Początek w southampton-co i jak?

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
ODPOWIEDZ
pani_na_k
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 25, 2010 8:54 pm

czw lis 25, 2010 5:37 pm

Za ok. pół roku planuję wyjechać do Southampton. Przez pierwsze 2-3 miesiące będę mieszkać z bratem, wierzę w to,że uda mi się znaleźć pracę i odłożyć na mieszkanie itd. W związku z tym mam pytanie- czy z jednej pensji,np. w kfc dam radę utrzymać mieszkanie? Nie wyobrażam sobie wynajmowania pokoju w domu pełnym obcych ludzi, nie chcę też mieszkać z bratem więcej niż 3 miesiace. Myślę o wynajęciu studio flat lub 1 bedroom flat. Czy to jest wykonalne dla osoby z jedną pensją? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw lis 25, 2010 7:27 pm

WItam

W KFC powiedzmy ze zarobisz 850 funtow na reke. 45 h w tyg, liczmy ze 6 funtow na godzine.

Studio flat to minimum 500 z rachunkami. Tyle placili znajomi w domu przerobionym na studioflaty. Standard raczej kiepski.

Zostaje 350 na zycie.
O aucie chyba juz trzeba zapomniec.
Wakacje raczej raz w roku i to na weekend w Polsce.

Przy tych zarobkach ciezko sie utrzymac. Takie jest moje zdanie. Da sie przezyc ale bedzie tzreba uwazac i oszczedzac kase.

pozdr
pani_na_k
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 25, 2010 8:54 pm

czw lis 25, 2010 8:06 pm

A gdzie najłatwiej znaleźć pracę na początek?
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

czw lis 25, 2010 9:17 pm

Hey

Zalezy jaka praca Cie interesuje.
Jesli kazda praca to polecam zaczac od agencji pracy. Masz brata w Soton wiec niech rzuci haslem po znajomych moze ktos gdzies pomoze Ci sie wkrecic.

Jak znasz angielski to praca sie szybko znajdzie.
pani_na_k
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 25, 2010 8:54 pm

czw lis 25, 2010 9:23 pm

szczerze mówiąc,to może być każda,w miarę normalna praca.może byc fast food,bar,fabryka. problem polega na tym,że nigdy wcześniej nie pracowałam na umowę i nie mam w żaden sposób udokumentowanego doświadczenia. i boję się,że to będzie problem. Co do angielskiego-uważam że jest komunikatywny.
pani_na_k
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 25, 2010 8:54 pm

ndz lis 28, 2010 2:57 pm

jak wygląda załatwianie wszystkich spraw urzędowych np. uzyskanie NIN-muszę potwierdzić adres,ale jak to zrobić?Na poczatku na pewno nie wynajmę mieszkania a adresu brata nie chcę podawać.Poza tym konto w banku-jak je założyć skoro bank wymaga zaświadczenia o zarobkach a pracodawca wymaga konta w banku żeby przelewać na nie pensję?
Awatar użytkownika
FISHERMAN
Zasłużony W Boju
Posty: 299
Rejestracja: śr gru 05, 2007 10:17 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lis 28, 2010 5:47 pm

jesli chodzi o sprawy urzedowe to nie ma co sie o to martwic ... wszystko jest bardzo proste ...

bank konto Ci otworzy .. a NIN wyrbisz sobie jak bedziesz miala prace ... adres podasz tam gdzie bedziesz miaszakala ...a potwierdzenie adresu to nie wiem czy bedzie potrzebne ale to tez da sie zalatwic .

Martw sie bardziej o prace, i jakis zapas pieniedzy a reszata sie jakos ulozy .....

Jest tu wielkie grono ludzi ktore nie znaja jezyka i ma zero obeznania w swiecie a jakos sobie daja rade ... wiec i ty sobie dasz ..
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pn lis 29, 2010 12:42 am

pani_na_k pisze:jak wygląda załatwianie wszystkich spraw urzędowych np. uzyskanie NIN-muszę potwierdzić adres,ale jak to zrobić?Na poczatku na pewno nie wynajmę mieszkania a adresu brata nie chcę podawać.Poza tym konto w banku-jak je założyć skoro bank wymaga zaświadczenia o zarobkach a pracodawca wymaga konta w banku żeby przelewać na nie pensję?
Dokladnie potwierdze za Fishermanem, nikt nie bedzie ci robil trudnosci o ile znajdziesz prace bo ona zwyczajnie pomoze ci sie utrzymac , w bankach pracuja polscy konsultanci tak wiec w razie bariery jezykowej sprawa rozwiazana, ponadto juz od dluzszego czasu banki nie pytaja o zaswiadczenie o zarobkach, musisz miec tylko potwierdzenie adresu- jakis rachunek, list na ciebie, list od landlorda itp i zwyczajnie wyrobisz sobie darmowe najprostsze konto bankowe, a gdybys jeszcze go nie zrobila to zawsze mozesz pracodawce poprosic o to aby pierwsza pensje wyplacil Ci w czeku lub gotowce, tutaj naprawde wszystko jest dla ludzi a procedury bardzo uproszczone, najwazniejsze zadanie dla Ciebie to miec gdzie spac i znalesc jak najszybciej prace ( przywiez dokumenty i swoje CV razy kilka bo to Ci sie przyda przy skladaniu aplikacji) ,zajrzyj tez do Porad i dzialu Przydatne Linki, tam jest bardzo skrotowa droga do wszystkiego co bedzie ci tu potrzebne.
Obrazek
ODPOWIEDZ