Wolontariusze szybciej dostaną brytyjski paszport

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

pt wrz 09, 2011 9:27 am

strona nie istnieje
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

pn wrz 12, 2011 9:05 pm

Po pierwsze: nigdzie nie jest powiedziane, ze wolontariusze dostana szybciej obywatelstwo!
Po drugie: Onet, czy inny portal polski ma sie nijak do stron rzadowych (brytyjskich !) i jako taki jest watpliwym zrodlem informacji.

Wiem z autopsji!
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

pn wrz 12, 2011 11:56 pm

a zwrócił ktoś uwagę na date tego tematu 2008 rok link już i tak nie jest aktualny
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

sob wrz 17, 2011 7:13 pm

globares pisze:a zwrócił ktoś uwagę na date tego tematu 2008 rok link już i tak nie jest aktualny
to pytanie do mnie,czy sam siebie pytasz, bo twoj jest z 2011 :D
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

sob wrz 17, 2011 10:08 pm

i tak oto stary zapomniany post z nieaktualną witryną zaczął żyć, i o to chodziło 8)
ile jeszcze takich postów uratuję od zapomnienia :?:
:mrgreen:
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

ndz wrz 18, 2011 3:45 pm

globares pisze:i tak oto stary zapomniany post z nieaktualną witryną zaczął żyć, i o to chodziło 8)
ile jeszcze takich postów uratuję od zapomnienia :?:
:mrgreen:
taaa:) pytanie tylko po co? :)
Milej niedzieli. :)
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

ndz wrz 18, 2011 11:20 pm

nikt nie chce skasować tego wątku to niech sobie żyje :mrgreen:
niedziela w pracy, milo co :?:
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

pn gru 19, 2011 6:51 pm

Wabik dla Azjatow i innych Afrykanow(odnawianie wizy kosztuje wiecej ) ale i tak im dadza bez wolotariatu , wschodnioeuropejczykom daja bez problemu wystarczy poprosic i wyslac czek na 900 funa .Ja ide jutro na przysiege , szkoda tylko ze zrzekniecie sie obywatelstwa polskiego nie jest takie proste jak uzyskanie obcego .
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

wt gru 20, 2011 7:02 pm

To znaczy, co trzeba zrobic, ze mowisz, ze trudno sie zrzec? My zostawilismy sobie polskie tez i dziecku tez zostawilismyu, bo nie wiadomo jakie decyzje ona podejmie w przyszlosci.
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

wt gru 20, 2011 9:14 pm

Ponizej przedstawiam co nalezy zrobic aby taka zgode uzyskac :
- dokładnie wypełniony Wniosek do Prezydenta RP o wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego, - wypełniony własnoręcznie w języku polskim. Wniosek można otrzymać również w Wydziale Konsularnym;
- oświadczenie o zrzeczeniu się obywatelstwa polskiego - sporządzone własnoręcznie w języku polskim;
- dokument stwierdzający posiadanie obywatelstwa innego państwa lub przyrzeczenie jego nadania (wydany przez właściwy organ państwa, którego jest obywatelem lub o którego obywatelstwo występuje) wraz z jego tłumaczeniem na język polski sporządzonym przez tłumacza przysięgłego albo przez konsula Rzeczypospolitej Polskiej.
- pisemne oświadczenie wnioskodawcy, że nie toczy się przeciwko niemu postępowanie sądowe;
- poświadczoną urzędowo przez notariusza publicznego lub konsula kopię ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość i polskie obywatelstwo wnioskodawcy (pierwsza strona z nazwiskiem),
- odpis aktu urodzenia wydany przez polski Urząd Stanu Cywilnego - oryginał
- odpis aktu małżeństwa lub inny dokument określający stan cywilny wydany przez polski Urząd Stanu Cywilnego lub Sąd - oryginał
- życiorys - sporządzony własnoręcznie w języku polskim
- aktualną fotografię formatu paszportowego,
- dokument wydany w języku obcym składa się wraz z jego tłumaczeniem na język polski sporządzonym przez tłumacza przysięgłego albo przez konsula Rzeczypospolitej Polskiej.

a pozatym
"Prezydent RP jest podmiotem wyłącznie uprawnionym do wyrażania zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego. Konsekwencją tego jest sytuacja, w której obywatel polski traci obywatelstwo w dniu uzyskania zgody Prezydenta RP na zrzeczenie się tego obywatelstwa. To z kolei powoduje, że osoby posiadające tylko przyrzeczenie nadania obcego obywatelstwa, w momencie składania wniosku o zrzeczenie się polskiego obywatelstwa - staną się bezpaństwowcami "- to wszystko wg. polskiej definicji :)
Tak wiec jak komor zrobi mi łaske to jeszcze naszcza w rekaw :)
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

wt gru 20, 2011 10:01 pm

Nie, no zyciorys rozpieprzYl mnie na calej linii :) a poza tym dupa, nie mam aktiu urodzenia hehehe a poza tym oczywiscie tlumaczenia u notariusza, czyli rzwcz swieta swietsza niz sam swiety! My wyslalismy polski akt malzenstwa do border agency bez zaznych tlumaczen i nikt niczego nie podwazal, jako potwierzenie wyslanych dokumentow napisane bylo 'i jeden dokument obcojezyczny'. Na malej karteczce tylko napisalismy po angielsku, ze jest to akt malzenstwa i przykleilismy do tegoz aktu. Amen. W ogole nie panietam, zebym przez te wszystkie lata cos tu tlumaczyla! A w polsce tlumacz przysiegly najwazniwjsza instytucja jest!
A tak w ogole to dzieki, calkiem ciekawa lektura. No to czekaj, co Hrabia z Komorowa zadecyduje, ale znajac jego harcerskie pochodzenie i umilowanie do patyriotyzmu lekko nie bedziesz mial. Trzymam kciuki :)
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

śr gru 21, 2011 4:34 pm

Na razie nie probuje bo perspektywa grzebania w papierkach mnie zniecheca .Taki jest glowny cel barykady z zyciorysem i innymi odpisami ktore to sam wielmozny podpisze lub nie . Ideologicznie/mentalnie to ja tym polakiem juz dawno nie jestem i choc wypadalo by to miec na papierku to jednak poczekam na okolicznosci ktore mnie do tego sprowokuja ( choc z apostazja tak sie nie pierniczylem :) )
Awatar użytkownika
bluebell
Zasłużony W Boju
Posty: 239
Rejestracja: czw sie 26, 2010 5:39 pm
Lokalizacja: Sao Paulo/Soton

śr gru 21, 2011 4:41 pm

Mowisz, ze Cie to zniecheca? No coz...w koncu panstwo przyjazne obywatelowi. Nie potrafilo nas panstwo zatrzymac w kraju, to choc nam zycie umila przy zrzekaniu sie obywatelstwa. Ot nic nowego :) miales juz ceremonie? Zdjecia Ci cykneli? To czekaj przysla do domku :) choc jak mowisz Polakiem sie nie czuje, ale Brytyjczykiem tez. Wciaz mam ten sam poludniowo-koreanski akcent, wciaz nie nosze rozwleczonych butow i workow po ziemniakach zamiast kiecek i wciaz nie jadam chips and fish :) czy cos ze mna jest nie teges???
Zum Zum Zum Capoeira Mata Um...
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

śr gru 21, 2011 7:30 pm

Tak , ceremonia i ten caly patos w barokowych sukniach i hymnami do najswietszej panujacej i bozi jedynej .Czlowiek czuje sie niezbyt swojsko w atmosferze gdzie na 20 obcokrajowcow jest jeden bialy a reszta azjatow w tym 1/4 odziana w stroje narodowe i kto tu ma sie asymilowac .Hmm .... moze tez pownienem jakis stroj krakowiaka lub slazaka zamiast pospolity garnitur , w kazdym badz razie panie prowadzace miny mialy nieciekawe .Choc to ich ktorys z kolei performance to z trudem im bylo witac nowych citzenow co to nawet slow przysiegi z ledwoscia rozumieja nie wspominajac o kulturze i dokonaniach narodu w ktorym im przyszlo zamieszkac (ale nie mnie osadzac) Tak czy owak czekam na zdjecia z merem , bedzie sie czym pochwalic na naszej-klasie :lol:
ODPOWIEDZ