Polak, Polak, dwa bratanki

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
ODPOWIEDZ
Natenczas
Zaczyna Działać
Posty: 183
Rejestracja: śr lip 22, 2009 12:06 am

czw wrz 23, 2010 6:36 pm

Hej.

Musze sie podzielic pewna sprawa.
Przebywam w Soton od prawie 5 lat.
Przez caly okres pobytu nasluchalem sie setki razy, zeby nie ufac polakom, bo nikt Cie tak nie oszwabi jak Polak.
Zydzi, arabowie, chinczycy sobie bezwzglednie pomagaja wsrod swoich kregow, zeby szerzyc bogactwo swoich.
Wsrod polakow tak jednak nie bylo do tej pory.
Pisze "do tej pory" bo przyszedl czas, kiedy trzeba stwierdzic, ze sie sytuacja zmienia.

Kryzys dotknal moja rodzine.
Za malo zarabiam. Zaczelismy z zona pracowac dla siebie. Od pewngo czasu wyciagam reke po pomoc i choc w Soton jestem znany, mnostwo osob, ktore prosze pomaga mi bezinteresownie.
Nie zalezy mi aby ich reklamowac, ale tutaj wlasnie chce im podziekowac.

Zaczne od Eweliny - wlascicielki Sotlandu.pl. Jesli potrzebuje fachowej porady to wiem, ze mi nie odmowi. Nigdy nie odmowila i z tego co wiem nie odmawia innym.
Jimmy - bezinteresownie i blyskawicznie odpowiedzial na moja prosbe o pomoc w zaprojektowaniu ulotki aby moja zona zaczela pracowac dla siebie. Teraz On sam po raz kolejny zaproponowal pomoc w znalezieniu klientow na moj towar, ktorego z szacunku dla regulaminu nie bede reklamowal.
Poza Sotlandem tez nie jest zle.
Niejaki Zibi, prowadzi swoj wlasny zaklad naprawy motocykli na Shirley. Jest mu ciezko, a teraz wydzwania po znajomych aby pomogli mi w moim biznesie. To samo pewna polska restauracja na Shirley.
Polacy, ktorzy pracuja kolo Aldika, Polacy pracujacy w pubach i kebabach. Jest tez kilku polskich managerow, ktorym pozostaje dluzny.
Do tego znajomi i przyjaciele.

Nic, ale to naprawde nic im nie dalem.
Wszyscy caly czas bardzo mocno mi pomagaja kompletnie bezinteresownie, nie zadajac nic w zamian.
Jedyne od czego zawsze zaczynam to "pomoz mi a ja kiedys pomoge Tobie".
W Polsce nigdy nie moglem na nikogo liczyc, a tutaj nagle konkretna odmiana.

Ewelina, Jimmy, Zibi i cala reszta - Wielkie dzieki.
Mozecie na mnie liczyc.
Pomagacie mi - ja pomoge wam.


Zycze kazdemu z Was aby Wam sie przytrafialo to samo. Abyscie mogli liczyc na bezinteresowna pomoc polakow w przynajmniej podstawowym zakresie, aby zylo nam sie razem latwiej na obczyznie.
Hoist the colours.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

czw wrz 23, 2010 7:44 pm

Nie przyzwyczajaj sie kolego .Miales szczescie i trafiles na dobrych ludzi ale fart nie bedzie trwał wiecznie , wiec czym predzej bierz sprawy we wlasne rece . Pozdrawiam
sonyak
Zaczyna Działać
Posty: 191
Rejestracja: czw cze 12, 2008 10:54 pm

czw wrz 23, 2010 9:51 pm

to mile co napisal Natenczas, oby wiecej takich ludzi... :)
poprosze litr feromonow i szczypte adrenaliny
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

czw wrz 23, 2010 9:53 pm

Natenczas pisze:Hej.

Musze sie podzielic pewna sprawa.
Przebywam w Soton od prawie 5 lat.
Przez caly okres pobytu nasluchalem sie setki razy, zeby nie ufac polakom, bo nikt Cie tak nie oszwabi jak Polak.
Zydzi, arabowie, chinczycy sobie bezwzglednie pomagaja wsrod swoich kregow, zeby szerzyc bogactwo swoich.
Wsrod polakow tak jednak nie bylo do tej pory.
Pisze "do tej pory" bo przyszedl czas, kiedy trzeba stwierdzic, ze sie sytuacja zmienia.

Kryzys dotknal moja rodzine.
Za malo zarabiam. Zaczelismy z zona pracowac dla siebie. Od pewngo czasu wyciagam reke po pomoc i choc w Soton jestem znany, mnostwo osob, ktore prosze pomaga mi bezinteresownie.
Nie zalezy mi aby ich reklamowac, ale tutaj wlasnie chce im podziekowac.

Zaczne od Eweliny - wlascicielki Sotlandu.pl. Jesli potrzebuje fachowej porady to wiem, ze mi nie odmowi. Nigdy nie odmowila i z tego co wiem nie odmawia innym.
Jimmy - bezinteresownie i blyskawicznie odpowiedzial na moja prosbe o pomoc w zaprojektowaniu ulotki aby moja zona zaczela pracowac dla siebie. Teraz On sam po raz kolejny zaproponowal pomoc w znalezieniu klientow na moj towar, ktorego z szacunku dla regulaminu nie bede reklamowal.
Poza Sotlandem tez nie jest zle.
Niejaki Zibi, prowadzi swoj wlasny zaklad naprawy motocykli na Shirley. Jest mu ciezko, a teraz wydzwania po znajomych aby pomogli mi w moim biznesie. To samo pewna polska restauracja na Shirley.
Polacy, ktorzy pracuja kolo Aldika, Polacy pracujacy w pubach i kebabach. Jest tez kilku polskich managerow, ktorym pozostaje dluzny.
Do tego znajomi i przyjaciele.

Nic, ale to naprawde nic im nie dalem.
Wszyscy caly czas bardzo mocno mi pomagaja kompletnie bezinteresownie, nie zadajac nic w zamian.
Jedyne od czego zawsze zaczynam to "pomoz mi a ja kiedys pomoge Tobie".
W Polsce nigdy nie moglem na nikogo liczyc, a tutaj nagle konkretna odmiana.

Ewelina, Jimmy, Zibi i cala reszta - Wielkie dzieki.
Mozecie na mnie liczyc.
Pomagacie mi - ja pomoge wam.


Zycze kazdemu z Was aby Wam sie przytrafialo to samo. Abyscie mogli liczyc na bezinteresowna pomoc polakow w przynajmniej podstawowym zakresie, aby zylo nam sie razem latwiej na obczyznie.
a mnie sie to podoba, ze wlasnie nie jest tak, jak mowia, ze polak polakowi, najgorszym wrogiem, ze gosciu umie to docenic i w ogole, bo ja wlasciwie, to trzymam sie od polakow z daleka. wlasciwie toforum, to moj jedyny kontakt. boje sie? nie ufam? nie wiem... nie mam kolezanek, nie spotykamy sie z zadnymi poslkimi rodzinami, chocby na weekendowej kawie, czy grilku w ogrodzie... czasami sie wkurzam i krzycze do meza, ze nawet kolezanki nie mam, z ktora na babskie zakupy bym wyskoczyla, albo zwyczajnie na ploty, ale powoli cvhyba sie przyzwyczajam do sytuacji...
wiec super Natenczas, ze macie takich ludkow!
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob wrz 25, 2010 7:59 pm

Dzieki Natenczas :)

Skoro sobie dziękujemy...

Ja chciałabym podziękować Aneczce25, Lunie, Machinogodzilli, Moderatorom i reszcie za to ze współtworzą forum...

Aneczce za to ze zawsze jest pomocna i zawsze się dzieli informacjami.

Lunie, ze często nie zostawia postów bez odpowiedzi i ze pomaga.

Machinogodzilli za comiesięczne tłumaczenia informacji EU Welcome.

Moderatorom za to ze czuwają i walczą ze spamem itp

RESZCIE ze są i się udzielają, spędzają swój czas na forum i ze maja zawsze coś ciekawego do powiedzenia. Nie będę wymieniać nicków, boje się ze zapomnę o kimś :)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

sob wrz 25, 2010 8:19 pm

Ewelina pisze:Dzieki Natenczas :)

Skoro sobie dziękujemy...

Ja chciałabym podziękować Aneczce25, Lunie, Machinogodzilli, Moderatorom i reszcie za to ze współtworzą forum...

Aneczce za to ze zawsze jest pomocna i zawsze się dzieli informacjami.

Lunie, ze często nie zostawia postów bez odpowiedzi i ze pomaga.

Machinogodzilli za comiesięczne tłumaczenia informacji EU Welcome.

Moderatorom za to ze czuwają i walczą ze spamem itp

RESZCIE ze są i się udzielają, spędzają swój czas na forum i ze maja zawsze coś ciekawego do powiedzenia. Nie będę wymieniać nicków, boje się ze zapomnę o kimś :)
no, ale krolowa nam milosciwie panujaca, to moglas wymieniec! :D
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob wrz 25, 2010 8:31 pm

Oczywiście chcielibyśmy podziękować wesołej Bluebell, za humor i komentarze :D
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

sob wrz 25, 2010 8:54 pm

Ja tylko dodam...
'Aby stać się lepszym,
nie musisz czekać na lepszy świat.'

— Phil Bosmans....
wystarczy stac sie tylko albo AZ czlowiekiem ,
Dziekuje :) zyskalam tu wiele i jeszcze duzo przede mna :)
Obrazek
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

sob wrz 25, 2010 9:40 pm

Ewelina pisze:Oczywiście chcielibyśmy podziękować wesołej Bluebell, za humor i komentarze :D
oj, alez nie trzeba bylo... ja tylko chcialam, zebysmy o Elutce pamietali... no, ale dziekuje... i dlatego Was nie opuszcze i bede wciaz zaszczycac :D
aha, sprawdzalam te wszystkie mordki i sa glownie usmieszki... i co ja mam teraz zrobic, jak sie wzruszylam? :D
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Natenczas
Zaczyna Działać
Posty: 183
Rejestracja: śr lip 22, 2009 12:06 am

pn wrz 27, 2010 6:16 pm

Naprawde ciesze sie ze nie wykpiono mojego postu.
Jest wiele osob, na ktore moge teraz liczyc.
Czyzby Anglia zmieniala? A moze my Polacy uczymy sie zyczliwosci od innych, ktorych malo w Polsce. Nie wiem i nie obchodzi mnie to o ile stajemy sie bardziej otwarci i przyjacielscy.
Milo miec przyjaciol.
Hoist the colours.
sonyak
Zaczyna Działać
Posty: 191
Rejestracja: czw cze 12, 2008 10:54 pm

pn wrz 27, 2010 7:59 pm

Milo miec przyjaciol........tym bardziej bedac na obczyznie...
poprosze litr feromonow i szczypte adrenaliny
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

pn wrz 27, 2010 9:37 pm

Natenczas pisze:Naprawde ciesze sie ze nie wykpiono mojego postu.
Jest wiele osob, na ktore moge teraz liczyc.
Czyzby Anglia zmieniala? A moze my Polacy uczymy sie zyczliwosci od innych, ktorych malo w Polsce. Nie wiem i nie obchodzi mnie to o ile stajemy sie bardziej otwarci i przyjacielscy.
Milo miec przyjaciol.
a moze zbyt szybko watpimy w siebie...? czlowiek nie rodzi sie zly...Polak tez nie jest zly tylko dlatego, ze jest Polakiem... wlasciwie tez mnie to nie obchodzi...
zyczmy wiec sobie spotykania tylko tych dobrych i zyczliwych... ja wam i sobie tego wlasnie zycze
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

pn paź 04, 2010 12:00 am

Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina, la la la la llaala la laaaaaaaa la la laaaaaa laaaaaaaaaaaaaa ...
Na obczyznie tyle rzeczy mi sie nie podoba, ze czuje sie prawie jak w domu.
ODPOWIEDZ