DZIELNICE

Jak wynająć/kupić mieszkanko
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulbrawa
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 31, 2012 12:09 pm
Lokalizacja: Southampton

pt sie 31, 2012 12:16 pm

Witam,
Niedługo przeprowadzamy się do Southampton, dlatego chciałabym zapytać Was i poznać Wasze opinie na temat dzielnic Southampton.
Według tego, co zdążyliśmy się już dowiedzieć najlepszymi dzielnicami są: Bassett, Wes End i Ocean Village. Czy zgodzicie się ze mną?
Zależy nam na dzielnicy, w której jest hmmm... żeby nikogo nie urazić.... europejsko :wink:
Co polecacie? :wink:
Awatar użytkownika
ulbrawa
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 31, 2012 12:09 pm
Lokalizacja: Southampton

śr wrz 05, 2012 9:00 am

Ok. Dzięki za pomoc :-))))))))))))))))))))
lilaroz023
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 12:59 pm

czw wrz 06, 2012 1:08 pm

Hej..Mieszkam w Southampton od 9 lat i moge ci doradzic ze tak na prawde to tylko Lordshill i Milbrook to niezbyt przyjemne dzielnice .Te ktore wymienilas to drogie dzielnice ,tzn ceny mieszkan lub ceny w lokalnych sklepach sa troche wyzsze a wcale nie sa takie europejskie ........Ja kupilam dom na Thornhill 6 lat temu i wbrew opinii innych jestem zachwycona tym miejscem.Parki ,sklepy,szkoly ,zjazd na autostrade i nie ma na razie ani za duzo innych narodowosci ani Polakow dzieki Bogu..pozdrawiam
senga75
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 09, 2009 6:00 pm

czw wrz 06, 2012 3:14 pm

Witam owazam ze niema miejsc dosknalych wszedzie sie moze trafic warjat ,zalezy co szukasz ,mnie osobiscie zalezalo na ciszy zieleni ,przestrzeni i to znalazlam dla mojej rodziny kupilam dm 7 lat temu na thornhill i jestem zadowolona, moje dzieci maja blisko do skoly na plac zabaw cisza swiety spok .zycze powodzenia w szukaniu idealnej dzielnicy.
Awatar użytkownika
ulbrawa
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 31, 2012 12:09 pm
Lokalizacja: Southampton

pt wrz 07, 2012 3:30 pm

Dziękuję za podpowiedzi.
Nam zależy na spokojnej, zielonej dzielnicy, ale też nie na typowej dzielnicy "sypialnianej". Chcielibyśmy, żeby można było bez specjalnego wybierania się np. zakończyć spacer kawką w małej kawiarence itp.
Znajomi przestrzegają, że w Southampton nowe, ładne i często drogie mieszkania i domy sąsiadują z osiedlami socjalnymi. Muszę przyznać, że to kiepska perspektywa. Dlatego chciałam poznać opinie innych osób.
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

pt wrz 07, 2012 6:42 pm

Nawet w kiepskich dzielnicach znajdzie sie kilka fajnych uliczek. Mieszkalem na Shirley i dla mnie to jest dno. Teraz mieszkam na obrzezach Millbrook i jest dobrze - spokoj, zielen itp. Choc samo centrum Millbrook to troche patologia.
ojej
Gość
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 09, 2010 9:08 am

sob wrz 08, 2012 8:50 am

Witam,

Pomysl o Hythe - drogo ale warto - zwlaszcza dla rodziny z dzieckiem.

Powodzenia
lilaroz023
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 12:59 pm

pn wrz 10, 2012 8:42 am

Witam ponownie ...Musisz sobie uswiadomic ze nie ma takiej mozliwosci zeby nawet kolo nowo wybudowanego oosiedla nie bylo "socjalu"Zgodnie z angielskim ustawodawstwem o integracji spolecznej 10 % kazdego nowego osiedla przeznaczone jest dla Housing Asotiation...Oznacze to ze nawet najbogatsze osiedla maja domy i mieszkania socjalne .Wiec nawet jesli kupisz czy wynajmiesz dom w najbogatszej dzielnicy to i tak mozesz miec roznych sasiadow.Osobiscie moge dodac jedynie ze wlasnie wracam z Shirley no i niestety tam co drugie slowo na ulicy to k.......!
Awatar użytkownika
ulbrawa
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 31, 2012 12:09 pm
Lokalizacja: Southampton

pn wrz 10, 2012 11:34 am

Tak, już zdążyłam zauważyć, że Shirley jest bardzo polskie ;-)
Dziękuję wszystkim za reakcję i pomoc.
A może zechcecie jeszcze podzielicie się ze mną wiedzą na temat pięknych wsi/miejscowości położonych w pobliżu Southampton (północny-wschód) z dobrym dojazdem do Bassett?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ