Jaka okolica najlepsza

Jak wynająć/kupić mieszkanko
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

wt maja 11, 2010 12:27 pm

...no doroska z takim tekstem to raczej nie doroslas jeszcze... :roll:
Wracajac do tematu- szukaj mieszkania jak najblizej pracy, prawda jest taka,ze w godzinach szczytu M27 jest tragiczna, auta doslownie stoja w miejscu...wiec zamiast tracic czas na jazde- przepraszam stanie w korku mozesz ten czas spozytkowac w domu.
Widac,ze nie znasz jeszcze naszego miasta, ale prawda jest taka,ze mieszkanie w samym centrum moze i jest wygodne, ale jak bedziesz przedzieral sie przez korki to ci sie odechce...ponadto do miasta lepiej jechac na zakupy, do pubu itp a mieszkanie miec w dogodnej dla siebie lokalizacji...co Eastleigh, miasteczko mniejsze ale ma swoj urok, jakbym miala blisko do pracy to pewnie bysmy sie tam przeprowadzili- no i uwaga, z racji mniejszego i bardziej urokliwego miejsca wbrew pozorom jest drozsze...tak wiec dziura dziurze nie rowna :)
Potwierdze=Basset to naprawde dobre rozwiazanie, mieszkania z pewnoscia tansze od tych w centrum.
Pozdrawiam :)
Obrazek
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

wt maja 11, 2010 1:40 pm

Przepraszam, ze urazilam jasnie Panstwo :)
Forum jet po to zeby wyrazic swoja opinie i ja to robie a wy tolerujecie tylko jak ktos przyklepuje wasze zdanie.
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

wt maja 11, 2010 1:45 pm

Wyrazam opinie stosownie do tego z czym sie zetknelam w czasie ostatnich 3 lat. To wasze oburzenie swiadczy, ze nie jestescie dorosli. Oburzacie sie jak stare ciotki.
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

wt maja 11, 2010 6:50 pm

doroska pisze:Wyrazam opinie stosownie do tego z czym sie zetknelam w czasie ostatnich 3 lat. To wasze oburzenie swiadczy, ze nie jestescie dorosli. Oburzacie sie jak stare ciotki.
A jesli napisze, ze tylko bezzebne pupodajki pisza zle o Southampton, to oczywiscie jedynie wyrazilem swoja opinie? :)
Mam nadzieje, ze nie oburze Cie, niczym stara ciotke :P
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

wt maja 11, 2010 7:14 pm

No, jest pewna roznica, bo ja nie wskazywalam na nikogo konkretnie, mowilam ogolem, no ale jak to mowia "uderz w stol, a nozyce sie odezwa" :)
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

wt maja 11, 2010 7:16 pm

:D A tak w ogole to jetescie nudni. By, by ...
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

wt maja 11, 2010 7:34 pm

Daniel pisze:Hm, najdrozszych? przemysle to moze w takim razie... Dziekuje!!!wlasciwie, to nie mam innych preferencji. Miasto nie wydaje sie bardzo duze wiec wlasciwie chyba wszedzie latwo jest dojechac, dzieci tez nie mam wiec szkola albo przedszkole to nie problem. Bede pracowal w Eastleigh ale nie chce mieszkac tam gdzie pracuje a zreszta E. wyglada troche na dziure. A tak z innej beczki, czy duze sa korki w miescie, jak ktos chce dojechac z SH (okolice portu) do Eastleigh?
Potwierdzam - Ocean Village jedno z nadrozszych. Jakis statystyk moglby mi wytknac jakies tam nieslislosci, ale tak na chlopski rozum dodaj ok 200-300 funtow za 1-2 bed w porownaniu do cen 'przecietncyh' w reszcie Southampton.
Miasto rzeczywiscie nie jest bardzo duze, (ok 220tysiecy luda, glownie niska zabudowa jak to zreszta wiekszosc UK), natomiast dojazd z jednego miejsca do drugiego to sie tak wydaje, ale moze zejsc lekko 30-40 minut, zeby dojechac z jednej strony miasta (np tu gdzie ja mieszkam) na drugi (np zachodnia czesc Shirley) - i to nie w godzinach szczytu. Ale ja tez mieszkam troche z d.. strony :) Jesli chcesz miec wszedzie w miare blisko to mozesz po prostu zamieszkac gdzies na srodku Southampton - otworz sob ie mape i bach- wyjdzie Ci prawdopodobnie cos w okolicach Portswood :)
Powiedz moze co jest dla Ciebie wazne (Np duzo pubow,czy wlasnie odwrotnie - torche spokoju na co dzien?) a co mniej (poza dojazdem do Eastleigh o ktorym pisales) mi bedzie nam latwiej Ci pomoc. Wiesz, jedni wola pomarancze a innym skarpetki smierdza :)
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

wt maja 11, 2010 7:34 pm

"bezpiecznie, spokojnie, zielono, "

na podstawie powyzej, napisze moje typy, kolejnosc losowa:

- niektore czesc Bitterne,
- niektore czesci Sholing,
- wiekszosc Bassett
- Portswood ulice Westwood Road, Winn Road, Brookvale. Blenheim Av, Abbots Way te okolice (zobacz se na mapie) , reszta Porstwood roznie jest, moze byc calkiem ok moze byc sredniawo
- West End
- Hedge End (troche dziura, ale ladnie, no i technicznie to juz nie Southampton )
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
Daniel
Gość
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 08, 2010 10:58 pm

wt maja 11, 2010 8:38 pm

u lala, jaka ozywiona dyskusja, az milo :lol: , no tak skoro sa korki, to faktycznie nie zamieszkam blisko, portu, chociaz znalazlem takie sliczne, dopiero odnowione mieszkano, w srodku ze smakiem uzadzane, tylko ze bez miejsca parkingowego. Patrzylem na basset ale tam w zasadzie byly tylko takie starszawe domki, ktore przyznam troche mnie odstraszaja.

Jak mialbym byc precyzyjny to szukam czegos: w okolcach max. 20 min od pracy w korkach, ziolno w miare albo blisko parku bo biegam, spokojnego, w znaczeniu zebym sie nie bal wracac z imprezy w nocy piechota, poza tym mieszkanie raczej nowe, nie converted komorka przy domu. Paby i kluby tak srednio bo rzadko w nich bywam, koniecznie z parkingiem.

Tak czy inaczej pewnie wkrotce dolacze do lokalnych szumowin ;) w sumie cenny glos w dyskusji, otwarty, bezpretensjonalny i bez owijania w bawelne. Dziekuje tez za niego!
Daniel
Gość
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 08, 2010 10:58 pm

wt maja 11, 2010 8:41 pm

Dziekuje za typy Versus! popatrze se na mapie :)
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

wt maja 11, 2010 9:06 pm

Daniel pisze: Jak mialbym byc precyzyjny to szukam czegos: w okolcach max. 20 min od pracy w korkach, ziolno w miare albo blisko parku bo biegam, spokojnego, w znaczeniu zebym sie nie bal wracac z imprezy w nocy piechota, poza tym mieszkanie raczej nowe, nie converted komorka przy domu. Paby i kluby tak srednio bo rzadko w nich bywam, koniecznie z parkingiem.
To ze wzgledu na te odleglosc wycofuje Sholing i wiekszosc Bitterne. No chyba ze od strony gdzie masz szybki dojazd do M27 ale to z kolei by bylo bardzo blisko Thornhill, ktore pozwole sobie sedrecznie odradzic, bo tam bezinteresowna strate zebow mozna zaliczyc.
To moja opinia

Ciekawe ile osob mieszkajacych na Thornhill urazilem? :P
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

wt maja 11, 2010 10:00 pm

doroska pisze:Przepraszam, ze urazilam jasnie Panstwo :)
Forum jet po to zeby wyrazic swoja opinie i ja to robie a wy tolerujecie tylko jak ktos przyklepuje wasze zdanie.
Czym innym jest wyrażanie swojej opinii, a ubliżanie innym. Co do przyklepywania, gdyby było jak mówisz, to forum by już dawno nie istniało bo nie było by o czym gadać. Twoja prostota mnie przytłacza.
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

wt maja 11, 2010 10:02 pm

Czesc Daniel !! Witamy w bajzelku.
A tak serio, mam nadzieje, ze ci bedzie tutaj dobrze, ze nie bedziesz sie nudzil. W Eastleigh maja jedna fajna rzecz, jest nia The Point gdzie mozna obejrzec dobre przedstawienia teatralne. Widac, ze o repertuarze decyduje ktos kto sie troche zna. Ostatnio ogladalam tam polsko-angielski teatr tanca, byl naprawde ok. Do Mayflower w Sauthampton nie idz bo tam maja tylko musicale dla gejow a w Winchesterze okrutna komercja. Jesli lubisz sluchac muzyki na zywo proponuje puby The Brooks i Talking Heads w Southampton ale po ambitniejsze rzeczy bedziesz musial sie wybrac do Londynu to samo dotyczy wystaw. Jak jestes wysportowany chlopak to takie rzeczy jak wspinaczka czy sporty wodne bedziesz mial w www.calshot.com. Jezeli chodzi o mieszkanie to wieksze skupiska Polakow masz na Shirley i na Portswood ( w tych miejscach jest raczej malo spokojnie :D ) Polacy z Shirley lataja po bulki do sklepu Malinka a ci z Portswood do sklepu Maja. To by bylo na tyle. No to na zrazie :)
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

wt maja 11, 2010 10:12 pm

Koleżanka ma coś mizerne informacje odnośnie rodaków mieszkających na Shirley. Posiadamy tu bowiem 5 bądź już nawet 6 polskich sklepów, więc nie latamy wszyscy do "Malinki", dodatkowo Polaków można w większej ilości spotkać w tutejszym Lidlu niż w polskich sklepach.
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

wt maja 11, 2010 10:20 pm

A ty wyluzuj mileczka, czy jak ci tam... Zagotowalas sie tak, ze zaraz staniesz w plomieniach. Tacy wlasnie jestescie Polacy w Southampton, zlinczowalibyscie, bo ktos cos powiedzial nie po waszej mysli dlatego bez sensu jest do was gadac.
ODPOWIEDZ