Projektowanie stron internetowych

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foczka
Bardzo odważny
Posty: 636
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:56 am
Lokalizacja: Southampton

pn lis 21, 2011 12:58 pm

Czy ktos sie orientuje jak to wyglada finansowo. Czy taka osoba/firma liczy sobie za godzine czy za projekt?
Moze ktos zna kogos godnego polecenia :P

Z gory dzieki za wszelkie info
When I am good I am good, when I am bad I am very good...;>
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

pn lis 21, 2011 3:03 pm

Liczy się za projekt a rozpiętśc cen jest naprawdę spora, wszystko zalezy od tego do czego ta strona będzie przeznaczona a co za tym idzie ile pracy trzeba w to włożyc :P .

Strony można podzielic na następujące kategorie w wielkim skrócie:
wizytówki -zazwyczaj najtańsze, zawierają tylko kilka podstawowych informacji o naszej firmie czy osobie
strony firmowe -troszkę bardziej rozbudowane strony z kilkoma podstronami i wiekszą ilością danych
serwisy -poradniki, artykuły tematyczne, galerie,ankiety, sondy itp...
wortale -aktualności, artykuły, publikacje, konferencje itp...
portale -miliony tematów, informacje i mnóstwo innych usług...
sklepy internetowe -wiadomo katalog produktów, możliwośc zakupu, itd..

Firm oraz osób prywatnych tzw. freelancerów jest mnóstwo, pozostaje tylko kwestia ceny...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Foczka
Bardzo odważny
Posty: 636
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:56 am
Lokalizacja: Southampton

pn lis 21, 2011 3:22 pm

Wow :D

Dzieki Jimmy. Widze, ze ja klasyfikuje sie tak posrodku tego spisu. Wlasnie jak sam mowisz, mozna przebierac w ofertach jak ulegalkach, ale jak ktos zna kogos wartego polecenia prosze info na priva.

p.s. a tak na marginesie, widze, ze pojecie masz wiec moze podzielisz sie swoja opinia odnosnie stron interetowych ktore glosza ze z ich pomoca sam stworzysz swoja strone. Myslisz, ze to warte zachodu?
When I am good I am good, when I am bad I am very good...;>
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

wt lis 22, 2011 9:31 am

Owszem sama stworzysz stronkę internetową nawet bez pomocy żadnych firm, czy stron, wystarczy odpowiedni program który "graficznie" nam w tym pomoże, lub wystarczy ściągnąc sobie jeden z wielu tysięcy gotowych szablonów i tylko wprowadzic dane...i stronka gotowa. Lecz to było by za proste :lol: gdyż zazwyczaj są to najprostsze stronki służące jako właśnie wizytówki lub proste sklepy internetowe, raczej ubogie i nie robiące szału 8) . Bardziej zaawansowane strony wymagają wkładu pracy w grafikę, design, strona techniczna itd...więc w twoim przypadku tylko i wyłącznie pozostaje ci tzw. Fachowiec

Najlepiej poszukaj na gumtree lub innych tego typu stronkach z ogłoszeniami i szukaj wśród studentów lub absolwentów którzy zazwyczaj są tańsi od starszych kolegów czy firm.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mil3czk4
Zasłużony W Boju
Posty: 329
Rejestracja: sob sie 29, 2009 6:14 pm
Lokalizacja: Shirley :P
Kontakt:

śr lis 23, 2011 6:10 pm

Ja posiadam swoja strone na darmowym serverze, nie placilam za to nic, jednak mozna zainwestowac w swoja domene i miec np inny adres internetowy, gdyz moj na chwile obecna jest bardzo skomplikowany. Dzieki tej fimie mozna stworzyc swoja wlasna strone wg upodoban a jest to dziecinnie proste, mi moze zajelo z godzinke, a w kazdej chwili mam dostep do wszystkiego i wszystko moge tam zmienic, takze nie narzekam przekladajac jakosc nad cene i to, ze nie wymagalo to ode mnie instalowania czegokolwiek. Wg mnie nawet gdybym miala za to placic - bylo warto, a ze nie musze i wszystko kreuje jak mi sie podoba, a chcialam prosta strone taka jaka wlasnie mam. Jedyne na co moge narzekac w wersji free jest reklama firmy. Reszta to dla mnie same plusy :)

moja strona jest podana w moim podpisie, takze ja osobiscie polecam, chociazby dla zobaczenia jak wasza strona mogla by wygladac za darmo.
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

czw lis 24, 2011 9:01 am

wszystko zostało już napisane powyżej, ty masz zwykłą prostą stronę tzw. wizytówkę lecz foczka potrzebuje coś pomiędzy serwisem, a wortalem, więc w tym przypadku już niestety żadna darmowa stronka ani szablon nie podoła... :lol:
Pozdrawiam
mariusz_m
Zaczyna Działać
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 29, 2009 5:39 pm
Lokalizacja: Southampton
Kontakt:

czw gru 01, 2011 12:32 pm

Przy obecnym rozwoju gotowców takie kombajny jak Joomla czy Wordpress spokojnie poradzą sobie z większością stron. Są do nich tysiące wtyczek rozbudowujących ich możliwości. Znowu jednak pytanie konkretnie co to za strona ma być.
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

czw gru 01, 2011 4:02 pm

mariusz_m pisze:Przy obecnym rozwoju gotowców takie kombajny jak Joomla czy Wordpress spokojnie poradzą sobie z większością stron. Są do nich tysiące wtyczek rozbudowujących ich możliwości. Znowu jednak pytanie konkretnie co to za strona ma być.
wszystko się zgadza lecz dla kompletnego laika to żaden szablon czy pomoc programu nie pomoże...pozatym stronka to tylko połowa sukcesu, bo trzeba stronkę umieścic na jakimś serwerze, wykupic domenę, wypozycjonowac itd...i dopiero wtedy czekac cierpliwie na sukces...
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ