Zerwanie umowy z 3

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
serduszko
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 23, 2010 7:11 pm

pt lis 26, 2010 3:18 pm

Witam. W kwietniu tego roku wzielam telefon komorkowy z 3, umowa na dwa lata, ale wyszlo jak wyszlo i musze wracac do Polski na stale.... czy ktos mniej wiecej sie orientuje jak ,,wyglada" takie zerwanie umowy? jakie sa tego konsekwencje?
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pt lis 26, 2010 3:51 pm

Zerwać możesz zawsze ale trzeba się liczyć z konsekwencjami finansowymi, niestety jak w każdej tego typu umowie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

sob lis 27, 2010 11:05 am

Poczytaj w kontrakcie, powinno byc okreslone 'cancellation fee'

http://uk.answers.yahoo.com/question/in ... 149AAEe42u

Tu ktos pisze ze kara za zerwanie umowy to ponad £200:
http://www.phoneforums.org/networks/123 ... n-fee.html
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
NaDi@30
Zawodowiec
Posty: 1128
Rejestracja: wt lip 24, 2007 8:35 pm
Lokalizacja: So`ton

ndz lis 28, 2010 6:15 pm

tez bralam w kwietniu umowe tzn przedluzalam...po 6 miesiacach mozesz zmniejszyc abonament do minimum w moim przypadku wyszlo 10 funtow a te razy 18 miesiecy ,ktore pozostaja to juz tylko 180 funtow do splacenia kontraktu a nie 400.
[img]http://img.userbars.pl/23/4487.png[/img] [img]http://img.userbars.pl/32/6346.gif[/img]


Bóg mnie stworzył,diabeł opętał.Na zawsze będę
grzeszna i święta...

gg:2306643
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pn lis 29, 2010 12:31 am

Niestety zerwanie umowy z data przed koncem kontraktu zwiazane jest z oplata, ktora bedziesz musiala poniesc, tak wiec tego nie da sie ominac, dlatego najpierw dobrze przestudiuj umowe i upewnij sie w ktorym momencie umowy jestes, ile jeszcze zostalo itd , no i oczywiscie wszystko wykonuje sie telefonicznie, tak wiec musisz sie uzbroic w cierpliwosc bo beda cie namawiac na pozostanie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

wt sty 18, 2011 9:22 pm

Pewnie juz po temacie bo ruchy poczynione. Ja pomyslalem w najprostszy sposob jaki sie da. Przedstawilbym sytuacje ze wracam do kraju i nie bede dalej placil za rachunki bo zamykam konto w banku etc. Czy postawienie ich w takiej sytuacji przyczyniloby sie do rozwiazania umowy?
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

wt sty 18, 2011 11:25 pm

Umowa to umowa a to ze ktos wyjezdza z kraju to nikogo nie obchodzi ...
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

śr sty 19, 2011 6:04 pm

FISHERMAN pisze:Umowa to umowa a to ze ktos wyjezdza z kraju to nikogo nie obchodzi ...
Przykladowo. Jezeli zrobie tak jak napisalem (likwiduje polecenie zaplaty i zamykam konto) to jakie groza mi konsekwencje bedac juz w Polsce?? Oczywiscie to wersja jezeli nie da sie tego zalatwic za porozumieniem stron

Mam znajomego ktory przyjechal tu z pierwsza fala emigracji i szybko wrocil. Nie zamknal konta i do tej pory uzbieralo mu sie sporo na minusie bo kilka tysiecy jak sadze. Nie byl w zaden sposob informowany o tym przez 5-6 lat. czego moze sie spodziewac?
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

śr sty 19, 2011 11:01 pm

Pierwsza fala emigracji??? Chyba nie po-Andersowska? :D Ale tak serio, to jesli kolega bedzie chcial przyjechac znowu do Anglii, to pewnikiem przechwyca go szybciutko na granicy (pamietaj, ze Anglia nie jest w strefie Schengen) i sie zdziwi.
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw sty 20, 2011 7:52 pm

Podpisujac umowe dostales fajne warunki + telefonik ?? plac abonament do konca a nie w kulki chcesz grac .......

Zmien abonament na najnizszy mozliwy ....... np. w o2 chyba po 9 miesiacach mozna zmienic ....
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

czw sty 20, 2011 9:14 pm

FISHERMAN pisze:Podpisujac umowe dostales fajne warunki + telefonik ?? plac abonament do konca a nie w kulki chcesz grac .......

Zmien abonament na najnizszy mozliwy ....... np. w o2 chyba po 9 miesiacach mozna zmienic ....
Ja osobiscie telefon mam na karte od kilku lat wiec jak udzielasz takich rad w moim kierunku to zle trafiles. Do podpisywania umowy nie przekona mnie zadna promocja bo to pic na wode.

A pytam o takie rozwiazanie spraw "umownych" gdyz ktos z moich znajomych zrobil tak rozwiazujac umowe z firma dostarczajaca internet ( nie wiem czy to byl Virgin czy BT). Dal do zrozumienia im ze wraca do kraju (co bylo klamstwem), zamyka konto w banku i chce rozwiazac umowe na co Oni przystali. Co Wy na to?
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

czw sty 20, 2011 9:22 pm

wiem, ze mowimy o umowie z 3, ale moje pytanie do ksg1946: jak to zamknal konto, a mieszka tu dalej? to gdzie wplywaja mu pieniadze??? nawet jak otworzy konto w innym banku, to przeciez tu jest zcentralizowany system komputerowy... a poza tym jesli, podkreslam jesli, placi podatki, to jest cos takiego, jak revenue i tez sie nic nie ukryje! tu jesli czlowiek zyje uczciwie, to wszystko o nim wiedza! no chyba, ze kumpel zyje, jak ten, co go przywiezli w kontenerze i sie totalnie musi ukrywac...czyli szara strefa :roll:
wyjatkowo musze sie zgodzic z fishermanem, po co kombinowac??????? takie cwaniactwo, ze zamknij konto, powiedz, ze wyjezdzasz, naklam , nakombinuj, a na pewno ci sie uda, to jest dopiero rada! bo kumpel tak zrobil, to i tobie sie uda! :roll:
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

pt sty 21, 2011 12:11 am

bluebell pisze:wiem, ze mowimy o umowie z 3, ale moje pytanie do ksg1946: jak to zamknal konto, a mieszka tu dalej? to gdzie wplywaja mu pieniadze???:
Napisalem ze oklamal ich ze wraca do kraju i zamyka konto a nie ze zamknal. Oni mu uwierzyli rzekomo. On dalej tu mieszka od 2004 roku. Ja wysluchalem jego historii i ja pokrotce Wam przedstawilem cztery lata po tym fakcie. Jak bylo naprawde to nie wiem bo nie jestem tego w stanie sprawdzic oczywiscie. Byc moze poniosla go fantazja ale z tej strony go nie znam. Ja tez uwazam ze tego systemu nie da sie legalnie obejsc i trzeba byloby zyc ostroznie aby sie nie ujawnic po takim numerze lub naprawde wrocic do kraju i liczyc na to ze nie bedzie w przyszlosci konsekwencji.
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

czw sty 27, 2011 10:50 pm

Moja druga polowa :roll: (za cholere do mnie nie podobna ;)) uznala sobie w 2008 roku ze zaprzestanie placenia firmie 3G Hutchistson. Jak odmowiono nam mortgate w jendnym banku postanowilam pogrzebac w jego credit check i sprawdzic o co chodzi. Moj madry pan postanowil zakonczyc umowe 2 miesiace przed ,,koncem umowy'' i poszedl do banku by mu wykasowali D/D. :) Dostal Default i kazda z credit agencies miala to pieknie zarejestrowane :) Nie zaplacil tylko 97 funtow! A takie obciazenie potrafi w naszje historii kredytowej siedziec okolo 7 lat.

Spedzilam 1.5 miesiaca na telefonach do Bangladeszu czy innnego podobnego kraju by wszytsko odkrecic. Samo przeslanei mi na maila kopii rachunku trwalo 2 tygodnie, pozniej list potwierdzajacy ze zapalcone nast 2 tygodnei... rejestracja w agencjach historii kredytowej tez kilka tygodni ...

Wykonanych telefonow 38
Nerwow - (*%$£$%^&*()

Nie zycze
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
ksg1946
Zasłużony W Boju
Posty: 241
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 12:12 am
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie
Kontakt:

sob sty 29, 2011 6:19 pm

Ewelina pisze:Moja druga polowa :roll: (za cholere do mnie nie podobna ;)) uznala sobie w 2008 roku ze zaprzestanie placenia firmie 3G Hutchistson. Jak odmowiono nam mortgate w jendnym banku postanowilam pogrzebac w jego credit check i sprawdzic o co chodzi. Moj madry pan postanowil zakonczyc umowe 2 miesiace przed ,,koncem umowy'' i poszedl do banku by mu wykasowali D/D. :) Dostal Default i kazda z credit agencies miala to pieknie zarejestrowane :) Nie zaplacil tylko 97 funtow! A takie obciazenie potrafi w naszje historii kredytowej siedziec okolo 7 lat.

Spedzilam 1.5 miesiaca na telefonach do Bangladeszu czy innnego podobnego kraju by wszytsko odkrecic. Samo przeslanei mi na maila kopii rachunku trwalo 2 tygodnie, pozniej list potwierdzajacy ze zapalcone nast 2 tygodnei... rejestracja w agencjach historii kredytowej tez kilka tygodni ...

Wykonanych telefonow 38
Nerwow - (*%$£$%^&*()

Nie zycze
A czy Twoja druga polowa miala jakies inne konsekwencje po zerwaniu tej umowy?
ODPOWIEDZ