Aparat fotograficzny

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
shsoton
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 03, 2011 5:52 pm

sob gru 03, 2011 6:11 pm

Witam wszystkich :) jestem zainteresowany kupnem aparatu cyfrowego i mam pytanie gdzie można kupić jakiś dobry sprzęt do cykania fotek w miarę dobrej cenie . Jaki sklep byście mi polecili w Southampton lub może jakaś stronę internetowa ? i jaki aparat wybrać ? Jestem żółtodziobem w tej dziedzinie ale mam zamiar zacząć robić zdjęcia i na początek chce kupić jakiś aparat do 400 funtów . Proszę o pomoc

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

sob gru 03, 2011 10:06 pm

Ja polecam Digital Photo Centre na High street (na przeciwko argosu) gdyż jako jedyni wg mnie w miescie znaja sie na rzeczy i sa najmilsi. Wiele razy mi pomogli, tak samo kiedy popsuła mi sie lampa, nie bylo najmniejszego problemu ze zwrotem na gwarancje :) Tak wiec jesli tylko maja, to w sprzet zaopatrzam sie u nich. Iść, powiedziec co się potrzebuje, a panowie od razu zaczna doradzac jako profesionalisci, bez ciecia na kase.
shsoton
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 03, 2011 5:52 pm

ndz gru 04, 2011 11:18 am

Dzieki za poradę , na pewno się przejdę i zobaczę co maja mi do zaoferowania :)
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pn gru 05, 2011 8:56 am

shsoton pisze:Witam wszystkich :) jestem zainteresowany kupnem aparatu cyfrowego i mam pytanie gdzie można kupić jakiś dobry sprzęt do cykania fotek w miarę dobrej cenie . Jaki sklep byście mi polecili w Southampton lub może jakaś stronę internetowa ? i jaki aparat wybrać ? Jestem żółtodziobem w tej dziedzinie ale mam zamiar zacząć robić zdjęcia i na początek chce kupić jakiś aparat do 400 funtów . Proszę o pomoc

Pozdrawiam :)
Witam, do 400 funtów to zakupisz całkiem przyzwoitą lustrzankę dla początkującego, a porządną cyfrówkę to do 200 funtów zakupisz :P
Pozdrawiam
Galadriel
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 02, 2012 9:45 am

pt mar 02, 2012 10:00 am

To trochę uzależnione od tego co chcesz kupić: lustrzankę czy cyfrówkę. Ja generalnie cenię sobie aparaty fotograficzne Sony .
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

ndz mar 04, 2012 2:54 pm

aaaaa! tylko nie sony, to to samo co kodak - shit, shit, i dzieci emo fotografujace kropelki ...
jeeBrz
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 25, 2011 1:19 pm

pn maja 28, 2012 11:46 am

Witam. Chcialbym sie dowiedziec jaki aparacik polecacie dla poczatkującego fotografa? Chodzi mi o lustrzanki i cyfrowe bo nie wiem na co sie zdecydowac. Aktualnie posiadam malutką cyfrówke samsunga ST77.
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

wt maja 29, 2012 4:25 pm

Przyjdź do Currys Digital w West Quay, to popatrzysz co jest i się zorientujesz co Cię interesuje. Jestem tam codziennie z wyjątkiem wtorków i śród.

Do wyboru będziesz mieć aparaty kompaktowe, "zaawansowane" kompaktowe, bridge oraz lustrzanki. Ceny od 60 funtów w górę za kompaktowe, od 150 funtów za bridge, od 300 funtów za lustrzanki. Możesz zobaczyć na www.currys.co.uk jakie są w ofercie, ale to nie znaczy, że wszystkie znajdziesz w Currys Digital w West Quay. W każdym razie jak będziesz chcieć taki, którego nie ma w sklepie, a jest na stronie, to idzie zamówić lub znaleźć w innym sklepie firmowym w okolicy.
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

czw maja 31, 2012 11:51 am

Niestety Currys ma bardzo slaba i wyjatkowo droga oferte. Do 400 funtow dostaniesz juz bardzo dobra lustrzanke, ja sama jestem posiadaczka jednek, która teraz jest w tych okolicach cenowych, a bardzo sobie ja cenie (Nikon3100). Zalezy do czego potrzebujesz aparat, bo nie oszukujmy sie ale na impreze to z nia nie pojdziesz;) Mimo, iz wyzej wymieniony model jest jednym z najmniejszych i najlzejszych jakie mialam w rekach - a dla mnie jest to dosc wazne. Jak juz pisalam, warto zajrzec do London Camera ex. na High street i porozmawiac z fachowcami wylacznie od aparatow. Lustrzanka ma to do siebie, ze mozna ja rozbudowywac przez wymienne szkla, lampy, zele, czego zaden kompakt Ci nie zagwarantuje. Jak juz inwestowac to wylacznie Nikon, badz Canon, firmy sa sobie rowne.
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

czw maja 31, 2012 10:51 pm

To, że wybór w Currysie w West Quay jest mały, to się zgodzę. Jeśli zaś chodzi o ceny, to jest "price promise". Jak kupisz w Currysie i w ciągu tygodnia gdzieś indziej w sklepie w okolicach Southampton znajdziesz to samo taniej, to dostajesz z Currysa zwrot różnicy + 10% różnicy. Jakoś rzadko się zdarza, że ktoś przychodzi kasę, więc wnioskuję, że ceny takie same ;)

London Camera Exchange ma jeszcze jeden sklep w okolicach informacji turystycznej między Matalanem a Asdą. Poza tym jest jeszcze Jessops na High Street. Widziałem też aparaty w TESCO, ale jakoś nie jestem przekonany do ich pochodzenia, bo część sprzedawanych modeli nie istnieje nawet na stronach producenta. Więc albo były oryginalnie produkowane na inny rynek, albo to były prototypy, do których nikt się teraz nie przyznaje :) Moi klienci też mi uprzejmie donoszą, że Argos sprzedaje kamery i aparaty. Z tym, że Argos to mi się kojarzy z niską ceną, a niekoniecznie z jakością. Ale to tylko skojarzenia :)

Poza tym to trochę lipa ze sklepami fotograficznymi. Chyba teraz głównie kupuje się online. Nie wiem, bo nie kupuję dużo :)
ODPOWIEDZ