Dzwonienie do Polski

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

ndz cze 03, 2007 5:14 pm

Jaki znacie sposob na tanie dzwonienie do Polski z komorki na stacjonarne ??
Interesuje mnie siec o2 - wiekszosc z nas ma zreszta w o2.
Numery specjalne ( 0800, 0844 itd itd ) nie sa liczone z bezplatnych minut dla abonentow, ktorzy podpisani kontrakt po 27 kwietnia br. ( tak dla przypomnienia, zrodlo - www.o2.co.uk ).
Piszcie , piszcie , piszcie ....

kris
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz cze 03, 2007 10:42 pm

A tu jest programik free call instalujesz na kompie tankujesz np. 10 Ł i masz 3 miesiace za darmo na telefony stacjonarne do wiekszosci krajow swiata w tym polski. Mozna go tak ustawic ze dzwoni przez twoja komorke jesli nie masz mikrofonu i glosnikow na kompie ( wpisujesz swoj numer tel ) Świetna rzecz. POLECAM !!!

http://www.freecall.com/en/index.html

NO a jak mnie nie ma przy kompie to używam :
08719994994 - na kom do polski
08707990990 - na stacjonarne
08700050863 - po 20 taniej
Istota
Gość
Posty: 18
Rejestracja: pn paź 30, 2006 10:09 pm

ndz cze 03, 2007 10:57 pm

najlepszy jest skype, no ale oczywiscie pod warunkiem ze obie strony maja sztywne łącze, aj zafundowałam rodzicom sluchawke podlaczana do skypa bo oni nie sa za bardzo nowoczesni i chyba by nie uzywali sluchawek

ze stacjonarnego dzwonie na stacjonarne za 3p za minute z nr 08445939700
a w komorce o2 mam wlaczony bolt on international, ale glownie uzywam do smsow za 10p
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

pn cze 04, 2007 10:19 am

Ewelina25 pisze: NO a jak mnie nie ma przy kompie to używam :
08719994994 - na kom do polski
08707990990 - na stacjonarne
08700050863 - po 20 taniej
Tylko Ewelino, te numery sa dla userow po 27 kwietnia juz niestety platne ...

Tak dla przypomnienia mi i wszystkim innym, ktorzy rowniez maja problemy zeby cokolwiek na stronie o2 znalezc wklejam :

Obrazek
Obrazek

A tutaj ostatni link, ale taki bardziej uzytecznie podany :
http://www.ofcom.org.uk/media/news/2007/02/nr_20070213b

Ech kurde i na co mi 600 minut miesiecznie jak sobie do polski nie moge podzwonic :/
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

ndz lip 15, 2007 2:32 pm

Tak sobie przegladalem moje wspaniale watki i doszedlem do tego :)
Otoz (nie zaczyna sie zdania od `otoz` heh ) kupuje sie gdziekolwiek karte iPhone, za np 5 funtow i wybiera numer dostepowy. 0800 cos tam, o ktorych wyzej pisalem nie dzialaja jako bezplatnie liczone z darmowych minut, wiec wybiera sie numer dostepowy przez londyn :) Na kupionej przez nas karcie wszystko jest dokladnie napisane. Po wykreceniu numeru podaje sie numer PIN, ktory oczywiscie tez jest na karcie i w ten sposob system identyfikuje nas, ze mamy to np. 5 funtow na koncie, czy za ile tam karte kupilismy. Pozniej wybiera sie numer i rozmawia .....
A pozniej trzeba naladowac baterie :)

Pozdr.
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Awatar użytkownika
orlick
Gość
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 23, 2007 7:10 pm

pn sty 07, 2008 11:41 am

Kliknij na ten link http://callchecker.moneysavingexpert.com jest tu codziennie aktualizowana wyszukiwarka tanich linii do Polski,
np. dzis z komorki na komorke dzwonie 3,5 p za minute. (Porownanie skype 20 p.)
W danym momencie najtansza jest teletop, z 3,5p za minute na komorki w polsce. Jesli macie duuuzo darmowych minut na komorce, a dzieki e2save mozecie ich miec duuzo, to jest to sympatyczne rozwiazanie.
Mam komorke w o2 na abonament i wszystko dziala. Wysyla sie sms kosztuje on 5funtow, i juz mozna dzwonic.
Pozdrawiam,
Orlick
just fly in the sky
Komorka na kontrakt? Proste:
http://www.e2save.com/?money4me8683649
syfon
Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw sty 11, 2007 7:27 pm

śr sty 09, 2008 8:37 pm

Witam !!!

10 Euro na 4 miesiace. Co daje 300 darmowych minut w tygodniu na stacjonarne. A po 4 miesiacach wg. cennika.

http://www.voipdiscount.com/en/index.html
Pozdrawiam...
Syfon...
krzysztof
Gość
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 15, 2007 7:53 pm

pn sty 14, 2008 10:18 pm

czesc!
oto nr z o2 na stacjonarne: 01617005005
dzwonie i dzwonie na poczatku pobiera z konta 5 i wystarcza to naprawde na bardzo dlugo!pozdrawiam
[/b]
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz sie 31, 2008 6:16 pm

Skype teraz ma niezlą ofertę. http://www.skype.com/intl/pl/allfeature ... ns/europe/
Mozna gadać ze stacjonarnymi numerami za 8.45 za 3 miesiące ! Uzyskujesz swój numer telefonu coby rodzinka z pl dzwonila do ciebie.
Całkiem przyzwoita cena jak na godziny gadania. Tylko ciekawe jak z jakością .
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

ndz sie 31, 2008 6:23 pm

Ewela79 pisze:czesc,
oto numer 80556, na ktorego trzeba wyslac sms-a o tresci POLSKA, pobieraja £5 (dostajecie 500min - 0.01/min i numer poprzez ktory nalezy dzwonic - 02084971207 - sprawdzony, pobiera 0.01/min zarowno na stacjonarny w Poslce jak rowniez na polskie komorki)
:)
Ewela79 .. sa tylko kruczki, o ktorych firmy oferujace takie uslugi nic nie pisza (znaczy pisza, ale malym drukiem). Oto niektore z nich : w wiekszosci ofert pobierana jest oplata za rozpoczecie polaczenia, a do tego oplata dzienna (czy sie dzwoni czy nie to i tak pobierana). Druga sprawa to to, ze jak Ci sie skonczy 5 funtow na Twoim wirtualnym koncie, to oni sami ponawiaja probe i sciagaja kolejne 5 funtow. A co, jesli nie chcesz placic znowu, tylko chcesz z innych uslug skorzystac ? Jak to anulowac ?
O tym nigdzie nie pisza jak zauwazylas.
Pozdrawiam serdecznie strudzonych w boju Emigrantow pragnacych kontaktu z Rodakami :)
KriS
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Ewela79
Gość
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 05, 2008 12:11 pm
Lokalizacja: Scotland

pn wrz 01, 2008 12:38 pm

Witam ponownie,
Korzystam z numeru, ktory podalam, polaczenia jak wszedzie -kosztuje 0.25p, reszta tak jak podalam. Nie narzekam, rozmawiam tak dlugo, jak chce. w momencie, gdy skonczy mi sie £5 kredytu, wysylam kolejnego smsa i mam kolejne 500min. W momencie, gdy nie mam juz ochoty korzystac z tej firmy, poprostu nie wysylam wiecej sms-ow. Nie przesadzajmy, niczego nie ma za darmo, a rozmowa z komorki zawsze wygodniejsza.
Numer sprawdzony, podalam dla zainteresowanych.
Zyj chwila i nigdy nie rezygnuj z marzen.
Ewela79
Gość
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 05, 2008 12:11 pm
Lokalizacja: Scotland

wt wrz 02, 2008 2:00 pm

Tak, to prawda ze jest duzo firm naciagajacych naszych rodakow, o wielu z nich nie ma zadnej informacji. Sama padlam ofiara firm, ktorych polaczenie z O2 na polski stacjonarny zaczynalo sie od nr.08... lub 07....Sprawdzilam nr, ktory podalam w moim pierwszym poscie i jak narazie nie naciagaja. Poprawiam powyzsza informacje - 0.01p/min na stacjonarne, 0.04p na komorki(niezaleznie w jakich kraju, kolega korzysta z tego numeru, aby rozmawiac z mama we Wloszech, na wloska komorke). Jakosc w porzadku, nie ma zaklocen w weekendy, jak to bylo z numerami 08.. i 07..
Jak narazie nikt z Rodakow ze mna wspolpracujacych nie narzeka, a oczywiscie wiesci sie rozchodza bardzo szybko i skutkiem tego wszyscy korzystamy z tego samego rozwiazania.
Pozdrawiam wszystkich na forum i napisze gdyby nagle zaczeli oszukiwac, bo widze ze ten post cieszy sie duzym zainteresowaniem :o
Zyj chwila i nigdy nie rezygnuj z marzen.
Ewela79
Gość
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 05, 2008 12:11 pm
Lokalizacja: Scotland

wt wrz 02, 2008 2:02 pm

Milam na mysli temat :oops:
Zyj chwila i nigdy nie rezygnuj z marzen.
krzys
Gość
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 9:27 pm

pn wrz 08, 2008 1:04 pm

Ja mam T-mobile i to dziala bez zastrzeżeń. Połączenie z numerem 02084971007 pobierane jest z darmowych minut.

tanie rozmowy do Polskiwyślij wiadomość z tekstem Polska na numer 80556 , aby zakupić 5 GBP kredytu na rozmowy. Przy pierwszym zamówieniu otrzymasz 15 minut gratis! Cena za minutę 1p. Lub wyślij wiadomość z tekstem Poland Mobile na numer 83006 , aby zakupić 3 GBP kredytu na rozmowy. Cena za minutę 1p. Otrzymasz dwie wiadomości z numerami dostępowymi oraz numerem PIN. Dzięki numerowi PIN zakupiony kredyt może zostać użyty z dowolnego telefonu komórkowego lub stacjonarnego!

2tanie rozmowy do Polski następnie zadzwoń do Polski używając numeru dostępowego, który otrzymałeś w sms-ie, poczekaj na powitanie i wykręć numer telefonu w Polsce, np. 0048 22 814...

3tanie rozmowy do Polski rozmawiaj za 1 pensa/min! (połączenie z telefonem komórkowym w Polsce kosztuje 6.5p/min

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

ndz sie 02, 2009 3:45 pm

Witam!

W zwiazku z moimi przejsciami z numerami dostepowymi postanowilem temat troszke odswiezyc. Osobiscie korzystalem z numeru dostepowego : 0870 415301. Rozmowy poprzez ten numer sa za darmo dla klientow BT w zaleznosci od twojego planu taryfowego. Osobiscie mialem Unlimited Evening and Weekend Plan - wieczory w tygodniu (po 18.00) oraz caly weekend polaczenia z numerami telefonii stacjonarnej w UK oraz 0870/45 za darmo (do 60 minut, pozniej nalezy sie rozlaczyc i polaczenie mozna nawiazac znowu). Przy numerach 0870/45 na rachunku z BT istnieje jednak gwiazdeczka ( * ) ktora jest opisana nastepujaco : "Calls up to an hour to 01, 02, 03 numbers (except to Channel Islands & ISPs). Fair usage policy applies to 0870/45 numbers. Charges apply if limit exeeded".
Zauwazylem, ze gdzies od kwiatnia br. BT sie wycwanilo i zaczelo (pomimo tego ze planu taryfowego nie zmienialem, numeru tez ..) mnie za polaczenia z numerem 0870 415301 kasowac (mimo ze dzwonilem wg reguly - tylko wieczory lub weekendy, nie dluzej niz przez godzine). Po kazdorazowym rachunku nieodzwona byla rozmowa z konsultantem z BT i wytlumaczenie mu lopatologicznie jak sytuacja wyglada. Jesli juz na infolinie sie dodzwonilem (trafienie na wolna linie jest trudniejsze niz w Nocnych Igraszkach na Polsacie, kto dzwonil to wie :) ) i wyklocilem sie z konsultantem (ktory mowil po angielsku duuuzu gorzej niz ja !) o moje kilka funtow, musialem znowu dzwonic w nastepnym miesiacu, bo znowu policzyli mi za numery, ktore powinny byc za friko.
Sytuacja powtarzala sie przez 3 miesiace. Rachunek zawyzony > rozmowa z konsultantem > uwzglednienie reklamacji > DDebit z konta na sume z rachunku > rachunek nastepny z wyrownaniem z poprzdniego, ale znowu zawyzony za miesiac bierzacy > rozmowa z konsultantem > uwzglednienie reklamacji ... Poczulem sie lekko zdegustowany (czytaj. wk.u#^%*@y). Znalazlem na stronie carphonewarehouse oferte z firmy talk-talk na landline + broadband (obecnie net mam w o2, 16MBit za L9.79). Tego samego dnia udalem sie do oddzialu c.warehouse na above bar street do polskiej konsultantki Marty ( :) ) zeby ofete nieco przyblizyla. Wyglada to tak : oferta obejmuje landline z :
Phone - unlimited phone calls to
* UK landline calls at evenings and weekends*
* Free local calls*
* Free technical support (from a TalkTalk landline)
* TalkTalk landline required from £11.25 per month
*(including 0870/0845 numbers)
do tego internet :
Broadband
* Fast, reliable, up to 8 Meg
* 40GB download limit
* FREE wireless router
Cena za calosc to 11.25 (line rental, ktore placi sie dla talk-talk, oni to placa BT - dzierzawa), do tego 6.49 calling plan, a internet jest za friko. Do calosci dostepna jest cala masa boltonow (pojecie powinno byc wam znane :) ), do telefonu, jak i do internetu. Ja wzialem dwa boltony : 1# kosztuje 2 funty, pozwala mi na bezposrednie (bez zadnych numerow dostepowych, zdrapek itp.) do polski na stacjonarne za darmo o kazdej porze dnia i nocy w dni powszednie, weekendy itd !. bolton numer #2 kosztuje 4 funty i przyspiesza moje lacze internetowe z 8 MBit/s do 20 MBit/s (oczywiscie w zaleznosci od mozliwosci technicznych infrastruktury w twoim rejonie). Jesli okaze sie, ze maksymalna szybkosc z jaka moge pobierac dane z netu to np. 9,5 MBit/s to nie ma sensu placic miesiecznie dodatkowych 4 funtow i zostane przy gwarantowanych 8MBit/s. Boltony mozna zmieniac, dodawac, odejmowac co miesiac ! Reasumujac : zakladam, ze technicznie nie moge miec szybkiego lacza w moim mieszkaniu, zostawiam tylko bolton numer 1, calosc kosztuje mnie 11.25 + 6.49 + 2 = 19.74 miesiecznie. Zapomnialem dodac, ze przez pierwsze 6 miesiecy tego 6.49 sie nie placi, co daje nam 38.94 kredytu. Jest natomiast oplata instalacyjna (czy inicjacyjna - jeden pies) w wysokosci 29.99 - jednorazowa. Jest ona rekompensowana (nawet z naddatkiem) przez te 6 miesiacy za darmo (38.94 - 29.99 = 8.95 zostaje w kieszeni).
Musze jeszcze wspomniec o ciekawej technicznie rzeczy. Ja jako klient BT (landline) oraz o2 (broadband) nie musze dzwonic do zadnej tych firm, wysylac listow, skladac wypowiedzen itd. - Talk Talk robi to za nas. Za okolo 3 tygodnie od momentu podpisania kontraktu nastepuje przelaczenie i od tego momentu jestesmy klientami talk talka. W tych okolicach powinien rowniez przyjsc do nas darmowy ruter talktalka.O oczywistych korzysciach (wspomnianych powyzej), miesiacznie nizszych rachunkach o polowe (w moim przypadku 19.74 miesiecznie zamiast okolo 40), jednej firmie bioracej DD z konta (zamiast dwoch), braku koniecznosci zalatwiania roboty papierkowej z wypowiedzeniami itp. pomyslcie sobie sami.
Jesli macie jakies pytania piszcie smialo :)

KriS
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
ODPOWIEDZ