Konsul

Archiwum od 2006
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

śr lip 23, 2008 1:28 pm

moim zdaniem nie powinno byc 2 wersji, ale pomijam ten temat.
Sotonski drydnij do admina prosze.
Cos marudzi ze musi wszystko od nowa wrzucic/zrobic bo zmieniliscie stronke filmikow. Nie wiem o co chodzi. Daj mu po garach !!! :)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

śr lip 23, 2008 1:40 pm

wdarl sie blad...wrzucam na http://hosted.filefront.com/sotontv

To jest moje konto na filefront, ktore ludziska z naszej grupy znac beda.
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

śr lip 23, 2008 1:42 pm

do Eweliny...nic nie zmienialem. kompletnie nic.
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
runfox
Zaczyna Działać
Posty: 123
Rejestracja: pn mar 10, 2008 2:05 pm

śr lip 23, 2008 1:59 pm

Mamy juz material z zapowiedzi wizyty...Marcin dopiesci i bedzie wrzut. Teraz istotne pytanie: Czy staramy sie zrobic wywiad z Konsulem na koniec jego wizyty w Southampton? Mysle ze warto by bylo.... mamy Darka, czyli problem kadrowy znika. Jednak nadal nie mamy zgody ...trzeba by wykonac tel do konsulatu... . Co myslicie?
Wujek Kazek

śr lip 23, 2008 9:52 pm

Zapodaję przetłumaczony tekst do materiału z Darkiem:

On Saturday, 26 July General Consul of the Republic of Poland (Mr Robert Rusiecki) is coming to Southampton. A meeting with him will be held at SOS Polonia's office, at The Park House 2 Brunswick Place, Southampton, SO15 2AN between ... am and... pm .

Anyone interested will have an opportunity to hand in application forms for Passports, copies of Birth Certificate or a Certificate of Unpunishability.

To arrange an appointment you need to send a text message "KONSULAT" with your name and surname to mobile telepfone number: 07803 591 680 or call direct 02380 233 722 or 07900 568 546.

Saturday, 26 July - General Consul of the Republic of Poland is waiting for you at Southampton's office of SOS Polonia.

Co do samego nagrania, mam kilka drobnych uwag. Przesłuchując materiał kilkakrotnie stwierdziłem, że pewnych istotnych informacji w nim brakuje (patrz wyżej - tekst wytłuszczony - tłumaczenie wypowiedzi Darka, tekst pochyły - brakujące info). Uważam, że warto by podać imię i nazwisko Konsula (Robert Rusiecki), adres biura SOS Polonii, skoro już informujemy, że właśnie tam się odbędzie spotkanie, godziny urzędowania Konsula oraz oba numery telefonów, pod które można dzwonić bezpośrednio (co prawda obydwa są wyświetlane w pasku u dołu ekranu, ale wyczytany został tylko jeden).
Darek
Gość
Posty: 16
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:32 pm

śr lip 23, 2008 10:46 pm

Faktycznie paru informacji brakowalo,ale tylko dlatego dlatego ze material byl zrobiony z marszu. Troche na zywiol i nie bylo nawet czasu na podanie pewnych informacji.Ale i tak jak na poczatek uwazam ze jest ok.Musi miec plan pracy,czyli nie robic nic na tak zwanego "skoczka",tylko przed materialem miec pare godzin na zdobycie uzytecznych nfromacji.Dla mnie naistotniejsze jest imie konsula powinno byc.Jezeli chodzi o adres moze byc,ale istnieje ewentualnosc podania go w napisach,nie przedluza on flesza i nie nudzi.Anyway jestesmy na poczatku,wiem mamy czas aby wszytko poprawiac.Ja tez po przerwie musze wejsc w rytm.Choc jak na poczatek bylo ok,i naprawde mozemy sobie pogratulowac.Poza tym kazde uwagi sa cenne,bo daja inne spojrzenie i pozwalaja na poprawki:)
Nigdy tak nie bylo zeby jakos nie bylo tak mawial wojak Szwejk i tego sie trzymam:)
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

czw lip 24, 2008 5:54 am

To teraz:
1. nagrywamy jeszcze raz, czy poprawic napisy? Stalalem sie skrocic napisy ,axymalnie bo i tak juz jeca za szybko.
2. Czy wstawic angielski text i zamiescic film jako drugi. Jesli tak to jakim znakiem opatrzec roznice w wersjach jezykowaych? Czy np dodac flage GB?
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
Sotonski
Zaczyna Działać
Posty: 180
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 11:04 am
Kontakt:

czw lip 24, 2008 5:58 am

Co do ilosci numerow telefonow to nie wiem jak w TV ale w radio staralismy sie raczej podawac adres strony www lub rzeczywisty oraz max 2 num.tel. niz podawac ich 5 bo tego nikt pozniej nie zapamiatal i wychodzilo "losowanie lotto".
Wypraktykujemy zapewne sami :)
"Pracuje z nudów i nudze sie w pracy :)"
Wujek Kazek

czw lip 24, 2008 8:45 pm

Dziś postanowiłem zadzwonić do Konsulatu w celu uzyskania wszelkich informacji o przyjeździe Konsula. Sotoński nagrywał rozmowę na wypadek jakby w jej toku się okazało, że nie będziemy mieli możliwości przeprowadzenia wywiadu z kamerą w sobotę. Wtedy ta rozmowa stanowiła by wywiad, który by się wyemitowało z planszą w tle. Pomimo późnej pory (właściwie telefony dla petentów były już nieczynne) udało nam się połączyć z urzędnikiem dyżurnym, którym okazała się bardzo skłonna do pomocy pani. Od niej dowiedzieliśmy się, że Southampton odwiedzi nie Konsul Generalny, pan Robert Rusiecki lecz pani Konsul Monika Panasiuk z Działu opieki Konsularnej.

Szybko nakreśliłem pani dyżurnej nasze zamiary, po czym zostałem przełączony bezpośrednio do pani Panasiuk. Niestety pani Konsul oznajmiła, że ona nie jest upoważniona do udzielania wywiadów, ale zaproponowała rozmowę z Konsulem Generalnym, który z pewnością odpowie na nasze pytania.

WOW! Pełni nadziei, że w ciągu kilku minut rozmowy uda nam się zaciągnąć informacji od źródła, szybko musieliśmy jednak ostudzić nasz zapał, bo okazało się, że pan Rusiecki w tej chwili nie może z nami rozmawiać.

Od pani dyżurnej otrzymaliśmy jednak zapewnienie, że pan Konsul jest przychylny naszym planom i postara się skontaktować w tej sprawie z SOS Polonia, aby nam umożliwili nagranie wywiadu z panią Panasiuk :!: Potraktowaliśmy to więc jako zgodę na wywiad jednak chcieliśmy się upewnić, że ze strony SOSu możemy liczyć na współpracę. Tu znowu pojawił się problem, bo telefony SOSu były już wyłączone...

Ciąg dalszy jutro, bowiem będę próbował uzgodnić sprawę z panią Barbarą.
Wujek Kazek

pt lip 25, 2008 7:42 pm

Oto, czego dowiedziałem się dziś od pani Barbary Storey z SOS Polonia w sprawie jutrzejszego wydarzenia:
- Przede wszystkim, wyraziła zgodę na nakręcenie wywiadu z Konsulem i życzyła powodzenia w robieniu programu :!:
- Przyjeżdża zarówno pani Panasiuk jak i sam Konsul Generalny, pan Rusiecki. Ma być także któryś z Wicekonsuli, nie wiem jednak dokładnie kto (może to być jedna z tych osób: Wicekonsul Justyna Januszewska z Działu Wizowego i Obywatelskiego, Wicekonsul Anna Piękosz lub Wicekonsul Gabriela Szmidt z Działu Paszportowego)
- W SOS Polonia będą urzędować w godzinach 10:00 - 17:00 z godzinną przerwą obiadową między 13:00 a 14:00
- Mają być dziennikarze z innych mediów.

Słuchajcie, jesteśmy u celu! Tylko od naszej organizacji zależy to, czy nasz pierwszy poważny materiał odniesie sukces! Jest jednak kilka rzeczy, o których chcę Was poinformować licząc jednocześnie na Waszą opinię.

- Jedną stanowi fakt, że pomimo szczerych chęci, nie będę w stanie jutro zjawić się tam od rana, pasuje mi natomiast po południu, np. o 15:00. Zatem w wypadku gdy Marcin zdecyduje się nagrać materiał od rana, nie będę w tym uczestniczył.
- Chciałem zaproponować, żeby wywiad z przedstawicielami Konsulatu przeprowadził Darek, natomiast Marcin wydusi wszystko ze swojej kamery, co niezbędne do bombowego nagrania rozmowy.
- Opracowałem kilka pytań, które mogą być wykorzystane w wywiadzie. Mam zamiar przesłać je do Darka i prosić jednocześnie jego i Was wszystkich, żebyście ze swojej strony też mu jakieś przedstawili.

To na razie tyle. Mamy chyba wszystko, co potrzebne do osiągnięcia tego, co wspólnie postanowiliśmy! Życzmy sobie powodzenia jutro! :)
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pt lip 25, 2008 8:36 pm

Moje pytania:

- Jak często planowane są wizyty pracowników konsulatu w Southampton ?
- albo czy są planowane regularne wizyty w Southampton
-Czy mamy szanse na własny konsulat obejmujący Hampshire, Dorset, i większość południowej Anglii ?
-Czy konsulat ma coś ważnego do przekazania Polonii w So'ton?
-Czy zachodzą jakieś zmiany w prawie o których powinien wiedzieć Kowalski ?
Dużo pytań na temat :
-
Konsulat Generalny RP w Londynie przypomina, iż wciąż notujemy liczne przypadki oszustw i wyłudzeń dokonywanych przez fałszywych pośredników pracy na obywatelach polskich przyjeżdżających do pracy w Wielkiej Brytanii
- i czy to ma zasięg w Southampton ?


moje osobiste:
- jak zostać konsulem ?
- jakie umiejętności są potrzebne itp Wink
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Wujek Kazek

pt lip 25, 2008 8:49 pm

Mój zestaw jest taki:
• Skąd wzięła się inicjatywa goszczenia w Southampton przedstawicieli polskiego Konsulatu?
• Czy odwiedzają Państwo także inne ośrodki i organizacje polonijne w innych miastach na terenie Wielkiej Brytanii?
• Jaką formę będzie miało/ miało spotkanie z rodakami w siedzibie SOS Polonia – czy będą to indywidualne rozmowy z Państwem, czy też ogólne spotkanie informacyjne?
• Czy według Państwa to wydarzenie wzbudzi/ło duże zainteresowanie wśród Polaków mieszkających w Southampton?
• Jakie sprawy będzie można załatwić i jakich porad zasięgnąć podczas dzisiejszego spotkania?
• Jakiego rodzaju sprawy najczęściej skłaniają Polaków w Wlk. Br. Do prośby o pomoc Konsulatu?
• Czy i jak Kolsulat radzi sobie z ilością zgłaszanych spraw i jakie to są liczby, np. w ciągu miesiąca/roku?
• Czy była to jednorazowa wizyta w naszym mieście, czy planują Państwo regularne wizyty z myślą o Polakach mieszkających w rejonie Southampton?
• Czy kiedykolwiek pojawił się pomysł na otworzenie filii/komórki/oddziału polskiego Konsulatu w Southampton ze względu na dużą liczbę Polaków tu żyjących?

a więc częściowo się pokrywają. Dzięki!
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pt lip 25, 2008 8:52 pm

Czekałeś na to Kazek :lol: :lol: :lol:
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pt lip 25, 2008 9:01 pm

Na Konsula oczywiście ;)
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ODPOWIEDZ