Studia w Polsce i w Anglii

Wszystko na temat szkolnictwa w So'ton
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mixMZ
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Southampton

wt paź 30, 2007 3:39 pm

Zastanawiam sie nad mozliwoscia przeniesienia studiow z polski do aglii ... Jak myslicie czy taka opcja jest wogole mozliwa? Przypominam sobie ,iz gdzies wpadl mi artykul na temat wymiany studenckiej ,ze jest prawdobodobienstwo ze przedstawiajac przetlumaczony wykaz zaliczonych przedmiotow z uczelni z polski istnieje szansa kontynuacji jej na terenia anglii (nie mowie o zaczynaniu jej od pierwszego roku) czy ktos ma jakies glebsze informacje na ten temat?

Przedstawie najpierw swoja sytuacje::)
Otoz obecnie jestem na 3 roku studiow o kierunku Informatyka i Ekonometria ... specj syst.teleinformatyczne w biznesie .... i mialem niesamowitego niefarta plus wgasna glupota:]... gdyz po powrocie z przeciagnietego urlopu dziekanskiego ... (z angli:) ) wladze rektorskie poinformowaly mnie ,iz odgornie ministerstwo edukacji zmienilo plan nauczania i co bylo konsekwencja? dostalo mi sie dodatkowo do zaliczenia 20 przedmiotow zwane jako roznice programowe:) obecnie juz mojej specjalizacji nie ma na systemie dziennym pozostaje tylko zaoczna... i szczerze mowiac nie bardzo chce mi sie uzerac z tym wszystkim. Szkoda byloby zmarnowaccaly czas i zaliczonych polowy studiow stad wlasnie zastanawiam sie nada opcja przeniesienia papierow ... i dokonczenia tego w angli...

gdyby znal ktos jakies glebsze szczegoly na ten temat bylbym cholernie wdzieczny za info.

pzdr
gg 5424941
Awatar użytkownika
ANECZKA25
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: pn paź 16, 2006 7:30 pm
Lokalizacja: Southampton

pt lis 02, 2007 7:28 pm

Proponuje napisac bezposrednio do wydzialu ds studentow zagranicznych na wybranej uczelni:-) Programy B.A. (licencjackie), prawie w pelni sa fundowane przez UE, jesli zarobki rodzicow sa male,a rodzice dalej nas utrzymuja. Programy M.A. (magisterskie), jus jest wiecej komplikacji ze stypendiami, ale tez sa. Trzeba najlepiej sie kontaktowac bezposrednio z Uni, bo z tego co wiem kazdy uniwerek ma jeszcze wlasne widzimisia:-)

Pozdr!

A
---Wonderful girl. Either I'm going to kill her or I'm beginning to like her---
Arkadiusz1
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lis 08, 2018 1:25 pm

czw lut 21, 2019 1:33 pm

Do tematu studiów warto podejść z odpowiednią rozwagą. Pamiętajcie, że powinniście wybierać kierunki, w których czujecie się dobrze. Moim zdaniem dla osób interesujących się medycyną, bardzo dobrze sprawdzą się takie miejsca jak https://www.wsr.edu.pl/kursy-i-szkoleni ... pomocy-kpp dlatego przyjrzyjcie się im bliżej.
ODPOWIEDZ