Redaktor Naczelny!!!!!!!

Archiwum od 2006
ODPOWIEDZ
runfox
Zaczyna Działać
Posty: 123
Rejestracja: pn mar 10, 2008 2:05 pm

wt lip 22, 2008 1:44 am

Redaktor naczelny, to cialo ktore bedzie podejmowac najwazniejsze decyzje, od ocen pomyslow przez korekty az po zgode na emisje materialow. Mam tu na mysli trzy cztero osobowy sklad ludzi kompetentnych. Ktos musi trzymac ster w przeciwnym razie rozbijemy sie na najblizszej rafie medialnej. Beda decydowac kogo i gdzie w danym momencie wyslac na pierwsza linie frontu. Dobierac osoby przy redagowaniu tekstow, pisaniu scenariuszy, weryfikacji pomyslow na program itp. To skrotowy opis ich pracy i obowiazkow. Prosze o ustosunkowanie sie do tego tekstu.
runfox
Zaczyna Działać
Posty: 123
Rejestracja: pn mar 10, 2008 2:05 pm

wt lip 22, 2008 2:23 am

Redaktor dyzurny to osoba odpowiedzialna za produkcje konkretnego materialu.
Przyklad ktory jest w tej chwili w rzeczywistej realizacji.

Temat: Konsul w Southampton

Wujek Kazek daje pomysl cyt."czy nie prościej jest wykonać telefon do Konsulatu przedstawiając się jako Grupa Medialna Soton TV i zapytać/potwierdzić/zdementować* fakt przyjazdu Konsula, miejsce i godziny jego urzędowania w Southampton, cel przyjazdu i formę spotkania z rodakami, a także o jego stanowisko do udzielenia wywiadu? Mogło by byś bardziej profesjonalnie i zarazem ominęlibyśmy pośrednictwo SOS'u."
Temat podchwycony.
Runfox rozmawia z Sotonskim, w jakiej formie to zrobic. Plan A:

Aneczka25 dzwoni do konsulatu - przeprowadza rozmowe telefoniczna z osoba odpowiedzialna za informacje. Rozmowa jest nagrywana, kamera.
Montaz, zatwierdzenie, emisja.

Hm...super ale to bajka, dlaczego?

Godziny urzedowania konsulatu:

PONIEDZIALEK, WTOREK, SRODA, PIATEK - OD 9.00 DO 14.00

CZWARTEK - OD 13.00 DO 18.00

Sotonski nie dotrze do godz 14.00 z kamera proza zycia - pracuje.
Ale sie nie poddajemy.
Plan B:
Aneczka25 przeprowadza wywiad przez telefon i nagrywa rozmowe na tzw. Mini Disc. (w posiadaniu Sotonskiego). Dogrywamy ujecie z Aneczke25 pozniej. Montujemy, zatwierdzamy, emisja.

Hm..super ale..... jak konsulat nie wyrazi zgody na nagranie?
Plan C:
Aneczka25 przeprowadza wywiad zapisuje informacje. Tekst idzie na planszy z jej notatek.... .
Mamy juz wtorek. Konsul odwiedzi Southampton w Sobote.
Aby miala sens ta emisja powinna byc wypuszczona najpozniej w srode...tak mysle.
Tu moj projekt planszy ktora pojawic sie moze wraz z glosem rozmowy z konsulatem w tle lub jako tlo do napisow z informacja .......To tyle wypocin redaktora dyzurno-testowego Runfoxa
Obrazek
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

wt lip 22, 2008 4:23 am

a może by po prostu przeczytać ten tekst : POLSKI KONSUL W SOUTHAMPTON

W sobotę 26 lipca w biurze SOS Polonia będzie przyjmował Polski Konsul. Jeśli masz jakieś sprawy paszportowe, potrzebujesz zaświadczenia o niekaralności, aktu urodzenia lub masz jakiś inny problem? Masz możliwość załatwić sprawę w Southampton! Zgłoszenia w celu rezerwacji prosimy kierować smsem o treści ,,konsulat’’ wraz z imieniem i nazwiskiem pod numer 07803591680, lub dzwoniąc bezpośrednio na 02380233722, 07900568546.
Formularze można pobrać :
http://www.londynkg.polemb.net/
Adres SOS Polonii: 2 Brunswick Place, Southampton, SO15 2AN.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

wt lip 22, 2008 8:30 am

Moi mili, pisze w tej chwili z pracy. Przemyslalam wczoraj wasza propozycje (a raczej stwierdzenie:-)) a propos mianowania mnie rzecznikiem prasowym. Nietstey w chwili obecnej, z braku czasu musze odmowic. Fizycznie nie jestemw stanie podjac sie tego zajecia. Druga sprawa jest moj zwiazek z EU Welcome i to, ze wiele osob kojarzy mnie wlasnie z ta organizacja. Byloby mylace, gdybym zaczela sie nagle przedstawiac jako rzecznik Soton TV. Takze, w chwili obecnej niestety musze was przeprosic i odmowic:-( Bede dalej wspierac was merytorycznie i duchowo, ale nie moge poswiecic Soton TV tyle czasu ile wymagalaby funkcja rzecznika.
Pozdrawiam serdecznie!
A
P.S. Do chwili obecnej nie wiem co sie dzialo na spotkaniu w niedziele, nikt mnie nie poinformowal:-( Jedyne co wiem, to to zeby bylo fajnie, interesujaca grupa ludzi sie zebrala, burza mogow byla, pomysl z konsulem sie pojawil, no i zostalam (bez mojej wiedzy;-)) mianowana rzecznikiem. Jak ktos znajdzie chwile czasu, prosze mi w skrocie napisac, kto byl, co postanowiliscie itp. Jezeli przeoczylam informacje podsumujaca spotkanie na forum, bardzo prosze poslijcie mi linka.
Pozdr
A

P.S. runfox, mylisz rzecznika prasowego z dziennikarzem przprowadzajacym wywiad:-)
cytuje
"Rzecznik prasowy reprezentuje urząd, instytucję czy firmę w kontaktach ze środkami masowego przekazu odpowiadając za całość informacji na temat firmy lub urzędu, która przedostaje się do mediów. "
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
runfox
Zaczyna Działać
Posty: 123
Rejestracja: pn mar 10, 2008 2:05 pm

wt lip 22, 2008 1:16 pm

Wiem jaka jest rola rzecznika prasowego....sprawa dotyczy jednak czasu i osoby (dziennikarza) ktora potrafilaby przeprowadzic ta rozmowe z konsulatem. Na ta chwile istnieje jednak problem kadrowy. Propozycja przeczytania tekstu przed kamera jest otwarta. Tylko kto go przeczyta? Doskonale zdaje sobie sprawe z braku czasu Aneczki25 i jej watpliwosci co dofunkcji rzecznika, mam tylko nadzieje, ze bedzie wspierac nas w inny sposob.

Sami widzicie iz instytucja "Redaktora Naczelnego" ktory od poczatku do konca bedzie nadzorowac tokiem prac jest wskazana..

Marcin wspominal dzis o jakis probach na miescie....jesli sie powioda to zapewne zgramy taki material... .
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

wt lip 22, 2008 1:54 pm

Oczywiscie, ze bede wspierac:-) Od poczatku mowilam, ze podoba mi sie pomysl TV. Musze jednak myslec tez o sobie i swoim zdrowiu:-) i dizycznym i psychicznym. Dlatego nie moge sie poswiecic w 100%.
Dzieki za wyrozumialosc:-D
Pozdr!
A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
runfox
Zaczyna Działać
Posty: 123
Rejestracja: pn mar 10, 2008 2:05 pm

śr lip 23, 2008 1:48 pm

Wracam ponownie do pierwszego postu :

"Redaktor naczelny, to cialo ktore bedzie podejmowac najwazniejsze decyzje, od ocen pomyslow przez korekty az po zgode na emisje materialow. Mam tu na mysli trzy cztero osobowy sklad ludzi kompetentnych. Ktos musi trzymac ster w przeciwnym razie rozbijemy sie na najblizszej rafie medialnej. Beda decydowac kogo i gdzie w danym momencie wyslac na pierwsza linie frontu. Dobierac osoby przy redagowaniu tekstow, pisaniu scenariuszy, weryfikacji pomyslow na program itp. To skrotowy opis ich pracy i obowiazkow."

Prosze o ustosunkowanie sie do tego tekstu wszystkich z grupy SotonTV.
ODPOWIEDZ