Jazda konna :-) czy ktos podziela moja pasje ??

Masz hobby? Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Podziel się swoimi pasjami!
Awatar użytkownika
didi05-88
Zaczyna Działać
Posty: 163
Rejestracja: pn cze 25, 2007 6:52 pm
Lokalizacja: Southampton, Dolny Slask

pn cze 23, 2008 6:24 pm

czy ktos kochan jezdzil lub jezdzil konno?? nie ma ktos ochoty jechac kiedys w jakis piekny dzien na koniki
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

pn cze 23, 2008 7:01 pm

Drogo tutaj co nie ? szukałam w okolicach Soton szkół jeździeckich i niestety wypadły drogo. Wiecie cos o cenach ?
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Awatar użytkownika
didi05-88
Zaczyna Działać
Posty: 163
Rejestracja: pn cze 25, 2007 6:52 pm
Lokalizacja: Southampton, Dolny Slask

pn cze 23, 2008 9:21 pm

jeeejku!! jak sie ciesze!!... no zeczywiscie,slyszalam,ze jest drogo...dokladnie ile to nie wiem,bo jeszcze niestety nie bylam,ale strasznie za tym tesknie (w Polsce 6 lat jezdzilam) dowiem sie co i jak i napisze,bo moja kolezanka jezdzi gdzies kolo New Forest
Siostra
Zaczyna Działać
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 8:11 pm

wt cze 24, 2008 7:58 am

ja z checia bym sie na to pisała jak ceny beda w miare. zanaczam ze nigdy nie jezdziłam !!
Awatar użytkownika
didi05-88
Zaczyna Działać
Posty: 163
Rejestracja: pn cze 25, 2007 6:52 pm
Lokalizacja: Southampton, Dolny Slask

wt cze 24, 2008 6:22 pm

nie szkodzi... na nauke nigdy niejest za pozno :-) a na pewno zapewniaja jazde na roznych poziomach ...
Wujek Kazek

śr cze 25, 2008 7:57 pm

Siostra! Etap nauki jazdy jest najfajniejszy :D Zawsze jest to niewiarygodnie ciężka praca, zwłaszcza nad sobą, bo trzeba się nauczyć kontrolować przede wszystkim siebie, a dopiero w następnej kolejności panowania nad konikiem.

Po pierwszych kilku lekcjach wiele osób rezygnuje, a to z powodu dokuczliwego bólu łydek, ud i .... no wiecie.... siedzenia :) więc albo to pokochasz od razu, albo znienawidzisz od pierwszego dnia. Na początku nic nie wychodzi tak jak należy! Jak się człowiek znajdzie po raz pierwszy tak blisko takiego dużego zwierzaka, nagle okazuje się, że trzeba go umieć nakłonić do wykonania bardzo wielu rzeczy: stania nieruchomo podczas zakładania siodła, nieruszania łbem w chwili, gdy właśnie ubieramy go w ogłowie i wreszcie, gdy już w końcu siedzimy w siodle, żeby szedł tam, dokąd my chcemy, a nie w kierunku właśnie zauważonej, smacznie wyglądającej zielonej trawki.

Pierwsze lekcje jazdy dla średnio przekonanych mogą się okazać istną torturą! Chodzenie w kółko po padoku na lonży w żółwim tempie, słuchanie wciąż tych samych poleceń instruktora o utrzymywaniu prawidłowej postawy, poruszaniu się w rytm końskich kroków i nie ściąganiu zbyt mocno wodzy już wkrótce zna się na pamięć. Jakby tego było mało, często trzeba uczestniczyć w rutynowych czynnościach końsko-kosmetycznych, czyli czyszczeniu kopyt i sierści, karmieniu i pojeniu swojego pojazdu, a nawet sprzątaniu boksów.

Jeśli to wszystko jeszcze kogoś nie odstraszyło, to czekam na wieści od tych, którzy chcą podjąć wyzwanie :D No i na wieści o jakiejś fajnej stajni w pobliżu, gdzie znów można by było hycnącć na siodełko!
Siostra
Zaczyna Działać
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 8:11 pm

śr cze 25, 2008 8:08 pm

kurcze fajnie. zachęcajaca to opisałeś hehehe z checia bym zobaczyła jak to jest. jak znajdziecie jakies wmiare tanie miejsce to dajcie znac to pobrykamy :D
Awatar użytkownika
didi05-88
Zaczyna Działać
Posty: 163
Rejestracja: pn cze 25, 2007 6:52 pm
Lokalizacja: Southampton, Dolny Slask

śr cze 25, 2008 9:12 pm

wujek kazek... swieta racja to co napisales!! albo sie to pokocha,albo znienawidzi... mi sie udalo juz kilka osob zarazic moja pasja i to pozytywnie :-) zalezyjak ktos do tego podchodzi... duzo osob na przyklad boi sie samego konia,bo wlasnie ma pierwszy raz stycznosc z takim duzym zwierzakiem i tylko ''a jak mnie kopnie,a jak ugryzie,a jak spadne... itd itp.... to uczestnictwo w pielegnacji to z czasem przemieni sie w przyjemnosc... nie jest wcale tak zle... pozdrawiam milosnikow kopytniakow
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

śr cze 25, 2008 9:19 pm

Na Allington Lane w drodze do Fair Oak jest jakaś szkółka. Nie wiem jak się nazywa ale wygląda zachęcająco.

wrzuć na satelitę, nawet konie widać ! :mrgreen:
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
Wujek Kazek

czw cze 26, 2008 7:45 pm

Okazuje się, że elementy ubioru do jazdy konnej można znaleźć w najmniej oczekiwanych miejscach, np. w sklepie Tesco Home! Obok wyposażenia wnętrz, artykułów biurowych i sprzętu AGD na półeczkach leżą sobie toczki, sztylpy, palcaty, rękawiczki, nawet buty jeździeckie oraz końskie kosmetyki do czyszczenia kopyt itp. :) Zapewne to tylko sezonowy inwentarz, ale założę się, że kosztuje o wiele mniej niż w specjalistycznym sklepie. Orientujecie się, czy w tutejszych szkółkach jeździeckich funkcjonuje wypożyczanie sprzętu w siodlarniach?
Awatar użytkownika
didi05-88
Zaczyna Działać
Posty: 163
Rejestracja: pn cze 25, 2007 6:52 pm
Lokalizacja: Southampton, Dolny Slask

czw cze 26, 2008 7:54 pm

Kazek... jestem pewna,ze jest taka mozliwosc!! fajny sklep ze sprzetem jest w Totton,kolo dominos pizza... i ku mojemu zdziwieniu... wcale nie jest tak drogo!!
Awatar użytkownika
didi05-88
Zaczyna Działać
Posty: 163
Rejestracja: pn cze 25, 2007 6:52 pm
Lokalizacja: Southampton, Dolny Slask

pn lip 21, 2008 6:44 pm

moidrodzy!! godzina jazdy,wraz z wyporzyczeniem wszystkich sprzetow kosztuje 20 funtow.... troche droge,ale dla pasji warto nadszarpnac budrzet!!
Wujek Kazek

pn lip 21, 2008 8:06 pm

Co? Gdzie? Jak? Kiedy? :?:
Madziula1
Gość
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 09, 2008 10:16 am
Lokalizacja: Wrocław/Bournemouth/Ringwood

sob sie 09, 2008 7:40 pm

Ja też bym chętnie się wybrała. Kiedyś trochę jeździłam, dawno temu.
Awatar użytkownika
e-admin
Administrator
Posty: 2647
Rejestracja: śr maja 24, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: Southampton

sob sty 31, 2009 2:04 pm

Na Allington Lane w drodze do Fair Oak jest szkola jeździecka. Grupa 7 osób 12 Ł za osobę/ godzina. Ktoś się pisze ?
[img]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-253.gif[/img]

[b]Będziesz pisał na temat, nie będziesz spamował, będziesz...[/b]

[img]http://img526.imageshack.us/img526/6522/ubd3874.png[/img]
ODPOWIEDZ