Nurkowanie

Masz hobby? Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Podziel się swoimi pasjami!
Paweł
Gość
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 17, 2006 2:06 pm
Lokalizacja: Fareham
Kontakt:

śr maja 20, 2009 4:46 am

Altair!
Tomek ma trochę sprzętu, dla 5 nurków wystarczy. Tylko z butlami na razie problem bo trzeba oddać do certyfikacji. Ale zawsze na szybko można pożyczyć od zaprzyjaźnionego klubu za niewysoką opłatą. Myślę że kursy by Wam zrobił dużo taniej i w dogodych dla Was terminach. W Egipcie moglibyście się skupić tylko na nurkowaniach. Skafandry radziłbym kupić sobie własne, osobiste - mokre. Na początek wystarczą a można znaleźć całkiem fajne w cenech poniżej 100 funtów. Nawet za 70. Ja w cudzy bym nie wlazł, bo ludzie jak zmarzną to w nie sikają. Od 15 lat nurkuję tylko w mokrych - nawet pod lodem w jeziorach w Polsce i w Rosji w styczniu i lutym oraz w niezamarzniętych zimą rzekach też wytrzymywałem po 1 godzinie. Nie lubię suchych. Kiedyś kupiłem sobie chyba jeden z najlepszych ale po 3 nurkowaniach sprzedałem. I jeszcze Ci powiem, że koledzy z Londynu nurkowali ze mną w połowie marca (woda miała 8 stopni) w mokrych 5mm a ja w 7mm. I też da się komfortowo do 1 godziny.
Awatar użytkownika
Altair
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob paź 20, 2007 12:52 pm
Lokalizacja: Wrocław/Southampton

śr sie 26, 2009 7:23 am

Pawel, masz moze namiary na jakis dobry sklep ze sprzetem? W poblizu, bo znalazlem kilka, ale w... Birmingham, Manchester, Newcastle, gdzies za Londynem...
Od razu mowie, ze znam Andark i ich ceny sa lekko mowiac - z choinki. A w moim lokalnym sklepiku pustki na polkach (damskie BCD, skrzydlo Poseidona, ladny Aqalung Legend i koniec), wszystko na zamowienie. A ja chce dotknac, porownac i poprzymierzac ;)
Kazde forum musi miec swojego trolla...
Ale dlaczego dostalem etat akurat na tym?
Paweł
Gość
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 17, 2006 2:06 pm
Lokalizacja: Fareham
Kontakt:

śr sie 26, 2009 5:53 pm

W Potrsmouth - "Solent Divers" i "Triton" oraz kilka sklepów na półwyspie Portland. "O'Three" jest dość dobrze zaopatrzony.
aga86agusia5
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lip 24, 2009 9:01 pm

pn lis 30, 2009 3:57 pm

Witajcie,
ja tez jestem zainteresowana nurkowaniem :)
jestem z Southampton :)
Paweł
Gość
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 17, 2006 2:06 pm
Lokalizacja: Fareham
Kontakt:

pn lis 30, 2009 5:27 pm

Cześć Agnieszka!
Chcesz dopiero się nauczyć czy może już masz jakieś doświadczenie?
W Southampton i okolicy jest już spora grupa nurkujących rodaków która ciągle się powiększa. Dołącz do nas a poznasz fajnych ludzi i będziesz mogła aktywnie spędzać wolny czas. W tym roku nurkowaliśmy od kwietnia aż do końca października niemal w każdy weekend. Niemal, bo było parę ze sztormowaąpogodą która uniemożliwiała nurkowania morskie.
aga86agusia5
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt lip 24, 2009 9:01 pm

ndz gru 06, 2009 10:06 am

Witaj Pawle :)
Jestem osoba która chce się nauczyć :) oraz jak piszesz poznać nowych ludzi.

Bylam w Polsce i w nurkowaniu sie zakochalam, muszę zrobić kurs podstawowy OWD, powiedz mi jaki tu koszt jest tego kursu.
Proszę Cie daj mi do siebie namiary :)


Pozdrawiam
Aguśka
Paweł
Gość
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 17, 2006 2:06 pm
Lokalizacja: Fareham
Kontakt:

ndz gru 06, 2009 2:10 pm

Mój telefon: 07783931183
Koszt kursu OWD zależy od tego jaką szkołę nurkową wybierzesz i wynosi od 315 do 390 funtów. Te najdroższe są w Swanage i Weymouth ale w zamian oferują wszystkie zajęcia w morzu z łodzi co podnosi ich koszt. Inne szkoły oferują szkolenia na basenach i tylko 2 nurkowania w otwartych wodach.
Jeżeli zbiorą się cztery osoby chętne zacząć kurs to dostaną zniżkę w zaprzyjaźnionym centrum nurkowym i cena będzie poniżej 300 funtów a zajęcia będzie prowadził instruktor (Anglik) z polskim asystentem. Również dostaną podręczniki w języku polskim jeżeli będą mieli takie życzenie.
Paweł
Gość
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 17, 2006 2:06 pm
Lokalizacja: Fareham
Kontakt:

wt mar 16, 2010 4:16 pm

Zima nareszcie się kończy! Wczoraj jeden kolega nurkował w Lulworth Cove - woda miała od 6 do 8 stopni i widoczność pod wodą dochodziła do 5 metrów! To znaczy że cza obudzić się z zimowego lenistwa.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych nurkowaniem, łowiectwem podwodnym i podwodną fotografią do Klubu Miłośników Sportów Podwodnych "Emigrant" http://www.klubnurkowy.webpark.pl/
Każdy może się przyłączyć! Nawet te osoby które jeszcze nigdy nie były pod wodą. Wkrótce zaczną się kursy Open Water Diver. Czteroosobowe grupy będą miały znaczne zniżki w zaprzyjaźnionej angielskiej szkole nurkowej w Southampton.
Awatar użytkownika
soton1
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 1:01 am

ndz mar 03, 2013 7:53 pm

Witam nie wiem czy ten temat jest aktualny ?? .tez nurkuje posiadam cale eq. wiec jestem zwarty i gotowy jak cos to prosze o kontakt na @ vitek.w@o2.co.uk
Paweł M
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 11, 2013 1:23 pm

pn mar 11, 2013 2:00 pm

Temat jak najbardziej aktualny.
Wiosna idzie i wkrótce zacznie się sezon na uprawianie sportów wodnych.
Jest nas sporo - płetwonurkowie (scuba), podwodni łowcy, żegalrze i nawet jeden zawodnik freediver który właśnie zajął 2-gie miejsce na mistrzostwach Wielkiej Brytanii. Spotykamy się w różnym składzie w każdy weekend gdzieś na wybrzeżu, głównie w hrabstwie Dorset, czasami w West Sussex lub Hampshire. Czasami robimy dłuższe wypady do Kornwalii, Szkocji lub do ciepłych wód. Każdy kto jest zainteresowany spędzaniem czasu aktywnie uprawiając w/w sporty to będzie mile widziany w naszym klubie. Kontakt: Paweł 07783931183
ODPOWIEDZ