Przelewy do Polski

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
Undercover
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 10:49 pm
Lokalizacja: Southampton

śr maja 04, 2011 8:06 pm

Hej,
Wiem, ze podobny temat juz byl, ale nie znalazlam tam odpowiedzi na moje pytania, wiec zaczynam nowy....

Chcialabym przeslac troche pieniedzy do Polski (a ze sie nie wybieram w najblizszym czasie oraz nie chce podac przez znajomych), wiec szukam innego sposobu. Czy macie jakis sprawdzony? Chodzi mi oczywiscie zeby to bylo bezpieczne, a jednoczesnie zeby nie stracic zbytnio na tym.
Wiem, ze mozna z polskiego biura na Portswood wyslac pieniadze i kosztuje to jedynie 5 funtow, ale znajoma wysylala ostatnio pieniadze za ich posrednictwem i stracila na tym wszystkim 400 zl (bo doreczaja w zlotowkach, a kurs ktory by dostala w kantorze a ich bardzo sie roznil, kwota, ktora przesylala byla bodajze tysiac funtow).
Czy znacie cos lepszego od tego sposobu? To potrzebuje na juz. A w ogole chcialam sie tez zorientowac bo moze w przyszlosci moglabym przelewac funty z banku w Anglii na konto w Polsce. Nie rozeznalam sie jeszcze, ale moze ktos juz tak robi i moze mi doradzic czy jakies polskie banki prowadza konta oszczednosciowe lub rozliczeniowe w funtach? Tu jeszcze nie pytalam, ale domyslam sie, ze mozna robic przelewy zagraniczne. Czy wiecie moze ile taki przelew by szedl i czy bank w Anglii oraz bank w Polsce wzialby mi jakas prowizje za przelew? Teoretycznie powinno to byc za darmo.

Bede wdzieczna za pomoc.
Undercover
---------------------------
"Just because you can, it doesn't mean you should"

MY NIE IMIGRUJEMY, MY KOLONIZUJEMY
tomasz.dyl
Gość
Posty: 17
Rejestracja: śr cze 13, 2007 5:29 pm
Lokalizacja: Southampton / Czestochowa
Kontakt:

śr maja 04, 2011 9:21 pm

Opcji jest wiele, poniewaz zamieszczam kilka z nich:
- Western Union - przelewy na okaziciela, ktore mozna odebrac w dowolnym oddziale Millenium Banku, Pekao oraz Bank Zachodni WBK. Oplata uzalezniona jest od kwoty przelewu. Zalety: pieniadze do odbioru w kilka minut badz na drugi dzien, zalezy jaki serwis wybierzesz. Mozna takze wyslac pieniadze za pomoca ich strony - westernunion.co.uk uzywajac karty debetowej.

- MoneyGram - podobnie jak powyzej, oferuje przekazy na okaziciela, ktore dostepne sa do odbioru po 10 minutach. Od nie dawna oferuja takze przekazy na polskie konto. Obecnie prowadza akcje, ze do £5.000 pobieraja jedynie £4.99 oplaty. Ponownie mozesz dokonac platnosci przez internet lub telefonicznie - 0080089 718971 (oblsuga w jezyku polski rowniez dostepna)

- RIA Financial Services - przelewy na konto, na okaziciela do odebrania na poczcie w Polsce lub z mozliwoscia wyplacenia w dowolnym bankomacie w Polsce. Oplata stala: £5, nie zalezenie od sumy. Polskim agentem jest sklep Pewex przy 31 Addis Square, Portswood Road w Southampton. Bedziesz potrzebowal ze soba dowod osobisty badz paszport.

- Sami Swoi - przelewy na konto w Polsce z mozliwoscia dokonania ich w domu. Oplata za przelew to £5 jesli chcesz ekspress badz £1 jezeli nie ekspres :)

Wszystkie angielskie banki oferuja miedzynarodowe przelewy (international money transfers), jednak oplaty sa wysokie - ok. £20 i czekasz nawet do tygodnia. Ponownie kurs jest do slaby i tracisz na nim dwukrotnie, poniewaz sprzedajesz go po zanizonym, a zarazem w momencie jego przelania kupujesz po o wiele wyzyszym.

Bank PKO BP oferuje mozliwosc dokonywania przelewow na polskie konto, jednak musisz jechac do Londynu by je otworzyc i skorzystac z jednej z powyzszych firm by wplacic za pierwszym razem pieniadze na konto, pozniej juz bedziesz korzystal z konta internetowego Inteligo.

W razie pytan pisz :-)

Pozdrawiam i powodzenia!
Tomasz
Undercover
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 10:49 pm
Lokalizacja: Southampton

pt maja 06, 2011 6:34 pm

dzieki za odpowiedz.
Musze sie chyba popytac bo owszem oplata tylko 5 funtow ale moge stracic o wiele wiecej na kursie.
Jesli przelew bankowy do Polski rzeczywiscie kosztowalby tylko 20 funtow a udaloby mi sie znalezc bank w PL oferujacy konto w funtach (w euro sa na pewno ale w funtach nigdy nie sprawdzalam) i po prostu zaksiegowaliby te pieniadze bez zadnej prowizji (teoretycznie nie powinno byc) to mysle ze to byloby rozwiazanie jakies bo chodzi mi o troche wieksze kwoty gdzie na kursie rzeczywiscie mozna stracic. Zreszta pewnie tu tez banki maja rozne oferty i moze gdzies mozna zrobic przelew taniej niz 20 funtow....export-import pomiedzy PL a Anglia kwitnie, wiec na pewno sa jakies opcje tylko musze je znalezc :-) mam nadzieje, ze nie dotycza tylko klientow biznesowych
Undercover
---------------------------
"Just because you can, it doesn't mean you should"

MY NIE IMIGRUJEMY, MY KOLONIZUJEMY
agjoaa
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 20, 2011 3:19 pm

wt cze 21, 2011 4:16 pm

osobiście polecam grosik ltd wszystko przez internet bez wychodzenia z domu, jak wejdziesz na stronę grosika to u góry masz podane kursy walut obecne -bardzo korzystne.Sprawdzone, rzetelne, zawsze możesz zadzwonić i dopytać sie czy kase dostali i przeleli itp. przelew kosztuje 4Ł ale czasem jest promocja ze w nd np. za free. Przez grosika na bieżąco robię przelewy do pl no i rachunki tez płace w pl .
Awatar użytkownika
Versus
Zasłużony W Boju
Posty: 254
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Znienacka

sob lip 09, 2011 4:30 pm

O ile sie orientuje, te wszystkie grosik union gramy i inne westerny sa ok jesli chcemy komus przeslac pienaidze b.szybko, i sprawdzaja sie przy nieduzych kwotach. Bo oplaty za przelew sa dosc niskie i turbodoladowana szybkosc jest sialalala.

Natomiast przy wiekszych kwotach, powiedzmy wyraznie powyzej 1500 funtow , jesli dla kogos czas wedrowki pieniazkow nie ma az takiego znaczenia (czyli te 2-3 dni moze poczekac) radzilbym inne rozwiazanie. Moze brzmiec jak kryptoreklama- trudno, najwyzej post zostanie zmoderowany, nic na tym nie zyskam nie strace - ja chce tu po prostu pomoc.
Ale do rzeczy. Jakie to rozwiazanie? Otoz przy wiekszych kwotach wtedy czy placimy za przelew 5 czy 15 funtow to nie ma az takiego znaczenia, duzo wiekszy wplyw ma kurs. No coz z tego, ze przelejemy za np 4 funty a nie 15, i pcozujemy "oszczednosc" 11 funtow, jesli jednoczesnie na brzydkim szpetnym kursie stracimy odpowiednik np. 500zlotych w porownaniu do cen polskokantorowych.
A moze byc odwrotnie -mozna przebolec te kilka funtow wiecej, ale za to zachowac owe 500zlotych, Jak?

- zakladamy konto na takim tworku jak http://www.walutomat.pl. Miejsce gdzie dostajemy cene lepsza nzi w kantorach w Polsce (zarowno przy kupnie jak i sprzedazy). Wymieniaja sie tam pieniedzmi zwykli ludzie jak ja i Ty (zupelnei jak na eBayu' czy allegro tylko tu towarem jest pieniadz) a firma obslugujaca walutomat kasuje prowizje (naprawde niska - w tej chwili przynajmniej)
- musimy miec konto
a )walutowe (funtowe)
b) zlotowe
w Polsce w jednym banku: w BZWBK, PKO BP badz pekoa sa - niestety inne w tej chwili sprawdzaja sie gorzej, ale nie bede sie tu nad tym rozwodzil
- musimy posiadac, lub przynajmneij miec mozliwosc skorzystania z konta bankowego w UK.

przyklad? Obecnie tu teraz i dzis grosik oferuje hojne 4,35 z funta, sprzedaz- 4,53.
Przy powiedzmy 5000 funtow otrzymujemy wiec 21,750 zlotych minus oplata za przelew.

poprzez ciekaowstke pt. walutomat to sie zmienic moze z mintuy na minute, ale obecnie cena to 4,4226 skup, 4,435 sprzedaz. prowizja = 0,2% czyli za funta tak naprawde dostaniemy 4,4226 x 99,8% = 4,414 zl.
Czyli za nasze wyimaginowane 5000 funtow mozemy dostac 22,070zl minus oplata za przelew w banku. placimy jakies 50zl wiecej za przelew,ale z drugiej strony zostaje w kieszeni 320zl z racji lepszego kursu.

W chwili obecnej doslownei tu i teraz przy kupnie funtow roznica jest duzo bardziej spektakularna. Przez grosik za 5000 funtnow trzeba by zaplacic 22,650, poprzez walutomat 22,175. Ponad 450 zlotych roznicy. Przypominam, ze kwota 450zl to wiecej nzi niejedna rodzina w PL potrafi zaoszczedxzic w 3 miesiace wiec... Wasza decyzja czy warto.

O przelewaczach a la grosik.co.uk vs kursach stosowanych w polskich bankach to juz w ogole lepiej nie wspomne, bo to moze byc przyczyna raka i chorob serca.


Podkreslam raz jeszcze, ze ma to sens, jesli ktos przelewa wieksze kwoty pieniedzy, niewazne w ktora strone. Jest troche z tym babraniny, przede wszystkim najwiekszym chyba minusem jest to ze trzeba niestety zalatwic konto w jednym z wyzej wymienionych trzech bankow w PL, a to wymaga osobistej wizyty.

Jesli ktos chcialby wiedziec cos wiecej to pytajcie tu albo na msg ,co wiem to powiem
Perfekcje tworza rzeczy male, lecz ona sama jest wielka.
Mietek
Gość
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 11, 2011 8:17 pm

czw lip 18, 2013 8:48 pm

Wszystko zależy o jakiej kwocie mowa.

Jeśli chodzi o płacenie za rachunki, wysyłanie niewielkich sum do Polski to mogę polecić http://www.transfer24.eu Opłata za przelew do 50 funtów wynosi tylko 0,95 funta i jest to obecnie najlepsza oferta na rynku. Przy większych sumach jest to 2,25% wartości wysyłanej kwoty. Pieniądze są na polskim koncie bankowym nawet tego samego dnia:)
toniek
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 22, 2013 1:25 pm

pn lip 22, 2013 1:32 pm

Jak ktoś czeka na przelew z Polski do Polski to polecam aktualne Sesje Elixir
Awatar użytkownika
pablo_el_diablo
Bardzo odważny
Posty: 904
Rejestracja: pt cze 15, 2007 3:55 pm
Lokalizacja: Zwoleń / Soton

wt lip 23, 2013 8:52 pm

Ja zarzucam oferte na fejsie do znajomych kto chce kupić/sprzedać funty, negocjuję i handluję, do 1000 funtow poki co mi sie sprawdzało, wiekszych kwot nie mam wiec klopot mniejszy..
[img]http://img9.imageshack.us/img9/1132/newmz.gif[/img]
bruno00
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 23, 2007 6:41 pm
Lokalizacja: portsmouth

ndz sie 25, 2013 1:07 pm

post office oferuje darmowe przelewy powyzej £250 funtów
Andy1979
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 28, 2014 4:35 pm

czw lip 17, 2014 1:47 pm

ja korzystam z England.pl

Przelewy są za darmo, mają dobry kurs, a co naj ważniejsze, pieniążki są na koncie w Polsce już po ok godzinie. Sprawdzona, solidna firma.

Ich strona to http://www.england.pl

Polecam :)
Elana
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lis 04, 2011 5:59 pm

śr sie 06, 2014 4:54 pm

transfer24 opłata 95p i po kilku godzinach kasa w Polsce tylko musisz się zarejestrować na stronie i pieniądze wyślesz wówczas kartą visa
milliam
Gość
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 26, 2014 8:51 pm

wt sie 26, 2014 9:01 pm

ja od jakiegos czasu uzywam tylko i wylacznie azimo
pieniadze dochodza w ciagu kilku godzin i oplaty sa bardzo niskie
moim zdaniem jest to jedna z najlepszych opcji na rynku
Awatar użytkownika
Sara88
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt lis 22, 2013 2:41 pm

pt wrz 12, 2014 12:08 pm

j polecam firme www.grosik.com

przelewam przez nich zarowno z Polski jak i do Polski (do polski oplacam rachunki wiec male kwoty). Z Polski wysylalam duza kase ze sprzedazy ziemii - dali mi bardzo dobry kurs i wyslali za darmo
obsluga klienta rewelacja (po polsku)
alexrej
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 04, 2016 6:59 pm

pt mar 04, 2016 7:04 pm

co sadzicie oAzimo? Wiecie, macie może jakieś doświadczenia,

w tej kwestii? Bo planuję spróbować, ale szukam jakieś potwierdzen od uzytkownikow
moneygrabbing
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 29, 2016 11:31 pm

czw sie 11, 2016 5:10 pm

Dla tych co nie lubią przepłacać.

Pełne zestawienie firm dokonujących przelewy znajdziecie na tej stronie: www.moneygrabbing.co.uk/oszczedzanie/tanie-przelewy-miedzynarodowe

Ranking jest odświeżany co jakiś czas.
ODPOWIEDZ