ZWIAZEK POLKI Z MUZŁUMANINEM

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz gru 10, 2006 8:31 pm

A co mi tam bede prowokowac :)
Co myślicie o zwiazku Polki z mężczyzną wyznania muzłumańskiego ?
Znacie takie pary albo historie takich par ?
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
gofr
Gość
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 17, 2006 11:01 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

śr gru 13, 2006 8:54 pm

ho ho dobre, dobre :wink:
to proste... bedzie musiala przyjac jego wiare w skutek czego ograniczy sobie prawa do zera :lol: , zostanie typowym "garkotlukiem" a jedyna atrakcja bedzie wyjazd do ASDY na zakupy :lol: oczywiscie moze tez zapomniec i nowych kolekcjach odziezy. Bedzie musiala zaslonic swoje walory standardowym kostiumem po kostki nie pomijajac twarzy :| , tak wiec aspazja juz nie bedzie.
Ewielinko wyobraz sobie zwiazek Polaka z kobieta wyznania muzulmanskiego :) jak taki zwiazek wyobrazasz sobie?
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

czw gru 14, 2006 12:18 am

nie no ja siebie w takim zwiazku nawet nie wyobrazam ... musialabym karate znac :) ...hmm z Polakiem chyba tak zle by nie miala :) chybaaaaaaaa :P
Wiem jedno mase ludzi potepia takie zwiazki ... i szczerze ja tez za nimi nie jestem ...
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
iwosial
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: sob paź 14, 2006 4:38 pm
Lokalizacja: City Centre

czw gru 14, 2006 12:31 am

Ja jestem od razu na nie i przyznam, że chyba po prostu z powodu uprzedzeń. Wiem, że nie powinno się generalizować, oceniać każdego czlowieka na podstawie tego, co sie slyszalo o jego rasie/wyznaniu, miejsca pochodzenie. Nie powinno się patrzeć na ludzi przez pryzmat plotek lub doświadczen innych (często przekolorowanych) ale nic na to nie poradzę, że nie mam dobrych skojarzeń z tymi ludźmi.

Znam parę, która rozpadła się jakiś, calkiem niedlugi czas temu. Poznali się w sumie wirtualnie, zakochali się nie widząc się. Ona przyjechala tu do niego, bo on zorganizowal jej wszystko (miejsce pobyrtu, pracę, itp.) WSzystko wyglądalo super. Ale nie trzeba bylo czekać dlugo, bo ona poznala sobie jakiegoś "turbana" i poszła z nim w długą. Jest teraz w ciąży. A wszystko to zdarzylo się w ciągu kilku miesięcy.
Nie sądzę aby taki przypadek byl jedyny w naszym mieście, w Anglii generalnie. :roll:
Laski są głupie - nie ma co. Tak, powiedzialam "glupie" bo uważam że takie wlasnie są. Naiwne, niedojrzałe, zachłyśnięte tym, co ich spotkało. Nie znają życia.
Nie mówię, że ja znam, ale wydaje mi się, że byłabym bardziej ostrożna, bardziej podejrzliwa w stosunku do obcokrajowca, a tym bardziej - sorry - takiego "turbana" :evil: Ale ponoć miłość jest ślepa. Szkoda, że tak jest... Mam nadzieję, że chociaż część tych kobiet, które decydyją się na zwiazek z czlowiekiem, którego zasad i przekonań nie znają - będą mialy szczęsliwe życie :(
Może to wygląda na rasizm, ale jestem zdecydowanie na 'nie' :roll:
GG: 3232456
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

pn gru 18, 2006 8:44 pm

Krotko i na temat.... NIE !!! Tych religii nie da sie pogodzic jesli naprawde sie je wyznaje. A jesli Polka chce przyjac Muzelmanizm z wlasnej woli bo uwierzyla w Allaha to prosze bardzo. Wtedy TAK :)
pozdro Kamil
jacekj
Gość
Posty: 20
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:44 pm
Lokalizacja: maybush

ndz sty 07, 2007 9:59 pm

Jakiś czas temu widziałem reportaż w polskiej telewizji jak Rutkowski uwalniał polkę z dwójką dzieci z rąk męża muzułmanina nie gdzie indziej tylko w Londynie... Była pilnowana 24 godziny na dobę, nie mogła nawet zatelefonować, wysłać listu- totalna kontrola. Nieźle się Rutek napocił żeby ją wyrwać... Kto widział ten program ma niezły materiał do przemyśleń... Z drugiej strony znamy relację tych które wróciły, a ile jest takich którym się nie udało? Żeby oddać sprawiedliwość słyszałem o jednym takim związku w którym muzułmanin szanował swoją polską żonę ale on był ambasadorem swojego kraju a Londynie.....
Awatar użytkownika
rem
Zaczyna Działać
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 10:48 am
Lokalizacja: Shirley

śr kwie 18, 2007 10:58 am

Tak sie sklada ze w fabryce w ktorej pracuje jest masa ciapatych - paki ,afgani,somali ,irani - wiekszac z nich lub ich rodacy maja dziewczyny polki i bardzo je zachwalaja. Ciagle zadaja mi te same pytania czy nie znam jakis wolnych bialoglowych. Ciekawe dlaczego zaden z nich nie chce sie zenic. Mysle ze powinnismy byc "dumni " z naszych rodaczek ze takie branie maja wsrod przystojnych wlochow i grekow.
Pozdrawiam
Rem
Zyjcie Wiecznie
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

śr kwie 18, 2007 7:11 pm

co to znaczy "ciapaci"?
wytlumacz jeszcze co rozumiesz przez to ze "powinnismy byc dumni z naszych rodaczek"?

A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

śr kwie 18, 2007 9:18 pm

No przeciez wytlumaczyl, po myslniku wszystko co sie w pojeciu ciapaci miesci. Tez nas obowiazuje polityczna poprawnosc?
honeybunch
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:04 am
Lokalizacja: shirley

śr kwie 18, 2007 9:22 pm

ja to mysle tak sobie ze nie wazne z jaka narodowoscia polki sie wiaza to jest ich zycie i jezeli tego chca to ich sprawa,ale wlasnie zawsze na te tematy polacy mezczyzni sie wypowiadaja jakby je potepiali,tak slyszalam, i ze polacy nie popieraja zwiazkow mieszanych .
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

śr kwie 18, 2007 9:49 pm

pauli pisze:No przeciez wytlumaczyl, po myslniku wszystko co sie w pojeciu ciapaci miesci. Tez nas obowiazuje polityczna poprawnosc?
pauli -->Ciebie i rem'a najwidoczniej nie obowiazuje...

honeybunch --> tez sie spotkalam z takim nastawieniem. Przykladowo, po tym jak dowiedzieli sie znajomi (Polacy), ze spotykam sie z Anglikiem, od razu byly komentarze typu "a czemu nie Polak?", "musimy go sprawdzic, zobaczyc i ocenic" (to delikatniejsza wersja komentarzy)...czulam jakby bylo to odbierane prawie jak zdrada stanu, albo prostytucja...
NIe wiem jak mam rozumiec jakie nastawienie:-/
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

śr kwie 18, 2007 10:29 pm

Po pierwsze napisala. Ona napisala.Aneczka masz ty problemy, :shock: rzeczywiscie. Nie przepadam za wszelkimi Blisko-, Dalekowschodnimi narodowosciami, fakt. A ciebie nie zastanowilo to co rem pisal, ze chlopaki wprawdzie prowadzaja sie z Polkami, ale zenic sie nie chca. Tacie i mamie tez sie pewnie nie chwala, bo i tak za chwile z Pakistanu czy innych Indyj przyjedzie swieza osiemnasteczka na slubna przeznaczona. Ot i realia. Pozdrawiam honeybunc : :)
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

śr kwie 18, 2007 10:43 pm

pauli ---> jezeli nie tolerowanie rasizmu uwazasz za "problem", to chyba taki mam. Inny moj "problem" to nie tolerowanie ignorancji.
Walka z ignorancja i rasizmem to czesc mojej pracy, wiec mam strasznie duzo "problemow". Ale nie narzekam bo uwielbiam wyzwania:-)

Pozdrawiam

A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

śr kwie 18, 2007 10:54 pm

A powiedz mi w ktorym miejscu sie ignorancja wykazalam, bo rasizmem to wiem. Poza tym ja raczej pilam do twoich emocjonalnych stanow typu
czulam sie bliska zdrady stanu bo spotykalm sie z Anglikem,itd. A zazdroscia takich rzeczy nie wytlumaczysz?
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

śr kwie 18, 2007 11:07 pm

pauli --> rasizm jest wynikiem ignorancji. Nie napisalam, ze czulam sie bliska zdrady stanu, tylko ze tak to bylo odbierane.
Jak mam tlumaczyc takie zachowanie Polakow w stosunku do Polek nie wiem, moze byc zazdrosc. Zirytowal mnie komentarz rem'a. od ktorego jeszcze nie uzyskalam odpowiedzi na moje pytanie.
Pozdrawiam

P.S. Jak znajdziesz czas, napisz mi prosze na maila (oczywiscie jesli chcesz i masz ochote), dlaczego nie przepadasz za innymi "ciapatowymi" narodowosciami. Bardzo by mi na tym zalezalo, bo byloby to przydatne w mojej pracy. Dziekuje, A.
Ostatnio zmieniony śr kwie 18, 2007 11:08 pm przez ANECZKA25, łącznie zmieniany 1 raz.
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
ODPOWIEDZ