Dzwonienie do Polski

Gdzie kupić? Jak znaleźć?... Czyli garść porad na bieżąco !
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

ndz sie 02, 2009 7:21 pm

hmmm ja osobiście dzwonie przez FreeCall, a doładowuje sie go podobnie jak Skype cena za rozmowe to 0.001 eurocent min. a jeślis sie zarejestruje tel komórkowy (w opcjach ) to można dzwonić z tel kom z jakiegolwiem miejsca w uk poczym przy rozmowie zabierane są darmowe rozmowy. i to wszystko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

pn sie 03, 2009 4:23 pm

bakteria1131 pisze:hmmm ja osobiście dzwonie przez FreeCall, a doładowuje sie go podobnie jak Skype cena za rozmowe to 0.001 eurocent min. a jeślis sie zarejestruje tel komórkowy (w opcjach ) to można dzwonić z tel kom z jakiegolwiem miejsca w uk poczym przy rozmowie zabierane są darmowe rozmowy. i to wszystko.
Jakby nie patrzec to dalej jest VoIP, czyli slabsza jakosc. Nie chodzi tu nawet o lacze, bo podejrzewam, ze masz conajmniej 10MBit download i 1MBit upload. Chodzi np. o jakosc bramek VoIP, jaka firma je instalowala, nizsza jakosc, gorsze przetworniki analogowo cyfrowe itd .. Do tego zaloze sie ze nie masz zainstalowanej funkcji QoS, czyli priorytetowej obslugi pakietow glosowych. Bez tego strumienie czesto lacza sie w calosc, co skutkuje przerwami w rozmowie, trzaskami, sekundami ciszy. Wyobraz sobie ze dzwonisz do mamy, a jednoczesnie jakies inne dane wchodza / wychodza, nawet nie mowie o prostym wysylaniu czy odbieraniu poczty, ale sa strony www, ktore co chwile sie odswiezaja poprzez skrypty, o ktorych nawet nie masz pojecia. Jezeli nie ma QoS to pakiety glosowe nie beda priorytetem i wtedy bolocks :)
bakteria1131 pisze:0.001 eurocent min.
Chyba "lekko" pomyliles kwote ? Jedna setna eurocenta za minute polaczenia ? Z moich skromnych obliczen wynika, ze to 24 setne grosza za godzine rozmowy - rzeczywiscie niezle tanio !!
bakteria1131 pisze:a jeślis sie zarejestruje tel komórkowy (w opcjach ) to można dzwonić z tel kom z jakiegolwiem miejsca w uk poczym przy rozmowie zabierane są darmowe rozmowy. i to wszystko.
Tak sie sklada, ze nie masz do konca racji. Usluga, o ktorej mowisz nazywa sie LowCaller i rzeczywiscie pozwala robic to co mowisz, ale z wyjatkiem :
1. Musisz miec telefon marki NOKIA tylko i wylacznie !! Instalujesz aplikacje LowCaller na swoim telefonie, ktora dzialajac w tle przekierowuje numery wybierane przez Ciebie z twojej ksiazki telefonicznej przez numery dostepowe.


Kwestie, ktora poruszylem 2 watki wczesniej tyczy sie nie tylko dzwonienia do Polski, ale rowniez oferty dostepu do internetu. Chcac miec w UK home broadband trzeba niestety placic line rental czy to BT czy innemu operatorowi telefonii stacjonarnej. No chyba ze wezmiesz sobie mobile broadband, nie ma oplat za stacjonarke, ale czesto gesto limit sciagania to 1-3 GB na miesiac, czasem 15 GB, ale kontrakt na 2 lata (www.three.co.uk)

KriS
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

pn sie 03, 2009 5:09 pm

hmm, jeśli posz mi swój nr tel to moge ci wyjaśnić jak to działa,
a jeśli chodzi o kwote za połączenie to jest to jeden eurocent. a przekaz rozmów jest zadziwiająco czysty., i nieinstalowałem tam żadnej aplikacji LowCaller , to tak w skrócie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kris
Bardzo odważny
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 08, 2007 10:51 pm
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

czw sie 06, 2009 6:29 pm

Nie musisz mi wyjasniac jak tego uzywasz, bo jak zauwazyles 2 watki wyzej podpisalem umowe z talktalk :)
[img]http://img256.imageshack.us/img256/3926/sig2pk.jpg[/img]
a-rt

sob sie 08, 2009 9:46 am

08448615615 - 1p za minute
Awatar użytkownika
m.arta_j.ankowska
Zaczyna Działać
Posty: 164
Rejestracja: sob sie 30, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Białystok

sob sie 08, 2009 6:26 pm

to calkowity koszt polaczenia czy jesli np dzwonisz z kom placisz dodatkowo za normalne polaczenie?
Awatar użytkownika
kromagg
Gość
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 13, 2008 9:56 am

sob sie 08, 2009 10:15 pm

jak zwykle jak sobie nie pomozesz nikt ci nie pomoze :) mam darmowe do chin i caly swiat w sumie..
jajah.com rejestruj swoj tel. dostajesz 150 minut za free jakosc oceniam na 6+ (nie sadze zeby u was byla inna) zarejestruj tel do ktorego dzwonisz i masz 150 minut potem doladuj konto min (2.5 £) i masz darmowe do bolu na polaczenia wewnatrz uzytkownikow zarejestrowanych w jajah.com :)
Jocker
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 04, 2010 11:50 pm

ndz sty 31, 2010 4:46 am

Może warto odświeżyć temat, bo jak widzę trochę namieszaliście w tych postach i już nie wiadomo dokładnie jak dzwonić :), tym bardziej, że posty sprzed kilku ładnych miesięcy... Chodzi mi o tanie dzwonienie do polski z komórki na abonament i wykorzystywanie darmowych minut. Niech ktoś poda jakiś konkretny przykład który jest teraz dalej aktualny. Z góry wielkie dzięki.
Jocker
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 04, 2010 11:50 pm

ndz sty 31, 2010 4:50 am

Zapomniałem dodać, chodzi mi tanie połączenia z komórki na komórkę do Polski! Pozdro.
Jocker
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 04, 2010 11:50 pm

pn lut 01, 2010 12:28 am

Nie dzwonicie już do Polski? ;)
Awatar użytkownika
Virus
Bardzo odważny
Posty: 567
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 3:06 am
Lokalizacja: Southampton, Townhill Park
Kontakt:

pn lut 01, 2010 1:43 am

Jocker pisze:Nie dzwonicie już do Polski? ;)
ja bardzo żadko, a jeśli już to przez freeCall, szczegóły są napisane w moich postach powyżej :D
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pn lut 01, 2010 6:11 pm

Dzwonimy, dzwonimy :) chyba nie za bardzo czytales ze zrozumieniem posta, Virus pisal o FreeCall, mozna tez skorzystac ze Skypa a przede wszystkim popytaj w swojego macierzystego operatora komorkowego ( maja teraz rozne formy dodatkowych propozycji dla klientow pragnacych wykupic dodatkowy pakiet minut itp z numerem dostepowym do Europy Wschodniej itp), teraz na rynku masz bez liku firm oferujacych ci tzw. karty zdrapki- male sklepy spozywcze, polskie sklepy itp - na nich masz swoj kod i przez odpowiedni numer przekierowany zostajesz na ten, ktory cie aktualnie interesuje.(oplata stala i pieniadze za polaczenia sa odliczane z Twoich darmowych minut)
Nie wymienie ci firm bo jest ich naprawde bezliku a ponadto nie korzystam juz dawno z takiej formy-, obecnie dzwonie glownie na telefony stacjonarne z mojego telefonu domowego - wypowiedz o dzialaniu Talk, Talk juz pisal szeroko Kris w poscie wyzej.
Nie chce dublowac postow, radze wiec kupic sobie w polskim sklepie taka zdrapke, albo najpierw poczytac o warunkach platnosci jakie oferuje- cena itp, ewentualnie szukac wsrod licznych ogloszen zamieszczonych w polskiej prasie np. Goniec Polski, Cooltura itp- przescigaja sie w ofertach :)
Kazdy ma swoje upodobania , wie tez jak czesto dzwoni, ile czasu pochlania mu rozmowa, tak wiec musisz poszukac sam cos odpowiadajacego twoim potrzebom.
Powodzenia i pozdrawiam,
lunafly1 :)
Obrazek
ODPOWIEDZ