FedEX - prawo

Archiwum od 2006
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

sob cze 12, 2010 10:00 am

Zacznę od początku. Mój chłopak zamówił na eBayu radio, które jest wynalazkiem z bodajże Chin (istnym wynalazkiem). Cena, którą ponosiliśmy była jedynie za radio - przesyłka była darmowa. Radio przyszło po tygodniu, co nas zadziwiło, ale to nie pierwszy raz kiedy coś zamawiałam i przesyłka była ekspresowa. Tu się zaczyna mój problem...

Dostawcą do mojego domu była firma FedEX, która po 2 tygodniach wysłała mi list w którym zostało napisane, iż obciąża mnie kosztami dostawy - czyli Ł26. Sprawdziłam www z której swój przedmiot zakupiłam, ale tam nic nie było wspomniane o ukrytych opłatach i jakoby, że będę pokrywać dodatkowe koszty, gdyż po prostu by się to nie opłacało, radio nie jest tego warte. Napisałam również do sprzedawcy, który jedynie mi odpisał, iż wysłał przedmiot bardzo tanio, a wspomniana firma wybiera losowo osoby, które maja zapłacić.

Od tego czasu dostałam już 3 listy, jeden z informacją, że chcą sprawę podać do sądu jeśli nie zapłacę. Koleżanka mówi, że mam się nie przejmować, gdyż jej chłopak był w podobnej sytuacji, ale olał i ucichło, ja się jednak boję, gdyż nie zamierzam mieć jakichkolwiek problemów sądowych.

Jeśli ktokolwiek umie mi pomóc - prosiła bym o radę.
doroska
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: sob lis 21, 2009 8:53 pm
Lokalizacja: southampton

sob cze 12, 2010 10:20 pm

Mam taka przyjacielska porade, zebys zaplacila ta niewielka kwote ( az wstyd szum robic) oraz zebys sie nauczyla nareszcie pisac w ojczystym jezyku bo w tej kwestii baaardzo slabiutko.
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

ndz cze 13, 2010 11:00 am

Doroska, wez sie uspokoj, to takie moje pierwsze spostrzezenie czytajac ten watek. Jak dziewczyna pisze to jej sprawa, wazne ze wiadomo o co chodzi.

Co do Ciebie Mileczka,
Kiedys kupilem z HK nawigacje samochodowa. Detale przesylki praktycznie identyczne. Paczke dotarczyla firma UPS. Po kilku tygodniach dostalem listowny rachunek do zaplacenia, jakies 28 funtow czy cos. To nic innego jak CLO ktore firma UPS musiala zaplacic za ta przesylke i dziwne zeby sama za takie rzeczy zaplacila, wiec napisala do Ciebie, do mnie jako klientow zeby im najzwyczajniej w swiecie ta kase zwrocic.
Na przyszlosc kilka rad ode mnie :
Sprawdzac wyraznie w tresci malej czcionki gdzie zlokalizowany jest przedmiot (UK czy HK)
Sprawdzac czy dany przedmiot ktory chcemy kuypic podlega clu jesli przjedzie do nas z HK, USA itd ... (najlepiej wejsc sobie na strone Revenju and Customs (niestety nie pamietam dokladnego linku) i tam sobie poczytac. Pisze wszystko wyraznie jakie produkty jakim clem sa objete (papierosy, alkohol, elektronika ... )
Niektore produkty przysylane przez sprzedawcow z Chin sa oznaczane na kopertach jako GIFT i to uchodzi na sucho (nawet jesli to drobna elektronika), ale niestety nie zawsze sie udaje.
Sprzedawcy z HK musza wypelniac (przewaznie na kopertach) deklaracje celna ... informacje odnosnie wartosci przedmiotu, zawartosc paczki itd (ale to juz pewnie zauwazylas).

Moja rada - zaplac to 22 funty czy ile tam masz dla swietego spokoju. Rachunek zachowac dla siebie w razie czego.
Moja sytuacja miala miejsce jakies 2 lata temu.
Tewraz jestem bardziej niz bardzo przeczulony przy kupowaniu jakliej kolwiek elektorniki z ebaya (zawsze sprawdzam czy przypadkiem sprzedawca nie pisze, ze ma magazyn w UK, a w m momencie chwilowego braku towaru wysyla od swojego poddostawcy z HK - to bardzo stary myk. Przeciez nie ma jak mu odowodnic, ze on wogole mial to na magazynie w UK, co nie ? ).

Pozdr.

Kris
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

ndz cze 13, 2010 4:46 pm

doroska pisze:Mam taka przyjacielska porade, zebys zaplacila ta niewielka kwote ( az wstyd szum robic) oraz zebys sie nauczyla nareszcie pisac w ojczystym jezyku bo w tej kwestii baaardzo slabiutko.


Nie mam problemów z językiem ojczystym droga koleżanko, ale dziękuje za zainteresowanie się moją osobą. Nie rozchodzi mi się tu o pieniądze, a sam fakt, gdyż uważałam to za pomyłkę, albo błąd sprzedawcy, chciałam się dowiedzieć.

Dziękuję Kris.
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

ndz cze 13, 2010 10:08 pm

ja na ebayu ograniczam sie do 25 mil - sam robie za kuriera :0
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

ndz cze 13, 2010 10:16 pm

pablo_el_diablo pisze:ja na ebayu ograniczam sie do 25 mil - sam robie za kuriera :0
Ja nawet nie mam roweru więc nie mogę :P
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

pn cze 14, 2010 10:01 pm

mil3czk4 pisze:
pablo_el_diablo pisze:ja na ebayu ograniczam sie do 25 mil - sam robie za kuriera :0
Ja nawet nie mam roweru więc nie mogę :P
jakto niemasz... a ten wózek z Lidla? hehehehe :lol: :lol: :lol: :D żarcik
Obrazek
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

wt cze 15, 2010 12:17 am

Nawet do lidla mam za daleko po wózek ;)

Co do sprawy, już się wyjaśniła, zapłaciłam należność, ale latałam cały dzień, bo w moim banku chcieli Ł20 za przelew, tlumacząc, ze bank FedEX-u jest amerykanski... na szczescie udalo sie przez infolinie. Bynajmniej teraz bede miala swiety spokoj. Wontek mozna przeniesc, dziękuje za pomoc.
RTLop
Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: pn sie 23, 2021 4:48 pm

pn lis 01, 2021 12:01 pm

podobno kobiety mają z tym problem. Ja przyznam szczerze że czasami mam takie momenty wahania, która to prawa a która lewa strona
I tak było na początku kursu, instruktor mówił w prawo , a ja dawałam kierunek w lewo
ODPOWIEDZ