NIEPODLEGłA POLSKA- 11 LISTOPADA

Archiwum od 2006
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pn lis 12, 2007 12:45 am

Jak kazdy z nas wie, dzisiaj jest obchodzone swieto odzyskania niepodleglosci przez Polske, na pamiatke wydarzen z roku 1918.
W zwiazku z tym moje pytanie, szczegolnie,ze jestesmy na obczyznie/to pojecie na pewno ma juz inny wymiar i wydzwiek/- co dla Was to znaczy, czy czujecie sie patriotami a moze uwazacie,ze patriotyzm to pojecie raczej juz niemodne,nadajace sie do lamusa?!
Czy macie jakies przemyslenia odnosnie niepodleglej Polski, czy ten dzien sklania Was do jakiejs refleksji?
Obrazek
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

pn lis 12, 2007 2:24 am

- co dla Was to znaczy, czy czujecie sie patriotami a moze uwazacie,ze patriotyzm to pojecie raczej juz niemodne,nadajace sie do lamusa?!
Nie w tym rzecz Lunka , slowo patriotyzm ma wiele znaczen takich jak :
- milosc i poswiecenie dla ojczyzny ( czyli abstrakcji )
- pielegnowanie kultury ,pamieci o przodkach
mi sie podoba inne okreslenie "poczucie zbiorowej odpowiedzialnosci"
Pozatym istnieje cienka granica pomiedzy tym pojeciem a nacjonalizmem i wielu niestety ja przekracza :?
Kazdy z nas wlada jezykiem polskim , jest nosicielem tejze kultury i w pewnym sensie spelnia to zalozenie :wink:
W kontekscie zagrozenia pewnej grupy, spolecznosci slowo patriotyzm ma inny wydzwiek niz w sytuacji stabilnej jaka powiedzmy ma miejsce teraz.
Romantyczna wersja tego terminu to nic inego jak propaganda :wink:
Nikt przy zdrowych zmyslach nie poswieca sie dla abstrakcji , tylko dla ludzi ktorych kocha 8)
ODPOWIEDZ