Oszukany przez księgowego ?

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lip 14, 2013 10:32 pm

Wiele osób z okolic Hampshire zostało oszukanych przez 'księgowego/księgową'', przeprowadzali rozliczenia by dostać swój zwrot podatku, jednak taki zwrot nigdy do nich nie wpływał, ale do nieuczciwego kowboja, który to określał się profesjonalnym księgowym. Byly tez przypadki niepoprawnych rozliczeń, kiedy ofiary oszustwa musiały zwracać nadpłacony podatek
Jeśli chcesz mieć pewność by Twoje rozliczenie było poprawnie przeprowadzone, sprawdź swojego księgowego. Miej pewność, ze to nie kowboj bez licencji, miej pewność, że Cie nie oszukuje i że podpisujesz z nim umowę ''Letter of Engagement'', która ochroni Ciebie i Twoje finanse.
Przede wszystkim upewnij się że:
• jest zarejestrowany w odpowiednim Accountancy Body ( AAT, ACCA, ATT, CIMA, CIOT) To jest absolutnie podstawowe wymaganie. Poza tym powinien:
-być autoryzowanym agentem HMRC i że ma zamiar przeprowadzić Twoje rozliczenie u ,,siebie na koncie’’ sprawi to, że on weźmie odpowiedzialność za rozliczenie.
-wystawi Ci fakturę za rozliczenie podatkowe (koszt rozliczenia podatkowego możesz odliczyć od przychodu)
Sprawdzaj stawki rozliczeń księgowych, porównuj ceny, jeśli są zbyt niskie nie myśl że znalazłeś super ofertę, zastanów się dlaczego to kosztuje tak mało. Zadawaj pytania i miej pewność że uzyskasz odpowiedzi. W końcu płacisz za serwis i usługę która ma być dokładna i zgodna z prawem.
Sprawdzaj księgowych i pamiętaj że tak jak lekarz nie jest lekarzem gdy tylko tak Ci mówi, tak i księgowy nim nie jest jeśli tego nie potrafi udowodnić.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ODPOWIEDZ