wolontariat w Southampton?

Masz hobby? Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Podziel się swoimi pasjami!
ODPOWIEDZ
no-res
Gość
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:47 pm

wt sie 11, 2009 2:10 pm

Zastanawiałem się czy tego wątku nie wkleić pod 'pracę'. Może powinienem był :)

Tak czy inaczej, zastanawiałem się czy ktoś jest na tyle szalony, aby trwonić czas na wolontariat? A jeśli tak, to gdzie, co i jak? Sam teraz czegoś sobie szukam. Mam kilka pomysłów, ale jestem jeszcze wciąż nowy w Southampton, więc liczę na idee tych, którzy tu dłużej zakorzenieni (lub krócej, ale będących jeszcze większymi entuzjastami trwonienia czasu :)

:idea:
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

wt sie 11, 2009 4:10 pm

EU Welcome Project zawsze poszukuje wolontariuszy;-) wejdz na strone www.euwelcome.org i poczytaj o projekcie;-)

pozdrawiam

A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

wt sie 11, 2009 11:59 pm

Gdzies tu na forum bylo ogloszenie o wolontariacie - poszukuja wolontariuszy do polskiej kawiarni. Pod "ogloszeniami" bodajze. Watek sie rozwinal i tam najlepiej sie zorientujesz jakie jest podejscie do wolontariatu wsrod forumowiczow :shock:
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

śr sie 12, 2009 12:19 am

Pomyslalam sobie, ze moze powinnam dodac, ze cel EU Welcome jest o wiele bardziej szczytny niz praca w kawiarni, o ktorej wspomnialam wyzej :D
no-res
Gość
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:47 pm

śr sie 12, 2009 12:50 am

taa, Celtka. Wątku nie znalazłem, ale domyślam się o co chodzi. Staram sie jednak nie tracić nadziei ;) A na pewno nie zamierzam angażować się w nic komercyjnego.
Więc zobaczymy. W zasadzie mam kilka ciekawych organizacji na oku, ale pomyślałem, że warto rzucić temat i zobaczyć, czy ktoś z rodaków nie jest przypadkiem zaangażowany w coś ciekawego. Na marginesie, eu welcome brzmi kusząco, więc może...

tymczasem ściskam mocno dłoń rodaczki!
no-res
Gość
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:47 pm

śr sie 12, 2009 1:13 am

ha, wątek znalazłem i kąciki ust mi się nieco uniosły na dobranoc
Awatar użytkownika
Jimmy
Zasłużony W Boju
Posty: 360
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:25 am
Lokalizacja: So'ton

śr sie 12, 2009 8:26 am

Celtka co do tego wątku z wolontariatem w kawiarni to dodam tylko od siebie, że jest zdecydowana różnica pracowac harytatywnie np. w sklepie typu british heart foundation lub innego rodzaju sklep gdzie dochód jest przeznaczony na różne projekty niż praca w kawiarni za friko której to dochód jest przeznaczany na prywatne cele jej właścicieli.Pozatym w takim przypadku to nie jest wolontariat tylko praktyka?, darmowe szkolenie? lub nazywając rzecz po imieniu wyzysk!!! czyż nie tak?!
Pozdrawiam
no-res
Gość
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:47 pm

śr sie 12, 2009 9:51 am

"wyzysk" może brzmieć krzywdząco; kto wie, jakie motywy kierowały właścicielami tej kawiarni; może chcieli promować polską kulturę w ten sposób, co nie byłoby ostatecznie złym pomysłem. Niestety niezbyt celne było użycie "wolontariat" czy "wolontariusz", kiedy należało raczej, jak Jimmy trafnie zauważył, użyć terminu "praktyka" lub "staż". Ale muszę się zgodzić z tymi, którzy podkreślali możliwość otrzymania referencji, bo bez tych ostatnich w Anglii bywa ciężko.

W każdym bądź razie wolę wolontariat niż praktykę, no chyba, że bardzo by mi zależało na zyskaniu jakichś umiejętności lub doświadczenia. Ale tutaj w Anglii chyba dostaje się zazwyczaj mimo wszystko jakieś wynagrodzenie na czas trwania stażu.
Celtka
Zaczyna Działać
Posty: 159
Rejestracja: wt lip 07, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Southampton

śr sie 12, 2009 10:15 am

Tak jest, Jimmy, tak jest, roznice widze, nie neguje. Faktycznie kwestia nazewnictwa jest tu wazna - to faktycznie bardziej na praktyke tam zakrawa. Ale ze wyzysk to niekoniecznie sie zgadzam- sprawa jest postawiona jasno, nikt nikogo nie oszukuje co do tego czego moze sie spodziewac. Dlatego troche zaskoczyl mnie jad, ktorym zialo na tamtym watku, ale tamten to tamten, nie bedziemy tu tematu kontynuowac, jak sadze.

No-res- do EU Welcome zachecam, bo jak napisalam - cel szczytny i widze, ze rzeczywiscie zapotrzebowanie na pomoc jest. Aneczka moze Ci powiedziec dokladnie jak sprawy wygladaja, ja nie jestem (poki co) w ich dzialalnosc zaangazowana, ale wpadlam raz na organizowane przez nich spotkanie doradcze i zaskoczyla mnie liczba osob, ktora przyszla tam po pomoc.

Pozdrawiam, powodzenia
Agus
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 12:19 pm
Lokalizacja: Southampton

śr sie 12, 2009 6:21 pm

Zależy co kto lubi i chciałby robić, bo różnych możliwości jest sporo, choć nie wiem, na ile łatwo jej dostać taką pracę.

Na Kingsland Square przy St Marys Street w białym budynku na rogu mieści się Southampton Voluntary Services (SVS) - mają tam bazę organizacji, w których można znaleźć pracę jako wolontariusz.
Ich strona:
http://www.southamptonvs.org.uk/

A tutaj:
http://www.do-it.org.uk/
wyszukiwarka aktualnych ofert dla wolontariuszy. Chyba działa, bo mi odpowiedziano i zaproszono na rozmowę.
no-res
Gość
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:47 pm

śr sie 12, 2009 10:04 pm

dzięki wielkie za wszystkie posty, sugestie i rady!

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

pn sie 17, 2009 9:54 am

Jeszcze bardziej szczytnym wolontariatem moze byc praca ze zwierzetami:-) w tej chwili poszukuja kogos do recepcji i pomocy w szpitalu dla zwierzakow w soton. Oto szczegoly:
http://www.pdsa.org.uk/managed/vol_sear ... ol_id=8198 Pozdr!

Ania
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Awatar użytkownika
olero
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 7:54 pm

ndz sty 10, 2010 9:21 pm

Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz sty 17, 2010 12:50 pm

Poznałam wczoraj dziewczynę, Polkę, która jest managerka w British Heart Fundation w Eastleigh.
Poszukuje ona wolontariuszy do sortowania, rozkładania ubrań itp.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do mnie na priva lub bezpośrednio do sklepu w Eastleigh.
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ODPOWIEDZ