Wstrzasajace fakty

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

wt kwie 08, 2008 10:31 pm

Wlasnie dzis bylam na obiedzie u mojej rodzinki i dziewczyna brata opowiadala o tym jak wczoraj na tvn-ie ogladala reportaz o porwanym Krzysztofie. Zaciekawiona postanowilam sobie przejzec wiecej na ten temat na necie. To straszne co przeczytalam, teraz wiem ze moglam tego nie robic, bo niezbyt dziala dobrze to na moja psychike, dlatego powiedzmy musze sie tutaj wyagadac. Przyblize nieco fakty. Krzysztof Olewnik (25lat) syn plockiego binesmana zostal porwany z 26 na 27 pazdziernika 2001, przetrzymywany byl przez dwa lata w zimnej piwnicy, przykuty krowimi lancuchami do sciany, a miejscem na potrzeby fizjologiczne bylo wiaderko ktore caly czas stalo przy nim. Bylo to porwanie dla okupu, sprawcy kilkadziesiat razy kontaktowali sie z rodzina dopiero okup podjety byl po dwoch latach, policja przez ten czas nie zrobila nic, malo tego pozwolono na to ze "przypadkowo" zostal porwany samochod z aktami sprawy. Tuz po otrzymaniu 300 tys euro tyle niby miala kosztowac wolnosc krzysia w brutalny sposob pozbawiono go zycia, a cialo ukryto w rowie. to samo cialo zostalo znalezione dopiwro po 3 latach.... absurd w glowie mi sie nie miesci jak mozna bylo do tego doprowadzic, to sama rodzina zainstalowala podsluch i notowala wszystkie telefony od sprawcow, policja tego nie zrobila, jednym slowem zlali cala sprawa, a niewinny czlowiek cierpial przez dwa lata bedac przechowywany w nieludzkich warunkach. w koncu i tak pomimo iz sprawcy otrzymali co chcieli pozbyli sie Olewnika. W glowie nie chce mi sie miesci jaka wspaniala jest polska policja, narzekam czesto na rozne rzeczy tutaj w anglii, ale nie sadze zeby takie cos tutaj mialo by miejsce...
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

śr kwie 09, 2008 8:26 am

z tego co ja wiem to byl tam przetrzymywany (w tej studni) przez 2 tyg jakos - mial tam tv i farelke. fakt faktem, to znow kaze watpic czy policja zawsze stoi po stronie skrzywdzonych, ciekawe jak to sie rozwinie
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

śr kwie 09, 2008 1:05 pm

Madziula przeraziłaś mnie. Niestety lub stety ale ja zaczęłam się odcinać od takich wiadomości, po prostu przestałam je czytać. Ta którą opisałaś brzmi jak ze strasznego horroru, aż nie mogę w to uwierzyć. NIe wiem jak to z ta policją było w tym przypadku , ale ja mam raczej dobre zdanie o polskiej policji.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
cuma
Zawodowiec
Posty: 1371
Rejestracja: czw sie 02, 2007 11:22 pm
Lokalizacja: z zupełnie innej bajki:)

śr kwie 09, 2008 8:16 pm

od czasu do czasu media mówią o podobnych sytuacjach. porwania dla okupu zdarzają się w Polsce naprawdę często. niestety statystyki jak w każdym przypadku są mocno zaniżane, czasami rodziny nie chcą oficjalnie zgłaszać z obawy o życie porwanych, a czasami dzięki postawie policji. dlaczego zdarzają się przypadki tak długiej zwłoki z wystosowaniem żądania okupu? pretekst do zaprzestania poszukiwań przez policję. jeśli wierzycie w statystyki, nie mieliście zapewne zbyt wiele do czynienia z polską policją? jeśli nie podejmują żadnych działań i jeszcze wystawiają samochód z aktami (kto zostawia takie dokumenty w samochodzie bez opieki :?: :evil: ) to wytłumaczenie jest tylko jedno. słowem dziki wschód :roll: :twisted:
trochę węgla ożywia parowiec, trochę serca - człowieka...
[url=http://userbars.pl/][img]http://img.userbars.pl/11/2050.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

śr kwie 09, 2008 9:34 pm

w sumie 11 osob bylo zamieszanych w ta sprawe ale niewykluczone ze wsrod policji byli przestepcy bo az taka nieudolnosc czyz niedziwne? a co jeszcze to ofiara zostala zabrana z domu po imprezie ktora zorganizowala na ktorej rowniez byli policjanci uwazani za "przyjaciol".
Pablo z jakiego zrodla masz te info? hmmm ja w sumie dozo szperalam i dzis siedzialam na tv, wszystko fakty itd i jednoznacznie wskazuja na 2 lata, co do miejsca przebywania to najpierw byla to piwnica, a niedlugo przed smiercia studnia, a mowia tez ze szambo. z tego co wiem to w piwnicy mial tv, ale o farelce nic nie wiem a jesli chodzi o Tv w studni i farelke to nie wydaje mi sie by byl tam prad :wink: . kurcze caly czas o tym mysle, tak samo jak byl wypadek CASA, chyba zabardzo sie wtapiam w temat :oops:
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

śr kwie 09, 2008 9:40 pm

a propos polskiej policji oj moge cos na ten temat powiedziec, w moim mmiasteczku ci z drogowki jeszcze kiedys za mlodych lat zawsze nas zaczepiali tzn mnie i moje kumpele, nawet bylo tak ze jak siedzialysmy w parku na laweczce piwkujac (wieczorkiem oczywiscie) przyjezdzali niby skontrolowac co sie dzieje a tak serio na pogaduchy i obczajke "mieska" i tak z uwagi ze to policjanci a my nieletnie piwkujemy w parku juz sporo po 22 musialysmy byc mile i robic minki :roll: coz, no i wlasnie do jednego z nich wezwanie " jedzcie na jagiellonska, jakas bujka..." odp po paru minutach " wszystko w porzadku towarzystwo zostale rozproszone, nikt sie nie bil" tylko ci panowie z miejsca sie nie ruszyli by sprawdzic, ja wiem ze im sie tak dobrze gadalo, ale gdzie tu obowiazki :twisted: :?:
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

śr kwie 09, 2008 9:50 pm

obczajcie ten filmik z miasta Lipska 25 km od mojego zwolenia
http://www.youtube.com/watch?v=OSyidkuAksk
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

śr kwie 09, 2008 10:29 pm

no jak nie pogaduchy z dziewczynami to sobie drzemke urywaja

P.s ciekawe kiedy te polonezy zostana wymienione na lepszy model? :lol:
Semper fidelis
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

czw kwie 10, 2008 2:50 pm

Madziula cyba dawno nie bylas w Ustrzykach Dolnych sic! twojim rodzinnym miescie zeby wiedzec ze prawie wszystkie samochody zostaly wymienione na Ople Astry. Sa jeszcze jakies ale raczej do patrolow po miescie im sluza a nie do drogowki. A tak ogolnie to pamietam te czasy kiedy wlasnie komenda w ustrzykach zostala wielokrotnie nagradzana za skutecznosc w zwalczaniu przestepczosci. Jest jedna rzecz, ludzie ktorzy nie wiedza jak wyglada praca policji nie powinni jej oceniac. Jest to ciezka sluzba za marne pieniadze, bo jak inaczej mozna nazwac ryzykowanie zycia za 1200-1500 zl miesiecznie.
Ale fakt faktem ze czesto szeregowym funkcjonariuszom duzo brakuje do sredniej chociazby inteligencji.
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
cuma
Zawodowiec
Posty: 1371
Rejestracja: czw sie 02, 2007 11:22 pm
Lokalizacja: z zupełnie innej bajki:)

czw kwie 10, 2008 9:14 pm

hormon nie zgodzę się z Tobą co do oceny policji. poza tym, że jest to oczywiście ciężka praca, to też służba publiczna opłacana z pieniędzy podatników. i podatnik ma prawo wymagać :!: przecież każdy wstępujący do policji wie dokładnie co go czeka więc nie tłumacz lenistwa i olewactwa policjantów haniebnymi warunkami pracy i wynaradzania, mimo że takie rzeczywiście są.
wiesz inteligencja to cecha raczej wrodzona, więc jeśli kogoś nią natura nie obdarzyła to należy mieć raczej pretensje do rekrutujących niż funkcjonariuszy. gorzej za to z kulturą i życzliwością w stosunku do ludzi. niestety przeważa chamstwo i arogancja :evil: raz tylko miałem do czynienia z policją angielską. zatrzymali mnie bo popełniłem wykroczenie jadąc samochodem. i byłem pod wrażeniem jak profesjonalnie i życzliwie mnie potraktowali. miałem także pozytywne doświadczen ia z polską policją ale to niestety raczej margines.
rozumiem że bierzesz w obronę policjantów. w końcu to nie przybysze z kosmosu, a pewne cechy wszyscy mamy wspólne jako Polacy, niezależnie od wykonywanego zawodu. tylko czy takie traktowanie zagadnienia nie jest przyzwoleniem na pewne zachowania :roll: :?:
pozdro
trochę węgla ożywia parowiec, trochę serca - człowieka...
[url=http://userbars.pl/][img]http://img.userbars.pl/11/2050.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

czw kwie 10, 2008 10:35 pm

o kurde no niezle, no fakt dawno w UD nie bylam, no to niezle, wiesz hormon nie watpie ze jest to ciezka praca ale jednak nie dla kazdego bylam swiadkiem i wiem co mowie, jaka to odpwiedzialnosc tych policjantow byla ze odpowiedzieli ze sprawdzili i nic nie dzieje sie, a gdyby byla taka bujka gdzie mogloby by dojsc do czyjegos kalectwa lub smierci? Oni bedac tam na czas czyli wtedy kiedy mieli wezwanie mogliby temu zapobiec, a tak, poza tym policjant tez czlowiek i moze pogadac ale w trakcie pracy urywac sobie pogaduchy na 2 3 godzinki to chyba przesada.
Semper fidelis
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

ndz kwie 27, 2008 12:32 am

fakt Madziula ale w tym nie ustepujemy w niczym Policji Brytyjskiej. Oni tez potrafia powiedziec ze nie przyjada bo nie maja nikogo. Ale jak powiesz ze zlodziej mial chyba bron to nagle znajdzie sie 15 radiowozow... czegos tu nie rozumiem.... No wlasnie do czasu nie rozumialem do przeczytania artykulu o systemie punktowym nagradzania policjantow w Anglii. Ze naprawde funkcjonariusze wybieraja co latwiejsze zadania z okreslonego pulapu punktow. A nie neguje tez twojego zdania ze policjanci powinni zobaczyc co to za bojka byla i nie powinni siedzec 2-3 godz i pogaduszki sobie ogladac. Ale wedlug mnie to spuscizna systemu ktory panowal w polsce przez 50 lat. :( niestety. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

ndz kwie 27, 2008 7:32 pm

oj zebys wiedzial ze powinni, no a gdzie tak dlugo byles ze Cie nie bylo? holiday w bieszczadach? :wink:
Semper fidelis
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

ndz kwie 27, 2008 10:27 pm

Bardzo ciekawy film dokumentalny Pablo, myslalem ze te PRL-owskie pejzaze to juz historia :wink:
Tam gdzie od lat kroluje nepotyzm i inne wlazenie w potylice az po kolana nie moze byc mowy o selekcji z prawdziwego zdarzenia .Psychologow od diagnozy tego czy owego kandydata pozostawiamy w stanie glebokiego zrozumienia i szacunku dla ciezkich i szkodliwych warunkow w zawodzie.
Mlody , ambitny a nawet i inteligentny kandydat (bezplecowiec pospolity) widzac caly ten blichtr od srodka zaczyna cykac jak mu kierownik zamieszania na odprawach wskaznikiem pokazuje .Jesli podskoczy troche wyzej od zawieszonej ustawowo poprzeczki , staje sie niebezpiecznym wywrotowcem i ku chwale ojczyzny roznymi aparatami wladzy naprowadza sie go na wlasciwe tym razem miejsce w szeregu .Im wczesniej pan kandydat zrozumie ten system tym lepiej dla niego(oczywiscie zakladajac iz wciaz chce sie spelniac w tej profesji :lol: )

Inteligencja to nie cecha wrodzona Cumka , to kombinacja roznych czynnikow , dobre geny tez maja udzial w tym projekcie
Ostatnio zmieniony pn kwie 28, 2008 10:47 am przez thyrfing, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
hormon_so
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 1:45 pm
Lokalizacja: Solina-Bieszczady, Soton

ndz kwie 27, 2008 10:38 pm

Madziula holiday w Bieszczadach byl raczej zimowy 3 miesieczny w tym roku. A teraz tylko ciezka praca... :) i niewiele przyjemnosci. :) Ale narty w Ustrzykach wspominam wspaniale. :) W tym roku naprawde dalem sobie wycisk jesli o to chodzi. :)
A co do Policji jak w kazdym zawodzie są ludzie z powolaniem i ludzie ktorzy poszli tam z niewiadomych powodow i proboja udawac ze cos robia... :)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ