cze 04, 2013 7:07 pm

wt cze 04, 2013 9:33 pm

Przeciez polskie dzieci nie stana sie Anglikami, co najwyzej Brytyjczykami.
Kanieczka
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: pn cze 28, 2010 12:43 am
Lokalizacja: Southampton/Kielce

pn lip 29, 2013 9:39 pm

nowy1 pisze:Przeciez polskie dzieci nie stana sie Anglikami, co najwyzej Brytyjczykami.

Zgadzam sie. Moja siostra ma dziecko urodzone tutaj ale maly ma dwa obywatelstwa brytyjskie i polskie. Jednak my i tak mowimy do niego po polsku. Angielskiego i tak sie nauczy w przedszkolu i szkole. Moim zdaniem "nasze" dzieci powinny mowic po polsku, nie wnikam w czytanie i pisanie, wiekszosc z nas ma rodzicow w Polsce wiec musza sie z dziadkami jakos dogadac ;)
Trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc NIEPOKONANYM!!! Wsrod tandety lsniac jak diament :)
jusaa
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 31, 2013 10:02 am

śr lip 31, 2013 10:08 am

szkoda by było żeby dziecko nie miało nic wspólnego z miejscem z którego pochodzi
Kanieczka
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: pn cze 28, 2010 12:43 am
Lokalizacja: Southampton/Kielce

śr lip 31, 2013 7:16 pm

Spotkalam sie z przypadkami, ze ludzie mieli jedno z rodzicow polakow, zwlaszcza mame a slowa po polsku nie mowia
Trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc NIEPOKONANYM!!! Wsrod tandety lsniac jak diament :)
nowy1
Gość
Posty: 19
Rejestracja: wt cze 04, 2013 7:07 pm

śr lip 31, 2013 10:17 pm

Niezly musi byc wstyd potem takiego dzieciaka zabrac na wizyte do Polski. Wynarodowienie w tempie ekspresowym.
Waldek
Gość
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 01, 2013 9:16 am

czw sie 01, 2013 12:42 pm

Papiery moze miec, tzn. obywatelstwo. I tak bedzie Polakiem i bedzie o tym wiedzialo. Prosta sprawa, zalezy od rodzica.
kupukucza
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 14, 2013 12:32 pm

śr sie 14, 2013 12:36 pm

Waldek pisze:Papiery moze miec, tzn. obywatelstwo. I tak bedzie Polakiem i bedzie o tym wiedzialo. Prosta sprawa, zalezy od rodzica.
Dokładnie :) Mam nadzieję, że moje dziecko będzie i Polakiem i Anglikiem.
Jaku-b
Gość
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 12:53 pm

czw sie 15, 2013 10:51 am

juliah1 pisze:wciaz oczekujac na odpowiedzi w innym dziale, pomyslalam ze zadam Wam pytanie nad ktorym sie zastanawiam czytajac ksiazke o 'BrAsians' (czyli British Asians); bez obaw, nie ma to nic wspolnego z moja praca badawcza!
Jeden post i cisza, więc jest to praca badawcza.

Tutaj jest fajny artykuł na ten temat:
http://praca.interia.pl/praca-za-granic ... Id,1008182


.
nowy1
Gość
Posty: 19
Rejestracja: wt cze 04, 2013 7:07 pm

pt sie 16, 2013 1:58 pm

kupukucza pisze:
Waldek pisze:Papiery moze miec, tzn. obywatelstwo. I tak bedzie Polakiem i bedzie o tym wiedzialo. Prosta sprawa, zalezy od rodzica.
Dokładnie :) Mam nadzieję, że moje dziecko będzie i Polakiem i Anglikiem.
Obywatel Wielkiej Brytanii to Brytyjczyk, obywatelstwo brytyjskie mozna przyjac, a nie angielskie.
Anglicy, Walijczycy i Szkoci sa Brytyjczykami. Zatem Polak moze stac sie Brytyjczykiem przez przyjecie obywatelstwa.
Natomiast nie ma mozliwosci aby Polak stal sie Anglikiem, Walijczykiem czy Szkotem, bo ta wlasciwosc uzyskuje sie z racji urodzenia z angielskich, walijskich czy szkockich rodzicow.

Obrazowo tlumaczac terier z rodzicow terierow nie stanie sie buldogiem tylko z racji zamieszkiwania miedzy buldogami.
nnnnnn
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lip 21, 2009 2:24 pm

czw sie 22, 2013 7:21 pm

[quote="nowy1"][quote="kupukucza"][quote="Waldek"]Papiery moze miec, tzn. obywatelstwo. I tak bedzie Polakiem i bedzie o tym wiedzialo. Prosta sprawa, zalezy od rodzica.[/quote]

Dokładnie :) Mam nadzieję, że moje dziecko będzie i Polakiem i Anglikiem.[/quote]

Obywatel Wielkiej Brytanii to Brytyjczyk, obywatelstwo brytyjskie mozna przyjac, a nie angielskie.
Anglicy, Walijczycy i Szkoci sa Brytyjczykami. Zatem Polak moze stac sie Brytyjczykiem przez przyjecie obywatelstwa.
Natomiast nie ma mozliwosci aby Polak stal sie Anglikiem, Walijczykiem czy Szkotem, bo ta wlasciwosc uzyskuje sie z racji urodzenia z angielskich, walijskich czy szkockich rodzicow.

Obrazowo tlumaczac terier z rodzicow terierow nie stanie sie buldogiem tylko z racji zamieszkiwania miedzy buldogami.[/quote]
Masz racje. A L E !!!!!!!! w sklad UK - UNITED KINGDOM - WIELKA BRYTANIA wchodzi :
Anglia
Walia
Szkocja
I !!!!!!!!!!!!!! IRLANDIA POLNOCNA!!!!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ