Jaka okolica najlepsza

Jak wynająć/kupić mieszkanko
Daniel
Gość
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 08, 2010 10:58 pm

pn maja 17, 2010 7:04 pm

Dziekuje Celtka!!! bede mial ok miesiaca na znalezienie mieszkania, w tym czasie firma mi troche pomoze i wynajmie na miesiac mieszkanie wiec, chyba zrobie tak jak napisalas. Ale tymi ukrytymi kosztami mnie zabilas :shock: Nie mialem pojecia o tym, myslalem, ze to co pisza w ogloszeniach to calkowita kwota ktora zaplace miesiecznie, plus oczywiscie oplaty za media. Ale skoro min. 100 funciakow mam doplacac to mi troche psujes szyki. A nawet sie dziwilem, ze w sumie nie sa takie drogie te mieszkania :( No ale zobaczymy, juz sie nie moge doczekac... jest jeszcze cos o czym zupelny ignorat taki jak ja powinien wiedziec?
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

pn maja 17, 2010 7:52 pm

Daniel pisze:Dziekuje Celtka!!! bede mial ok miesiaca na znalezienie mieszkania, w tym czasie firma mi troche pomoze i wynajmie na miesiac mieszkanie wiec, chyba zrobie tak jak napisalas. Ale tymi ukrytymi kosztami mnie zabilas :shock: Nie mialem pojecia o tym, myslalem, ze to co pisza w ogloszeniach to calkowita kwota ktora zaplace miesiecznie, plus oczywiscie oplaty za media. Ale skoro min. 100 funciakow mam doplacac to mi troche psujes szyki. A nawet sie dziwilem, ze w sumie nie sa takie drogie te mieszkania :( No ale zobaczymy, juz sie nie moge doczekac... jest jeszcze cos o czym zupelny ignorat taki jak ja powinien wiedziec?
a ja nie wiem czemu, ale zalozylem, ze przenosisz sie z innego rejonu UK do Southampton, i to wszystko co pisala Celta wiesz. Zeby nie bylo- jak sie tak zastanowic,to swiadczyc o mojej ignorancji, nie Twojej.

Skoro wiec tak, dodam od siebie:

- jesli wypozyczysz prywatnie, te oplaty poczatkowe bezzwrotne prawdopodobnie odpadaja, jednak rynek mieszkan/ domow to jednak 80-90% agencje, ciezko prywatnie cos 'wyhaczyc' i to ciekawego (choc nam 2 razy sie udalo). Co innego z pokojami, tu prywatna pozaagencyjna bialo-szara strefa kwitnie, ale domniemuje (znow zalozenie?) ze jednak chodzi Ci o mieszkanko dla siebie.
- Council Tax o ktorej pisze Celtka zalezy rzeczyiwscie w praktyce od lokalizacji, a tak do precyzyjnego bolu to od wartosci nieruchomosci (a ta jest zalezna od lokalizacji); w Southampton zazwyczaj male mieszkania (studio ,lub cos z 1 sypialnia) niemal zawsze wpadaja w Band A lub B (dwa najtansze), 2 bedroom to A, B, czasami C.

Band A to koszt okolo 960 funtow na rok (czyli 85-90 funtow na miesiac), B 1100, a C 1300.

dokladny cennik znajdziesz tu:
http://www.southampton.gov.uk/living/co ... s2010.aspx

ALE

dla niektorych osob przysluguja ulgi/zwolnienia, z tego co piszesz mozna wyczytac miedzy wierszami ze zamierzasz mieszkac sam, jesli tak by bylo to przysluguje Ci dyskonto 25%, ktore dostaniesz prawie z automatu. Wiec nie jest az tak zle.

wiecej tu:

http://www.southampton.gov.uk/living/co ... count.aspx
"Where there is only one adult living in the property as their main residence a discount of 25 per cent applies. - Use the Single Person Discount form to apply. "
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

pn maja 17, 2010 9:21 pm

monika99 pisze:
Ewelina pisze:nie karmic trola ..:)
święte słowa... dziwię się,ze ktoś na TO reaguje... :twisted:
Nie ma sie czym tak ekscytowac. Mala prowokacja, nikomu nie przyniosla szkody a cos tam jednak pokazala prawdziwego o mieszkancach Southampton.
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

wt maja 18, 2010 12:02 am

Ach, Daniel, jak masz miesiac czasu to luz, mysle, ze w zupelnosci Ci wystarczy. No i Versus slusznie zauwazyl, ze jesli mieszka jedna osoba to jest discount. Ale generalnie nawet jesli bedziesz mieszkal sam, to mysle, ze oprocz tych ok. 70 funtow (mniej wiecej) na Council Tax to mozesz spokojnie ok. 100 funtow miesiecznie na inne rachunki sobie doliczyc, tzn. prad, gaz, woda, internet, telefon... (tak? nie? reszta - dobrze mowie? Bo nie wiem ile sie wydaje jak sie mieszka samemu?)

Nic innego co powinienes wiedziec juz mi do glowy nie przychodzi... No, moze oprocz wspomnianych wysokich kosztow na 'dzien dobry' - bo musisz oplacic koszty posrednictwa (tzn. agency fee), zlozyc depozyt i jeszcze zaplacic czynsz za miesiac z gory. Niezla sumka sie moze uzbierac, ja sie zapozyczalam u znajomych zeby tej kwocie podolac.

Aha, i wspomnialam jeszcze przelotem, ze istnieje tutaj procedura 'sprawdzania' potencjalnego wynajmujacego - wymagany jest kontrakt (chodzi mi o umowe o prace). Agencje interesuje czy jestes wiarygodny i czy bedziesz mial odpowiednie dochody zeby placic czynsz. Prawdopodobnie zwroca sie po tzw. referencje do Twojego pracodawcy. No i wlasnie - to zazwyczaj troche trwa, nawet do dwoch tygodni (choc w moim przypadku trwalo nie wiecej niz tydzien, ale bardzo naciskalam zeby sie pospieszyli), wiec wez to pod uwage jak bedziesz planowal do kiedy musisz znalezc mieszkanie.

A ogladajac mieszkania przygladaj sie pilnie sufitom - w Anglii 'dampness' (taki eufemizm na grzyba) jest szeroko rozpowszechnione, czesto zamalowuje sie grzyba i dopiero po jakims czasie od zamieszkania wychodzi... Wiec jesli wchodzisz do mieszkania i czujesz dziwny zapaszek, ktorego nie umiesz umiejscowic - wyjdz i nie wracaj 8)

Tyle z mojej strony.
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

wt maja 18, 2010 7:38 pm

Moim zdaniem ceny mieszkan w Southampton sa mocno zawyzone. A nie myslales o tym zeby wynajac pokoj? Ja dziele mieszkanie z dwoma angolami i sobie chwale.
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

wt maja 18, 2010 9:54 pm

Ceny wcale zawyżone nie są, normalnie jak na południu kraju. Raz można trafić na lipne mieszkanie za wielkie pieniądze, a czasami naprawdę tanio idzie załapać się na fantastyczne miejsce. Zależy to m. in. od agencji, miejsca i stanu budynku oraz lokalizacji.

Mieszkanie z obcymi ludźmi jednak nie jest komfortowe jeśli chodzi o higienę i dzielenie sprzętów sanitarnych, oraz zachowanie współlokatorów. Nie ma to jak mieszkać samemu, mimo, iż wiąże się to z większymi kosztami. Wnioskuje jednak, że dla kolegi nie jest to jakiś kolosalny problem, a komfort jest priorytetem.
Daniel
Gość
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 08, 2010 10:58 pm

śr maja 19, 2010 10:25 am

Dziekuje Wam!! te ostatnie komentarze sa bardzo cenne dla takiego lamera jak ja. Poczatkowo sobie liczylem max 600 funtow, po czym okazalo sie ze nagle po dodaniu kosztow wyjdzie jakies 800!, co niestety zmusza mnie do ponownego przemyslenia tego co chce wynajac. Nie no kolosalny to nie, ale jednak nie chce wiekszej czesci mojej pensji wydawac na mieszkanie. Jestem troche rozpuszczony bo od czasow studiow mieszkalem sam wiec odpada wynajecie pokoju.
Doprecyzowujac, nie bede mieszkal sam, wiec na ulge nie moge liczyc ale moze z drugiej strony moze koszty podziela sie na 2 w pewnym momencie, wiec nie bedzie zle moze.

Ale ogolnie to jezeli wszyscy przedstawiciele lokalnej spolecznosci sa tacy pomocni to mysle, ze bedzie super! Bardzo dziekuje jeszcze raz. Gdyby przyszlo wam do glowy jeszcze cos nowego to bede bardzo wdzieczny!
Poczes
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 9:00 pm

śr maja 26, 2010 9:41 pm

jezeli nie bedziesz mieszkal sam to mozez chyba liczyc n benefity le niech wypowedza sie inni ktorzy juz tam mieszkaja ;)
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

czw maja 27, 2010 8:00 pm

Z benefitami tez tak slodko nie jest, faktycznie wszystko zalezy od Twoich dochdow, bo wlasnie osoby tzw . single , ktore maja dosc normalna place, w granicach sredniej - ok.14.500- 15.000 rocznie nie maja co liczyc na benefity, bo w oczach panstwa sa jak najbardziej samodzielne i zdolne do utrzymania siebie.
Obrazek
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

pt maja 28, 2010 9:10 pm

predzej uschniesz czekajac na te legendarne benefity, trzeba miec samozaparcie i silne lokcie, ostatnio coraz silniejsze miec trzeba
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

pt maja 28, 2010 11:11 pm

Poczes pisze:jezeli nie bedziesz mieszkal sam to mozez chyba liczyc n benefity le niech wypowedza sie inni ktorzy juz tam mieszkaja ;)
Ot i miejska legenda :lol: , sam nie bedzie mieszkal to mu doplaca z tego tytulu 8) .
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Poczes
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 9:00 pm

pt maja 28, 2010 11:52 pm

pauli pisze:
Poczes pisze:jezeli nie bedziesz mieszkal sam to mozez chyba liczyc n benefity le niech wypowedza sie inni ktorzy juz tam mieszkaja ;)
Ot i miejska legenda :lol: , sam nie bedzie mieszkal to mu doplaca z tego tytulu 8) .
rozwin swoja mysl, bo ja jadac po jakims czasie mam zamiar o benefit sie starac
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

sob maja 29, 2010 12:23 am

Poczes pisze:
pauli pisze:
Poczes pisze:jezeli nie bedziesz mieszkal sam to mozez chyba liczyc n benefity le niech wypowedza sie inni ktorzy juz tam mieszkaja ;)
Ot i miejska legenda :lol: , sam nie bedzie mieszkal to mu doplaca z tego tytulu 8) .
rozwin swoja mysl, bo ja jadac po jakims czasie mam zamiar o benefit sie starac
Rozwijam: sie moze i bedziesz mogl starac, i moze jakies benefity ci beda udzielone, tylko nie licz na duze zyski z tytulu, ze ktos z toba mieszka, jak sie zes wczesniej wyprul :D , bo to nie tak jest.
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Poczes
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 9:00 pm

sob maja 29, 2010 1:03 am

chodzilo mi o moja rodzine :P
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

sob maja 29, 2010 2:41 pm

Najlepiej to gadac poloslowkami, wiedze ze uwielbiacie tak pisac- konkret, zeby uzyskac konkretne informacje o benefitach napisz ile Was jest tzn. rodzina- jak to rozumiec- Ty i dzieci i zona? W jakim wieku sa dzieci?
No i to co napisalam wczesniej, nie pytam Cie o to gdzie bedziesz pracowala tylko o Twoje dochody, jesli masz prace to i masz umowe i podane Twoje roczne dochody, na forum mamy osoby , ktore specjalizuja sie w prawie podatkowym i sporo tez wiedza na temat przyslugujacych benefitow, chcesz wiedziec wiecej podaj wiecej szczegolow, chcesz zachowac anonimowosc w tym wzgledzie pisz lub dzwon do Job Centre, z pewnoscia uzyskasz fachowa porade, nawet w jezyku polskim jesli chcesz.
Obrazek
ODPOWIEDZ