Kilka rad dla nowoprzybyłych i nie tylko

Archiwum od 2006
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

wt paź 23, 2007 4:40 pm

Trudność polega na tym, że świat duchowy i procesy duchowe są niewidzialne dla większości, a dostępne tylko dla wybranych (tych najwyżej rozwinietych duchowo, a więc świętych, kapłanów, mistrzów, guru itp. ), więc pozostaje zdać się na ich autorytet i uwierzyc w to, co mówią albo nie.
Wyzej i nizej rozwinieci duchowo to nie przypadkiem Ci co lepiej i mniej rozumieja na czym polega rola bycia ogniwem w lancuchu powiazan zwanym spoleczenstwem ?
WIARA w rzeczy nadprzyrodzone nie jest z istoty rzeczy racjonalna, i nie mozna jej mierzyc racjonalnymi kategoriami. Mozna oceniac tylko RELIGIE jako systemy stworzone przez ludzi wg okreslonych kanonów
Czyli po owocach ..... i tak dalej . Niezbyt ciekawie wygladaja religie judaistyczne w porownaniu do chociazby buddyzmu na tym poziomie zrozumienia :wink:
A cóz ma do tego antysemityzm?.... Ja także jestem przeciw wszelkim psychomanipulacjom, ale przeciez nie są to metody stosowane tylko przez "kościelnych"....
Mam na mysli pejoratywny czlon anty :) antyklerykal , antysemityzm , kojarzy sie pozytywnie czy negatywnie hmmm ?
Nie sa , ale w ich wykonaniu smakuja wyjatkowo :twisted:
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

wt paź 23, 2007 10:08 pm

Masz absolutną rację. DUCHOWOŚĆ jest ponadreligijna. I wiele osób duchownych juz to zrozumiało, starając się łączyć ludzi w duchu ekumenizmu - jak JP II, czy Dalaj Lama, integrujący religie wschodu.
....... idac dalej , nie znam intencji przywodcy duchowego z Tybetu nie wiem czym podyktowana jest akurat jego integracja (prawdopodobnie wygnaniem) i jakos nie zauwazylem by jego wczesniejsze inkarnacje wychylaly nos spoza tamtych rejonow by dzialac wspolnie ale ...
Jesli chodzi o Europe i nastepcow z piotrowego tronu to moge sie domyslac o czym oni mowia , czytajac miedzy wierszami. Kosciol traci przyczolki w bogatej Europie , jako ze tendencja przechyla sie bardziej na strone materialistycznego podejscia do zycia .Wychodzi na to ze bogata Europa ma w powazaniu przestarzale schematy i woli raczej ulegac postmodernistycznym tredom niz cofac sie o dekady , ale to chyba oczywiste , tak ? Jako ze bitwa o Azje zostala juz dawno przegrana a islam z racji tego ze posiada te same korzenie odplaca pieknym za nadobne (i raczej nie zanosi sie na wieksze zmiany w tej materii) w Watykanie Papcio ze swoimi strategami oglosili ku zdumieniu ludzi ubogich duchem integracje :D Judaizmu w swej przebieglosci nie dogonia , islam odpada wiec co maja na mysli mowiac jednoczymy sily ?
Protestanci juz dawno sie polapali co jest w tym wszystkim grane , owszem organizowane sa spotkania i inne take rekolekcje ale protestantyzm upada .... i jak ryba wyciagnieta na powierzchnie - szukaja drugiego oddechu . KRK doskonale zdaje sobie z tego sprawe , ma doswiadczenie wiedze i jest dominujaca sila na arenie . Jako ze z tamtych polaci i tak nie da sie wiele wyciagnac (wciaz postepujaca laicyzacja ) nasi dzielni stratedzy postanowili opanowac prawoslawie gdzie rowniez natrafili na opor :lol: ... szczerze , nie chce mi sie pisac dalej :twisted:
Nie bardzo rozumiem co znaczą u Ciebie "etnocentryczne banialuki", ale generalnie też jestem przeciw wykorzystywaniu duchowości do celów innych niż te właściwe.
To sa wlasnie te nalecialosci ktore kaza Ci myslec o tym ze chrzescijanstwo jest czyms wiecej niz jest
Apolonia

czw paź 25, 2007 1:13 pm

:x
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2007 11:31 am przez Apolonia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

czw paź 25, 2007 1:49 pm

Szanuje Twoj wybor jesli jest rzeczywiscie swiadomy .W ramach uzupelnienia , ja bym sie raczej opowiedzial po stronie buddyzmu a ze z zalozenia jestem neutralny ...... :wink:
Apolonia

pt paź 26, 2007 5:09 pm

:roll:
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2007 11:31 am przez Apolonia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
thyrfing
Bardzo odważny
Posty: 647
Rejestracja: sob paź 06, 2007 11:09 pm
Lokalizacja: śirlej

pt paź 26, 2007 7:20 pm

Masz racje w tym sensie nie jest ale jedynie na glebszych poziomach bo na tych powierzchownych jest jak kazda inna :wink:
..... nie wiem jeszcze jestem przed , a Pani ?
ODPOWIEDZ