Cyberpunk 2020

Masz hobby? Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Podziel się swoimi pasjami!
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

ndz lip 13, 2008 10:24 pm

Cyberpunk 2020, mistrz (lub gracz) z prawie 16 letnim doświadczeniem (12 lat sam Cyberpunk) szuka ludzi do gry z Southampton. Doświadczenie nie wymagane lecz mile widziane. Terminy sesji: nocki z piątku na sobote i z soboty na niedziele. Wszystko do dogadania. Jesli masz ochotę lub po prostu nudzi Cie chlanie co weekend zapraszam do gry.
Trycak
trycak@poczta.onet.pl"
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Trycak

pn lip 14, 2008 3:13 pm

Male sprostowanie. Moga byc wszystkie RPG. Jednak najlepiej bawie sie przy CP.

Ktokolwiek???????

Trycak
Kawa
Gość
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 22, 2008 4:31 am
Lokalizacja: SO16

pn gru 22, 2008 4:49 am

Nadal aktualne?
Jako wielosystemowa ex-mg ukośnik graczka (ok. 6-letni staż) dysponująca jedynie jednym mg ukośnik graczem (kilkanaście lat stażu) chętnie poznałabym kogoś jeszcze do ewentualnej wspólnej rozgrywki. Zwłaszcza, że sesja jeden na jeden w niektórych systemach się zwyczajnie nie sprawdza.


Jeśli jesteś zainteresowany możemy omówić szczegóły przez forum lub gg 9481358.

Pozdrawiam desperata ;-)
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pn gru 22, 2008 3:01 pm

Radze odpisac na maila do Trycaka .. kazal sie wywalic z forum po potyczkach slownych z sotonskim :roll:
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Kawa
Gość
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 22, 2008 4:31 am
Lokalizacja: SO16

pn gru 22, 2008 5:56 pm

Eh, szaleństwo. Dzięki.
Mercucio
Gość
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:02 pm

pt lut 19, 2010 1:20 pm

Witam, kiedyś kilka dobrych lat temu grałem głównie w warhammera, ale chętnie bym spróbował sesji, cyber punkowych.
Awatar użytkownika
lunafly
Bardzo odważny
Posty: 902
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 1:04 pm
Lokalizacja: Southampton

pt lut 19, 2010 9:44 pm

:roll: :roll: :roll:
Czytam Was i to wszystko brzmi jak jakis szyfr, na czym polegaja te Wasze gry, powiedzcie cos na ten temat.
Obrazek
Kawa
Gość
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 22, 2008 4:31 am
Lokalizacja: SO16

śr lut 24, 2010 4:49 pm

Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.

wikipedia.pl http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_fabularna


Ale definicja brzmi jak psychobełkot, zwłaszcza ostatnie zdanie, a nikt pewnie artykułu nie przeczyta bez pistoletu przy glowie. Najporościej jak potrafię to mogę powiedziec, ze...

Mistrz gry (MG) odpowiada za świat gry, tworzy scenariusz, który postawi przed graczami, a gracze wcielając się w postaci zostają wpleceni w fabułę i swoimi poczynaniami kształtują nadchodzące wydarzenia. Często działa to na zasadzie na przykład rozwiązywania przez graczy zagadek jak w kryminałach lub wypełniania zleceń jak w bondowskich filmach. Ogólnie zabawa jest jak interaktywna książka lub film odbywające się w głowach graczy. Nierzadko zdarza się, że gracze zachowują się zupełnie inaczej niz przypuszczał MG i scenariusz musi byc na bieżąco dostosowywany, co prowadzi do zakonczenia, ktore znacznie odbiega od pierwotnego planu prowadzącego. O ile jakieś zakończenie osmielił się planowac ;-)
Całośc polega na opisywaniu przez mistrza gry świata i bohaterow niezaleznych (ich zachowania, wygladu itd.) oraz deklaracjach graczy mówiących jak oni reagują na to co się właśnie dzieje. MG "prowadzi" wszystko, całe otoczenie odgrywając role wszystkich począwszy od kelnera w restauracji, przez mafioza, policjanta i bezdomnego, a kończywszy na bezdomnym kundlu i wietrze poruszającym liścmi na brudnych ulicach miasta ;-) Kazdy gracz wciela się jedynie w swoją stworzona wczesniej postac.
O tym czy zadeklarowana przez gracza akcja się powiodła i jaki był skutek decyduja zdrowy rozsadek MG (o ile tenze taki posiada) i mechanika systemu opierajaca się na wielościennych kościach.
Awatar użytkownika
Vitcox
Gość
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 08, 2011 4:26 pm

czw sie 11, 2011 7:37 pm

ba ;] CP był pierwszym systemem w który zagrywaliśmy z chłopakami... było jeszcze po drodze, Wilkołak, D&D, Wiedźmin, Kryształy czasu i nawet nie potrafię zliczyć ile sesjogodzin wyłupaliśmy.

Niech stracę, mogę poprowadzić sesję. Mam nawet jeszcze kampanię napisaną przeze mnie.
Tak czy inaczej, wolał bym pograć ;] Możemy ugadać się na jakimś zlocie w PSC (nota bene Polish Social Club), który mam zamiar zaszczycić swoją obecnością (ale narcyz ze mnie INI`t :D)

A ma ktoś w ogóle K10 i resztę syfu ?? :D do CP w zasadzie potrzeba mi 2xK10 i K6 ;] Mechanikę mam jeszcze w pamięci. eRPeGowcy do boju!!! :D
W podziemiu zaszyty, kruszący szczyty, produkuje bity!
Ya man! Put Urs GuNz off and listen to BoB MaRlEy!!
Kawa
Gość
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 22, 2008 4:31 am
Lokalizacja: SO16

czw sie 11, 2011 8:00 pm

Świetnie! Jeśli chcesz grac, tym lepiej, bo autor wątku to Mistrz Gry. Mamy kości (niepiłowane ;P), więc jeśli dasz mi nr kontaktowy (PW) to odezwiemy się do Ciebie i zaszczyci Cię ;-) audiencją.
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

czw sie 11, 2011 10:09 pm

a może Ricochet infinity ?
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Kawa
Gość
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 22, 2008 4:31 am
Lokalizacja: SO16

czw sie 11, 2011 10:49 pm

A kysz! To jest gra komputerowa! Załóż inny wątek ;P
Awatar użytkownika
Vitcox
Gość
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 08, 2011 4:26 pm

sob sie 13, 2011 11:57 am

Kawa pisze: zaszczyci Cię ;-) audiencją.
haha ;] To będzie chyba jedna z najciekawszych sesji jakie miałem.
Ile śr jesteście godzina w stanie wytrzymać na nocce??
Najdłużej 30 godzin graliśmy z 6h przerwami na sen. Rozłożylismy się w głuchym lesie pod namiotami. Zagrywaliśmy w WFRP. W terenie gra się najlepiej ;] I MG ma łatwiej by zbudować klimat ;]
W podziemiu zaszyty, kruszący szczyty, produkuje bity!
Ya man! Put Urs GuNz off and listen to BoB MaRlEy!!
Awatar użytkownika
globares
Bardzo odważny
Posty: 700
Rejestracja: wt lip 05, 2011 12:10 am
Lokalizacja: Gryfów Śląski
Kontakt:

ndz sie 14, 2011 11:00 am

to może szachy ;)
chociaż to już też gra komputerowa.
Załączniki
waider.gif
waider.gif (14.75 KiB) Przejrzano 15039 razy
Ciężko, ciężko żyć na świecie,
Kiedy płacze się i szlocha,
Jeszcze ciężej żyć bez kogoś,
Kogo się ogromnie kocha.
Awatar użytkownika
Vitcox
Gość
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 08, 2011 4:26 pm

wt sie 16, 2011 8:21 pm

proszę, bez offtopu :P

JAK SIĘ GRA W GRY FABULARNE (FILM INSTRUKTAŻOWY)
http://www.youtube.com/watch?v=yA9iBieXfSI

ZAPRASZAMY :D:D:D

Ja już mam swoją kartę postaci :) Można ruszać w tango ;)
W podziemiu zaszyty, kruszący szczyty, produkuje bity!
Ya man! Put Urs GuNz off and listen to BoB MaRlEy!!
ODPOWIEDZ