Polacy i recycling

Archiwum od 2006
ODPOWIEDZ
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

śr sie 06, 2008 1:34 pm

Uprzejmie donosze, ze jest nowy temat godny uwagi.
Zakala Sotonskich recyclingowych binow to Polacy. Ciezko powiedziec w jakim procencie wszystkich przebywajacych tu Polakow, ale wedlug City Counsilu problem jest i trzeba go rozwiazac.
Jesli ktos z Was jest chetny na zrobienie materialu i rozmowe w jezyku angielskim z przedstawicielami Town Depot w Soton, to zalatwie wizyte. Szefowie Town Depot sa chetni do wspolpracy tymbardziej, ze jestesmy w stanie uswiadomic Polakom ten problem, a jest nim wrzucanie do binow z niebieska pokrywka zwyklych smieci, co jest zla praktyka.
Nalezy tutaj dodac, ze Counsil postaral sie o ulotki w jezyku polskim, ktore odziwo nie odnosza skutku, a znane sa mi miejsca gdzie do procederu dochodzi systematycznie. Czyzby Polacy mieli angielski recycling w D**ie?
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
Siostra
Zaczyna Działać
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 8:11 pm

śr sie 06, 2008 6:18 pm

ja z checia cos bym nnagrala.... ale nie sadze ze moj angielski jest wystarczajcy by to nagrac. Jakies inne propozycje to sie pisze.



jak wczorajsze nagranie??
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

śr sie 06, 2008 6:39 pm

ok...wiec temat otwarty dopoty, dopoki nie nagramy i ktos napisze "temat zamkniety".
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

śr sie 13, 2008 6:23 pm

Początek : Jeden z zieloną klapą, drugi z niebieską. Dwa wielkie pojemniki na śmieci.
- rzut kamera na kosze :mrgreen:

W Southampton kazda ulica ma regularne pory zbiórki śmieci. Śmietniki muszą być wystawione na zewnątrz tak aby mogły zostać zabrane.
Każda część Southampton ma wyznaczone dni w tygodniu na zbiórkę śmieci, materiałów wielokrotnego użytku (recyclable materials) i odpadów zieleni (green waste).
Council prowadzi także zbiórkę odpadów dużego rozmiaru
(Bulky Waste collection service). Jest to bezpłatna usługa, która ma na celu zbieranie i pozbywanie się rzeczy dużego rozmiaru z gospodarstw
domowych.
Nie przyjmowane są zbiorniki otwarte lub odpadów w torbach
ustawionych po stronie zbiornika. Stosując program recyklingu odpadów
można w olbrzymi sposób zmniejszyć ilości śmieci.
Zielone torby można przeznaczyć na zielone odpady pochodzące z naszych ogrodów.

Skrzynkę z niebieska klapą można używać do:

- plastikowych zgniecionych butelek i plastiku,
- wszelkiego rodzaju puszek,
- folia aluminiowa,
- puste aerozole,
- papier, k
rtonowe pudełka

W wielu gospodarstwach domowych na świecie panuje przekonanie, że w życiu codziennym sortowanie makulatury i opakowań ze szkła, z plastiku, metalu i kartonu jest jedyną sensowną formą pomocy, jaką możemy nieść środowisku naturalnemu. Trudno się zresztą temu dziwić. Wyrzucanie surowców do śmieci wydaje się marnotrawstwem.

Recykling to inaczej odzyskiwanie niektórych surowców - takich jak tworzywa sztuczne, złom metalowy, szkło i papier - przetwarzanie ich i powtórne (albo wielokrotne) wykorzystywanie. Dzięki recyklingowi chronimy środowisko naturalne, zmniejszając ilość odpadów i ograniczając zużycie nowych surowców naturalnych. Recykling znany jest już prawie 2000 lat.

definicje z neta.

Puenta: dzięki recyclingowi możemy oszczędzić na naszych budżetach domowych, sprawiając że Counil nie dostanie kary z EU a my nie będziemy mieć za to podniesionego podatku mieszkaniowego.


nawet nie wiecie jak ja kofam google
Prosze sobie to wybrać i poukładać jak sobie tam chcecie.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

śr sie 13, 2008 8:16 pm

Dzieki jak nie wiem co.
Teraz trzeba to obrac tekst i dolozyc kilka ciekawych informacji, a mianowicie:
- agresja angielskich smieciarzy do polakow nie jest mala. Dzieje sie to tak, ze w polskich miastach recycling jest wprowadzany wszak powoli ale jest, a niestety wiekszosc Polakow w Anglii jest pochodzenia wiejskiego, na czym cierpi angielski system recyclingu. Wiem to z autopsji. "eeeeeee. dawej jak leci. ja zem sie tym nie przejmowol no tamty chocie" i tego typu teksty to normalka, a jak nie wierzycie to zapraszam do Town Depot popytac pracujacych tam Polakow. Bedziecie mocno zdziwieni i o tym mysle ze warto by bylo powiedziec, bo to zenada z naszej polskiej strony tak miec anglikow w 4-rech literach.
- wywiad z szefem Town Depot to czysta formalnosc - juz zalatwione. Wystarczy tylko sie zebrac i pojechac do biura.
- nie wiem, czy zrobic informacje, czy reportaz, bo jest sporo do powiedzenia i pokazania, czyli caly proces od zbierania smieci do ich spalania w przypadku smieci zwyklych oraz segregowania w fabryce (recyclingowe smieci)
- pokazac polakow nie wiedzacych co wrzucac, np sonda na miescie. Czy wiedzieliscie ze polacy ktorzy niby segreguja wrzucaja jedzenie do recyclingowych binow dlatego ze na przykrywce pisze: "Food and drink cans", bo specjalnie dla polakow powinno byc "food cans and drink cans" :)
- nazewnictwo, czyli kubel czy bin? potocznie mowi sie bin.
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
ODPOWIEDZ