Czy ktos tez sie tak boi?

Czyli groch z kapustą.
Wszystko co nie pasuje do innych działów.
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz kwie 06, 2008 10:19 am

moi przyjaciele wchodzą do mojego pokoiku na pięterko przez mały lufcik ... ich pora migracji zaczyna sie około maja, są malutcy i często wiszą na moich firankach. Posypuje magiczny proszek na okienko i dalej jak parapet nie dojdą :mrgreen:
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

ndz kwie 06, 2008 10:47 am

jak Ty ich milusio nazywasz. ok chyba bede musiala sprobowac, bo to jest cos co mnie zaczelo przesladowac ta mysl ze on gdzies jest, a to wszystko po tym jak ostatnio zauwazylam takiego bydlaka, az mi sie slabo zrobilo :cry:
Awatar użytkownika
BoRo
Zasłużony W Boju
Posty: 288
Rejestracja: czw lut 07, 2008 8:11 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

ndz kwie 06, 2008 1:59 pm

eee tam bydlakow nie ma co sie bac bo oni z natury sa strachliwi a nadrabiaja wielkoscia najgorsi sa ci malutccy co ich nie widac i oni to wyorzystuja i wszedzie sie wslizguja
http://borosan.blogspot.com/

Życie jest szczerym podskokiem z radości
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

ndz kwie 06, 2008 10:27 pm

wszedzie tzn co masz na mysli bo skoro ewelina26 pisze ze przecietnie zjada sie kilka pajakow rocznie w trakcie snu wchodza bo w jamie ustnej jest cieplo to gdzie jeszcze sie wslizguja :?: no fakt male podobno bardziej gryza ale wiesz ja sie poprostu za sam wyglad boje i chociaz moglby mnie pajak glaskac i nic nie robic i tak sie ich nie przestane bac
Wujek Kazek

ndz kwie 06, 2008 10:32 pm

BoRo pisze:no ten pierwszy wyglada bojowo ale za to nastepn ma fajniejsze kolorki
Ten pierwszy to pospolity europejski pająk krzyżak, długości ok. 3cm, natomiast drugi to w porównaniu z nim gigant. Jest to południowowschodnioazjatycki pająk z gatunku nephila masculata, tworzący w całym świecie pajęczaków największe, bo dochodzące do 1m średnicy :!: i najmocniejsze sieci, podczas gdy sam osiąga rozmiary ludzkiej dłoni (wraz z odnóżami). Ten egzemplarz został sfotografowany w Tajlandii i rzeczywiscie miał takie rozmiary.

A na obronę ośmionogów powiem na przykład, że stosunek do niektórych z nich od wieków był bardzo pozytywny w kulturach narodów całego świata. Jedna z olbrzymich rodzin bardzo tycich pajączków (3-4mm) żyjących na całym świecie, nosi na terenie Wysp Brytyjskich miano "Money Spiders", przede wszystkim ze względu na maleńkie rozmiary oraz przekonanie ludzi, że ich obecność w domostwach przynosi gospodarzom pomyślność. Dawniej wierzono, że widok chodzącego po kimś takiego pajączka oznaczał, że stworzonko zamierzało szczęśliwcowi utkać ze swych nici nowe szaty, poprzez co kojarzono to z dostatkiem. :D

Wszystkim więc życzę jak najwięcej money spiderów w Waszych domach! :lol:
Siostra
Zaczyna Działać
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 8:11 pm

pn kwie 07, 2008 8:44 am

Ja kiedys łapałam pająki i chowałam do plastikochych opakowań po kliszach. Lapałam im muszki itp. Ale teraz sie ich boje!! to chyba kara za te porwania!!
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pn kwie 07, 2008 1:44 pm

Chciałaś napisać: łamałam im nóżki ;)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

pn kwie 07, 2008 3:05 pm

Chyba kazdy z nas w mlodosci mial takie sadystyczne sklonnosci
A co do fobii , trzeba leczyc bez dwoch zdan :wink:
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

pn kwie 07, 2008 5:14 pm

mi na sam widok na ekranie niedobrze sie robi i ciarki przechodza, usuncie te obrazki, prosze :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pn kwie 07, 2008 9:24 pm

Rodzaje fobii:

Akrofobia - lęk wysokości
Ailurofobia - strach przed kotami
Androfobia - strach przed mężczyznami
Aquafobia - strach przed wodą
Arachnofobia - strach przed pająkami
Astrafobia - strach przed błyskawicami
Astrofobia - strach przed gwiazdami
Bakteriofobia - strach przed bakteriami
Balistofobia - strach przed pociskami
Belonefobia - strach przed igłami i szpilkami
Botanofobia - strach przed roślinami
Blennofobia - strach przed śluzem
Klaustrofobia - strach przed zamkniętymi pomieszczeniami
Klinofobia - strach przed łóżkami
Demonofobia - strach przed demonami
Demofobia - strach przed tłumem
Dendrofobia - strach przed drzewami
Dorafobia - strach przed futrem
Entomofobia - strach przed owadami
Ergofobia - strach przed pracą
Fagofobia - strach przed jedzeniem
Gefyrdrdofobia - strach przed wchodzeniem na mosty
Ginefobia - strach przed kobietami
Hematofobia/Henofobia - strach przed krwią
Iatrofobia - strach przed lekarzami
Ichtiofobia - strach przed rybami
Monofobia - strach przed samotnością
Nekrofobia - strach przed śmiercią
Noktofobia - strach przed nocą
Niktofobia - strach przed ciemnością
Ondontofobia - strach przed zębami
Onomatofobia - strach przed określonym imieniem
Ofidiofobia - strach przed wężami
Ornitofobia - strach przed ptakami
Pedifobia - strach przed dziećmi
Pirofobia - strach przed ogniem
Skolesofobia - strach przed robactwem
Spektrofobia - strach przed duchami
Tafefobia - strach przed byciem pochowanym żywcem
Talasofobia - strach przed morzem
Tomofobia - strach przed operacjami
Westiofobia - strach przed ubraniem
Ksenofobia - strach przed obcokrajowcami
Zoofobia - strach przed zwierzętami



A moje fobie to ;)
Internofobia- strach przed internetem
Forumofobia - strach przed forum
Pianistofobia - strach przed muzyką
Cumofobia - strach przed linami + strach przed bieganiem ;)
Wujofobia - strach przed Kazkami
Nadiofobia - strach przed małpami @
Pablofobia- strach przed diabłami
Lunofobia - strach przed feministkami ;)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Wujek Kazek

pn kwie 07, 2008 10:05 pm

madziula pisze:mi na sam widok na ekranie niedobrze sie robi i ciarki przechodza, usuncie te obrazki, prosze :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Oj, madziula, madziula! Sama zaczęłaś temat, a teraz "usuńcie!" :lol:

To właśnie na dobry początek Twojej pajęczej terapii! Na pająka na ekranie można sobie bezpiecznie patrzeć do woli. Taki z ekranu nie skoczy na plecy, ani tym bardziej nie ugryzie w kostkę. Patrząc na te wspaniałe okazy można się pomału oswoić z ich wyglądem, a jak już się napatrzysz, to ci wręcz zobojętnieją, zobaczysz!

Każda fobia to irracjonalny, czyli bezpodstawny strach przed rzeczą lub zjawiskiem, o którym najczęściej mamy w podświadomości jakieś błędne wyobrażenie. Myślę, że wystarczy spróbować poznać bliżej obiekt swojego lęku, by uświadomić sobie, że nic nam z jego strony nie zagraża.
Może pająków nie trzeba kochać, ale wystarczy na początek świadomość, że to raczej pożyteczne zwierzęta i nic nam z ich strony nie grozi. Pająki, przynajmniej te, z którymi możemy się na co dzień zetknąć, nie są stworzeniami agresywnymi i celowo nie atakują człowieka, a przytoczone wcześniej przypadki ich połykania przez ludzi podczas snu nie są niczym więcej jak statystyczną ciekawostką dla śmiechu i nie służą niczemu oprócz pogłębiania błędnych przekonań o bohaterah naszych tu rozważań.
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pn kwie 07, 2008 10:49 pm

Madziula :) Tutaj w UK możesz bać się bardziej niż pająków bed bugsów .. one są straszniejsze niż pająki :P
No ale dobra, poważnie teraz :)
LECZENIE FOBII
Jednym ze sposobów opanowywania fobii jest systematyczna desensytyzacja (odwrażliwianie), terapia taka polega na stopniowym konfrontowaniu pacjenta z przedmiotem jego lęku.

Stosuje się także wygaszanie reakcji poprzez tzw. zanurzanie, czyli doprowadzanie do kontaktu pacjenta z bodźcem lękowym, zamiast jego unikania - ogrody zoologiczne prowadzą kursy edukacyjne dotyczące ofidiofobii, na których zainteresowani mogą dowiedzieć się prawdy o wężach, ich zwyczajach i w jaki sposób należy się z nimi obchodzić.

Niekiedy stosowana jest także terapia implozywna.

W NLP jedną z metod terapii jest desensytyzacja w wyobraźni. Zakłada, że lęk jest odpowiedzią na błędy w postrzeganiu świata i zjawisk i stara się je naprawić. Dzięki tej metodzie możemy zredukować fobię do minimum, lub nawet zupełnie wyeliminować.

Psychoanalitycy postulują uświadomienie pacjentowi symbolicznych treści skrywających się pod postacią fobii. Na przykład lęk kobiety przed pająkiem może być przeniesieniem lęku przed agresywnym mężczyzną.
Czyli jednak te obrazki na początek powinny pomóc :)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
cuma
Zawodowiec
Posty: 1371
Rejestracja: czw sie 02, 2007 11:22 pm
Lokalizacja: z zupełnie innej bajki:)

pn kwie 07, 2008 11:20 pm

mama ja się bojęęęęęęęę :oops: :oops: :oops: a do kina na spidermana to każdy by poszedł co??? :wink:
trochę węgla ożywia parowiec, trochę serca - człowieka...
[url=http://userbars.pl/][img]http://img.userbars.pl/11/2050.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
madziula
Bardzo odważny
Posty: 555
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:04 pm
Lokalizacja: Bieszczady(UD)/ Bitterne Park

wt kwie 08, 2008 11:19 am

do wujka kazka zaczynam temat aby spytac jak sobie inni z tym radza a nie po to by mi tu te paskudstwa umieszczac :wink: . powiedzmy ze teraz rozumiem powod tego jako ze ma byc jakis rodzaj terapii. dzieki za wskazowki.
no dobrze ewelino ze wsrod twoich fobii nie ma jeszcze jakiejs madziulofobii :wink: . alez ta lista jest dluga tych wszystkich isteniejacych lekow. tak wlasnie juz mi kiedys pani pedagog w szkole stwierdzila ze choruje na arachnofobia. mysle ze az taki strach to nie jest zeby byl choroba, chociaz sie czasem zastanawiam bo jak czasem widze te duze to na serio robi mi sie slabo i dziwnie reaguje
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

wt kwie 08, 2008 1:00 pm

Tak wiec do roboty , kup w zoologicznym jakiegos ptasznika i podaruj mu swoja przyjazn .Obopolna korzysc , same plusy :wink:
ODPOWIEDZ