Jaka okolica najlepsza

Jak wynająć/kupić mieszkanko
Daniel
Gość
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 08, 2010 10:58 pm

sob maja 08, 2010 11:04 pm

Planuje niedlugo przeprowadzke do Southampton i zastanawiam sie w jakiej okolicy wynajac mieszkanie. Zalezy mi na tym, zeby bylo bezpiecznie, spokojnie, zielono, mieszkanie bardziej nowe itp. Przegladam ogloszenia i sa jakies takie nowe mieszkanka w okolicy ocean village ale czy ogolnie okolice portu sa bezpieczne? Np. takie cos jak: Lower Canal Walk; Channel Way, Ocean Village, Cobbett Road, Bitterne. I jeszcze czy ktos moze ma doswiadczenia z agencja Lettings Direct? Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi.
Awatar użytkownika
pauli
Zasłużony W Boju
Posty: 399
Rejestracja: pn mar 26, 2007 9:22 pm

sob maja 08, 2010 11:56 pm

Ocean village na tych strzezonych osiedlach to chyba musi byc bezpiecznie? Z wlasnego doswiadczenia polecam Bitterne Park, jest zielono, ladnie, bezpiecznie, Cobbett rd jest jednak very busy for my taste. W zasadzie jedyny minus to, ze samoloty nisko lataja. Ale islandzki wulkan ma byc znow aktywny :D .I tyle wiem...
Co do innych po nazwie wnosze ze wbliskich okolicznosciach rzeki.
gg2833495

[img]http://images49.fotosik.pl/33/c0194fb46e7b99ff.jpg[/img]

Everyone is entitled to my opinion.
Daniel
Gość
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 08, 2010 10:58 pm

ndz maja 09, 2010 4:02 pm

Dziekuje! No tak, ale to lotnisko wyglada na male, wiec moze duzego ruchu tam nie ma.
W sumie nawet nie wiem, czy osiedla sa strzezone, musze popatrzec, ale z drugiej strony jak sa strzezone to znaczy ze za brama jest nie bezpiecznie ;)
a blisko rzeki to zle czy dobrze? Sorry, jezeli to glupie pytanie, ale czy ona jest czysta, czy nie za bardzo i lepiej mieszkac z dala od niej?
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

ndz maja 09, 2010 6:15 pm

OV z tego co wiem jest jednym z najlepszych i najdroższych osiedli. Okolica nie jest możne strasznie zielona, ale można się rozkoszować widokiem żaglówek i pięknych statków.

Co do rzeki, to nie jest jakaś idealna, ale na pewno nie toksyczna gdyż pływają tam mniejsze statki i żaglówki.

Co do bezpieczeństwa w innych dzielnicach, to bywa przeróżnie. Raz miejsce jest uważane za spokojne, a później stanie się jakiś wypadek i traci reputację na jakiś czas.

Wszystko zależne od wielu czynników, więc zależy czego jeszcze oczekujesz oprócz bezpieczeństwa, zieleni i spokoju.

Blisko centrum, miejsca pracy, szkoły dla dzieci?
Daniel
Gość
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 08, 2010 10:58 pm

ndz maja 09, 2010 7:01 pm

Hm, najdrozszych? przemysle to moze w takim razie... Dziekuje!!!wlasciwie, to nie mam innych preferencji. Miasto nie wydaje sie bardzo duze wiec wlasciwie chyba wszedzie latwo jest dojechac, dzieci tez nie mam wiec szkola albo przedszkole to nie problem. Bede pracowal w Eastleigh ale nie chce mieszkac tam gdzie pracuje a zreszta E. wyglada troche na dziure. A tak z innej beczki, czy duze sa korki w miescie, jak ktos chce dojechac z SH (okolice portu) do Eastleigh?
Awatar użytkownika
komar
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: śr lut 10, 2010 8:25 pm
Lokalizacja: Basset

ndz maja 09, 2010 9:01 pm

to jak w eastleigh bedziesz pracowal to moze na basset zamieszkaj. jest blisko, zielono i spokojnie
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz maja 09, 2010 9:10 pm

West End, piekny spokojny i cichy .. ptaszki spiewaja, zielono...
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Daniel
Gość
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 08, 2010 10:58 pm

pn maja 10, 2010 9:30 am

dzieki, faktycznie Basset jest tuz obok parku i blisko wylotu na E. ale nie ma tam duzo ofern niestety, sa jakies mieszkania ale wygladaja na lekko nadgryzione zebem czasu ;) o West endzie w sumie nie myslalem, tak na mapie nie widac duzo parkow i daleko od centrum, no ale skoro ptaszki spiewaja to moze sie skusze :-)

Dzieki za podpowiedzi, mam juz jakas wizje w takim razie gdzie jest zielono i spokojnie i tam bede szukal :)
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

pn maja 10, 2010 12:39 pm

Co do ruchu drogowego to zalezy od godziny i dnia tygodnia. z reguly od 8 do 10 rano i od 15-18 jest ruch bardziej napiety, ale nie sa to jakies gigantyczne korki, wiec wszedzie mozna bez wiekszych problemow sie dostac.
Daniel
Gość
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 08, 2010 10:58 pm

pn maja 10, 2010 1:53 pm

O super, to mi ulatwi zycie... niestety moja przeprowadzka sie odwlecze do lipca, z drugiej strony bedzie wiecej czasu na szukanie lokum! Dziekuje jeszcze raz za wszystkie sugestie co do okolicy, to w sumie znaczaca zaweza krag moich poszukiwan.
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

pn maja 10, 2010 10:13 pm

Eastleigh to naprawde zapadla dzura a Southampton jeszcze wieksza w dodatku nic sie tu nie dzieje. Predziutko sobie znajdz jakies hobby albo idz na studia bo inaczej to depresja, chyba, ze jestes malo wymagajacy. Pozdrowionka i gratuluje entuzjazmu.
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

pn maja 10, 2010 10:20 pm

A co, moze nie mam racji? Wszyscy stad spieprzaja, tylko szumowina zostaje.
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

pn maja 10, 2010 10:46 pm

doroska pisze:A co, moze nie mam racji? Wszyscy stad spieprzaja, tylko szumowina zostaje.

co masz na mysli pisząc -- "szumowina zostaje" :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

pn maja 10, 2010 10:53 pm

Szumowina? Wypraszam sobie nazywanie mnie w ten sposób!

Znam wielu ambitnych ludzi którzy tu mieszkają i nawet nie myślą o przeprowadzce, chociaż nie studiują i nie poświęcają się wiecznie swojemu hobby. Uważaj trochę na język bo jeśli już ktoś zaczyna obrażać innych, sam staje się tzw i wyżej wymienioną "szumowiną".

Wg wielu ludzi życie na terenie Wielkiej Brytanii jest szybsze i ciekawsze, mimo, że nie trzeba kombinować jak to w Polsce jest w zwyczaju, nie ma tu po prostu takiej potrzeby bo wypłata starcza na wszystko. Jest tu wielu polaków więc problemu ze znajomymi też nie powinno być, a nawet jeśli nie rodaków to czemu nie obcokrajowcy tacy jak Litwini? Polecam!

Bez ubliżania komukolwiek proszę, bo to wykazuje jakiego poziomu jest osoba pisząca posta.

Amen
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt maja 11, 2010 7:34 am

doroska pisze:A co, moze nie mam racji? Wszyscy stad spieprzaja, tylko szumowina zostaje.
Wyjaśnij o co Ci chodzi ?
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ODPOWIEDZ