PYTANIE Z SOUTHAMPTON CITY COUNCIL

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

śr maja 28, 2008 11:23 am

Poproszono mnie o zebranie opinii na temat nowego pomyslu Urzedu Miasta, skierowanego do Polakow przyjezdzajacych do Southampton.
Pomysl jest taki, zeby zrobic kampanie informacyjna dotyczaca uslugi sms'owej oferowanej przez Urzad Miasta Southampton.
Wygladaloby to tak:
Na dworcu kolejowym, autokarowym i lotnisku umieszczono by billboardy z informacja po polsku "Nowy w Southampton? Wyslij smsa na numer tel xxxx aby otrzymac informacje zwrotna dotyczaca zycia i pracy w Southampton, oraz adresow gdzie mozesz uzyskac osobiscie pomoc"

Infomracja ktora (juz nagrana), bedzie wysylana w formie smsu bylaby o placy minimalnej, gdzie szukac pracy, lekarza itp... po polsku

Powiedzcie mi co o tym sadzicie, czy jest sens robienia czegos takiego? czy przyjezdzajacy do miasta Polacy beda wysylac smsy po ta informacje?
Czy wy skorzystalibyscie z tej uslugi?

bardzo prosze o wasze opinie:-)

Dziekuje!!!
Pozdrawiam

A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

śr maja 28, 2008 5:04 pm

Hmm mysle ze sens napewno jest, billboardy przykuja uwage gdyz przyjezdzajacy pierwszy raz zwykle sa zdziwieni ta "polskoscia" na ziemi brytyjskiej. Napisy w ojczystym jezyku robia wrazenie, w dodatku beda zawierac wazne informacje (wiekszosc przyjezdza tu dla zatrudnienia, ale nie kazdy ma pojecie jak i gdzie szukac pracy, jakie sa prawa itp) a tu taka niespodzianka na powitanie. Mysle z reszta ze nie tylko nowoprzybyli skorzystaja z tego pomyslu, ale takze Ci ktorzy sa dluzej a do konca nie orientuja sie jeszcze lub maja informacje od znajomych tylko, a tu wiadmomo pewne zrodlo.

Jesli chodzi o mnie wyslalabym sms-a.
Semper fidelis
Awatar użytkownika
cuma
Zawodowiec
Posty: 1371
Rejestracja: czw sie 02, 2007 11:22 pm
Lokalizacja: z zupełnie innej bajki:)

czw maja 29, 2008 9:48 pm

ja pewnie też wysłałbym smsa gdybym był tu nowy. nawet jesli ktoś zada sobie trud poszukania niezbędnych informacji w necie niekoniecznie bedzie się orientował w lokalnych realiach. poza tym fakt że nadawcą takiej wiadomości są władze miasta wzbudza chyba większe zaufanie do przekazanych wiadomości.
trochę węgla ożywia parowiec, trochę serca - człowieka...
[url=http://userbars.pl/][img]http://img.userbars.pl/11/2050.gif[/img][/url]
ODPOWIEDZ