Internet Unlimited a jednak "LIMITED" uwazajcie!!

Archiwum od 2006
ODPOWIEDZ
syfon
Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw sty 11, 2007 7:27 pm

czw lip 19, 2007 6:40 pm

Witam!!!!

Mialem lacze internetowe z firmy "PIPEX" najwyzszy pakiet MAX UNLIMITED (25 funtow miesiecznie za sam internet). Jednak po sciagnieciu jednego miesiaca 400 GB danych firma zerwala kontrakt zaslaniajac sie "FAIR USE POLICY" ktora zaczela obowiazywac w UK od bodajze kwietnia 2007.Wg niej uzytkownicu o wysokim zuzyciu lacza beda odlaczani.Takie srodki stosuje PIPEX.

Jesli by ktos mial podobne zdarzenia prosze opisac.

Aktualnie posiadam lacze z BT (takze unlimited) ale dokladnie nie wiem jakie sankcje naklada za wysoki download.
Prosze o kontakt osoby ktore moga cos wiedziec o limitach w nielimitowanej opcji BT Broadband Option 3.
Ostatnio zmieniony pt lip 20, 2007 5:44 am przez syfon, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam...
Syfon...
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

czw lip 19, 2007 7:02 pm

Ja mam dzielone lacze bt option 1 chyba 5 gb limit, za sciagniecie 60 gb/ mies byla doplata 10 f co do ekstremalnego sciagania to nie wiem
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Wujek Kazek

pt lip 20, 2007 12:16 am

Mam podobne doswiadczenia z Tiscali! Choc korzystanie z internetu mialo byc nieograniczone, otrzymalem od uslugodawcy list informujacy o naruszeniu wspomnianej wczesniej "Fair Usage Policy", wedlug ktorej sciaganie duzych plikow takich jak filmy czy mp3 powinno byc ograniczone do godzin poza szczytem (18:00 a 23:00). W uzasadnieniu oznajmiono, ze to w znaczny sposob ogranicza korzystanie z internetu pozostalych 90% uzytkownikow, a w razie niezastosowania sie do tego zalecenia, zostane przeniesiony do wolniejszego pasma lub nawet odlaczony calkowicie!
Obecnie korzystam z firmy TalkTalk, ktora oferuje miesieczny limit sciagania danych do 40GB, choc minusem tak naprawde okazalo sie to, ze nigdzie nie ma mozliwosci sprawdzenia statystyk dotyczacych korzystania z sieci. Na stronie Tiscali, po zalogowaniu sie na swoje konto, mozna bylo kontrolowac ilosc sciagnietych danych, daty polaczen z netem itp. Zaleta nowego operatora jest znacznie wieksza predkosc przekazu (w teorii do 8Mbps, faktycznie pomiedzy 5,0 a 6,2Mbps).
riff_raff
Gość
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 20, 2007 12:14 am
Lokalizacja: Southampton

pt lip 20, 2007 6:14 pm

Mam AOL 8mbit, place 30, ale sciagam ile moge, aczkolwiek zdarzylo sie pare razy ze pod koniec miesiaca transfer byl troche ograniczony, widocznie przekroczyłem jakiś próg ilości ściągniętych danych. Ogólnie polecam
GG: 3296478
Awatar użytkownika
rem
Zaczyna Działać
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 10:48 am
Lokalizacja: Shirley

sob lip 21, 2007 1:41 pm

witam - po sciagnieciu 300Gb AOL zwolnil mi lacze o 10 razy mniej - rowniez piszac o FAIR USAGE POLICY - musialem tam zadzwonic i obiecac ze nie bede tyle juz sciagal - wylaczlem E-mule i net zaczal hulac .Fakt lepiej nie sciagac w godzinach 18-23 bo to godziny szczytu- najlepiej nad ranem do poludnia i na maksa :) .
Jezeli ktos ma problem z wolnym AOL dzwoncie pod ten numer :08703202020.

Mysle teraz o przejsciu do Orange za 19.99 na miesiac oferuja 8Mbitowe lacze - jezeli zapiszesz sie na broadband w sklepie Currys dostajesz pozniej od Orange tzw receipt na £300 OFF od kazdego zakupionego laptopa w Currys. Czyli jezeli wybiore sobie lapa za £449 to w rzeczywistosci place tylko £149.
Co mysliscie o tej ofercie ?
Pozdrawiam
Rem
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

sob lip 21, 2007 4:05 pm

Witaj Rem,

Jesli tak jest naprawde jak mowisz, to strasznie fajna oferta. Na jaki okres czasu podpisuje sie ta umowe ??
Ktos moze napisac cos wiecej o ofertach BT ?? Ludzie u ktorych mieszkam maja wlasnie BT, tylko nie sa w stanie mi powiedziec co dokladnie, jaka oferta, jaki limit itd ...

Pozdr. Kris
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Awatar użytkownika
rem
Zaczyna Działać
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 10:48 am
Lokalizacja: Shirley

sob lip 21, 2007 6:14 pm

kontrakt z orange niestety trzeba podpisac na 24 miesiace.
JA w to wchodze - oczywiscie w cenie 19.99 jest lacze Unlimited ale obowiazuje u nich Fair Usage Policy.
Pozdrawiam
Rem
Wujek Kazek

sob lip 21, 2007 6:42 pm

Skoro już jesteśmy przy porównywaniu ofert telekomunikacyjnych (o kurczę, ale długie słowo! :D ), to wspomniany przeze mnie wcześniej TalkTalk, działający zresztą we współpracy z AOLem, wypada całkiem korzystnie. W łączonej ofercie telefon + internet "Talk3 International" jest parę atrakcji.

Przez pierwsze 3 m-ce abonament wynosi 8,99 a później 9,99/m-c, opłata za korzystanie z linni telefonicznej 11,00, natomiast szerokopasmowy internet o prędkości do 8Meg jest bezpłatny, bo wliczony w abonament. Jak już pisałem, limit ściągania wynosi 40GB, ale jako że nie jestem maniakalnym "ściągaczem", na moje potrzeby wystarcza.

Oprócz tego jest możliwość wykonywania bepłatnych połączeń m-narodowych z 30 krajami poprzez specjalny prefix, w tym z Polską, trwających do 70min jednorazowo. Oznacza to, że przed upływem tych 70 minut można się rozłączyć by zadzwonić ponownie i dalej gadać za friko :D .

Bezpłatne połączenia lokalne i krajowe (wyłączajac różne infolinie i sextelefony :wink: ) + kilka innych dodatkowych bajerów w stylu adresów e-mail i darmowej poczty głosowej, czynią z tej oferty całkiem niezłą gratkę dla amatorów dłuuuuuugich pogawędek.

Umowę podpisuje się na 18 m-cy, ale z oferty można zrezygnować w ciągu pierwszych 30 dni.

Pozdrawiam serdecznie!
seeeeer
Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 25, 2007 6:13 pm

pt sie 31, 2007 10:18 pm

riff_raff pisze:Mam AOL 8mbit, place 30, ale sciagam ile moge, aczkolwiek zdarzylo sie pare razy ze pod koniec miesiaca transfer byl troche ograniczony, widocznie przekroczyłem jakiś próg ilości ściągniętych danych. Ogólnie polecam
Posiadam rowniez AOL nie polecam natomiast instalowac Aol-owskiego oprogramowania do obslugi sieci ktore samo w sobie zawiera adware i programy szpiegowskie
riff_raff
Gość
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 20, 2007 12:14 am
Lokalizacja: Southampton

sob wrz 01, 2007 9:48 am

to fakt, tez mnie to wkurzalo, ale teraz sie lacze przez router takze nie mam potrzeby posiadania przegladarki aolowskiej, i jest git
GG: 3296478
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

wt wrz 04, 2007 12:52 pm

Uwazajcie tez na podpinanie sie do czyjegos neta przez WiFi... bo w londynie juz jednego agenta zlapali co sobie korzystal:
http://wiadomosci.onet.pl/1599172,28350 ... osceu.html

hehe :)
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
kanalia
Gość
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 10, 2007 5:40 pm

ndz wrz 09, 2007 12:12 am

Uwazajcie tez na podpinanie sie do czyjegos neta przez WiFi... bo w londynie juz jednego agenta zlapali co sobie korzystal:
http://wiadomosci.onet.pl/1599172,28350 ... osceu.html
ja korzystałem z cudzego wifi (chyba studentów) przez ładnych parę miechów i nic, niestety sie skończyło bo pozjeżdżali do domów :D
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

czw lis 13, 2008 2:08 pm

Allo
Mam problemy z podlaczenim netu. Zawsze uzywalam Tiscali i bylam zadowolona do czasu gdy sie przeprowadzilam.
Zadzwonilam do Tiscali i zamowilam pakiet internetiowy 9.90 z line rental za miesiac.
Po dwoch tygodniach zaczelam sie niepokoic i dzwonie do tiscali dowiedziec sie co sie dzieje. Powiedzieli ze BT odmowilo udzielenia lini !
Dzwonie do BT i pytam jak to mozliwe ? Oni na to ze Tiscali i BT uzywaja tych samych inzynierow i ze nie powinno byc z tym problemu.
Slyszalam ze ludzie maja podobne przygody z Tiscali i ze nieraz czekaja na podlaczenie 3 m-ce. Zgroza !
Mial ktos podobne doswiadczenia ?
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ODPOWIEDZ