Cyfrowy Polsat

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
Paweł
Gość
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 17, 2006 2:06 pm
Lokalizacja: Fareham
Kontakt:

pn sie 13, 2007 5:40 pm

Witam wszystkich!
Potrzebuję pomocy - przywiozłem zestaw Cyfrowy Polsat i nie mogę ustawić anteny. Może ktoś zna kogoś, kto może mi pomóc?
reex
Gość
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 29, 2007 12:49 pm

pn sie 13, 2007 10:27 pm

a w google szukales :) proponuje tam poszukac cos napewno znajdziesz
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

śr sie 15, 2007 8:51 pm

To ja jescze lepiej, [przywizole,m sam dekoder myslac ze mi bedzie odbierac na siatkowej antennie od skaja. Znalazlem wczroaj talerz cyfry ale bez uchwytu a z reki ustawia sie nie lekko. pogoda nie sprzyja itp. moze kto ma na zbyciu najchetniej taki dluzszy model...
ustawia sie calkiem latwo tylko trza miec warunki;P
satelita hotbird 12188 mhz i lekko na zachod od anten siatkowych... pozdro i czekam na sprawozdanie z wykonania zadania..

ps. juz wrocilem z pl o wrazeniach napisze wkrotce, teraz poswiecam czas mojej slicznej pani:) pozdr
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

ndz sie 19, 2007 1:09 pm

kumpel mi doniosl talerz ze smietnika, ustawienie zajelo mi 10 min, dziury wiercilem wkretarka i 3 wielkosciami wiertel zeby bylo jej lzej ;) jako drabine posluzyly mi zielone biny kabel kupilem w argosie za 10 metrow dalem 5.99 f uchwyt 11 f w maplinie 30 cm ( w lidlu byly tansze kiedys), wkrety i kolki na shirley rd na przeciwko pl sklepu, 4 wkrety i kolki 12 mm = 2,06 f.
w lidlu maja obecnie talerze z konwerterami za 20 f chyba). oto fotki, talerz jest minimalnie na zachod od skaya. telewizor zmienie w przyszlym tyg na lcd - juz mam upatrzony nawet model wiem ze mi zazdroscicie ;DD

ObrazekObrazek

Informacje techniczne dotyczące instalacji zestawu


Cyfrowy Polsat nadaje swoje programy z satelity HotBird 13 E 12188MHz, polaryzacja Pionowa, FEC=3/4, Symbol Rate 27,5 Msymb/sec 12284MHz, polaryzacja Pozioma, FEC=3/4, Symbol Rate 27,5 Msymb/sec.
Dekodery Cyfrowego Polsatu umożliwiają odbiór kanałów telewizyjnych kodowanych w systemie Nagra Vision oraz kanałów FTA.

Do prawidłowej pracy dekodera niezbędna jest dobrej jakości instalacja antenowa, zawierająca:
- antenę o minimalnej średnicy 70 cm,
- konwerter satelitarny (full band),
- przewód koncentryczny 50 R tzw "satelitarny",
- wtyczki "F"do przewodu.

Instalację należy wykonać starannie z zachowaniem wszelkich zasad technicznych, co umożliwi prawidłową i nieprzerwaną pracę dekodera. Ważnym kryterium jest możliwość zainstalowania anteny tak aby była skierowana na południe. Strojenie anteny radzimy zlecić fachowcom, bo jest to operacja wymagająca doświadczenia i cierpliwości. Dekodery wyposażone są w system Diseq'C co umożliwia odbiór kanałów z kilku satelitów, za pomocą instalacji wyposażonej w przełącznik Diseq'c współpracujący z kilkoma konwerterami. Konwertery mogą być zamocowane na jednej lub kilku antenach.

ps. sie chcialem pochwalic nowym nabytkiem:
Obrazek
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
krzysztof
Gość
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 15, 2007 7:53 pm

ndz gru 02, 2007 11:40 am

czesc Pawel!a wic powiem Tobie jak ja to zrobilem:
kabel antenowy kupilem w B&Q za 50 metrow zaplacilem okolo12f,
kupilem dluga drabine tez w B&Q za100F :D moj landlord nie mial takiej dlugiej,wszedlem na dach,ale!nie moglem wiercic bo landlord mi ne pozwolil wiec kupilem spesjalne kleje,ktore naprawde sie przydaly i gdyby nie one nie dalbym rady przytwierdzic masztu,gdy juz wszystko umocowalem,podlaczylem kabel i puscilem po dachu do swojego mieszkania,nastepnie podlaczylem kabel do tunera i wlaczylem funkcje szukania programow i nic zero moj brat na dachu ja w domu,szukamy sygnalu i nic!to bylo naprawde wnerwiajace,zaczal padac deszcz wiec musielismy zakonczyc prace na dachu.Na nastepny dzien nie padalo wiec mozna bylo sie pobawic kreceniem anteny ale niestety nic z tego bo przyslanial nam drugi budynek!po krotkim naradzeniu postanowilismy wejsc na dach
wiekszego budynku ktory przylega do naszego i jest bardzo wysoki,znalezlismy wywierone predzej przez kogos dziury,ktore pasowaly do naszego mocowana,po zamocowaniu i puszczeniu kabla,podlaczeniu itp.wlaczylem funkcje szukania sygnalu,moj brat na dachu z telefonem ja w domu po 5minutach sygnal wskoczyl i zaczalem wyszukiwac programy i po kilku minutach moglismy juz ogladac polska telewizje!antene umocuj tak jak inne polskie talerze,mniej wiecej,popros kogos zeby byl przed telewizorem wlacz szukanie sygnalu i nie pozostaje nic innego tylko krecic lekko antena i bardzo powoli probuj najpierw w gure i w dol,ale bardzo powoli,pozniej lekko na boki i bedzie dobrze :D aha!musicie miec lacznosc miedzy soba!pozdrawiam
Arkadiusz1
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lis 08, 2018 1:25 pm

wt sty 29, 2019 7:39 pm

Akurat jeśli chodzi o odbiór, to zawsze warto wykorzystywać do tego specjalistyczne firmy, które się specjalizują w danych rzeczach. Jeśli mówimy o montażu anten, to powinniście zajrzeć do http://montazanten.warszawa.pl/ Dzięki temu sprawa przebiegnie o wiele szybciej i sprawniej. Warto skorzystać.
Elana
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lis 04, 2011 5:59 pm

śr sty 29, 2020 12:58 am

Też mam cyfrowy w UK, rachunki płacę z angielskiego konta prosto na polski rachunek bankowy cyfrowego, mało płacę a wszystko śmiga, jestem zadowolony. Wzoruj się na antenach u innych to będzie tak jak trzeba, to stary myk.
Awatar użytkownika
tewijip
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw cze 23, 2022 11:11 am

czw cze 23, 2022 11:23 am

Dziękuję za rekomendację
hipno
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 02, 2023 2:16 pm

ndz kwie 02, 2023 2:32 pm

Montaż anten można zawsze powierzyć sprawdzonemu instalatorowi. W Warszawie mogę polecić https://www.qnet.com.pl/montaz-anten-warszawa gdyby ktoś w tych okolicach potrzebował
ODPOWIEDZ