obowiazki landlorda

Jak wynająć/kupić mieszkanko
ODPOWIEDZ
sonyak
Zaczyna Działać
Posty: 191
Rejestracja: czw cze 12, 2008 10:54 pm

ndz paź 17, 2010 8:44 pm

Czy landlord w stosunku do swoich lokatorow ma jakies obowiazki? Mam na mysli np malowanie domu (w srodku) tudziez inne obowiazki. Moje relacje z LL sa bardzo dobre, ale nie wiem czy moge go o to poprosic, czy raczej powinnam to zrobic we wlasnym zakresie?
poprosze litr feromonow i szczypte adrenaliny
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

pn paź 18, 2010 8:02 am

Obowiazki landlorda opisane sa w Landlord & Tenant Act 1985, paragraf 11:

(a) to keep in repair the structure and exterior of the dwelling-house (including drains, gutters and external pipes),
(b) to keep in repair and proper working order the installations in the dwelling-house for the supply of water, gas and electricity and for sanitation (including basins, sinks, baths and sanitary conveniences, but not other fixtures, fittings and appliances for making use of the supply of water, gas or electricity), and
(c) to keep in repair and proper working order the installations in the dwelling-house for space heating and heating water.
http://www.statutelaw.gov.uk/content.as ... size=13755
Sumujac: wszystkie instalacje, struktura i zewnatrz budynku (lacznie z rynnami i rurami:-))

Malowanie domu nie nalezy do obowiazkow, natomiast zwykle w kontrakcie napisane jest ze lokator moze malowac po wczesniejszym uzyskaniu pozwolenia od wlasciciela mieszkania/domu. Sprawdz w swoim kontrakcie.

Pozdr

A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
sonyak
Zaczyna Działać
Posty: 191
Rejestracja: czw cze 12, 2008 10:54 pm

pn paź 18, 2010 5:50 pm

no to podwijam rekawy i do malowania, chyba ze jest jakis wolontariusz? :P w zamian oferuje cieply posilek i zimne napoje;)
poprosze litr feromonow i szczypte adrenaliny
ODPOWIEDZ