prąd w mieszkaniu

Jak wynająć/kupić mieszkanko
ODPOWIEDZ
SRC
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 6:21 pm

wt wrz 27, 2011 6:41 pm

witam mam taką sprawę dotyczącą landlorda.
Otóż tak, mieszkam w domu który, został przerobiony na flaty i landlord chce założyć liczniki prądowe na kartę. problem w tym że te karty można kupić tylko w jego "zaprzyjaźnionym sklepie " chciałbym się dowiedzieć czy jest jakieś prawo określające wybór dostawcy prądu i czy jest to dozwolone z Jego strony lub gdzie można o takie coś zapytac?
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

wt wrz 27, 2011 9:58 pm

a gdzie mieszkasz? w jakiej dzielnicy so'ton :?:
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

śr wrz 28, 2011 8:03 am

SRC pisze:witam mam taką sprawę dotyczącą landlorda.
Otóż tak, mieszkam w domu który, został przerobiony na flaty i landlord chce założyć liczniki prądowe na kartę. problem w tym że te karty można kupić tylko w jego "zaprzyjaźnionym sklepie " chciałbym się dowiedzieć czy jest jakieś prawo określające wybór dostawcy prądu i czy jest to dozwolone z Jego strony lub gdzie można o takie coś zapytac?

Prąd możesz ładowac w każdym sklepie który ma to w swoich usługach, nie ma jakichś specjalnych kart lub liczników, a landlord bycmoże powiedział ci tylko gdzie możesz to załadowac ale generalnie wybór należy do ciebie jak masz ochotę możesz sobie ładowac tą kartę nawet w londynie...
Pozdrawiam
SRC
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 26, 2011 6:21 pm

śr wrz 28, 2011 4:00 pm

Witam. Co do tych kart na prąd to ja powiedziałem landlordowi że to troszkę dziwne.Że powinno się dać doładować w każdym sklepie(oferującym te usługi) a on mi odpowiedział że niestety nie tylko w jego zaprzyjaźnionym sklepie,który jakimś dziwnym trafem znajduje się na przeciw jego domu. Poza tym mam pewne wątpliwości co do legalności tych liczników. Czy można to gdzieś sprawdzić? Jest jakaś instytucja która sie tym zajmuje?


pozdrawiam
Awatar użytkownika
komar
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: śr lut 10, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Basset

pt wrz 30, 2011 9:11 pm

Wydaje mi sie ze dostawca pradu zalezy od Ciebie w koncu to ty jestes konsumentem i to twoj wybor skad chcesz miec prad. A co do licznika to rzeczywiscie znalazlem takie na karte z tym ze chcac kupic karte trzeba miec konto u sprzedawcy licznika, wiec moze o to tu chodzi. I wazne zeby licznik byl zatwierdzony przez NWML/Ofgem (National Measurement Office/Office of Gas and Electricity Markets) inaczej nie moze byc wykorzystywany do wyliczania platnosci. Instytucje ktore zajmuja sie legalnoscia to te dwie ktore wymienilem, tak mi sie przynajmniej wydaje :wink:
ODPOWIEDZ