modelarstwo - jachty

Masz hobby? Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Podziel się swoimi pasjami!
ODPOWIEDZ
cinas
Gość
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 15, 2010 12:57 pm

czw lip 08, 2010 1:03 pm

czesc, mam ok 20-25 letnia 10-Rater (popularna dyche) - kto sie bawil lub bawi w lodki bedzie wiedzial. Jesli masz zaglowke RC to mozemy sie poregacic - ja plywam w Hythe. Jest wprawdzie kilka klubow modelarskich w okolicy ale zawsze fajniej miec swoja paczke a nie plywac z emerytami ;-)
A tutaj link do Model Yacht Sailing Association:

http://www.mysa.org.uk/10rater.htm

czekam na odzew na maila: cinas111@yahoo.com
Marcin
seeeeer
Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 25, 2007 6:13 pm

pt lip 09, 2010 8:27 am

Tak z ciekawości pytam kogoś kto się orientuje .Jakie trzeba posiadać papiery na to ustrojstwo ?
cinas
Gość
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 15, 2010 12:57 pm

pt lip 09, 2010 10:08 am

Czesc,

Z tego co wiem nie trzeba miec na to papierow. Czestotliwosc, ktorych uzywa sie do radia (27MHz - wszystkie modele, 35MHz - samoloty, 40MHz - lodki, 2GHz - wszystko) nie 'nachodza' na inne uzywane czestotliwosci. Ze wzgledu jednak na spory zasieg (1 -2 km) warto byloby sie zorientowac czy w okolicy ktos nie lata, jezdzi, plywa :-)

Jedyne co trzeba miec by nie wchodzic sobie w droge jesli bawi sie kilka osob na raz to kilka par kwarcow, by 'poprzesowac' czestotliwosci wzgledem poszczegolnych modeli.

Ja nigdy w Polsce nie mialem na to papierow a bawilem sie modelarstwem zaglowym i kolowym przez okolo 20 lat na wszelakich zawodach lokalnych az po Mistrzostwa Polski.

pozdrawiam,
Marcin
cinas
Gość
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 15, 2010 12:57 pm

pn lip 11, 2011 11:40 am

Hej,
Skoro juz zajrzalem no forum (po bardzo dlugiej przerwie) to odswiezam temat.
Marcin
ODPOWIEDZ