Strona 1 z 1

Regulamin Forum

: pt wrz 21, 2007 1:49 am
autor: e-admin
Nowozarejestrowani nie maja prawa pisac w dziale CZARNA LISTA oraz nie maja prawa zalatwiac swoich porachunkow z firmami i instytucjami.

1. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników. Kieruj się Netykietą

2. Kieruj się zasadą uprzejmości stosując dobre obyczaje. Przez szacunek dla innych, uzyskasz poszanowanie dla siebie. Wszyscy jesteśmy tutaj przyjaźnie i pomocnie nastawieni.

3. Nie używaj wulgaryzmów - z wyjątkiem cytatów, oraz dowcipów.
- Nie uprawiaj na Forum sofistyki

4. Forum to nie śmietnik - jeśli Twój post niczego nowego nie wniesie do dyskusji nie umieszczaj go.( wyjątek dział Paplanie ;) )

5. Pisz na temat danego Posta, unikaj WIELKICH LITER w treści, nadaj Twojej wypowiedzi adekwatny tytuł. Nie dubluj postów, nie pisz takich samych postów w dwóch różnych tematach.
Zanim zadasz pytanie, utworzysz nowego posta, używaj opcji szukaj

Wszystkie odpowiedzi na pytania jak działa forum znajdziesz w FAQ

6. Forum nie jest miejscem na reklamę innych serwisów, chyba że dopuszcza to komentarz danego działu. Wszelkie treści o charakterze spamu są zabronione i będą natychmiast usuwane bez podania uzasadnienia. Zabraniamy również umieszczania w serwisie ogłoszeń komercyjnych( usługowych i tym podobnych). Wszelkie tego typu posty zostaną usunięte bez podania uzasadnienia.

- Jeżeli chcesz dodać reklamę (ogłoszenie, post, link) na forum, najpierw skontaktuj się z redakcja lub administratorem. Posty które zostały dodane bez naszej wiedzy/zgody zostaną usunięte a konto zablokowane lub usunięte;7. Moderatorzy i Administratorzy Forum

a. Administrator ma zawsze racje i jego decyzja jest ostateczna;

b. Administrator i moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia lub dokonania zmian konta, postu, podpisu, etc użytkownika bez podania przyczyny oraz lub jego wiedzy jeżeli zajdzie taka potrzeba.


8. Użytkownicy nie posiadający na koncie żadnego postu lub nieprzestrzegający regulaminy w rażący sposób, mogą zostać usunięci z forum bez ostrzeżenia.

9.Zakazuje się publikowania prywatnej korespondencji w każdej formie bez wyraźnej zgody zainteresowanych stron. Dotyczy to otrzymanej korespondencji poprzez: wiadomości prywatne , email, komunikatory lub pozyskanej w inny sposób.

10.Sotland.pl . nie ma obowiązku kasowania postów opublikowanych na forum, nawet jeżeli ich autor wyrazi takie życzenie.

11.
Każdy zarejestrowany użytkownik wyraża zgodę na okresowe otrzymywanie pod podanym adresem e-mail poczty elektronicznej oraz wyraza zgode na regulamin.

12. Posty traktujące o sprawach nie dotyczących ogółu należy kierować na konta prywatne.

13.
Zabrania się umieszczania zdjęć lub ilustracji naruszających powszechne zasady dobrego smaku (m.in. pornografia), graficznych reklam, zdjęć bez zgody autora i osoby na zdjęciu.

14. Właściciele oraz administratorzy i moderatorzy forum Sotland.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez użytkowników, administratorow oraz moderatorow.

15. W przypadkach, których powyższy regulamin nie wymienia, obowiązuje zasada zdrowego rozsądku.

16. Jeśli chcesz umieścić czyjś cytat (artykuł, wypowiedz użytkownika innego forum, fragment dzieła literackiego itp.) podaj autora i źródło. Sami też nie zgadzamy się na kopiowanie naszych postów bez podania źródła.

17. O zmianach w regulaminie informować będziemy na forum.
- Każdy użytkownik ma prawo zgłoszenia naruszenia regulaminu.

18. Spamujesz ? Twój link lub post zostanie usunięty a temat podpisany spamem. Jeśli nie jesteś pewien czy Twój post jest spamem zgłoś się do nas na maila.

Portal Sotland.pl staramy się prowadzić najlepiej jak potrafimy wykorzystując do tego naszą wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Przeznaczamy na to nasz prywatny czas. Jeśli masz jakiś pomysł na integrację Polonii Southampton napisz do nas maila: sotlandoffice@yahoo.com

: sob wrz 22, 2007 1:27 pm
autor: cuma
krótki, przejrzysty i sensowny regulamin :!: :lol:
sugerowałbym tekże dodanie np. do punktu 15 odwołanie się do zasad ogólnie przyjętych w sieci i poniższego linku:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

: ndz wrz 23, 2007 7:42 pm
autor: lunafly
Bardzo krotki ,ale tresciwy. Mysle,ze nie jest tez klopotliwy :)

: ndz wrz 23, 2007 11:14 pm
autor: e-admin
news do regulaminu, punkt 5 - nie dublujemy postów. Ten sam post niczego nowego nie wniesie, tylko zaśmieca. :mrgreen:

P.S. Zaznaczam ze w dziale Paplanie nie mamy żadnych oporów by paplać gadać itp. Po prostu punkt 4 regulaminu NIE OBOWIąZUJE !!! Czyli taki ,,freeland'' na forum :mrgreen:

Pozdro

: czw wrz 27, 2007 11:50 pm
autor: cuma
mam uwagę do pkt 4 powyższego regulaminu. wiem że to standardowy punkt i pewnie wszytkie lub prawie wszystkie fora takowy w swoich regulaminach posiadają.
jednakże uważam, że takie jego brzmienie ogranicza w pewien sposób swobodę wypowiedzi. jeżeli dyskutujemy na dowolny temat i spostrzeżenia czy punkt widzenia przedmówcy są akurat identyczne z moimi, to potwierdzenie słuszności wypowiedzi bez podawania uzasadnienia nie zaśmieca forum. przeciwnie, pozwala ukazać pogląd większej liczby użytkowników na dany temat. przecież każdy ma prawo zabrać głos w dyskusji, a czasem powielanie tych samych argumentów za lub przeciw może być nie tylko nudne ale wręcz uciążliwe czy denerwujące.
nie jest to poza tym forum tematyczne, ograniczające się do jednej dziedziny czy to nauki, czy to zainteresowań. zatem nie stwarzajmy sobie niepotrzebnych barier powodujących, że rozmowa będzie się ograniczać do suchej wymiany poglądów, bez wtrącenia żartu czy dygresji. inaczej nasze rozmowy staną się patetyczne i nudne jak niniejszy post, za co jak najuprzejmiej szanownych użytkowników (userami zwanych) przepraszam :wink:

: wt paź 16, 2007 7:13 am
autor: e-admin
Cuma według mnie masz całkowita racje. Ale powinni się ci wypowiedzieć, którzy uważają ze tutaj jest gdzieniegdzie śmietnik.

A tymczasem następny punt regulaminu
Często siedzimy i szukamy wiadomości by opracować nasze posty, by udzielić jak najwięcej informacji itp. Szukamy pomocnych nam tematów, otwieramy nowe, przeznaczamy na to nasz czas ... Pytanie do państwa :) Czy zgadzacie się by wasze posty były kopiowane i wklejane do innych serwisów ? Ja nie zgadzam się !!!

: wt paź 16, 2007 6:42 pm
autor: cuma
wiem o czym mówisz Ewelino :( moim zdaniem proste skopiowanie posta, wklejenie go bez edycji do innego serwisu i nie podanie informacji że znalazło się to "gdzieś tam" jest po prostu żałosne i poniżej poziomu. fakt, że nie zawsze stosujemy się na Sotlandzie do netykiety, ale przynajmniej staramy się uszanować cudzą pracę :? :!:

: śr paź 17, 2007 5:45 pm
autor: lunafly
Nie wspominając o pewnej kreatywności, wszak nie o to idzie w forum,dyskusji żeby przerobiła się w artykuł,czy kolejne czasopismo...to twórczość, nie odwzorowujmy innych, tylko sami twórzmy.
Każdy z nas ma prawo jak najbardziej szukać zródeł, odpowiedzi na postawione pytania ale odpowiedz powinna wypływać od nas samych a jeśli już coś mamy przykleić to podajmy autora i miejsce pochodzenia.
Cuma słusznie odniósł się do netykiety, wszak nie chodzi nam o to aby inni zarzucili nam piractwo a co gorsza kradzież pomysłów.

: pt paź 26, 2007 2:26 pm
autor: e-admin
Zmiany w regulaminie punkt 6 i 7.

Re: zmiany w regulaminie

: pt paź 26, 2007 9:08 pm
autor: pauli
Pani Apolonia napisala:
Oj, to mi sie bardzo źle kojarzy! :cry: Czy ADMIN jest nieomylny i omnipotentny? Kto mu nadał takie prawo?

- Administrator i moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia lub dokonania zmian konta, postu, podpisu, etc użytkownika bez podania przyczyny oraz lub jego wiedzy jeżeli zajdzie taka potrzeba.

?!!! Kto dał im prawo do ingerowania w tak osobiste rzeczy jak konto, podpis i posty, z którymi autor sie identyfikuje i za które odpowiada? I dlaczego bez podania przyczyny i nawet bez wiedzy uzytkownika? Przecież to zwyczajne nadużycie władzy! I jakiś dziwny autokratyzm. Kto to wymyslił i z kim uzgodnił? Przeciez to jest sprzeczne z demokratycznymi standardami UE! .... :wink:[/quote]
Pauli odpisuje:
Bo ADMIN to jest Antypatyczny Dreczyciel Masowo Indoktrynowanych Niewiniatek. Nie wiedzialas o tym Apolonio?

: śr paź 31, 2007 2:36 am
autor: e-admin
Obrazek